اقامت از طریق کار در دانمارک

اقامت از طریق کار در دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت از طریق کار در دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

اقامت از طریق کار در دانمارک


اقامت از طریق کار در دانمارک و مقدمه ای بر آن:

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  و  نحوه اخذ ویزای کار دانمارک به دلیل آنکه در کشور دانمارک خدمات شهروندی به شهروندان بطور یکسان بین شهرومدان اعطا می شود و از سویی دانمارک  یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته شده است ، باعث آن گردیده  که توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کند. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  چیست ؟ مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار دانمارک چیست؟  در این مقاله سعی بر آن شده است تا با  تحلیل و بررسی علمی دقیق اغلب سوالات متداولی که  در رابطه  مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار بیان می شود،پاسخ گفته شود.     

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


اقامت از طریق کار در دانمارک و شرایط عمومی آن:

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار یکی از جمله راه های اقامتی این کشور محسوب می شود  که برای متقاضیان بر اساس شرایط آنها ، روش های  مختلفی وجود کشور دانمارک به دلیل شرایط مساعد اقتصادی همواره مقصد مناسبی برای مهاجرت  کاری مشاغل مختلف بوده است . دانمارک کشوری است که در شمال قاره  اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر زیبای کپنهاگ می باشد .همانطور که گفته شد  موقعیت اقتصادی مناسب و نحوه معیشت مردم ،میزان درآمد سرانه و قرار داشتن در بین شاد ترین افراد و کشورهای دنیا باعث آن گشته است تا بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به دانمارک شوند و بسیاری از این افراد  از روش مهاجرت از طریق  کار را  برمی گزینند تا به مقصد خود برسند. 

اقامت از طریق کار در دانمارک و انواع ویزای های  کاری دانمارک:

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار دارای اقسام گوناگونی می باشد  که برای افراد مختلف این شرایط متفاوت می باشد. در کشور دانمارک  برخلاف کشورهایی نظیر آلمان و اتریش  ویزای جست و جوی کار برای افراد متقاضی کار ارائه نمی شود. متقاضیان  مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  از ۳ روش ذیل می توانند برای اخذ اقامت  کاری در دانمارک اقدام نمایند. 
 • ویزای کار دانمارک با داشتن پیشنهاد شغلی (job offer )
 • ویزای کار (اقامت ۲ ساله) برای پزشکان
 • ویزای GR1 یا گرین کارت دانمارک (لازم به تذکر است که این ویزا از سال ۲۰۱۶ برای ایرانیان حذف شده است)

کار در دانمارک از طریق جاب آفر: 

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار در این کشور امکان پذیر میباشد اما این امر منوط به آن است که فرد جویای کار اجازه کار در دانمارک  را داشته باشد  و یا این اجازه را دریافت نماید .این اجازه در حالتی محقق میشود که کارفرما ،کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در دانمارک و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کرده و پس از گذشت این مدت اگر شخصی با شرایط مذکور در آگهی یافت نشد ، در آن زمان شخص متقاضی کار میتواند آن کار را دریافت کند و به تبع آن ویزای کار دانمارک را دریافت نماید.یکی دیگر از راههای موجود برای مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کاری مکاتبه فرد متقاضی ویزای کار دانمارک  با کارفرمایان و شرکت های دانمارکی میباشد تا از این طریق موفق به اخذ  این ویزای شوند. اما همانطور که ذکر شد این پروسه بسیار زمان بر می باشد.و در بیشتر مواقع اخذ کار از این طریق میسر نمی گردد لذا افراد می توانند با استفاده از سایر روش ها مانند  تحصیل در دانمارک سریع تر وارد خاک این کشور شوند و روند اقامتی خود و خانواده شان را اخذ نمایند. 
 

برای مطالعه شرایط اقامت در فرانسه از طریق کار و اقامت در هلند از طریق کار می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کاری GR1 (گرین کارت دانمارک):

ویزای GR1 مشابه  ویزاهای کاری استرالیا و کانادا یا همان اسکیل ورکر (skilled worker) می باشد و افراد برای دریافت این ویزا باید براساس سیستم PBS  امتیازات لازم  را کسب نموده و از این طریق به دانمارک مهاجرت نمایند. باساس این روش افراد اقامت 2 ساله ای را دریافت می کنند و بعد از آن به طور مستقم می توانند درخواست اقامت دائم دهند.امتیازبندی این سیستم براسا: سن شخص ، میزان تحصیلات وی ، سابقه کاری مرتبط حداقل  ۳تا ۴ سال و  مدرک زبان  می باشد. لازم به ذکر است که گرین کارت  و ویزای GR1 دانمارک  در سال ۲۰۱۶ برای ایرانیان بسته شده است .
مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار برای پزشکان و دندانپزشکان نیز  شرایط ویژه ای را دارا می باشد. پزشکان می توانند پس از معادل سازی و  تایید مدرک پزشکی خود ، اقامت ۲ ساله این کشور را جهت کار اخذ نمایند. و پس از گذراندن دوره های زبان دانمارکی و دوره های مورد هنیاز وارد بازار کار کشور دانمارک شوند.
 

مهاجرت به دانمارک از طریق کار  و میزان  نرخ بیکاری و مالیات در آن :

نرخ بیکاری یکی از مهمترین عوامل در انتخاب کشوری که قصد مهاجرت و کار در آن است میباشد.نرخ بیکاری هر کشور نشانگر وضعیت اقتصادی آن کشور میباشد  . اگر متقاضی کار در دانمارک هستید باید بدانید که  نرخ بیکاری کشور دانمارک در حدود  ۴٪ می باشد که  این نرخ بیانگر این مسئله است که از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار انسانی ۹۶ نفر مشغول به کار می باشند. لازم به ذکر است که مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  یکی از راه های مهاجرتی به این کشور است که دارای سختی های خاص خود نیز می باشد.نمودار ذیل میزان بیکاری در کشور دانمارک را نشان میدهد

مهاجرت کاری به دانمارک

                        
                      

اقامت از طریق کار در دانمارک  و بررسی ویزای همراه:

یکی از مهمترین مسایلی که برای هر شخص متقاضی امر مهاجرت وجود دارد وجود ویزای همراه است.که قبل از هرگونه اقدامی باید مورد بررسی قرار گیرد. مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار این اجازه را به فرد متقاضی میدهد تا به همراه خانواده و افراد تحت تکفل خود  که شامل فرزند زیر هجده سال و همسرش میباشد در کشور دانمارک اقامت داشته باشند.البته باید به این نکته اشاره کرد که فرد متقاضی ویزای کار دانمارک  در صورتی میتواند الحاق خانواده خود را تقاضا نماید که توانایی برآوردن هزینه های زندگی را داشته باشد. لازم به ذکر است که همسر فرد نیز به عنوان شخص همراه اجازه کار فول تایم و تمام وقت را دارا می باشد.

اقامت از طریق کار در دانمارک و مدارک مورد نیاز مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  :

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار  و اخذ ویزای کار دانمارک  نیازمند ارائه مدارکی مشخص و شرایطی ابتدایی میباشد ، که بنابر قانون کشور دانمارک  هر شخصی که میخواهد ویزای کار این کشور را دریافت کند باید واجد این شرایط مانند حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشد علاوه بر آن شخص باید  فرم درخواست مربوطه را پر کرده و با مدارک زیر ارایه دهد :
گذرنامه معتبر
دعوتنامه کاری 
سوابق کاری
گواهی سوء پیشینه
بیمه مسافرتی برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت
ادرس محل سکونت در زمان اقامت
تمکن مالی برای هزینه های زندگی

برای مطالعه شرایط موسسه معتبر مهاجرتی و وکیل مهاجرتی می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

 

اقامت از طریق کار در دانمارکو میزان حقوق در دانمارک:

میزان حقوق دریافتی در امر  مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار یکی از موارد بسیار مهم برای شخص متقاضی کار در دانمارک می باشد.. دانمارک یکی از برترین کشورهای اروپایی است که دارای  اقتصادی قوی می باشد و باتوجه به این  شرایط اقتصادی ، کار در دانمارک می تواند انتخاب مناسبی برای اخذ اقامت در این کشور باشد ،شایان ذکر است که حداقل و حداکثر میزان حقوق افراد بر اساس میزاد تحصیلات . سوابق تحصیلی و کاری آنان مشخص خواهد شد.
البته رشته هایی در کشور دانمارک وجود دارد که با کمبود نیروی کار مواجه هستند و اگر فرد دارای تحصیلات و سوابق در آن رشته ها باشد می تواند برای اخذ شغل مورد نیاز خود راحت تر اقدامات لازم را انجام دهد ،از جمله این رشته ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی انرژی
 • مهندسی کامپیوتر
 • پزشک عمومی
 • بیزینس و مارکتینگ
 •  
 


اقامت از طریق کار در دانمارک  و نحوه کاریابی در دانمارک:
به منظور جست و جوی بهتر و سریعتر کار در دانمارک و به دنبال آن مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار ،دانستن راههای کاریابی در این کشور ضروری میباشد.زمانی که شخص میخواهد به دنبال شغل مورد نظر خود باشد بهتر آن است که از تمامی راههای موجود در این زمینه استفاده کافی را ببرد. به واسطه این موضوع که برای مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار به دلیل آنکه در این کشور تنها به واسطه job offer  (پیشنهاد شغلی ) برای افراد ایرانی گرفتن این ویزا میسر و امکان پذیر میباشد بهتر است فرد متقاضی از طریق راههایی مانند مراجعه به آگهی های روزنامه و یا مجلات اشاره کرد  تا از این طریق موفق به یافتن شغل دلخواه خود شود.از راههای دیگر میتوان به  سایت های اینترنتی و یا از طریق آگهی های اینترنتی درج شده در موسسات کاریابی به جستجوی مشاغل جدید پرداخته وبه شرایط کاری و یا شرایط فرد مورد نیاز برای کار در دانمارک دست یافته  و از طریق آن موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شود.،لذا افرادی به راحتی میتوانند  از این وبسایت ها استفاده کرده تا به شغل مورد نظر خود دست یابند.  

اقامت از طریق کار در دانمارک  و موسسات کاریابی در دانمارک:

همانطور که ذکر شد جستجوی کار در دانمارک از طریق آگهی های اینترنتی و یا موسسات کاریابی بهترین راه ممکن برای یافتن شغل مورد نیاز و مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار میباشد ،که مستلزم آن است ،شخص با مکاتبه با این موسسات و ارایه مشخصات به آنها بتواند کار مورد نظرش را پیدا کند.برخی از موسسات کاریابی در دانمارک  عبارتند از :
سایت های کاریابی دانمارک :
 • https://www.jobindex.dk/
 • https://www.workindenmark.dk/Find-a-job
 • https://www.workindenmark.dk
 • https://www.JobsinCopenhagen.com
 • https://www.CBPNetwork.com
 • https://www.Temp-Team.dk
 • https://www.eco-jobs.com
 •  

اقامت از طریق کار در دانمارک و اخذ تابعیت در دانمارک :

متقاضیانی که خواستار اخذ تابعیت و یا اقامت از طریق ویزای کار دانمارک  هستند در ابتدای امر باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بتوانند وارد خاک کشور اکراین شوند.که اقامت موقت آنان به واسطه پیشنهاد شغلی که دریافت میکنند صادر میشود که مدت آن در ابتدا یکسال میباشد و این مدت قابل تمدید میباشد در نتیجه مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار برای متقاضیانی که خواستار اخذ تابعیت و یا اقامت از طریق ویزای کار دانمارک هستند امکان پذیر می باشد.در حال حاضر مطابق با قانون شخص میتواند از روش کاری استفاده کرده و اقامت کشور دانمارک را بدست آورد . که این امر در کشور دانمارک بعد از گذشتن 5 سال با پرداخت محقق می گردد.و اصولا با گذشتن 6 سال فرد می تواند تقاضای پاسپورت برای خود و خانواده خود را داشته باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار در این مقاله مورد به طور دقیق مورد تحلیل و بررسی  علمی قرار داده شد و امید بر آن است که تمامی سوالات مورد نظر در این زمینه را پاسخ گفته باشد. با توجه به موارد فوق مهاجرت به دانمارک از طریق کار برای ایرانیان تنها در صورت وجود پیشنهاد شغلی امکان پذیر می باشد لذا بهتر آن است تا قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه از سایر شرایط خود برای دیگر راههای مهاجرتی نیز باخبر گشته تا با بهترین روش امر مهاجرت خود را صورت بدهید. شما می توانید برای آگاهی از شرایط خود و همچنین یافتن پاسخ سایر سوالات خود در رابطه با مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار با وکلا و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و به شرایط خود جهت امر مهاجرت آگاه شوید .

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید