پناهندگی پرتغال

پناهندگی پرتغال

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی پرتغال در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

پناهندگی کشور پرتغالپناهندگی پرتغال و مقدمه ای بر آن :  

پناهندگی در کشور پرتغال یکی از روش های مهاجرتی است که برخی از افراد آن را برای رسیدن به اقامت اروپا بر میگزینند . در این راه خطرات و مسایل زیادی وجود دارد. خطرات پناهندگی پرتغال چه مواردی می باشد ؟ آیا با پناهندگی پرتغال امکان اخذ پاسپورت پرتغال وجود دارد ؟ مراحل پناهتدگی در پرتغال کدامند ؟ ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی دقیق و علمی روش پناهندگی پرتغال به ابهامات ذهنی شما در این زمینه پاسخ گوییم و شما را با موانع و مشکلات این روش آشنا کنیم . شایان ذکر است موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE   هیچگونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه نداشته است و این مقاله صرفا جهت آگاهی شما به نگارش در آمده است .

پناهندگی در پرتغال و شرایط عمومی آن :

برای بررسی شرایط پناهندگی پرتغال بهتر آن است تا در ابتدا به مشخصات کلی کشور پرتغال پرداخته شود .پرتغال کشوری است که در جنوب اروپا واقع گردیده است و با کشور اسپانیا دارا ی مرزهای مشترک می باشد . کشور پرتغال در حال حاضر و در سال های اخیر به یکی از مقاصد برای پناهندگان تبدیل گشته است . که در این کشور برای پناهنده شدن شخص احتیاج دارد که در ظرفمدت 8 روز خود را معرفی کرده و در خواست پناهندگی خود را ارائه دهد.
در کشور پرتغال مسئولیت رسیدگی به سیاست های مربوط به پرونده های پناهندگی با مرجعی به نام  MIA  می باشد
 
برای مطالعه خطرات پناهندگی در اتریش و خطرات پناهندگی در کانادا برروی هر کدام از این لینک ها کلیک کنید

پناهندگی پرتغال و کنوانسیون ژنو :

پرتغال نیز همانند بیشتر کشورهای اروپایی به کنوانسیون ژنو که در حمایت از پناهندگان است پیوسته است و در نتیجه مکلف به پذیرفتن پناه جویان می باشد . در سال 2017 آمار پناهندگی پرتغال و افرادی که به این کشور رفته اند در حدود 1800 پناهنده بوده است که در این میان بیشتر این افراد از کشورهای سوریه ، عراق ، اوکراین بوده اند که اکثریت آنها متشکل از مردان بوده است .
در خصوص کنوانسیون ژنو باید به این موضوع اشاره کرد که از نظر این کنوانسیون پناهنده شخصی است که در کشور خودش از لحاظ جانی در معرض خطر می باشد . این خطرات می تواند ناشی از مسائل گوناگونی مانند عضویت در دسته خاص ، وجود جنگ در کشور  ، داشتن نژاد و یا مذهبی خاص به وجود آمده باشد . فلذا فرد متقاضی پناهندگی پرتغال باید دلیل درخواست پناهنده شدن خود را به اثبات برساند .

پناهندگی در کشور پرتغال و خطرات آن :

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد روش پناهندگی پرخطرترین روش از روش های مهاجرتی می باشد که در آن به دلیل ورود از راه های غیر قانونی افراد با مشکلات زیاد و خطرات بی شماری مواجه می شوند. اولین خطر در پیش روی این افراد قاچاقچیان می باشند . قاچاقچیان در بسیاری از موارد بدون توجه به جان و مال افراد پناههنده در صدد عبور آنها از مسیر های صعب العبور و نا امن بر می آیند که در اکثر موارد این افراد یا اموال خود را از دست می دهند و یا جان خود را در این را از دست می دهند . معدود افرادی که موفق به رسیدن به کشورمقصد می شوند با مشکلات معیشتی در کمپ مواجه می شوند و بسیاری از این افراد به خاطر به خاطر فشاهای بیش از حد دست به خود کشی می زنند.
علاوه بر آن بعد از سال 2017 به دلیل ورود بیش از حد افراد متقاضی پناهندگی پرتغال به این کشور ،مرجع صالح در این خصوص اعلام داشت که از پذیرفتن پناه جویان جدید معذور هستند . از طرفی با رشد نرخ بیکاری در این کشور نه تنها این افراد بلکه افراد مقیم آن کشور نیز دچار مشکلات بیش از حد معیشتی گشتند.

پناهندگی کشور پرتغال و مراحل آن :

برای پناهندگی پرتغال شخص پس از ورود به مدت8 روز باید خود را به مراجع مربوطه معرفی نماید .بعد از معرفی خود و اعلام در خواست پناهندگی اش به مدت 20 روز زمان لازم است تا پرونده وی به طور دقیق بررسی گردد. در صورت مثبت بودن جواب تقاضای پناهندگی شخص برای وی کارت موقت صادر می گردد . در غیر اینصورت شخص می تواند از رای منفی در کمیساری عالی پناهندگی ظرف 48 ساعت اعتراض نماید.
 • پر کردن فرم اولیه ،
 • ارائه اطلاعات هویتی
 • ارائه اسناد اثبات دلایل خود برای پناهندگی
همگی من الجمله مواردی است که فرد باید در مراحل اولیه درخواست پناهندگی خود انجام دهد .
 
برای مطالعه خطرات پناهندگی در آمریکا و پناهندگی در آلمان برروی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

پناهندگی پرتغال و کیس های پناهدگی :

 همانطور که گفته شد در کنوانسیون ژنو به شخصی پناهنده گفته می شود که دارای شرایط خاصی باشد .در نتیجه کیس ها ومواردی که تقاضای پناهندگی می کنند مشخص می باشد :
 •    براساس عقاید سیاسی شخص
 •    براساس کیس های اجتماعی
 •    براساس عقاید مذهبی شخص
 •    براساس نژاد افراد
 •    براساس وجود  جنگ در کشور متقاضی
 •    براساس در گروه های اجتماعی یا سیاسی خاص
مواردی است که در قالب آن ها پرونده شخص متقاضی پناهندگی بررسی می گردد.

پناهندگی پرتغال و روش های جایگزین :

به طور کلی در روش پناهندگی پرتغال  به دلیل خطرات موجود بهتر است برای اخذ اقامت اروپا و اخذ اقامت  این کشور از روش های قانونی و جایگزین برای این امر که وجود دارند استفاده کرد،  روش های اخذ اقامت را در ذیل به طور خلاصه برای شما بیان می کنیم :
 •  تحصیل در پرتغال :
مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل یکی از روش های است که  برای مهاجرت به این  کشور می تواند در نظر گرفته شود . فرد متقاضی می تواند علاوه بر تحصیل، اجازه کار پاره وقت را نیز داشته باشد. بعد از اتمام تحصیلات فرد می تواند وارد بازار کار شده و از این طریق موفق به اخذ اقامت کشور ایرلند شود.
 •  سرمایه گذاری درپرتغال :
سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت اروپا می باشد که برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری برای مثال شما با خرید ملک در این کشور می توانید به اقامت کشور پرتغال دست یابید .
 •  ویزای کار پرتغال:
برای اخذ ویزای کار پرتغال شما نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کار فرمای پرتغالی می باشید تا بتوانید از روش مهاجرت به پرتغال از طریق کار استفاده کنید.که بعد از اخذ  پیشنهاد شغلی می توانید با کار و طی کردن مراحل موفق به اخذ اقامت شوند.

پناهندگی در پرتغال و هم چنین در مجموع روش پناهندگی برای اخذ اقامت اروپا روش مناسبی نیست . خطرات عدیده ای که در این روش وجود دارد و باعث می شود فرد در راه مهاجرت به اروپا با خطرات جانی و مالی شدیدی مواجه شود که گاها غیر قابل جبران می باشد .بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی را دارند ،خود از شرایط مساعدشان به جهت امر مهاجرت با خبر نیستند .بسیاری از این افراد می توانند از روش های کاملا قانونی و امن استفاده نمایند تا به اقامت اروپا دست یابند. شما بزرگواران می توانید برای بررسی شرایط خود و اطلاع از روش های قانونی به جهت مهاجرت خود با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE در دفتر مرکزی وین تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید