دانشگاههای استرالیا

دانشگاههای استرالیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص دانشگاههای استرالیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

دانشگاههای استرالیا


دانشگاههای استرالیا در حال حاضر از لحاظ رنکینگ علمی در کدام سطح هستند ؟ آیا برای ورود به دانشگاههای استرالیا نیازمند مدرک زبان خاصی هستید ؟شرایط  ورود به دانشگاههای استرالیا کدام است ؟ اینها نمونه سوالاتی است که افراد مقاضی تحصیل در استرالیا در ذهن دارند . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی دقیق و علمی شرایط ورود به دانشگاههای استرالیا و و همچنین بررسی شرایط برخی از دانشگاههای استرالیا به ابهامات ذهنی شما پاسخ گوییم.ما در این مقاله به مواردی همچون هزینه تحصیل در دانشگاههای استرالیا ، بررسی برخی از دانشگاههای استرالیا ، پرداختن به رشته های موجود در این دانشگاه ها و به طور کلی به تحلیل دانشگاههای استرالیا خواهیم پرداخت تا اطلاعات کافی و مفیدی در اختیار شما گذاشته شود.

دانشگاههای استرالیا و شرایط عمومی آن :

کشور استرالیا همواره به دلایل مختلف من الجمله آب و هوای مساعد ، شرایط زندگی  رفاه در سطح بالا ، حقوق شهروندی عالی ، مورد توجه بسیاری از افراد برای امر مهاجرت  می باشد. در این میان روش تحصیلی و ورود به دانشگاههای استرالیا به دلیل شرایط ساده تر از سایر روش های ورود به این شور با استقبال زیادی مواجه می باشد.علاوه بر علل یاد شده سیستم آموزشی برتر در دانشگاههای استرالیا باعث گردیده بسیاری از افراد در صدد پذیرش از دانشگاههای این کشور بر آیند.
سیستم مدارس نیزبرای  بسیاری از افراد مورد توجه است زیرا اگر دانش آموزی 9 سال در مدارس استرالیا به تحصیل بپردازد می تواند وارد کالج ها و دانشگاههای استرالیا شود و در تمام طول مدت تحصیل خود تا 18 سالگی والدین آنان می توانند همراه فرزندان خود باشند.که البته این مورد را باید در نظر داشت که کالج  های استرالیا دو نوع هستند.خصوصی و دولتی .که باید در نظر داشت که به طور میانگین هزینه تحصیل در کالج ها در حدود 18 الی 25 هزار دلار استرالیا می باشد.
یکی از مهمترین موارد در کالج ها استعداد یابی دانش آموزان می باشد . به طوری که هر دانش آموز به طور تخصصی ارزیابی می شود و برای ادامه راه تحصیلی اش به موردی که دارای استعداد می باشد سوق داده می شود.

دانشگاههای استرالیا و تحصیل در مقطع لیسانس :

دانشگاههای استرالیا در مقطع لیسانس نیزپذیرش دارند . در این سطح دانشجویان نیازمند داشتن آیلتس 6 می باشند . و بهتر آن است برای پذیرش در دانشگاههای استرالیا دانشجویان دوره فاندیشن خود را نیز در کالج های استرالیا سپری نماید. از دیگر ملزومات پذیرش در این دوره داشتن معدل بالای 15 برای فرد می باشد . دانشگاههای گروه هشت، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه وسترن و برخی دیگر از دانشگاههای مطرح استرالیادر مقطع لیسانس دانشجویان بین المللی را می پذیرد . به طور کلی هزینه تحصیل به طور میانگین20 تا 30 هزار دلار استرالیا می باشد.

دانشگاههای استرالیا و تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا:

دانشگاههای استرالیا برای پذیرش دانشجویان در مقاطع فوق لیسانس و دکترا نیز شرایطی را در نظر دارد. همانند مقطع کارشناسی که اگر دانشجو سال آخر خود را در کالج های استرالیا گذرانده باشد درصد بالاتری برای پذیرش دارد این مورد در خصوص مقاطع بالاتر نیز جاری است و اگر افراد  دارای مدارک از دانشگاههای استرالیا باشند در مقطع دکترا و فوق لیسانس راحت تر موفق به ورود می شوند.در این مقاطع حداقل داشتن آیلتس 7 الزامی می باشد .
دانشجویان می توانند در مقطع فوق لیسانس به کار دانشجویی بپردازند.که البته در تعطیلات این کار پارت تایم می تواند تبدیل به کار تمام وقت گردد.
یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در دانشگاههای استرالیاتسهیل ورود به بازار کار می باشد که فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

دانشگاههای استرالیا و بررسی برخی از آنان:

 دانشگاههای استرالیا همانطور که در متن بالا مورد بررسی قرار گرفته شدند دارای رنکیگ های بالا در سطح جهانی هستند.در استرالیا دو نوع دانشگاه وجود دارد : دانشگاههای دولتی و خصوصی که تعداد دانشگاههای خصوصی این کشور به تعداد خیلی کمی می باشد .
تمامی دانشگاههای استرالیا براساس رنکینگ ها و سبقه علمی آنان دسته بندی شده اند، مانند گروه هشت که متشکل از 8 دانشگاه برتر استرالیا می باشد. این هشت دانشگاه برتر عبارتند از :
 1. دانشگاه ملبورن با رتبه ملی 1 و رتبه جهانی 33
 2. دانشگاه ملی استرالیا با رتبه ملی 2 و رتبه جهانی 52
 3. دانشگاه سیدنی با رتبه ملی 3 و رتبه جهانی 56
 4. دانشگاه کویینزلند با رتبه ملی 4 و رتبه جهانی 60
 5. دانشگاه موناش  با رتبه ملی 5 و رتبه جهانی 73
 6. دانشگاه نیوسوث ولز با رتبه ملی 6 و رتبه جهانی 82
 7. دانشگاه وسترن استرالیا  با رتبه ملی 7 و رتبه جهانی 109
 8. دانشگاه آدلاید با رتبه ملی 8 و رتبه جهانی 149
شایان ذکر است که به طور کل دانشگاههای استرالیا در سراسر ایالات آن پراکنده هستند به طوری که در هر ایالت یکی از دانشگاههای گروه هشت نیز قرار دارد.
به طور کلی اکثر دانشگاههای استرالیا در میان 400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.در اکثر دانشگاههای برتر استرلیا مانند گروه هشت بیشتر رشته های تحصیلی ارائه می شود ولی رشته هایی مانند رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن در برخی از این دانشگاهها ارائه می شود.نکته قابل توجه آن است که تمامی دانشگاههای استرالیا شهریه تحصیل دارند و فقط تحت شرایط خاصی به افراد بورسیه اعطا می گردد.برخی دیگر از دانشگاههای مطرح استرالیا که بعد از گروه هشت قرار دارند عبارتند از:
 • دانشگاه تکنولوژی سیدنی
 • دانشگاه مک کواری
 • دانشگاه ولونگونگ
 • دانشگاه نیوکستل
 • دانشگاه تکنولوژِی کوینزلند
 • دانشگاه آر.ام.آی.تی
 • دانشگاه کرتین
 • دانشگاه سات استرالیا
 • دانشگاه دیکین
 • دانشگاه گرفیث
 • دانشگاه تاسمانیا
 • دانشگاه جیمز کوک

 برخی دیگر از دانشگاههای استرالیا:

دانشگاه وسترن سیدنی:

این دانشگاه در گریتر وسترن سیدنی برای آموزش های عالی و خدمات رسانی به دانشجویان داخلی و بین المللی تاسیس گردیده است.دانشگاه وسترن سیدنی من الجمله دانشگاههایی می باشد که میزان خدمات رسانی آن به دانشجویان در سطح بسیار بالایی می باشد.این خدمات شامل اقامتگاه ،وجود کلینیک درمانی،خدمات ماساژ و ریلکسیشن ،خدماتی IT  من الجمله این خدمات می باشد.

دانشگاه موناش :

دانشگاه موناش یکی از قدیمی ترین دانشگاههای استرالیا می باشد که در سال 1958 در راستای تحقیقات وآموزش در زمینه عدل اجتماعی و حقوق بشر تاسیس گردید . این دانشگاه دارای 8 پردیس می باشد که در حدود 58000 دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه یو اس کیو:

دانشگاه یو اس کیو و یا همان کوئینزلند جنوبی در سال 1967 تاسیس شد و در سال 2004 به عنوان دانشگاه برتر جایزه مربوط به این موضوع را دریافت کرد.این دانشگاه یکی از محبوب ترین دانشگاههای استرالیا می باشد که در طول زمن تغییرات زیادی در زمینه اهداف آموزشی خود و ارتقا سطح خود به وجود آورده است.

دانشگاه آر ام آی تی :

این دانشگاه یکی از دانشگاههای بین المللی و جهانی در زمینه تکنولوژی می باشد که دارای چند کمپس است و مرکزیت آن در شهر ملبورن واقع شده است .این دانشگاه خدمات و آموزش های خود را در سراسر جهان به صورت آنلاین ارائه می نماید.و در حدود 60000 دانشجو در این دانشگاه و پردیس های آن مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاههای استرالیا در این مقاله مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت ،اکثر این دانشگاهها جز برترین دانشگاههای جهان هستند،گروه هشت و سایر دانشگاهها که ازرنکینگ بالایی در سطح جهان برخوردار هستند همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان می باشد. با توجه به شرایط مساعد از نظر سطح علمی و همچنین امکان کار بعد از تحصیل در استرالیا و در نهایت اقامت استرالیا باعث مقصد دلخواه بسیاری از افراد باشد. موسسه حقوقی ملک پورMIE  در وین و سایر نقاط دنیا آماده خدمات رسانی و ارائه مشاوره در این زمینه می باشد .شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب در موسسه تماس حاصل بفرمایید و یا با پر نمودن فرم درخواست مشاوره منتظر تماس از سوی مشاورین موسسه باشید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید