اقامت در اتریش از طریق ازدواج

اقامت در اتریش از طریق ازدواج

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت در اتریش از طریق ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
تابعیت و اقامت در کشور اتریش از طریق ازدواج
اقامت در اتریش از طریق ازدواج شرایطی دارد که لازم است از آن آگاهی داشته باشیم و در این مقاله به اطلاعاتی در مورد تابعیت و اقامت در کشور اتریش از طری ازداج می پردازیم. موسسه حقوقی ملک پور توسط وکلای مهاجرت و مشاورین خود به سوالات شما در مورد ازدواج در کشور اتریش و طریقه اخذ اقامت و تابعیت در کشور اتریش پاسخ خواهند داد.
 
درباره اتریش
اتریش کشوری در اروپای غربی است که وین پایتخت آن است و از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین مرز مشترک دارد. اتریش از جنگ جهانی دوم به بعد تا اکنون یک جمهوری فدرال دارد و رئیس جمهور و صدراعظم آن توسط مردم انتخاب می شود. اتریش دارای 9 ایالت است که مهمترین ایالت آن وین است که پایتخت این کشور محسوب می شود. تابعیت اتریش اساسا بر پایه خون است و فردی که یکی از والدینش اتریشی باشد بدون در نظر گرفتن محل تولد او، اتریشی محسوب می شود و در نقطه مقابل آن اگر فردی در اتریش متولد شود نمی تواند ادعای تابعیت اتریش کند.
 
اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ازدواج
در کشور اتریش ازدواج های مدنی قانونی محسوب می شود که ممکن است مراسم مذهبی هم همراه با مراسم مدنی انجام شود. سن ازدواج در اتریش برای دختر و پسر 18 سال است و اگر دختر و پسر کمتر از 18 سال قصد ازدواج داشته باشند طبق قوانین اتریش نیاز به اجازه سرپرست قانونی یا قیم دارد. بر اساس نظام بین الملل اگر ازداچ بین دو نفر که تبعیت دو کشور مختلف را دارند می توانند برای اخذ تابعیت کشور مقابل اقدام کنند. اتریش نیز این قانون را پذیرفته و اجرا می کند و چنانچه یک فرد با یک اتریشی ازدواج کند می تواند تابعیت اتریش را نیز دریافت کند. برای اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج باید پرونده حقوقی با تمام مدارک هویتی و مدارک ازدواج ارائه شود. درصورتی که یک سال از زمان ازدواج آنها گذشته باشد با گذشت 4 سال از ازداج می تواند تابعیت کشور اتریش را دریافت کند ولی اگر دو سال یا بیشتر از ازدواج آنها بگذرد باید سه سال در آن کشور اقامت داشته باشد تا تابعیت کشور اتریش را بتواند دریافت کند.
پروفسوری که در دانشگاه های کشور اتریش تدریس کند به خاطر داشتن سمت استادی در دانشگاه می تواند تابعیت کشور اتریش را دریافت کند و اگر با یک فرد غیر اتریشی ازدواج کند به طور طبیعی می تواند تابعیت اتریش را بدست آورد.
 
مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
درصورتی که برای مهاجرت به اتریش بخواهید از ویزای ازدواج استفاده کنید ابتدا باید شخص مقابل حاضر به ازدواج با وی باشد و پس از ازدواج سند و مدارک هویتی موردنیاز سفارت اتریش را به این سفارت ارائه کند و منتظر ویزا بماند.
بعضی نیز برای مهاجرت به اتریش از طریق ویزای نامزدی اقدام میکنند که شانس کمتری نسبت به ویزای ازداج برای کشور اتریش دارد زیرا سندی مبنی بر ازدواج آنها وجود ندارد و افسر پرونده فقط بر اساس عکس های دو نفره و اس ام اس های رد و بدل شده و عکس هایی که در فضای مجازی برای یکدیگر ارسال کرده اند می تواند به آنها ویزای نامزدی بدهد یا ندهد.
اگر مایل به اخذ قانونی ازدواج در اتریش هستید همسر آینده شما باید در همان زمان حضور داشته و شخصا آرزوی ازدواج با شما را در مقابل ثبت کننده اعلام کند. حضور دو نفر نیز در این مراسم الزامی است و پس از تایید ثبت کننده ازدواج آنها را قانونی اعلام می کند.
ازدواج های غیرمدنی یا مذهبی از نظر مقامات رسمی اتریش قانونی نیستند و هر کس ازدواج میکند باید در دفتر ثبت نام، ثبت نام کند.
رزرو آنلاین برای تاریخ عروسی ممکن است در لینز یا ملودین یا سالزبورگ یا وین انجام شود. شش ماه قبل از عروسی می توانید برای ازدواج مدنی ثبت نام کنید و این تایید برای ازدواج حداکثر شش ماه معتبر است و حداقلی برای فاصله بین ثبت نام و مراسم ازدواج وجود ندارد ولی در شهرهای بزرگ متوسط زمان انتظار بین دو تا شش هفته است.
 
مدارک مور نیاز برای اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج
مدارک شناسایی رسمی با عکس
یک سند معادل کپی از ثبت تولد در اتریش
اثبات ملیت در ثبت مرکزی شهروندی
ثابت بودن نمحل اقامت اصلی در خارج از کشور
مدارک مستند تحصیل و اسناد بیشتر
مدارک ازدواج قبلی در صورت وجود و مدارک طلاق یا لغو ازدواج های قبلی ، یا گواهی مرگ همسر قبلی اگر فوت شده باشد
اگر هر یک از زوجین دارای فرزند باشد مدارک گواهی تولد فرزند و اثبات ملیت و اثبات محل اقامت کودکان
 
هزینه های اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش
هزینه پایه حدود 120 یورو است که علاوه بر هزینه اساسی برای هر سند مدنی هزینه باید پرداخت شود. بسته به نوع سند باید حدود 390 یورو یا 720 یا 1430 یورو پرداخت شود. بعد از پرداخت اجازه اقامت محدود به شما داده خواهد شد. بعد از گذشت دو سال از اقامت در اتریش و اجرای ماژول 1 موافقتنامه ادغام A2 GER، اجازه سه سال اقامت دیگر نیز به شما اعطا خواهد شد. بعد از 5 سال اقامت مداوم در اتریش و تکمیل ماژول 2 توافقنامه ادغام B1 GER می توانید برای اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا EU Daueraufenthalt درخواست بدهید. این هزینه ها را به صورت نقدی یا الکترونیکی با کارت اعتباری آلمانی می توانید پرداخت کنید.
 
 
 
در انتها باید گفت که دریافت تابعیت و اقامت اتریش از طریق ازدواج باید تمام مدارک هویتی  سند ازدواج ارائه شود و در صورت ارائه نشدن نیز تابعیت به شما تعلق نخواهد گرفت. شروط ضمن عقد و اخذ تابعیت و اقامت اتریش از طریق ازدواج در اتریش نیز اصول خود را دارد و برای کسب اطلاعات آن با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره های تلفنی وکلا و مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت به اتریش و دیگر کشورها بهره مند شوید.
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید