پناهندگی اوکراین

پناهندگی اوکراین

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی اوکراین در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای


پناهندگی اوکراین  و مقدمه ای بر آن :

پناهندگی اوکراین  ،اخذ اقامت اروپا  از طریق پناهندگی اوکراین  و مدارک مورد نیاز و شرایط پناهندگی اوکراین  در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط پناهندگی اوکراین  به صورت است؟ آیا از خطرات پروسه پناهندگی اطلاع دارید ؟ ما در این مقاله بر آنیم تا پاسخ این سوالات و بسیاری از سوالات دیگری را که در ذهن بسیاری از افراد در باب پناهندگی  وجود دارد را پاسخ گوییم. همچنین شما بزرگواران می توانید با تماس با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید  و اطلاعات خود را در ازمینه راه ها و روش های قانونی برای امر مهاجرت افزایش دهید.
 

پناهندگی اوکراین و شرایط عمومی:

بسیاری از افرادی که خواهان مهاجرت و اخذ اقامت اروپا از طریق پناهندگی را دارند به شرایط عمومی کشور مقصد خود توجه ویژه دارند.لذا پیش از آنکه در این مقاله به بررسی شرایط  پناهندگی اوکراین بپردازیم لازم است تا نگاهی اجمالی به  کشور اکراین  داشته باشیم . کشور اکراین در منطقه شرق اروپا (عضو اتحادیه اروپا ) قرار دارد  که با کشورهایی همچون روسیه در شرق ،لهستان ، مجارستان و اسلواکی از غرب دارای مرز مشترک است و در جنوب این کشور نیز دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد. .پایتخت این کشور  کی اف و زبان رسمی آنها زبان اوکراینی و واحد پول رسمی آن گریونا می باشد . علل بسیلری باعث گشته تا افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور اقدام نموده که متاسفانه برخی از این افراد پناهندگی را به عنوان روش مهاجرت خود انتخاب می نمایندغافل از آنکه در این راه  آسیب ها ، مشکلات و خطرات فراوانی وجود دارد.براساس آمار های موجود  در حال حاضر در حدود 5.500 پناه جو در اوکراین اقامت دارند که این افراد عمدتا افغانی ، سوری ها و افراد عراقی هستند.
لازم به ذکر است  که مؤسسه حقوقی ملک پور با 15 سال تجربه در زمینه مهاجرت قانونی به کشورهای مختلف جهان، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی اوکراین و پناهندگی در سایر  کشور ها نداشته  و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی و روشن نمودن خطرات موجود در این راه برای شما عزیزان تهیه گردیده است.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی اتریش و پناهندگی کانادا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

کنوانسیون ژنو

کنوانسیون ژنو ، پیمانی است که بین کشورها مختلف در جهت حمایت از اشخاص خاصی  منعقد گردید. به موجب این عهدنامه،شخص  پناهنده اینگونه تعریف گردیده است:
  • پناهنده به کسی گفته می شود که بیم آن می رود که آن فرد به واسطه عقاید سیاسی، ملیت، عضویت در گروه اجتماعی خاص، نژاد و مذهب در صورت بازگشت به کشور خود مورد شکنجه و آزار قرار گیرد.
اشخاصی که برای پناهندگی اوکراین اقدام می نمایند، می بایست این موارد  را به سازمان های مربوطه و دولت اوکراین اثبات نمایند. متاسفانه در اکثر موارد افراد برای اینکه بتوانند مهاجرت به اوکراین داشته باشند، ناچار به ارائه کیس های دروغ و  یا تغییر عقاید دینی و مذهبی خود می شوند. از جمله نکات مهم در باب پناهندگی اوکراین این مسئله است به دلیل شرایط اقتصادی و تنش های موجود دولت میزان خدمات خود را به پناه جویان به حداقل سطح امکان پذیر رسانده است.
 

خطرات پناهندگی اوکراین :

 پناهندگی اوکراین همانند پناهندگی در سایر کشور های اروپایی  دارای خطرات، ریسک ها و مشکلات بسیاری زیادی  می باشد . این خطرات در بسیاری از موارد می تواند موجب آسیب های جبران ناپذیری برای شخص پناه جو از جمله دزدیده شدن اموال، آسیب های فیزیکی، روحی و حتی مرگ افراد شود. اشخاص متقاضی پناهندگی اوکراین از قاچاقچیانی کمک می خواهند تا با پرداخت هزینه ای هنگفت از راه های مختلف خود را به این کشور برسانند.. به طور کلی، پناهندگی اوکراین راه ناصحیح و یا بی راهه ایست که برخی از افراد جهت مهاجرت و دریافت اقامت اوکراین آن را انتخاب می نمایند. از طرفی با توجه به سیل بی شمار پناهندگان به کشور های اروپایی از جمله اوکراین سخت گیری دولت اوکراین نیز  در پذیرش پناهندگی افراد بیشتر شده است .
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی هلند و پناهندگی بلاروس بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 مراحل پناهدگی کشور اوکراین:

اشخاصی که وارد خاک کشور اوکراین می شوند، باید ظرف 5 روز به اداره مهاجرت اوکراین مراجعه نموده و درخواست پناهندگی خود را اعلام  نمایند. افرادی که قبل از رسیدن به اوکراین در کشور دیگری نام خود را ثبت نموده و انگشت نگاری شده اند به موجب قانون دوبلین (Dublin) نمی توانند در این کشور تقاضای پناهندگی اوکراین نمایند . پناهندگان باید بعد از ثبت نام خود و خانواده شان که شامل افراد زیر 18 سال می شود مدارک شناسایی خود را تحویل دهد و در اداره مهاجرت انگشت نگاری شود تا پس از ایجاد پرونده به کیس آن رسیدگی صورت گیرد.

 کیس های پناهندگی

 پناهندگی اوکراین و کیس های پناهندگی اوکراین انواع متفاوتی  دارد. هر فرد متقاضی پناهندگی اوکراین باید یک کیس پناهندگی به دادگاه ارائه دهد و براساس آن درخواست پناهندگی نماید. کیس های پناهندگی دارای سه دسته اصلی می باشند:
  • پناهندگی سیاسی
  • پناهندگی مذهبی
  • پناهندگی اجتماعی
از موارد دیگر می توان به وجود جنگ در داخل کشور مبدآ و یا تبعیض های نژادی اشاره کرد.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی آذربایجان و پناهندگی ترکیه بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.
 

 روش های جایگزین پناهندگی:

روش های اصلی جایگزین پناهندگی در کشور پناهندگی اوکراین  در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد :
  • مهاجرت از طریق کار :
افراد می توانند با یافتن شغل مورد نیاز خود ویافتن کارفرمای اوکراینی به راحتی از طریق ویزای کار موفق به اخذ اقامت اروپا و کشور اوکراین شوند.
  • مهاجرت از طریق تحصیل :
یکی دیگر از راه های موجود برای افراد مهاجرت تحصیلی به اوکراین می باشد که فرد با توجه به شرایط و موقعیت خود می تواند با اخذ پذیرش تحصیلی به اقامت کشورهای اروپایی مانند اوکراین دست پیدا کند .
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری :
یکی از روش های مهاجرت روش سرمایه گذاری است که با توجه به حساسیت های موجود در امر سرمایه گذاری و اهمیت کشور مقصد پیشنهاد می شود در این زمینه حتما با متخصصین و وکلا مشورت کرده تا بهترین مقصد برای سرمایه گذاری با توجه به شرایط انتخاب شود.
 از دیگر روش ها می توان به روش ازدواج با یک تبعه اوکراینی به جهت اخذ اقامت اوکراین اشاره کرد .

 پناهندگی اوکراین و اخذ اقامت از طریق پناهندگی اوکراین ، مدارک مورد نیاز و شرایط پناهندگی اوکراین ،در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی مسائل مطرح شده و سئوالات احتمالی در ذهن افراد پاسخ داده شود. با توجه به مراحل پناهندگی اوکراین و خطرات و آسیب های این روش  از شما عزیزان تقاضا می شود به جعت بررسی سایر شرایط و روش های ممکن برای امر مهاجرتتان با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و ازمشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.. لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی نداشته و این روش مهاجرتی را کاملاً نفی می نماید و نگارش این مقاله صرفا به جهت آگاهی دادن نسبت به خطرات و معظلات این روش نگارش شده است.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید