شهر های استرالیا

شهر های استرالیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص شهر های استرالیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

شهرها ی استرالیا


شهرهای استرالیا و مقدمه ای بر آن :

شهر های استرالیا از نظر سطح کیفیت زندگی به چه نحوی هستند ؟ آیا تمامی شهرهای استرالیا برای سرمایه گذاری مقصد مناسبی محسوب می گردد ؟ برترین دانشگاه ها در کدام یک از شهر های استرالیا قرار دارد ؟ این ها نمونه ای از سوالاتی است که در ذهن افراد خواستار مهاجرت به استرالیا نقش می بندد . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی علمی و دقیق شرایط زندگی و کیفیت آن در شهر های مختلف استرالیا به بخشی از این سوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ گوییم.
معرفی شهر های مختلفی همچون ملبورن ، آدلاید ، سیدنی و سایر شهر های استرالیا می تواند اطلاعات جامعی از نحوه زندگی در این شهر ها ، از قبیل ارزان ترین و یا گرانترین شهرهای استرالیا برای  شما داشته باشد .شرایط شهرهای مناسب برای تحصیل و زندگی دانشجویی ،و  یا شهرهای بندری استرالیا برای امر سرمایه گذاری در آن برای شما شرح داده می  شود . شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و بهره بردن از مشاوره رایگان با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید تا ضمن استفاده از تجربه بالای مشاورین به انتخاب روش مورد نظر برای امر مهاجرت خود دست پیدا کنید .

زندگی در استرالیا :

 شهر های استرالیا دارای سبک های متفاوتی از نظر سطح زندگی می باشد . این تفاوت در میان شهر ها  و روستا های این کشور بیشتر مشهود و قابل لمس می باشد . و این تفاوت بیشتر به دلیل وجود مردمان بومی و مهاجرین زیاد در کشور استرالیا می باشد .
در کنار این نوع تفاوت ها ، در بیشتر شهر های استرالیا با سطح نسبتا بالاتری از امکانات و رفاه اجتماعی نسبت به سایر کشورهای جهان مواجه هستیم ،اقتصاد پر رونق و پیشرفته این کشور باعث گردیده تا بیشتر شهر های استرالیا نظیر سیدنی و ملبورن تبدیا به شهر های صنعتی و شکوفا گردند .
به واسطه این اقتصاد پویا در سال 1995 استرالیا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا شناخته شد و در حال حاضر نیز این کشور کماکان دارای رشد اقتصادی بالا و نرخ تورم پایین می باشد .
از نظر سطح بهداشت و زیرساخت های درمانی ،دولت استرالیا به شدت به آن اهمیت می دهد . مجموع این عوامل باعث گردیده تا استرالیا به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی تبدیل شود و با این استاندارد های بالا توانسته افراد مهاجر زیادی جذب خود کرده و این مهاجر پذیری باعث رشد بیشتر این کشور گردیده است .
به طور کلی برای بررسی میزان و سطح زندگی در یک کشورفاکتورهایی نظیر سلامتی ،امنیت و ثبات اقتصادی تعیین می شود که کشور استرالیا با داشتن نرخ پایین خشونت و تورم و رشد اقتصادی بالا در بین سه کشور مرفه دنیا قرار گرفته است .
نکته قابل توجه در خصوص زندگی در استرالیا مربوط به شرایط زیست محیطی آن است . وجود حیواناتی همچون کوالا، کانگورو ، دینگو ، پلاتیپوس و سایر موجودات و وجود آب و هوای متفاوت در دو بخش این قاره باعث تفاوت در گونه های زیست محیطی این منطقه گردیده است .

شهرهای استرالیا و بندرهای آن :

شهرهای استرالیا بیشتر در نواحی ساحلی واقع گردیده است به دلیل آنکه بیشتر مساحت استرالیا متشکل از بیابان های غیر قابل سکونت می باشد اما این موضوع باعث گردیده تا شهرهای بندری کشور استرالیا دارای رونق فراوان شوند و استرالیا از لحاظ حمل و نقل بین المللی در سطح پیشرفته ای قرار گرفته است . برخی از این بندرها در ذیل گرد آوری شده است که به اختصار به هر یک خواهیم پرداخت :
 • بندر بریزبن
 • بندر پورت
 • بندر ملبورن
 1. بندر بریزبن سومین بندر بزرگ استرالیا محسوب می گردد که در سواحل شرقی کوئینزلند واقع گردیده است . این بندر سالیانه در حدود 28 میلیون تن جابه جایی محموله را انجام می دهتد .مواد صادراتی اصولا شامل ذغال سنگ ، شن و ماسه معدنی ، ضایعات و پنبه  و... می باشد و در ازای آن به واردات محصولاتی همچون کوده های شیمیایی و گچ و سیمان و می شود .
 2. بندر پورت نیز یکی دیگر از بندرگاه های اصلی کشور استرالیا محسوب می گردد که به توسعه حمل و نقل دریایی استرالیا کمک زیادی را کرده است و بیشتر واردات کالاهایی همچون کک ، ذغال سنگ ، سنگ آهن و .... از این بندر انجام می شود .که به طور کلی ارزش این تجارت 26 میلیارد یورو بر آورد شده است .
 3. بندر ملبورن تقریبا در چندین سال گذشته اولین شهر و بندر مهم استرالیا محسوب می شود که امروزه در حدود 3000 کشتی در آن در حال رفت و آمد هستند .

شهر های استرالیا و دانشگاه های آن  :

شهرهای استرالیا ، زیبا ،مدرن و پیشرفته می باشد اما در برخی از این شهر ها زندگی دانشجویی و تحصیل به مراتب بهتر می باشد عواملی همچون هزینه زندگی ، آب و هوا ، سطح دانشگاه و این قبیل عوامل در تعیین برترین شهر های استرالیا از لحاظ تحصیل تعیین کننده می باشد .بوتورست ، نیوکاسل ، ولونگونگ ،گلد کاست ، کانبرا ، ملبورن و ....از شهرهای مهم دانشجویی در استرالیا هستند.
 • بوتورست :
در ده سال گذشته به عنوان ارزان ترین شهر استرالیا از لحاظ هزینه ای انتخاب شده است که این موضوع می تواند برای افراد بسیار مهم باشد . این شهر به طور متوسط هفته ای 65 دلار ارزان تر از شهر های دیگر استرالیا می باشد .
 • نیوکاسل :
یکی از شهرهای استرالیا که از لحاظ جذب دانشجو در حال رشد است نیوکاسل استرالیا می باشد که به واسطه ساحلی بودن و هزینه های کمتر از شهر هایی نظیر ملبورن مورد توجه بسیاری از مهاجرین به منظور تحصیل قرار گرفته است .
 • ولونگونگ :
شهر ولونگونگ به دلیل دوری از هیاهوی شهرهای بزرگ و دارا بودن آرامش مکان مناسبی برای دانشجویانی می باشد که تصمیم بر مطالعه به دور از هر گونه هیاهو و در محیطی آرام هستند . سبک زندگی آرام می تواند یکی از شاخصه های مهم این شهر به شمار آید .
 • گلدکاست :
گلدکاست و یا ساحل طلایی استرالیا بر خلاف شهر ولونگونگ دارای هیاهوی شبانه می باشد و هزینه زندگی در این شهر نیز پایین است اما میزان جذب دانشجو در این شهر تقریبا 3 درصد می باشد .
 • آدلاید :
آدلاید و یا شهر کلیساها با داشتن محیطی سبز و باور نکردنی می تواند از مقاصد مناسب برای دانشجویان به شماررود .اما به دلایل خاص خود من جمله شرایط آب و هوایی در جذب دانشجو به اندازه کافی موفق نبوده است .آدلاید یکی از  قلب های  فرهنگی استرالیا می باشد .و سبک زندگی شبان متفاوتی در این شهر نسبت به دیگر شهر های استرالیا جاری می باشد .
 • کانبرا :
وجود دانشگاه ملی استرالیا در این شهر باعث گردیده تا این شهر تبدیل به یکی از شهر های دانشجویی استرالیا گردد که به همین واسطه خدمات دانشجویی بیشتری در این شهر به دانشجویان ارائه می گردد .
 • سیدنی :
بزرگترین و پر جنب و جوش ترین شهر استرالیا سیدنی می باشد که به خاطر وجود دانشگاه بین المللی سیدنی ، شرایط مساعد آب و هوایی و فرهنگ منحصر به فرد را در خود جای داده است . از سیدنی می توان به عنوان گران ترین شهر استرالیا نام برد .
 • ملبورن :
وجود جشنواره های متفاوت ، موزه ها و فرهنگ خاص ملبورن تبدیل به قلب فرهنگی استرالیا شده است . به غیر از شرایط آب و هوایی سرد شهر ملبورن سایر شرایط برای زندگی دانشجویی در این شهر برای افراد خواستار تحصیل فراهم می باشد .
 
به طور کلی مهمترین عامل در انتخاب شهر برای ادامه تحصیل مسئله هزینه های موجود در آن شهر می باشد که اشخاص متقاضی مهاجرت از روش تحصیلی قبل از هر اقدامی باید نسبت به کسب اطلاعات در این زمینه بپردازند.

شهر های استرالیا، شرایط زندگی در آن ، تفاوت های فرهنگی و زندگی در این شهر ها  به طور دقیق در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی و دقیق قرار گرفته شد تا شما بزرگواران تا حدی با شرایط زندگی در شهر های استرالیا آشنا شوید . همانطئر که اشاره شد وجود شهر های کوچک و بزرگ با سبک های زندگی های متفاوت باعث گردیده تا بسیاری از افراد جذب این کشور شوند . موسسه حقوقی ملک پور MIE با داشتن بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت آماده خدمات رسانی در این زمینه به شما بزرگواران می باشد . برای کسب اطلاعات تکمیلی و آگاهی از شرایط خود می توانید با مشاورین مجرب موسسه تماس داشته باشید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید .

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید