پناهندگی ایرلند

پناهندگی ایرلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی ایرلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

پناهندگی ایرلند


پناهندگی ایرلند و مقدمه ای بر آن :

پناهندگی ایرلند ، مشکلات و خطرات حتمی و یا احتمالی در مسیر پناهندگی ایرلند ،نحوه  اخذ اقامت اروپا  و تابعیت  و شرایط اخذ پاسپورت از طرق قانونی در ایرلند  در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل  و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از شرایط و مشکلات پناهندگی ایرلند اطلاعات کافی دارید؟ آیا پناهندگی ایرلند راه امنی برای مهاجرت به ایرلند است ؟ خطرات پناهندگی ایرلند چیست؟ با توجه به وجود خطرات بسیار زیاد در مسیر پناهندگی ایرلند ما بر آنیم تا اطلاعات جامعی در این خصوص برای شما  ارائه دهیم تا پاسخ گوی سوالات احتمالی شما باشد. با توجه به میزان اهمیت مبحث پناهندگی ایرلند و وجود خطرات فراوان در این مسیر  بهتر است قبل از هرگونه اقدام ،برای جایگزین کردن راه های قانونی به جای روش غیر قانونی پناهندگی با وکلای مجرب مشورت نمایید.

پناهندگی ایرلند و شرایط عمومی آن :

بسیاری از افرادی که در پی مهاجرت از طریق پناهندگی ایرلند هستند برآنند تا در ابتدا شناخت کلی از کشور ایرلند داشته باشند.  این  شناخت شامل  شرایط محیطی و جغرافیایی ،اقتصادی و ...کشورایرلند می باشد.ایرلند سومین جزیره بزرگ دنیا به شمار می رود که در شمال غربی اروپا قرار دارد .و در سال های گذشته بسیاری از افراد پناه جو را در خود جای داده است .اما در سال های اخیر به شدت با ورود پناه جویان به این کشور مقابله شده است و ورود آنان با سختی دشوار شده است .و این باعث کاهش درخواست های ثبت شده در کشور ایرلند در خصوص پناهندگی ایرلند می باشد. جدول ذیل نمایانگر این سخن می باشد.


برای مطالعه شرایط پناهندگی کانادا و پناهندگی اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

پناهندگی ایرلند و کنوانسیون ژنو :

کشور  ایرلند مطابق با مقررات بین المللی پناهندگی که در  کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و همچنین  پروتکل  1967  سازمان ملل  تصویب رسیده است عضو این کنوانسیون گشته است . این بدین معنا است که کشورایرلند افراد پناهجو را در خاک خود می پذیرد  . قوانین مربوط به پناهندگی و حقوق بشر بسیار  پیچیده و دشوار می باشد زمانیکه شخص درخواست پناهندگی ایرلند را می دهد مقامات مسئول او را طبق کنوانسیون پناهجو می نامند  که  مطابق  این کنوانسیون شخص پناهنده به شخصی  گفته می شود  که در کشور خود یا مبدأ به یکی از دلایل :
 • نژاد
 •  مذهب
 •  ملیت
 •  گرایش‌جنسی
 •  تعلق به یک گروه اجتماعی معین
 • عقاید سیاسی
 همچنین بیم بازگشت به کشور خویش را دارد.لذا با توجه به مفاد مذکور ، کشورهایی که عضو  کنوانسیون ژنو می باشند موظف هستند که مسئولیت های تعریف شده در کنوانسیون را در قبال پناه جویان  انجام دهند .لیکن  در صورتی که اثبات شود فرد پناه جو به دروغ شرایط پناهنجو را برای خود تعریف نموده است امکان جریمه و محاکمه این افراد وجود دارد.

 خطرات پناهندگی ایرلند

پناهندگی ایرلند همانند پناهندگی در تمامی کشورهای پناه جو پذیر دارای خطرات و مشکلات عدیده می باشد که گاها این خطرات و مسائل عواقب غیر قابل جبرانی را در پی دارد. روش پناهندگی برای اخذ اقامت اروپا  که بهتر آن است آن را بیراهه ای بنامیم میتواند خطراتی همانند خطر غارت اموال ، بیماری های ناشی از اسکان های نامناسب ، غرق شدگی ها در مسیر کشورهایی که از طریق راه دریا امکان ورود دارند مانند ایرلند ، تجاوز های مکرر و یا حتی گروهی در طول مسیر ، قاچاق اعضا بدن و یا انسان و در برخی از موارد خطر مرگ را در پیش روی افرادی دارد که مهاجرت از طریق پناهندگی ایرلند را برای خور بر میگزینند.این ها تنها اشاره مختصری به خطرات پیش روی افراد پناه جو بود که به اختصار ذکر گردید . افراد میتوانند به جای صرف هزینه های نا متعارف و همچنین جلوگیری از خطرات احتمالی در مسیر پناهندگی  با وکلای مجرب در خصوص راه های قانونی مهاجرت مشورت کرده و راه بهتری را جایگزین این امر نمایند تا بتوانند به راحتی مهاجرت به اروپا را از طرق قانونی تجربه نمایند.
 
 برای مطالعه شرایط پناهندگی ترکیه و پناهندگی اوکراین بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مراحل اخذ پناهندگی ایرلند:

برای پناهندگی ایرلند شخص باید مراحل مورد نیاز را پشت سر بگذراند . پناهندگی ایرلند نیازمند مدارک زیادی نمی باشد ، از جمله  مدارک مورد نیاز برای درخواست پناهندگی ایرلند می توان به مدارک هویتی همچون پاسپورت و شناسنامه  اشاره کرد همچنین در فرم پناهندگی از شخص متقاضی  اثر انگشت و عکس اخذ می شود ، این امر برای ثبت درخواست پناهندگی فرد است
اگر شخص متقاضی پناهندگی ایرلند دارای همسر و فرزند باشد ، در هنگام پر کردن فرم و مصاحبه آنها نیز باید همراه او باشند که مشخصات آنها نیز برای پناهندگی ایرلند ثبت  شود .سپس درخواست پناهندگی این افراد برای آنکه بتوانند در خاک ایرلند بمانند مورد بررسی از سوی اداره مهاجرت قرار می گیرد. بعد از انجام مراحل برای فرد متقاضی پناهندگی ایرلند کارتی صادر می شود که بیانگر پناه جو بودن شخص است  و داشتن این کارت برای حمایت مالی از سوی دولت الزامی است که اصولا  برای تمام اعضای یک خانواده تنها  یک کارت صادر می شود .همچنین در صورت وجود مدارکی مانند موارد ذیل فرد می تواند این مدارک را ارایه کند.و همچنین فرد می تواند به طور قانونی کار کند ولیکن در صورت عدم پذیرش فرد بالاجبار باید خاک ایرلند را ترک نماید.
 
شایان ذکر است که موسسه حقوقي ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتريش ،هيچگونه خدمات و همچنین مشاوره  ای در خصوص  پناهندگی ایرلند انجام نمي دهند و نگارش  اين مقاله صرفا جهت اطلاع و آگاهي از مضرات خطرات روش پناهندگي برای اخذ اقامت اروپا ميباشد.

کیس های پناهندگی ایرلند

اشخاص متقاضی پناهندگی اصولا در کشور خود با مشکلات و مشقات فراوانی روبه رو بوده اند. پناهندگی ایرلند را می توان به وضوح گفت که  روش مناسب  و اسانی نمی باشد. در مجموع کشور ایرلند اخیرا از پذیرفتن افراد پناه جو اجتناب می کند و اغلب درخواست ها را رد می کند. شخص پناهنده به دلایل مختلف خواستار پناهندگی ایرلند می باشد ،اصولا در اکثر کشورها کیس ها و موارد  پناهندگی به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:
 •  برمبنای عقاید سیاسی شخص
 •  موارد و کیس های اجتماعی
 •  برمبنای عقاید مذهبی شخص
 •  براساس نژاد افراد
 •  براساس وجود  جنگ در کشور متقاضی
 •  و در نهایت  براساس فعالیت در گروه های اجتماعی یا سیاسی خاص
 برای مطالعه شرایط پناهندگی بلاروس و پناهندگی ارمنستان بر روی هر یک کلیک کنید

روش های جایگزین پناهندگی برای اخذ اقامت ایرلند :

به طور کلی به دلیل خطرات موجود در روش پناهندگی ایرلند  بهتر است برای اخذ اقامت اروپا و اخذ اقامت  این کشور از روش های قانونی و جایگزین برای این امر که وجود دارند استفاده کرد،  روش های اخذ اقامت را در ذیل به طور خلاصه برای شما بیان می کنیم :

 •  تحصیل در ایرلند :

تحصیل در ایرلند یکی از روش های ساده برای مهاجرت به این  کشور است که فرد متقاضی می تواند علاوه بر تحصیل، اجازه کار پاره وقت را نیز دارند. بعد از اتمام تحصیلات فرد می تواند وارد بازار کار شده و از این طریق موفق به اخذ اقامت کشور ایرلند شود.

 •  سرمایه گذاری درایرلند :

سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت اروپا و همچنین کشور ایرلند می باشد که برای انجام این مهم شما نیاز دارید با متخصصین در امور تجارت مشورت نموده تا بتوانید از این طریق وارد خاک ایرلند شوید.

 •  ویزای کار ایرلند:

نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کار فرمای ایرلندی می باشد که فرد بعد از اخذ این پیشنهاد شغلی می تواند به جهت کار و طی کردن مراحل موفق به اخذ اقامت شوند.

پناهندگی در ایرلند و هم چنین در مجموع روش پناهندگی برای اخذ اقامت اروپا روش مناسبی نیست . خطرات عدیده ای که در این روش وجود دارد و باعث می شود فرد در راه مهاجرت به اروپا با خطرات جانی و مالی شدیدی مواجه شود که گاها غیر قابل جبران می باشد .بسیاری از افراد که قمهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی را دارند ،خود از شرایط مساعدشان به جهت امر مهاجرت با خبر نیستند .لذا شما می توانید برای بررسی شرایط خود و اطلاع از روش های قانونی به جهت مهاجرت خود با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE در دفتر مرکزی وین تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید