دانشگاه سلطنتی سوئد

دانشگاه سلطنتی سوئد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص دانشگاه سلطنتی سوئد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

دانشگاه سلطنتی سوئد و مقدمه ای بر آن

دانشگاه سلطنتی سوئد ، مقاطع تحصیلی در دانشگاه سلطنتی سوئد و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود را در این مقاله بررسی نموده و نکات اساسی را که در این باب اهمیت دارد عنوان نموده ایم.
 • آیا تمایل دارید در کشور سوئد تحصیل کنید؟
 • آیا دانشگاه سلطنتی سوئد و رتبه جهانی آن را می دانید؟
 • آیا می دانید چه رشته هایی در دانشگاه سلطنتی سوئد ارائه می شود؟
ممکن است شما عزیزان تمایل داشته باشید برای تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت نمایید و از سطح بالای امکانات تحصیلی در این کشورها بهره مند شوید. از آنجایی که سوئد یکی از این کشورها می باشد ما نیز در این مقاله به بررسی معروفترین دانشگاه این کشور پرداخته ایم. شما بزرگواران می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد دانشگاه سلطنتی سوئد در این مقاله با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از این طریق از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه استفاده نمایید.

دانشگاه سلطنتی سوئد


دانشگاه سلطنتی سوئد و شرایط عمومی آن

این دانشگاه در سال 1827 در کشور سوئد و در شهر استکهلم تاسیس شد. از این رو این دانشگاه جزو قدیمی ترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود که از آنجایی که در پایتخت این کشور تاسیس گردیده است از نظر خدمات آموزشی، بالاترین سطح امکانات را به این دانشگاه اختصاص دادند. این دانشگاه در فضایی بسیار عالی و در موقعیتی در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است که با دریا و پارک ملی در این شهر احاطه شده است. از آنجایی که این دانشگاه در ارائه ایده های نوآورانه همیشه پیشگام بوده است، از این رو سابقه بسیار خوبی در این زمینه پیدا کرده و به همین خاطر بسیار شهرت یافته است و در زمینه علمی و فن آوری بسیار نامی و شناخته شده می باشد. از این رو می توان گفت پذیرش گرفتن در این دانشگاه آسان نبوده و با توجه به محدودیتی که در انتخاب دانشگاه دارند، فضایی بسیار رقابتی برای پذیرش در این دانشگاه در میان دانشجویان بین المللی به وجود آمده است. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که اکثر افرادی که تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند باید به هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز توجه داشته و از نظر پرداخت آن محدودیتی نداشته باشند. می توان به صورت کلی گفت، هزینه های تحصیل در این دانشگاه بین 8000 یورو تا 14000 یورو می باشد. البته این مبالغ بسته به دوره تحصیلی شما و همچنین رشته ای که در آن قصد ادامه تحصیل دارید متفاوت می باشد.

دانشگاه سلطنتی سوئد و رتبه آن

دانشجوهای زیادی هستند که برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه های خارج از ایران، به نکات مهمی اعم از رنکینگ دانشگاه مربوطه و همچنین انتخاب کشور مقصد و رفاه اجتماعی موجود در آن کشور اهمیت می دهند. دانشگاه سلطنتی سوئد یکی از دانشگاه هایی است که مورد نظر بسیاری از شما عزیزان می باشد زیرا از آنجایی که کشور سوئد از لحاظ امنیت و رفاه اجتماعی یکی از بهترین کشورهای اروپایی است، دانشگاه سلطنتی سوئد نیز جزو یکی از چندین دانشگاه برتر جهان می باشد. از این رو مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل هدف بسیاری از دانشجویان در سطح بین الملل می باشد. در بررسی به عمل آمده در سال های اخیر این دانشگاه در لیست 10 دانشگاه برتر در اروپا و همچنین 18 دانشگاه برتر جهان در زمینه فنی شناخته شده است. از این رو دانشجویان زیادی چه در کشور سوئد و چه در سطح بین المللی تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند و این دانشگاه نیز پذیرای دانشجویان از کشورهای مختلف بوده است. به صورتی که در حدود 100 ملیت در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه سلطنتی سوئد و مقطع لیسانس

از آنجایی که سیاست آموزشی دانشگاه سلطنتی سوئد در زمینه ارتقا سطح فنی در زمینه اطلاعات و ارتباطات می باشد از این رو رسالت خود را در شناخت نیازهای جامعه در این زمینه و آماده نمودن دانشجویان خود به عنوان متخصصان ماهر در این زمینه قرار داده است. از این رو دانشگاه سلطنتی سوئد در مقطع لیسانس بیشتر دوره های خود را به صورت کاربردی و عملی برگزار می کند. از این رو موقعیتی بسیار هیجان انگیز را برای دانشجویان خود فراهم می آورد تا به صورت عملی دانش لازم در زمینه های فناوری را فرا بگیرند. همچنین این دانشگاه با دانشگاه های دیگر در خارج از سوئد که در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات خدمات ارائه می دهند، تعاملاتی دارد. دانشجویان خود را برای گذراندن دوره ای از تحصیل خود به این دانشگاه ها روانه می کند. همین موضوع باعث شده است تا یک سوم از دانشجویان این دانشگاه بخشی از تحصیلات خود را در خارج از سوئد انجام دهند. در این دانشگاه دروسی به زبان انگلیسی و دروسی به زبان های دیگر ارائه می شود. از این رو دانشجویانی که در دروس به زبان انگلیسی تحصیل می کنند، برای دانشگاه ها در این حوزه که در کشورهای آمریکا، ایرلند، سنگاپور و استرالیا می باشند، فرستاده می شوند. در این دانشگاه مقطع لیسانس 3 ساله است که به صورت مطالعاتی و تمام وقت است. اغلب دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه مستقیما وارد بازار کار می شوند و یا برای مقطع بالاتر در همین دانشگاه و یا دانشگاه های معتبر دیگر اقدام میکنند.

دانشگاه سلطنتی سوئد و مقطع فوق لیسانس

دانشگاه سلطنتی سوئد مقطع کارشناسی ارشد را نیز ارائه داده و در دو ترم اقدام به پذیرش می نماید. اولین تاریخ پذیرش در اواخر ماه اوت بوده و ترم بعدی آن نیز در اوایل ماه ژوئن می باشد. دوره فوق لیسانس در این دانشگاه نیز اغلب دو سال به طول می انجامد و بیشتر رشته های آن نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه سلطنتی سوئد در حدود 15 برنامه آموزشی برای دانشجویان ارائه می شود که همانطور که در بالا نیز ذکر شد بیشتر رشته های در زمینه رشته های علوم و فن آوری بوده است. در این مقطع نیز دانشگاه سلطنتی سوئد با دانشگاه های زیادی در جهان تبادل دانشجو انجام می دهد و این موضوع برای بالاتر رفتن سطح کیفی و آموزشی دانشجویان این دانشگاه می باشد.

دانشگاه سلطنتی سوئد و مقطع دکترا

از آنجایی که این دانشگاه در کشور سوئد بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های فنی این کشور دارد، دانشجویان زیادی برای گذراندن دوره ی دکترا در این دانشگاه تقاضا دارند. از طرفی دیگر دانشگاه سلطنتی سوئد نیز فرصت های بسیار زیادی برای دانشجویان فراهم می آورد. این دانشگاه محیطی بسیار تحقیقاتی با امکاناتی عالی و درجه یک در سطح جهان را فراهم آورده است. در این مقطع نیز بیشترین همکاری و فعالیت ها در زمینه صنعت بوده و همچنین تعاملاتی با بهترین دانشگاه های جهان دارند. تحقیقات ارائه شده در این دانشگاه تحت نظر اساتید و محققان با تجربه انجام می شود. از این رو دانشجویان به صورت فردی، طرح مطالعاتی خود را دنبال کرده و در نهایت نتایج این مطالعات را در قالب پایان نامه ارائه می دهد. تحصیل در این مقطع در دانشگاه سلطنتی سوئد رایگان بوده و در 5 نوبت در طول سال ارائه می شود. پذیرش مقطع دکترا در این دانشگاه بسیار رقابتی بوده و در ماه های دسامبر، سپتامبر، ژوئن، آوریل و فوریه می باشد.

دانشگاه سلطنتی سوئد و برنامه های درسی آن

رشته های زیادی در این دانشگاه به صورت کاملا تخصصی ارائه می شود که اکثر دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند به صورت مستقیم وارد بازار کار می شوند. این رشته ها اغلب در زمینه فنی بوده و به شرح زیر می باشد.
 • طراحی نورپردازی معماری
 • معماری
 • مهندسی عمران
 • مهندسی محیط زیست
 • مدیریت ساخت و ساز
 • برنامه ریزی شهری
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق
 • ریاضیات محاسباتی و کاربردی
 • فناوری نانو
 • مدیریت صنعتی و نوآوری
 • علوم مواد و مهندسی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی هوافضا
 • فن آوری اطلاعات و ارتباطات
 • مهندسی شیمی

دانشگاه سلطنتی سوئد و سخن پایانی
دانشگاه سلطنتی سوئد، رشته و شرایط موجود در این دانشگاه را به صورت کاملا تحصصی بررسی کرده و نکاتی را که در مورد این دانشگاه اهمیت دارد را در این مقاله بیان نموده ایم. دانشگاه سلطنتی سوئد معتبرترین دانشگاه فنی در کشور سوئد می باشد که سطح کیفی و آموزشی این دانشگاه در بالاترین سطح دانشگاه های جهان قرار دارد. از این رو می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای پذیرش تحصیلی باشد. در صورتی که شما بزرگواران تمایل دارید اطلاعاتی در رابطه با این دانشگاه و یا تحصیل در سوئد دریافت کنید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصی نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی مشاوران مجرب این موسسه بهره مند شوید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید