پناهندگی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی ایتالیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای


پناهندگی ایتالیا و مقدمه ای بر آن: پناهندگی ایتالیا یکی از روش هایی است که برخی از افراد به خاطر عدم داشتن آگاهی آن را برایمهاجرت به کشورهای اروپایی خود برمی گزینند .شرایط پناهندگی ایتالیا برای شما عزیزان در این مقاله بطور علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا کشور ایتالیا افراد پناهنده را در خود می پذیرد؟شرایط  پناهندگی ایتالیا چگونه است؟ خطرات موجود در راه پناهندگی ایتالیا کدام موارد می باشد ؟این سوالات نمونه سوالاتی است که امکان دارد در ذهن شما در خصوص پناهندگی ایتالیا نقش بسته باشد که ما بر آنیم تا در این مقاله به سوالات شما در این زمینه پاسخ گوییم و شما را از خطرات این راه آگاه سازیم. و شما به راحتی با مقایسه خطرات این روش با سایر روش ها می توانید برای مهاجرت خود انتخابی دقیق و درست داشته باشید.
 
برای مطالعه مراحل پناهندگی به کشور آذربایجان و مراحل پناهندگی در کشور ژاپن برروی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.
 

شرایط عمومی پناهندگی به کشور ایتالیا:

ایتالیادر جنوب قاره اروپا واقع گردیده است  و احاطه آب های مختلف این کشور را تبدیل به شبه جزیره ای کرده  است.پایتخت آن شهر زیبای رم می باشد . اکثر افراد که خواستار پناهندگی ایتالیا می باشند از راه آبی وارد این کشور می شوند. در طی سالیان اخیر به دلیل عدم ثبات اقتصادی و نداشتن شرایط اقتصادی مناسب دولت ایتالیا به شدت با پناه جویان برخورد می کند و حتی الامکان از پذیرفتن آنان امتناع می نماید .
نمودار ذیل بیانگر افول نرخ پذیرفته شدگان در کشور ایتالیا برای امر پناهندگی است :
 


 کنوانسیون ژنو:

پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا که متاسفانه هر ساله با  متقاضیان زیادی مواجه می باشد. ایتالیا نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی  عضو کنوانسیون ژنو (مصوب سال 1951) می باشد و طبق معاهده نامه کشورهای عضو آن من الجمله ایتالیا  موظف به پذیرش پناهندگان می باشند. کنوانسیون ژنو بر این اساس بنا شده است که در صورتی که فردی از هر کشور اگر بنا بر شرایطی خاص از نظر جسمی و یا روحی در معرض خطر و آسیب جدی باشد و بیم از دست دادن جان خود را داشته باشد می تواند از کشور دیگری تقاضای پناه داده شدنش را درخواست نماید و  با ارائه مدارک خود می تواند درخواست پناهندگی این کشور را داشته باشند.
 

خطرات پناهندگی:

پناهندگی ایتالیا و خطرات موجود در این مسیر آنقدر فراوان می باشد که لازم است هر فردی که متقاضی این نوع مهاجرت می باشد در ابتدا به طور کامل  از خطرات این روش آگاه شود و سپس قدم در این بیراهه بگذارد. افرادی که اقدام به  مهاجرت از طریق  پناهندگی ایتالیا می نمایند اکثر برای  وارد شدن به این کشور از راه دریا اقدام  می نمایند، این افراد در انبار های کشتی های باری پناه می گیرند و خطراتی همانند خطرات دریایی و یا حمله دزدان دریایی را به جان می خرند که در  بیشتر موارد  این افراد جان خود را از دست می دهند.زندگی در  کمپ های گروهی باعث کاهش میزان بهداشت می شود و به دلایل متعدد در بیشتر مواقع افراد دچار افسردگی می شوند و حتی در برخی مواقع این افرادبه دلیل شرایط نا به سامان مجددا تصمیم بر بازگشت خود به کشورشان را می گیرند.  
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی آمریکا و شرایط پناهندگی کانادا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید
 

مراحل پناهندگی به کشور ایتالیا:

پناهندگی ایتالیا همانند سایر کشورها دارای مراحل مختلفی است .
  • اولین مرحله در پناهندگی ایتالیا آن است که شخص پناهنده به اداره پلیس مراجعه و خود رابه عنوان پناهنده معرفی کند که در این حالت بعد از اخذ مشخصات اولیه به فرد کدی اعطا می شود که نشانگر آن است که شخص تقاضای پناهندگی را دارد.
  • در دومین مرحله از فرد متقاضی انگشت نگاری می شود که نشان گر آن است که آیا فرد در کشور دیگری قبل از ایتالیا انگشت نگاری شده است یا خیر.
  • در نهایت بعد از انجام کارهای لازم شخص را برای اسکان به کمپ های پناهجویی می فرستند تا در انتظار رای نهایی در خصوص پذیرفته شدنش در کشور ایتالیا باشد.
به طور تقریبی پروسه رسیدگی به پرونده های پناهندگی در ایتالیا در حدود 9 ماه به طول می انجامد.
 

 کیس های پناهندگی ایتالیا: 

پناهندگی ایتالیا و درخواست پناهندگی این کشور از چند شیوه امکان پذیر است و در تنها در برخی موارد در صورت اثبات این کشور شما را یک پناهنده محسوب می کند.
 
  • پناهندگی ایتالیا به دلیل نژاد :
افرادی که در کشور خود براساس نژاد مورد آزار، تبعیض و یا شکنجه قرار می‌گیرند، می‌توانند در کشور ایتالیا، پناهنده شوند
  • پناهندگی ایتالیا به دلیل مذهب:
فردی که دارای دین یا مذهب خاصی باشد که این دین یا مذهب او در محل اقامت ، قابل قبول نباشد و بدین سبب مورد تبعیض یا آزار و اذیت قرار گیرد، می‌تواند در کشور فرانسه پناهنده شود.
  • پناهندگی اجتماعی در ایتالیا:
فردی که در یک گروه اجتماعی خاص فعالیت دارد و این فعالیت‌های او علنی شده و ممکن است جان وی در خطر باشد.
  • پناهندگی سیاسی در ایتالیا:
فردی که دارای عقاید سیاسی خاصی باشد و در این زمینه فعالیت گسترده انجام داده باشد و جان او به خاطر این فعالیت‌ها و عقاید در خطر باشد.
  • پناهندگی ایتالیا به دلیل جنگ
 
 برای مطالعه شرایط پناهندگی به کشور اتریش و پناهندگی به کشور لهستان برروی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

روش های جایگزین پناهندگی:

پناهندگی ایتالیا یکی از روش های نامناسب برای ورود به این کشور است و افراد می توانند برای ورود به کشور ایتالیا از روش های جایگزین استفاده نمایند . برخی از این روش ها در ذیل آورده شده است .
 
  • اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل:
علاقه مندان می توانند از طریق تحصیل وارد این کشور شوند. افرادی که متقاضی اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشور ایتالیا می باشند می توانند در رشته های مختلف و مقاطع گوناگون تحصیل نمایند.
  • اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار:
متقاضیان توجه داشته باشند یکی از راه های جایگزین پناهندگی ایتالیا مهاجرت از طریق کار به کشور ایتالیا می باشد. علاقه مندان ورود از طریق کار باید دعوت نامه کاری از یک کار فرما و یا یک شرکت معتبر ایتالیایی داشته باشند.
 طریق تولد ، ازدواج ، سرمایه گذاری از دیگر روش هایی است که در برخی از موارد موجب اقامت شخص میگردد.
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید