مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

 

مهاجرت به جمهوری چک


مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، شرایط مورد نیاز و هزینه های موجود و موارد دیگر در این روش مهاجرت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با یافتن شغل در جمهوری چک می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟ شرایط اقتصادی و فرصت های شغلی در جمهوری چک به چه صورت است؟ ما سعی کردیم پاسخ به این سوالات و موارد مشابه به آن را به صورت آماری و دقیق خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. شما دوستان می توانید جهت هرگونه سوال یا ابهام در زمینه مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین اطلاعات لازم برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را دریافت کنید. دو لینک مفید در این زمینه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و شرایط عمومی آن

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار علاوه بر مزیت ها در فرصت های شغلی و اقتصادی بسیار خوب در این کشور همچنین از لحاظ سیستم حمل و نقل، سیستم بهداشت و درمان کشور چک دارای شرایط بسیار خوب و از کشورهای پیشرفته جهان می باشد. این کشور در اروپای مرکزی قرار گرفته و دارای نرخ بیکاری پایین و اقتصاد رو به پیشرفت در هرسال می باشد. تمام این مزایا باعث شده که هرساله تعداد بسیاری از افراد خارجی قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را انجام بدهند که رقابت را در این زمینه افزایش می دهد. زبان رسمی در این کشور زبان چکی است اما زبان های انگلیسی و آلمانی هم در جمهوری چک بسیار رایج می باشد. در ادامه ما به طرح یک جدول از اطلاعات عمومی و نمودار نرخ بیکاری در جمهوری چک می پردازیم.

حقوق مشاغل در جمهوری چک


مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و ویزای کاری در جمهوری چک

در بحث مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و ویزای کاری جمهوری چک،  نیاز است که شما قوانین تعیین شده توسط دولت جمهوری چک را در این زمینه بررسی کنید. در کشور جمهوری چک برای اخذ ویزای کاری شما نیاز به دعوتنامه کاری از سمت کارفرما معتبر در کشور جمهوری چک را دارید که به واسطه آن شما نیاز دارید اجازه اقامت در کشور جمهوری چک را دریافت کنید زیرا برای ویزای کار شما نیاز به اقامت بیش از 90 روز را دارید. در جمهوری چک کارت آبی و کارت کارمندی به افرادی که قصد اقامت کاری در کشور جمهوری چک را داشته باشند، اعطا می شود. در کارت آبی برای موقعی که نیاز به تحصیلات قوی باشد و برای کارت کارمندی زمانی که تحصیلات خاصی مد نظر نیست، مورد استفاده دارند. در کشور جمهوری چک امکان درخواست ویزای کاری، تحقیقی و الحاق خانواده وجود دارد که مدت اعتبار این ویزا تا 2 است و تمدید پذیر است که در این مورد شما نیاز به ویزای بلند مدت دارید نه ویزای اقامت طولانی که باید به این نکته توجه نمود.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

افرادی که قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را دارند باید نسبت به مدارکی که توسط دولت جمهوری چک جهت اخذ ویزای کار، تعیین شده است اقدام به تهیه آن ها فرمایند. کشور جمهوری چک دارای قوانین و مقررات خاص خود جهت استخدام نیروهای جدید در این کشور می باشد که یکی از مهم ترین آن ها اولویت با مردم جمهوری چک و افراد عضو اتحادیه کار اروپا می باشد، بدین صورت که موقعی که شما برای یک شغل درخواست دهید ابتدا در کشور چک به مدت 1 ماه آن شغل مورد نظر آگهی می شود و در صورت نبود متقاضی برای آن شغل، پرونده شما بررسی خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در جمهوری چک به صورت زیر می باشد:
 • پرداخت هزینه های اداری شامل 500 کرون.
 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی.
 • دعوتنامه یا معرفی نامه شخص توسط کارفرمای معتبر در جمهوری چک.
 • مدارک شناسایی شخص متقاضی به همراه کپی آن ها.
 • مدرک زبان انگلیسی.
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • آدرس معتبر شرکت یا منزل در جمهوری چک جهت ارائه به دولت.
 • سوابق کاری و تحصیلی فرد با تایید وزارت اسناد و مدارک.
 

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و نرخ بیکاری در جمهوری چک

قبل از مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار نیاز است که به یک سری شاخص های اقتصادی و استاندارد در رابطه با شرایط مختلف موجود در کشور جمهوری چک بپردازیم که به واسطه آن می توانیم اطلاعات بهتری در آینده برای شغل و زندگی خود به دست بیاوریم. یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی نرخ بیکاری در جمهوری چک می باشد که مقدار این نرخ بسیار پایین بوده و کشور جمهوری چک در بحث کار و شغل بسیار کشور پویایی است و پیش بینی شده این روند در سال های پیش رو هم ادامه خواهد داشت. علاوه بر این، شاخص رشد اقتصادی در کشور جمهوری چک هم دارای نرخ خوبی در چند سال اخیر داشته که حاکی از حرکت اقتصاد کشور جمهوری چک در مسیر موفق می باشد. در ادامه نمودار رشد اقتصادی را می توان دید.
 

نرخ بیکاری در جمهوری چک

نرخ بیکاری در جمهوری چک


مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و مشاغل مورد نیاز در سال 2019

کسانی که قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که دولت جمهوری چک هر سال یک لیست از مشاغل مورد نیاز در این کشور را اعلام می کند که آگاهی از این مشاغل در بالا رفتن شانس اخذ ویزای کاری برای افراد خارجی بسیار موثر می باشد. این مشاغل معمولا شغل هایی هستند که کشور جمهوری چک نیاز دارد تا افراد خارجی را برای آن استخدام نماید و بدین صورت رشد اقتصادی و نرخ ارز واردی به کشور خود را افزایش دهد. اگر شما دارای توانایی و تجربه در یکی از مشاغل عنوان شده هستید می توانید شانس خوبی برای اخذ ویزای کار جمهوری چک داشته باشید. لیست مشاغل سال 2019 در کشور جمهوری چک به شرح زیر می باشد.
 • صنایع ساخت و ساز.
 • داروسازی.
 • صنایع آهن آلات و فلزات.
 • صنایع الکترونیک.
 • صنایع مواد شیمیایی.
 • صنعت گردشگری و توریسم.
 • مشاغل در مدیریت.
 • مشاغل تجاری و صنعتی.
 • تدریس و استاد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و میزان حقوق در جمهوری چک

در بحث مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار یکی از مواردی که خیلی ذهن افراد خارجی را مشغول می کند، میزان و نحوه دستمزد در کشور جمهوری چک می باشد. در کشور جمهوری چک به دلیل نیاز کشور به افراد خارجی جهت استخدام در شغل های نیازمند نیروی کار خارجی، مبالغ دستمزد می تواند با توجه به ساعت کار و نوع کار متفاوت باشد. میزان حقوق در شهر پراگ که پایتخت کشور جمهوری چک است حدودا 30% بیشتر از شهرهای دیگر کشور جمهوری چک می باشد. در ادامه ما به بررسی میزان دستمزد در شغل های متفاوت شهر پراگ، جمهوری چک خواهیم پرداخت، پس لطفا ما را همراهی کنید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و نحوه کاریابی در جمهوری چک

در مورد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و نحوه کاریابی، همان طور که پیش تر گفته شد برای اخذ کار در کشور جمهوری چک شما حتما نیاز به یک دعوتنامه رسمی از کارفرما در کشور جمهوری چک دارید که اگر بخواهید برای اخذ این نامه به صورت شخصی اقدام کنید ممکن است کمی دشوار باشد زیرا که شما باید به دولت کشور جمهوری چک نشان دهید که توانایی های لازم جهت اخذ این شغل را دارید که این تاییدیه با توجه به دعوتنامه ای که شما از کارفرما رسمی در کشور جمهوری چک اخذ می نمایید، قابل دریافت است. همچنین برای پیداکردن کار مورد نظر خود در کشور جمهوری چک شما می توانید از خدمات موسسات و شرکت های کاریابی استفاده کنید که در ادامه به توضیح درمورد آن ها خواهیم پرداخت. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام می باشد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و موسسات کاریابی

در زمینه مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، شما می توانید از خدمات گسترده موسسات و شرکت های کاریابی در کشور جمهوری چک استفاده کنید. برای این کار شما باید تمام مدارک کاری، سوابق کاری، مدارک و ریز نمرات و همچنین مدرک زبان انگلیسی خود را به همراه مدارک ترجمه شده به زبان چکی به موسسات کاریابی ارائه دهید. همچنین اگر شما مسلط به زبان چکی باشید شانس شما برای اخذ کار در جمهوری چک بیشتر خواهد شد. موسسات کاریابی پس از دریافت کامل مدارک شما اقدام به جست و جوی کار برای شما می کنند و ابتدا شغل درخواستی شما به مدت 1 ماه در کشور جمهوری چک و اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت نبود متقاضی در آن شغل، به شما سهمیه شانس اخذ آن داده می شود. همچنین این موسسات کاریابی شما را تا رسیدن به اخذ کارت آبی و یا کار کارمندی راهنمایی خواهند کرد. در ادامه نام برخی از این موسسات کاریابی را خدمت شما عرض می کنیم.
 • Eurojobs CZ
 • Casting Miroslava Hyžíková
 • ACE Consulting
 • Manpower Spálená
 •  Pedersen & Partners
 • Bohemia Jobstart
 • Reed Personnel Services Czech Republic
 • R4U
 • Kaufmann & Kaufmann

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و بررسی ویزای همراه

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و بررسی ویزای همراه یکی از داغ ترین موضوعات در زمینه مهاجرت به جمهوری چک می باشد. در رابطه با این موضوع دولت کشور جمهوری چک شرایطی را وضع کرده که شخص متقاضی کار در جمهوری چک بتواند همسر، فرزند زیر 18 سال و والدین بالای 65 سال خود را که نیاز به مراقبت دارند با خود به کشور جمهوری چک به عنوان همراه ببرد. مدت اعتبار ویزای همراه با توجه به ویزای شخص متقاضی اصلی مورد بررسی قرار می گیرد و معمولا حدود 270 روز زمان می برد که هزینه ویزای همراه کشور جمهوری چک حدودا مبلغ 2500 کرون است. توجه کنید که تمامی مدارک مربوط به افراد همراه باید به زبان چکی ترجمه و مورد تایید وزارت اسناد و مدارک قرار گیرد سپس ارائه به دولت جمهوری چک شود.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت جمهوری چک

برای افرادی که قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را دارند حتما مهم است بدانند که شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این کشور به چه صورت است. در کشور جمهوری چک شما در ابتدا باید ویزا بلند مدت یا اقامت بلند مدت خود را با توجه به روش های گفته شده در این مقاله دریافت کرده و سپس به مدت 5 سال در کشور جمهوری چک اقامت داشته باشید. اگر پس از 5 سال اقامت در کشور چک و پرداخت هر ساله مالیات و ارائه گواهی پرداخت مالیات، گواهی اثبات اقامت شما به مدت 5 سال در کشور جمهوری چک و همچنین تسلط کامل بر زبان چکی، شما می توانید نسبت به اخذ تابعیت کشور چک اقدام کنید. دوستان عزیز موسسه حقوقی ملک پور با تهیه ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حجم وسیعی از اطلاعات مورد نیاز شما در زمینه مهاجرت را فراهم نموده است، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، شرایط مختلف اخذ ویزای کاری و مدارک مورد نیاز آن همچنین موارد بسیار دیگر در این مقاله خدمت شما عزیزان به صورت دقیق شرح داده شد. با توجه به اینکه کشور چک دارای نرخ تورم بسیار پایین و رشد اقتصادی چشم گیری و دستمزد خوب برای افراد خارجی در شغل های متفاوت می باشد، فرصت های بسیار خوب شغلی در این کشور برای افراد خارجی فراهم شده است. همچنین به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی و بهداشتی در کشور جمهوری چک، افراد بسیاری به همراه خانواده خود قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را انجام می دهند. 

ما در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به جموری چک از طریق کار را برای شما دوستان ارجمند پوشش دهیم. در صورت هرگونه سوال و مشاوره در زمینه مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار شما عزیزان می توانید از مشاوره تلفنب رایگان با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش بهره مند بشوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید