پناهندگی قبرس

پناهندگی قبرس

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی قبرس در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

پناهندگی کشور قبرس


پناهندگی در قبرس  و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در قبرس  ،در چه صورتی امکان پذیر می باشد ؟  خطرات پناهندگی و روش های قانونی جایگزین پناهندگی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق علمی و تخصصی  قرار خواهد گرفت. آیا قبرس پناهنده می پذیرد؟ برای پناهندگی در قبرس چه اقداماتی لازم است انجام شود ؟ پناهندگی در قبرس از جمله موضوعاتی است که اغلب افراد به دلیل عدم شناخت و آگاهی از خطرات و شرایط دشوار پناهندگی، اقدام به مهاجرت از این طریق می نمایند تا به اقامت اروپا دست یابند . پناهندگی در نگاه اول راهی سهل و کم هزینه با مزایای بسیار به نظر می رسد ولی در حالت کلی پر خطر ترین راه مهاجرتی محسوب می شود عموماً افراد بدون اطلاع از این موضوع اقدام به پناهندگی در قبرس و سایر کشورها نموده و خود و خانواده شان را دچار مشکلات عدیده می نمایند.
 مؤسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت آگاهی شما از خطرات پناهندگی نگاشته شده است. شما جهت بررسی شرایط خود و اقدام از روش های دیگر مهاجرتی می توانید با مشاورین مؤسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

پناهندگی در قبرس و شرایط عمومی :

کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و به دو بخش مجزا تقسیم می شود و ت نها یک بخش آن اروپایی محسوب می شود.این جزیره سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد .قبرس چندان از نظر صنعتی کشور پیشرفته ای محسوب نمی شود اما به دلایلی همچون آب و هوا ، قرار گرفتن در حوزه شنگن و سایر دلایل مورد توجه برخی از افراد برای مهاجرت به اروپا به عنوان کشور مقصد برای پناهندگی مبدل گردیده است.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی کشور کانادا و پناهندگی کشور آمریکا بر روی هر کدام از این لینک ها کلیک کنید.
 

پناهندگی در قبرس  و کنوانسیون ژنو

یکی از مهم ترین موضوعات در باب پناهندگی در قبرس  عضویت این کشور در کنوانسیون پناهندگی می باشد. کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند، باید با  توجه به قوانین بشر دوستانه شرایط بهتری را برای پناهجویان ایجاد کنند.براساس این کنوانسیون پناهجو به کسی گفته می شود که به دلایل مختلف از جمله نژاد، مذهب، سیاست، جنسیت و ... در زادگاه خود مورد آزار و اذیت می باشد. به همین منظور کشورهای عضو ژنو این افراد را تحت شرایط خاصی قبول  می نمایند.
طبق قوانین کنوانسیون پناهندگی، درصورتی که متقاضی قبل از رسیدن به قبرس و درخواست پناهندگی ، در کشور دیگری از اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده باشد، طبق قانون دوبلین، درخواست پناهندگی وی رد می شود. براساس قانون دوبلین که یکی از قانون های کنوانسیون ژنو می باشد حد و مرز پناهنده مشخص شده است. طبق قانون دوبلین پناهجو حق دارد در کشوری که ورود می‌کند درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد و در صورتی که از کشوری که درخواست داده است خارج شود و در کشور دیگری از جمله در قبرس  درخواست پناهندگی دهد، درخواست وی رد می شود و پناهجو به کشور مبدأ فرستاده خواهد شد.
 

پناهندگی در قبرس  و خطرات آن

پناهندگی در قبرس  یکی از راه های بسیار پر خطر می باشد و باید به این نکته اشاره نمود که این راه نیز یکی از راه های غیرقانونی مهاجرت به شمار می رود .در سال های اخیر نیز روند پذیرش پناهندگی در قبرس نیز دچار تغییراتی شده است و هر ساله بر تعداد افراد خواستار پناهندگی افزوده شده است .اما در همین راستا به دلیل این افزایش ،سخت گیری ها در پذیرش درخواست پناهندگی نیز بیشتر اعمال می گردد لذا این مورد را نیز باید به خطرات پناهندگی اضافه نمود که ممکن است درخواست پناهنده به دلایل مختلف رد گردد . در اغلب موارد که درخواست های پناهندگی مورد قبول قرار می گیرد شخص باید در کمپ های مخصوص پناهندگی به مدت طولانی زندگی نماید که این اتفاق باعث بروز بیماری های سخت به دلیل عدم رعایت بهداشت در محیط های کمپ ، ایجاد خطرات گسترده در این راه مانند خطرات جانی و مالی و همچنین خطرات غرق شدگی در سفرهای دریایی می گردد .

پناهنده کشور قبرس

 


برای مطالعه شرایط پناهندگی کشور اتریش و پناهندگی کشور آلمان بر روی هر کدام از این لینک ها کلیک کنید

پناهندگی در قبرس  و مراحل آن

افرادی که قصد درخواست پناهندگی را در کشور قبرس دارند باید به محض ورود به این کشور تقاضای پناهندگی خود را به پلیس  و یا اداره مهاجرت  را ارائه نمایند. در کشور قبرس همانند سایر کشورها در زمان ارائه درخواست پناهندگی اگر فرد دارای خانواده باشد باید مشخصات همراهان خود را نیز برای پناهنده شدن اعلام دارد. پس از پر کردن فرم مربوطه توسط شخص و ارائه مدارک هویتی خود شخص باید به انتظار رای خود برای کسب تکلیف باشد.

پناهندگی در قبرس  و کیس های پناهندگی در قبرس 

همان طور که قبلا ذکر شده است پناهندگی در قبرس  یکی از دشوارترین و خطرناک ترین  روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود. برای پناهنده شدن فرد نیاز دارد تا علت درخواست پناهندگی خود را اعلام دارد.این موارد می تواند کیس های ذیل را شامل شود.

 •  جنگ

یکی از مهمترین کیس های پناهندگی در سراسر دنیا و در قبرس به افرادی تعلق می گیرد که در کشور خود دارای شرایط جنگ هستند و برای ادامه زندگی بهتر است به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند.
 

 •  دلایل اجتماعی

در این مورد می توان به دلیل نداشتن شرایط مناسب زندگی در کشور خود می توانند تقاضای پناهندگی در قبرس را نمایند.
 

 •  مذهب

یکی از کیس های پناهندگی تغییر مذهب شخص است . افراد برای اینکه بتوانند دین خود را تغییر دهند ممکن است شرایط ادامه ی زندگی در کشور خود را نداشته باشند در اکثر این موارد و در برخی از کشورها مانند ایران شخص می تواند تقاضای پناهندگی بر اساس تغییر دین و مذهب خود را ارائه نماید .
 

 •  دلایل سیاسی

ممکن است شخص به دلیل فعالیت در گروه های سیاسی دچار مشکلاتی همانند تهدید به مرگ آزار و اذیت شوند. در این صورت در صورتی که فرد بتوانند ثابت نمایند جانشان در خطر است می توانند برای پناهندگی در قبرس  اقدام نمایند .
با توجه به قوانین کنوانسیون ژنو، در صورتی که کیس پناهندگی در کشور قبرس برای متقاضی قبول شود و با درخواست او موافقت به عمل آید، امکان بهره مندی از برخی از مزایای این کشور برای پناهجویان فراهم می شود. این امکانات عبارت است از:
 • امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی به صورت رایگان
 • استفاده از بیمه درمانی پناهجویان
 • فراهم نمودن امکانات سکونت پناهجو
 • ارائه حقوق مکفی برای امرار معاش پناهجو

 برای مطالعه شرایط پناهندگی در فرانسه و شرایط پناهندگی در انگلستان بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

پناهندگی در قبرس  و روش های جایگزین

همان طور که ذکر شد پناهندگی در قبرس یکی از روش های بسیار مشکل و خطرناک است . از این رو باید به این نکته اشاره نماییم که به جای پناهندگی در قبرس  بهتر است از طریق روش های جایگزین اقدام نمایید .

 •  کار

یکی از روش هایی که می تواند در کشور های مختلف از جمله قبرس منجر به دریافت اقامت گردد اقامت از طریق کار است . در این روش شخص نیاز به جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی دارد و بدون آن نمی تواند اقدام به دریافت ویزای کاری نماید .

 • تحصیل

مطمئنا روش تحصیل یکی از روش های مطمئن برای مهاجرت به شمار می آید . کشور قبرس نیز دارای این شرایط نیز می باشد . بنابراین پیشنهاد می گردد افرادی که به دنبال راهی برای مهاجرت به قبرس هستند، مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل نیز روش خوبی است .

 •  سرمایه گذاری

سرمایه گذاران میتوانند با با خرید ملک  اقدام به سرمایه گذاری در قبرس نمایند و نسبت به دریافت اقامت دائم و پاسپورت قبرس اقدام نمایند .

 •  ازدواج

یکی از روش ها مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج است که شخص می تواند با فردی که دارای پاسپورت این کشور است ازدواج نماید و پاسپورت این کشور را دریافت نماید

پناهندگی در قبرس  ، خطرات پناهندگی و روش های قانونی جایگزین پناهندگی در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفته شد. باید به این نکته نیز اشاره شود که پناهندگی در قبرس  یکی از راه های غیر قانونی و بسیار خطرناک برای ورود به این کشور می باشد . بهتر است که شخص از روش های جایگزین برای ورود به این کشور اقدام نماید . البته باید به این نکته اشاره نمود که همواره باید بهترین راه را ورود به این کشور را برای خود و خانواده خود انتخاب نمایید و لذا پیشنهاد می شود تا با مشاورین خبره در این زمینه مشورت نمایید. در بسیاری از اوقات افراد دارای شرایط مناسب برای مهاجرت به کشورهای اروپایی از طرق قانونی را دارند و این در حالی است که خودشان با این شرایط آشنایی ندارند لذا شما عزیزان می توانید جهت بررسی شرایط خود از روش های قانونی به جای پناهندگی در قبرس  با مشاورین خبره و متخصص موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید .

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید