تحصیل مهندسی در استرالیا

تحصیل مهندسی در استرالیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل مهندسی در استرالیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تحصیل مهندسی در استرالیا

تحصیل مهندسی در استرالیا ،یکی از مواردیست که بسیاری از افراد برای ورود به کشور استرالیا و ادامه تحصیل از آن استفاده می نمایند . در این خصوص سوالاتی از قبیل ،شرایط اخذ ویزای تحصیلی آن ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در استرالیا و سایر سوالات در ذهن افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل مهندسی در استرالیا را دارند به خود مشغول نموده است. ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی علمی و دقیق شرایط تحصیل مهندسی در استرالیا و موارد مرتبط با آن مانند آنکه آیا فرد در هنگام تحصیل مهندسی  دراسترالیا اجازه کار دارد یا خیر ، به ابهامات ذهنی افراد خواستار مهاجرت به استرالیا پاسخ گوییم. شما می توانید برای بررسی دقیق شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور MIE که دارای سابقه  15 سال  در زمینه مهاجرت می باشد تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب بهره مند شوید.

تحصیل مهندسی در استرالیا و شرایط عمومی آن:

تحصیل مهندسی در استرالیا یکی از روش های مهاجرتی می باشد که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای آنکه فرد مهاجرت موفقی داشته باشد لازم است که نسبت به کشور مقصد ،استرالیا اطلاعات کلی داشته باشید . کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار دارد . پایتخت آن کانبرا می باشد . زبان رسمی مردم استرالیا انگلیسی می باشد و در حدود 26 میلیون نفردر استرالیا در حال زندگی هستند.
استرالیا ششمین کشور وسیع دنیا می باشد که به دلیل وسعت بالای آن آب و هوای متفاوتی در سرتاسر آن حاکم و جاری می باشد. به طوری که مناطق کوهستانی با دمای صفر درجه و مناطق گرمسیری شمالغربی با دمای 50 درجه نیزدر این کشور دیده می شود.و به طور کلی شهرهای مهم استرالیا مانند ملبورن ؛سیدنی ، و آدلاید جزو مناطقی هستند که دارای آب و هوای چهار فصل می باشند.


تحصیل مهندسی در استرالیا ،مقطع لیسانس :

افرادی که متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا در مقطع لیسانس هستند باید چند شرط را برای ورود به این دانشگاه ها داشته باشند . از جمله این شرایط :
دارا بودن معدل بالا
داشتن نمرات مورد نظر در دروس مورد نظر دانشگاه
ازائه مدرک زبان آیلتس6
این ها شرایطی است که فرد متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا باید دارا باشد .علاوه بر آن باید توجه داشت که علیرغم آنکه نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار کم می باشد ،اما فرد باید بتواند تا قبل از ورود به بازار کار از هده مخارج زندگی و تحصیل در این کشور بر آید زیرا هزینه زندگی تا حدودی در استرالیا بالا می باشد .

تحصیل مهندسی در استرالیا.مقطع فوق لیسانس:

برخی از افراد بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع لیسانس اقدام به اخذ پذیرش در سایر کشورها برای ادامه تحصیل می نمایند .با توجه به نرخ بیکاری پایین ، بسیاری از این افراد متقاضی برای  ادامه تحصیل مهندسی در استرالیا هستند . ورود به مقطع فوق لیسانس در استرالیا نیز همانند مقطع لیسانس نیازمند آن است که فرد شرایط مورد نظر را دارا باشد .
معدل مناسب
مدرک زبان با نمره حداقل6.5
ارائه پروپوزال مورد تایید
ارائه انگیزه نامه لازم
ارائه توصه نامه از سوی اساتید
موارد فوق شرایطی می باشد که فرد برای ورود برای تحصیل مهندسی در استرالیا لازم دارد.

تحصیل مهندسی در استرالیا ،مقطع دکترا:

افراد متقاضی ادامه تحصیل درر دانشگاه های استرالیا می توانند به تحصیل مهندسی در مقطع دکترا نیز داشته باشند. در این مقطع نیز همانند سایر مقاطع تحصیلی در استرالیا نیازمند شرایطی برای ورود می باشد .در مقطع دکترا برای تحصیل مهندسی در استرالیا فرد حدودا 3 سال به تحصیل تمام وقت مشغول می باشد که در طول این مدت پروژه های تحقیقاتی خود را باید به سرانجام برساند.از جمله شرایط لازم برای ورود به مقطع دکترا عبارتند از :
داشتن معدل بالا در مقاطع قبل
ارائه آیلتس بالای7
ارائه انگیزه نامه قوی
ارائه توصیه نامه از اساتید
داشتن مقالات علمی
ارائه موضوع تخصصی و پروپوزال
شایان ذکر است که داشتن سطح زبان خوب و بالا برای ورود به دانشگاههای استرالیا من الجمله تحصیل مهندسی در استرالیا برای افراد و دانشجویان بین المللی جزو ملزومات می باشد .که به طور کلی
 در مقطع لیسانس نمره 6
در مقطع فوق لیسانس نمره 6.5
و در مقطع دکترا نمره 7 لازم می باشد.

تحصیل مهندسی در استرالیا و مدارک مورد نیاز :

برای اخذ ویزای تحصیل مهندسی در استرالیا شخص نیازمند آن است که مدارکی را تهیه نماید که برای اخذ ویزای تحصیلی لازم دارد . این مدارک عبارتند از :
مدارک تحصیل ترجمه شده
ارائه پروپوزال مناسب و مورد تایید
ارایه انگیزه نامه
ارائه رزومه و سوابق کاری
ارائه توصیه نامه
ارائه مدرک زبان
ارائه تمکن مالی
 
 

تحصیل مهندسی در استرالیا و هزینه های تحصیل :

افرادی که خواستار تحصیل در دانشگاههای استرالیا را دارند باید به این نکته توجه نمایند که اصولا تحصیل مهندسی در استرالیا دارای هزینه می باشد و فرد باید از پس هزینه های تحصیل خود در مقاطع مختلف برید . این هزینه ها بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد ولی به طور کل بین 15 تا 30 هزار دلار هزینه تحصیل برای افراد می باشد .
در کشور استرالیا امکن اخذ بورسیه در مقاطع پایین اصولا امکان پذیر نمی باشد ولی در مقاطع بالاتر و دکترا اگر فرد شرایط خوبی را داشته باشد می تواند از بورسیه تحصیلی نیز بهره مند شود.

تحصیل مهندسی در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی:

استرالیا نیز همانند بسیاری از کشورها به افرادی که متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا هستند بورسیه اعطا می نماید .این بورسیه ها براساس شرایط متقاضی به افراد واجد شرایط در مقاطع فوق لیسانس و دکترا داده می شود .برای آشنایی با برخی از این بورسیه ها در ذیل به بررسی یرخی از آنان پرداخته ایم:
بورسیه تحصیلی بین المللی آدلاید ASI ،که برای دانشگاه آدلاید می باشد و پوشش هزینه های تحصیل و زندگی را در بر دارد.
بورسیه تحصیلی بین المللی پژوهشی دانشگاه Curtin،که در مقطع دکترای دانشگاه کورتین شهر پرت ارائه می گردد
بورسیه تحصیلی Endeavor، این بورسیه نیز برای افراد متقاضی تحصیل مهندسی در استرالا در مقطع دکترا می باشد که پوشش کامل همه هزینه های دانشجویی را در بر دارد.
بورسیه تحصیلی IPRSاین بورسیه،بورسیه تحقیقا تی سه سال برای دانشجویان دکترا می باشد.
بورسیه فلیندرز  FIRPS ،بورسیه فلیندرز شامل دانشجویان مقطع دکترا و ارشد می شود که در دانشگاه فلیندرز آدلاید به تحصیل مهندسی مشغول هستند.
بورسیه دانشگاه نیوکاسل UNIPRS، بورسیه دانشگاه نیوکاسل مختص افراد و دانشجویان مقطع ارشد می باشد
بورسیه تحصیلی دانشگاه سیدنی  USydlis،این بورسیه که در دانشگاه ملبورن می باشد به منظور انجام تحقیقات پژوهشی می باشد و در مقطع ارشد اعطا می گردد.
 

تصیل مهندسی در استرالیا و هزینه های زندگی:

یکی از عوامل مهم در امر مهاجرت و همچنین حصیل مهندسی در استرالیا ،هزینه های زندگی در این کشور می باشد . افرادی که خواستار تحصیل در استرالیاهستند در صورتی که نتوانند بورسیه دریافت کند باید بتوانند از پس مخارج خود در این کشور بر آیند.به طور میانگین  هزینه زندگی در استرالیا برای یک سال در حدود 20 هزار یورو می اشد.برخی از موارد مهم در جدول ذیل آورده شده است.


تحصیل مهندسی در استرالیا و وضعیت ویزای همراه:

افراد متاهلی که برای تحصیل مهندسی در استرالیا اقدام می نمایند یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در ذهن دارند اجازه ورود همراه با آنان می باشد. به طور کلی همراه در قوانین بین المللی شامل همسر و فرزند زیر18 سال می شود که فرد دانشجو می تواند درخواست الحاق همراه خود را در دوران دانشجویی تقاضا نماید . نکته قابل توجه آن است که فرد همراه باید حداقل 12 ماه با شخص اصلی زندگی کرده باشد.

تحصیل مهندسی در استرالیا و وضعیت اقامت پس از تحصیل:

اقامت پس از تحصیل یکی از دغدغه ها و فاکتورهایی می باشد که افراد متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا در ذهن خود دارند. در خصوص اقامت پس از تحصیل یکی از مهمترین عوامل موثر ، نرخ بیکاری در کشور مقصد می باشد که این نرخ در استرالیا به زیر 5 % می رسد .فلذا افرادی که مشغول تحصیل مهندسی در استالیا هستند می توانند به راحتی بعد از اتمام تحصیلاتشان وارد بازار کار شوند . این افراد بعد از 4 سال کار کردن در استرالیا می توانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند و پس از گذشت یک سال از اخذ اقامت دائم می توانند درخواست اخذ پاسپورت خود را به مراکز مربوطه تقدیم نمایند.
نمودار ذیل نشانگر نرخ بیکاری در سالهای اخیر در استرالیا می باشد.


تحصیل مهندسی در استرالیا ، شرایط اخذ پذیرش تحصیل مهندسی در استرالیا مورد بررسی قرار گرفته شد . در این مقاله با بررسی علمی و دقیق از نحوه ورود به تحصیل مهندسی در استرالیا تا شرایط پس از تحصیل مهندسی در استرالیا سعی بر آن شد تا سوالات و ابهامات ذهنی افراد در این زمینه پاسخ گفته شود.با توجه به بررسی ها موجود افراد متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا باید علاوه بر هزینه های دانشگاه بهرای هزینه های زندگی خود نیز برنامه ریزی صحیح داشته باشند .و با توجه به آنکه هزینه زندگی در استرالیا بیشتر از سایر کشورهایی نظیر اتریش و دانمارک و هلند ومجارستان می باشد،فرد در صورت عدم داشتن تمکن مالی مناسب برای زندگی در استرالیا ، از سایر کشورهایی که با کیفیت بالای سطح زندگی هستند برای تحصیل و اخذاقامت خود اقدام نمایند. موسسه حقوقی ملک پور MIE  با دارا بودن سابقه 15 ساله در زمینه مهاجرت همچنین در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل مهندسی در استرالیا می تواند شما را در این مسیر همراهی نماید . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان با مشاورین مجرب موسسه تماس حاصل فرمایید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید