مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور کانادا اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به کانادا 

از طریق این مقاله راههای مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد و به کمک وکیل  قوانین و راههای جدید  را برای خوانندگان محترم مقاله تشریح می کنیم. در سال 2018 مهاجرت به کانادا یکی از خواسته ها و آرزوهای مردم در سراسر دنیا بوده است. راههای مهاجرت به این کشور زیاد است از قبیل مهاجرت به دلیل سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت کاری به کانادا  ،مهاجرت به کانادا به دلیل تولد در آن کشور و راه های زیاد دیگری که در ادامه مقاله به معرفی آنها می پردازیم. در پروسه مهاجرت باید بهترین راه را انتخاب کنیم تا برای خودمان و خانواده آسودگی و راحتی به همراه داشته باشد. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنیم که ویدیوها و فایل های صوتی که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران، که در این صفحه موجود است را مشاهده و گوش نمایید تا مطالب ارزنده بسیاری را در خصوص راه های مهاجرت به کانادا که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است را فرا گیرید.
برای مهاجرت به کانادا راههای زیادی وجود دارد مثل تحصیل در کانادا به همراه بورسیه یا بدون بورسیه، مهاجرت از طریق اسکیل ورکر و یا سرمایه گذاری در کانادا که خیلی سریع انجام می شود. راههای دیگری نیز وجود دارد که با دیدن فایل های صوتی و تصویری دکتر ملک پور می توانید به نکات مهمی دست یابید و بعد از دیدن آنها مطالب سایت را کامل تر و واضح تر بخوانید.
مهاجرت به کانادا از جمله مباحثی است که اکثر درخواست کنندگان مهاجرت به آن توجه می کنند و در حال حاضر بسیاری از همین متقاضیان به دنبال پیدا کردن راههای آسان و البته بهترین راه برای مهاجرت به کانادا هستند. موسسه حقوقی ملک پور با اشراف کامل به مباحث حقوق بین الملل، از فضای قانونی امور مربوط به کانادا می تواند بهترین مشاور با اطلاعات جامع و صحیح در رابطه با مهاجرت به کانادا در اختیار متقاضیان قرار دهد. خیلی از درخواست کنندگان به دنبال سریع ترین راه مهاجرت هستند و یا به دنبال راههای گرفتن ویزا. خیلی از دوستان متقاضی به دنبال مهارجت و تحصیل در کانادا و یا اقامت کاری کانادا یا همان اسکیل ورکر هستند که چه اقاداماتی برای این کار باید انجام دهند؟
برای بررسی شرایط خود که بدانید واجد شرایط هستید یا خیر پیشنهاد میکنم با دفتر مهاجرت ملک پور تماس برقرار کرده و برای مشاوره با وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور در وین یا در ایران در باب امور حقوقی مهاجرت به کانادا صحبت کنید.
 

درباره کانادا

کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد. مساحت کانادا حدوئد 9.98 میلیون متر مربع است که چهارمین کشور پهناور دنیا است. طولانی ترین مرز زمینی کانادا با کشور آمریکا است که طولانی ترین مرز مشترک زمینی بین دو کشور در کل دنیا است. جمعیت کانادا حدوداٌ 35 میلیون نفر است که از این جمعیت 80 درصد آن در جنوب کانادا زندگی میکنند. 
جنوب کانادا از آب و هوای معتدلی در طول سال برخوردار است که نسبت که کل کانادا که کشوری سردسیر است مناسب تر برای زندگی است. کانادا تنوع فرهنگی را در خود جا داده که به همین دلیل مناسب جهت مهاجرت به کانادا است. کانادا از نظر اقتصادی در میان 11 کشور پیشرفته اقتصادی قرار دارد که ناشی از منابع طبیعی غنی در این کشور و نیروهای با تجربه و شبکه صادرات و واردات پیشرفته کانادا و البته روابط فوق العاده کانادا با آمریکا در زمینه های مختلف است.
کانادا یک کشور فوق پیشرفته است که بهترین مقصد برای مهاجرت افراد محسوب می شود. درآمد سرانه افراد در کانادا رده دهم را دارد و از لحاظ استانداردهای زندگی در رده نهم دنیا قرار گرفته است. سیستم آموزشی کانادا و تحصیلات در این کشور در رده اول دنیا است.
99 درصد جمعیت کانادا با سواد هستند و از نظر سطح دسترسی به اینترنت بالغ بر 94 درصد افراد در این کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و این یکی از نرخ های تعیین کننده سطح استاندارد زندگی در این کشور است.

 

مهاجرت به کانادا

با تمام توصیفات ما می توان گفت که کانادا یکی از کشورهای فوق العاده برای زندگی و ادامه تحصیل است. سطح بالای رفاه و زیبایی در کانادا با درآمدهای خوب و بالای زندگی و خدمات درمانی مناسب با هزینه های پایین یک انتخاب بی نظیر برای مهاجرت به کانادا را نشان می دهد. کانادا هر ساله اقدام به جذب نیروی کار متخصص می کند و آن هم با سیاست های مثبت مهاجر پذیری انجام می شود.  

امکانات زندگی در کانادا

کشور کانادا از لحاظ استانداردهای زندگی و سازمان ملل متحد به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی شده است.
 • امکان مهاجرت قانونی افراد با اعضای خانواده خود به صورت کاملا قانونی
 • هزینه های فوق العاده پایین خدمات آموزشی و پزشکی
 •  امکان مهاجرت از طریق نیروی کاری و متخصص و سرمایه گذاری
 • تبدیل شرایط شهروندی از وضعیت اقامت موقت به اقامت دائم بعد از سه سال از ورود به کانادا
 • مزایای رفاهی دولت مانند پزشک رایگان، آموزش رایگان، بیمه و بازنشستگی و بیمه بیکاری
 • حداقل مقررات دولتی هنگام شروع کسب و کار در ابتدای مهاجرت به کانادا
 • دسترسی راحت و آسان به آمریکا و بازارهای مکزیک بر اساس توافق NEFTA
 • شرایط چند فرهنگی کانادا نشان از پذیرش مهاجرین می دهد که به به راحتی توسط افراد ساکن در آن کشور مورد پذیرش قرار میگیرد
 • تراکم جمعیت در کانادا فوق العاده پایین است و فضای باز و گسترده یکی از لذت بخش ترین مزین های کانادا است که با تراکم جمعیت 3.5 نفر در هر کیلومتر مربع می توان گفت که کانادا کمترین تراکم جمعیت در جهان را دارد.
 • کانادا با درآمد سرانه بالای 35500 دلار در سال یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD و گروه هشت G8هم هست.
 •  قیمت مسکن در کانادا نسبت به کشورهایی مثل آمریکا و انگلستان به طور قابل توجهی ارزان تر است.

برنامه های رفاهی اجتماعی کانادا

کانادا دارای مناظر بکر و زیبایی است که زندگی شهری درجه اول را داراست که کانادا را یکی از قطب های توریستی جهان کرده که باعث شده خیلی از کانادایی ها برای تعطیلات داخل کشور خود را انتخاب میکنند. شهرهایی مثل اتاوا و مونترال و تورنتو دارای مناظر خیره کننده و زیبایی است که هر مهاجری را اغوا میکند. کانادا از نظر پزشکی و بهداشتی به صورت بسیار ایده آلی مراقب ساکنان خود می باشد که به صورت رایگان ارائه می شو. تحصیل  تا پایان دبیرستان در کانادا کاملا رایگان است
برنامه های رفاهی اجتماعی کانادا به صورت زیر می توان شرح داد:
 •  کانادایی ها در صورت اخراج از کار یا بیکار شدن تا 60 درصد آخرین دستمزد دریافتی خود را به مدت شش ماه بهره می برند.
 • دولت کانادا کمک هزینه هایی مثل کمک هزینه اجتماعی به مردم خود پرداخت میکند که افراد بتوانند زندگی خود و خانواده خود را تامین کنند.
 • طرح بازنشستگی کانادا باتوجه به سن که مطلوب آن 65 سالگی است را برای رفاه حال ساکنان کانادا استفاده میکند.
 • دولت فدرال و استانی کانادا ماهانه مبلغی مشخص را جهت تربیت هر کودک بسته به درآمد پدر و مادر کودک در سال گذشته به خانواده ها پرداخت میکند.
 • آموزش و پرورش در کانادا تا پایان دبیرستان رایگان است زیرا کانادا آموزش و پرورش کودکان را برای ساختن آینده بهتر خود مهترین مورد می داند.
 • کانادا در زمینه سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان یکی از بهترین ها است. تمام بیمارستان ها و درمانگاه ها و مطب پزشکان به صورت رایگان در سراسر کانادا به مردم این کشور خدمت رسانی میکنند.
در این مقاله به بهترین راههای مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت.
 

مهاجرت به کانادا و کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کانادا برای سرمایه گذاران در کانادا به راحتی در دسترس است. برای سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا حداقل باید مبلغ 000/800 دلار سرمایه داشته باشید و نشان بدهید که توانایی مالی 1.6 میلیون دلاری دارید تا در ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادایی به شما تعلق بگیرد. این مبلغ را باید در اختیار دولت کانادا به مدت 5 سال قرار بدهید و دولت کانادا بعد از 5 سال این مبلغ را بدون هیچ سودی به شما باز میگرداند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در کانادا با مشاورت مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. هر ساله برای سرمایه گذاری ظرفیت محدودی اعلام می شود که طی یکی دوماه باید پس از اعلام اقدام شود و به دلیل تقاضای بالا برای این نوع سرمایه گذاری پروسه این کار حداقل یکی دو سال می باشد و هزینه هایی که در این مسیر باید پرداخت شود حداقل 7500 تا 10000 دلار می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا برای مهاجرت به این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و هنگام اقدام برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری علاوه بر اقامت باید به رونق کسب و کار خود هم فکر کنید. سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا اگر با مشاوره وکیل مجرب انجام شود نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

سرمایه گذاری در کانادا در ایالت های مختلف دارای شرایط متفاوتی می باشد که معمولا به سه روش انجام می شود.

 • سرمایه گذاری با 800 هزار دلار دولتی
 • سرمایه گذاری با 210 هزار دلار
 • سرمایه گذاری با 160 هزار دلار 

برای سرمایه گذاری در کانادا باید طرح تجاری داشته باشید. شرایط این سرمایه گذاری در کانادا به موارد زیر اشاره می کنیم

 • سن
 • تحصیلات
 • سطح زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سابقه کاری و تجربه کاری
 • تطبیق پذیری با محیط

کسب اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر (SKILL WORKER express entry) کانادا

یکی از راههای خوب مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص از طریق اسکیل ورکر است که این سیستم بر اساس point base system است که ویژگی های اعلام شده امتیاز خاصی برای افراد دارد. برای کسب اقامت دائم کاری در کانادا دو مرحله باید انجام شود.
مرحله اول که به pool معروف است این است که ممکن است حداقل امتیاز کسب شده شما از 100 بر اساس سن و مدرک تحصیلی و سابقه کاری و مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان دوم و یا داشتن آشنای درجه یک در کشور کانادا باشد. اگر حداقل امتیاز را کسب کنید وارد مرحله pool می شود.
در این مرحله تمام شرایط شما بررسی می شود که این پروسه بین 6 ماه تا 18 ماه معمولا طول می کشد. در صورتی که امتیاز لازم را کسب کنید می توانید اقامت دائم کانادا را از دولت کانادا دریافت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی 

کشور کانادا از نظر مراکز علم و دانش دنیا جزو بهترین کشورهاست که هر سال حدود 130000 تا 150000 نفر کانادا و دانشگاه هایش را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. سطح علمی دانشگاه های کانادا بالاست و همین باعث شده خیلی ها ویزای تحصیلی کانادا را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند.

ابتدا شما رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید و بعد از آن دانشگاه و شهری که دانشگاه در آن واقع شده است. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا باید مدرک زبان انگلسیی تافل یا آیلتس به دانشگاه ارائه کنید. بعد از پذیرش تحصیلی دانشگاه برای شما، به هزینه های تحصیلی شما اشاره میکند.
هزینه های تحصیلی هم بسته به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. حداقل هزینه تحصیلی کانادا از 12-13 هزار دلار در سال شروع می شود. با ویزای تحصیلی حق بردن همراه به کانادا را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت تحصیلی در کانادا با  مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی 

مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا با توجه به ظهور داعش و شرایط ناامن آن عقلانی نیست و بهتر است که از راههای قانونی اقدام نمایید. عده ای از افراد با استفاده از رسانه های مختلف و وب سایت های مهاجرتی خود را متخصص امور مهاجرت به کانادا می نامند آن هم از طریق راههای سریع و ارزان و در عین حال بی خطر. اما گاهی باید فریب ارزانی را نخوریم زیرا ممکن است بتوانیم با راههای غیرقانونی و پناهندگی به کانادا برویم اما ممکن است شرایط اخذ اقامت دائم برای ما هموار نباشد و موفق نشویم. مسر مهاجرت پیچیدگی های خاص خود را دارد و افراد متخصص بهتر می توانند در این زمینه نظر حرفه ای بدهند.
افراد زیادی از طریق پناهندگی اقدام کرده اند که هرگز به کانادا نرسیده اند و حتی در مسیر رفتن به این کشور از راه کشتی و دریا جان خود را از دست داده اند و کسی که درخواست پناهندگی به دولت کانادا بدهد دادگاهی برایش تشکیل می شود که باید در این دادگاه وکلای دادگاه را متقاعد کنده که در کشور خودش جانش و مالش به خطر افتاده است و همین دلیل مهاجرت او به کانادا است. بسیاری از این پرونده ها شکست میخورد و اگر نتوانند ثابت کنند که شرایط پناهندگی را دارند از کانادا اخراج خواهند شد و به کشورشان باز میگردند. بهتر است برای راههای بهتر مهاجرت به کانادا اقدام به اخذ ویزا نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از راههای مهاجرت به کانادا ازدواج با یک کانادایی است که موجب اقامت دائم در کانادا می شود. فقط باید مراقب تبلیغات سوء استفاده کنندگان که از طریق سایت های همسریابی غیرقانونی انجام می شود باشیم و باید به خاطر مراحل پیچیده این مهاجرت اقدامات لازم را از طریق وکلای بین المللی انجام دهید. پروسه این نوع مهاجرت حداقل 6 ماه است. فردی که قرار است با او ازدواج کنید باید شرایط تامین زندگی شما در کشور کانادا را داشته باشد.
 

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

فرد خوداشتغال یا خویش فرما یعنی کسی که بتواند بر اساس تجربه کاری خود، کار مناسب و مرتبط برای خود پیدا کند و یا ایجاد کند و درآمد خود را از طریق خوداشتغالی تامین کند. این تجربه ممکن است در زمینه های فرهنگی و ورزشی و مزرعه داری و کشاورزی است.
فعالیت های فرهنگی و هنری مثل مولفان و نویسندگان، هنرمندان و موسیقی دانان و مجسمه سازان و نقاشان و مانند اینها. قهرمانانی که دارای سابقه شرکت و کسب مقام در مسابقات ورزشی بین المللی دارند و می توانند در زمینه ورزشی خود به خود اشتغالی بپردازند و باشگاه ورزشی دایر کرده و یا در مسابقات جهانی شرکت کنند. حداقل ارزش خالص دارایی شما برای این کار 100هزار دلار کانادا می باشد که باید حداقل دو سال تجربه کاری داشته باشید. درصد موفقیت این پرونده ها پایین است زیرا از تمام دنیا درخواست های مشابه زیادی وجود دارد و تنها درسال 500 نفر پذیرش می شوند.

در اخر باید بگوییم که اقدام به مهاجرت برای کشور کانادا و راههای مهاجرت مثل مهاجرت کاری یا مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا پناهندگی به کانادا یا ازدواج در کانادا و یا تولد در کانادا و  ... قبل از هر کاری باید بررسی شود و توصیه میکنیم که فایل های صوتی و تصویری در این صفحه را حتما ببینید و با اطلاعات کامل بتوانید تصمیم درست را بگیرید. برای مشاوره حرفه ای با متخصصات مهاجرت به کانادا و بررسی دقیق شرایط خود جهت رفتن و مهاجرت به کانادا با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید. 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید