مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن

ما در این مقاله به بررسی موضوعات زیر می پردازیم:
 • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • راه های سرمایه گذاری در فرانسه
 • نحوه اخذ اقامت و تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

آیا می توان از طریق سرمایه گذاری اقامت فرانسه را بدست آورد؟ چه نکاتی در جهت سرمایه گذاری در فرانسه اهمیت دارد؟ شما بزرگواران می توانید جهت دریافت پاسخ این سوالات با ما در این مقاله همراه باشید. در این مقاله تلاش شده است تمام نکات مهم و ضروری در رابطه با مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری به صورت خلاصه و مفید یان داشته شود تا شما بزرگواران از طریق مطالعه این مطالب بتوانید بهترین انتخاب را برای مهاجرت و سرمایه گذاری خود در فرانسه داشته باشید. همچنین شما می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید. 


برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


  

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی آن

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری می باشد. فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که بزرگترین کشور این منطقه نیز محسوب می شود. در سال های گذشته کشور فرانسه از نظر اقتصادی رشد نسبتا خوبی داشته است و با بررسی آمار می توان مشاهده نمود که نرخ بیکاری نیز در کشور فرانسه در طی سال های گذشته روند نزولی داشته است. افراد زیادی ممکن است فرانسه را به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری خود در نظر گرفته باشند. از این رو در این مقاله به کلیه شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و راه های آن و همچنین به بررسی عوامل تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در فرانسه خواهیم پرداخت.


مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری


مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و بررسی استانداردهای سرمایه گذاری

جهت انتخاب یک کشور جهت سرمایه گذاری، عوامل مختلفی وجود دارد که داشتن اطلاعات در مورد این عوامل تاثیر زیادی بر انتخاب کشور مقصد شما خواهد داشت. به طور مثال شرایط حقوقی و قضایی کشور مقصد و میزان تعهد آن کشور در مورد حفظ سرمایه سرمایه گذار خارجی از جمله نکاتی است که شخص سرمایه گذار باید این موضوع را بسیار در نظر بگیرد. برای بررسی این موضوع اغلب نیاز است که نرخ مصادره اموال آن کشور را بررسی نمایید. بر اساس آمار داده شده در ارتباط با کشور فرانسه، نرخ مصادره این کشور برابر با 1 می باشد. که این نرخ نشان دهنده میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور فرانسه است که بسیار بالا می باشد.

 

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در فرانسه


 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و شاخص های تاثیر گذار

شاخص های بسیاری وجود دارد که بر انتخاب کشور مقصد شما جهت سرمایه گذاری تاثیر دارد. از جمله این شاخص ها می توان به میزان مالیات در کشور فرانسه و یا میزان نرخ تولید ناخالص داخلی در فرانسه اشاره نمود که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:


برای مطالعه شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مالیات در فرانسه

مالیات در اغلب کشورها به موارد گوناگونی اعمال می شود از جمله مالیات بر درآمد و یا مالیات بر سود یک شرکت، که بر اساس مالیات تعیین شده شخص باید بخشی از درآمد و سود خود را به دولت اهدا کند که قطعا هر چقدر میزان این مالیات پایین تر باشد، سود سرمایه گذار بیشتر خواهد بود.

 

بررسی مالیات در فرانسه


 

تولید ناخالص داخلی در فرانسه

تولید ناخالص داخلی در هر کشور نشان دهنده میزان درآمد یک کشور از تولیدات داخلی و در ادامه سوددهی در آن کشور است. هرچقدر میزان تولید ناخالص داخلی در یک کشور بالاتر باشد نشان می دهد که احتمال موفقیت سرمایه گذاری در این کشور بیشتر بوده و این کشور اقتصادی رو به رشد دارد.

 

بررسی تولید ناخالص داخلی در فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی و ثبت شرکت

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری می تواند به واسطه ثبت شرکت در کشور فرانسه و کارآفرینی در فرانسه اتفاق بیوفتد. به این صورت که سرمایه گذار می تواند برای راه اندازی یک کسب و کار برای اقامت فرانسه درخواست دهد. روند این موضوع به این صورت است که ابتدا موسسه حقوقی ملک پور برای شما درخواست یک ویزای کوتاه مدت می دهد. شما از طریق این ویزا به کشور فرانسه ورود می کنید. موسسه حقوقی ملک پور تعدادی مغازه و کسب و کار را در کشور فرانسه برای شما پیدا کرده و به شما معرفی می کند تا شما بتوانید  در میان این مشاغل، کسب و کار مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن حساب بانکی برای شما در کشور فرانسه افتتاح شده و شما می توانید به ایران بازگردید. پس از آن موسسه برای شما درخواست ویزای 6 ماهه داده تا بتوانید به کشور فرانسه مجددا ورود کرده و قرارداد کاری خود را امضا نمایید. تنها نیاز است که شخص به حساب خود در فرانسه پول واریز نموده تا بتواند کسب و کار خود را در فرانسه راه اندازی نماید. پس از امضا قرارداد، برای فرد درخواست ویزای یک ساله کرده و سپس شرکت مورد نظر را در کشور فرانسه تاسیس می نماییم. پس از 5 سال اقامت در فرانسه شخص می تواند برای دریافت اقامت دائم ده ساله درخواست دهد.


برای مطالعه شرایط مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه

در این روش سرمایه گذاری می تواند به راحتی انجام شود تنها نیاز است که شخص سرمایه زیادی را در این بخش استفاده نماید. در این روش به هیچگونه سابقه اقامتی در کشور فرانسه نیازی ندارید و همچنین در زمان سرمایه گذاری نیز نیازی به هیچگونه اقامت و حضور در کشور فرانسه ندارید. تنها نیاز است که مبلغ 10 میلیون یورو را در اوراق قرضه فرانسه سرمایه گذاری نمایید. در این روش در زمانی بسیار کوتاه اقامت شما داده می شود و نه تنها به خود فرد بلکه به تمام خانواده فرد نیز اقامت داده خواهد شد.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

می توان در کشور فرانسه از طریق خرید ملک نیز سرمایه گذاری نمود. تنها نیاز است که مبلغی حدود 70 هزار یورو را برای خریداری ملک هزینه نمایید. این بدین صورت است که باید برای هر یک از اعضای خانواده فرد مساحتی زمین را خریداری نمایید که در حدود 17 تا 34 متر مربع تعیین شده است. 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و خودحمایتی فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری در بخش های مختلفی بررسی گردید اما یکی از راه های مهاجرت به فرانسه که یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری می باشد خودحمایتی در این کشور می باشد. خودحمایتی پروسه ای است که بر اساس آن تنها نیاز است تا فرد مبلغی را به ازای خود و اعضای خانواده اش در حساب خود در ایران نشان دهد و به ازای آن اقامت فرانسه را دریافت نماید. در این روش به فرد ابتدا اقامت موقت فرانسه داده می شود و پس از 5 سال می توان برای اقامت دائم فرانسه درخواست داد. تنها نیاز است که فرد برای خود مبلغ 40 هزار یورو، به ازای همسر خود مبلغ 20 هزار یورو و به ازای هر یک فرزندان خود مبلغ 10 هزاز یورو را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهد.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت فرانسه

روش های گوناگونی جهت سرمایه گذاری در فرانسه وجود دارد که همه آنها منجر به دریافت اقامت فرانسه نمی شود. همانطور که در بالا توضیح دادیم این روش ها به شرح زیر است:

 • می توان از طریق ثبت شرکت ابتدا اقامت یک ساله دریافت نمود و سپس اقامت خود را تمدید کرده و اقامت 5 ساله بگیرید و پس از آن برای اقامت دائم 10 ساله فرانسه اقدام نمایید.
 • با سرمایه گذاری 10 میلیون یورویی از همان ابتدا اقامت 10 ساله فرانسه را به شخص اهدا می کنند. در این روش پس از سپری شدن 3 سال از اقامت شما می توانید برای پاسپورت فرانسه درخواست دهید.
 • پروسه دیگری نیز که شما می توانید  از طریق آن اقامت فرانسه را بدست بیاورید پروسه خودحمایتی فرانسه است که بر اساس آن ابتدا به شما اقامت یک ساله فرانسه داده می شود و سپس این اقامت به صورت دو ساله تمدید می شود و پس از پایان دو سال مجدد به صورت دو ساله تمدید خواهد شد. پس از سپری شدن 5 سال نیز شما می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

 


برای مطالعه شرایط مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند و مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

از آنجایی که در سال های گذشته کشور فرانسه از نظر اقتصادی رشد نسبتا خوبی داشته است در نتیجه سرمایه گذاری در این کشور طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. این امر از چندین لحاظ مزایایی دارد که در زیر بررسی می نماییم:

 • جهت سرمایه گذاری در فرانسه نیازی نیست که فرد حتما در این کشور حضور داشته باشد.
 • جهت سرمایه گذاری در فرانسه نیازی نیست که فرد هیچ گونه مدرک زبانی ارائه دهد.
 • درصورتی که قصد دارید در این کشور سرمایه گذاری نمایید می توانید این کار را به تنهایی و یا به صورت شراکتی انجام دهید.
 • مجوز اقامت شما در کشور فرانسه در مدت زمان بسیار کمی صادر خواهد شد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و معایب آن

سرمایه گذاری در فرانسه در کنار اینکه مزایایی دارد شامل معایبی نیز می شود. از جمله معایب آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرخ مالیات در کشور فرانسه نسبتا بالا می باشد.
 • میزان هزینه ها در کشور فرانسه بالا است از این لحاظ میزان حقوقی که به کارگران پرداخت می شود نیز به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالا می باشد.
 • نرخ بیکاری در کشور فرانسه بالا بوده و در حدود 9 درصد می باشد.
 • تعداد شرکت های کوچک در کشور فرانسه که فعالیت های نوآورانه و صادرات دارند در این کشور پایین است.

 


 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری را در این نوشتار بررسی کرده و تلاش شد نکات مهم در این زمینه بیان گردد. به طور کلی کشور فرانسه در زمینه جذب مهاجر خارجی قوانین سختگیرانه ای داشته و می توان گفت علاقه ای به جذب مهاجر خارجی ندارد از این رو سرمایه گذاری در این کشور نسبتا آسان نمی باشد. البته روش هایی همچون خودحمایتی همچنان وجود دارند که شما می توانید از آن طریق اقامت فرانسه را دریافت نمایید اما به طور کلی مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری کار آسانی نمی باشد. از این رو پیشنهاد می شود روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دیگر کشورهای اروپایی را نیز مطالعه نمایید. از این رو می توانید جهت بررسی راه های مهاجرت و بررسی شرایط خود، با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره با کارشناسان این موسسه بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید