مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به یونان از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به یونان از طریق کاری


مهاجرت به یونان از طریق کار و بررسی شرایط آن:

مهاجرت به یونان از طریق کار، الزامات مهاجرت کاری به یونان و شرایط اخذ ویزای کاری یونان در این مقاله با رویکری تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است. آیا یافتن کار در کشور یونان روندی ساده دارد؟ میزان بیکاری و حداقل حقوق در این کشور چقدر است؟ مهاجرت به یونان از طریق کار به چه شیوه­هایی امکان پذیر است؟ در این مقاله سعی بر آن است که به چنین سوالاتی پاسخ داده شود. نظر به عضویت کشور یونان در اتحادیۀ اروپا اخذ ویزای کاری این کشور چندان ساده نیست و فرد الزاماً باید از یک کارفرمای یونانی پیشنهاد کار دریافت کند. با این حال، آگاهی از جزئیات مهاجرت به یونان از طریق کار روشنگر مسائل برای شما عزیزان خواهد بود. در این نوشتار، کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات مهم را در زمینۀ مهاجرت به آذربایجان به شما عزیزان یادآور خواهند شد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره­مند شوید.
 


مهاجرت به یونان از طریق کار و شرایط عمومی آن:

کشور یونان به عنوان کشوری توسعه یافته در سال 1981 به عضویت اتحادیۀ اروپا درآمد. این کشور در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و با کشورهایی از جمله بلغارستان و آلبانی همسایه است. اگرچه کشور یونان ممکن است به دلیل هزینه­های پایین زندگی مورد توجه عدۀ کثیری از متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق کار باشد رکود اقتصادی بالایی دارد و همین مسئله شرایط کاری را برای مهاجران بسیار دشوار می­نماید. یونان از حدود 6000 جزیره تشکیل شده و آب و هوای مناسب برای این کشور رشد اقتصادی را به دنبال داشته است. در بخش زیر برخی اطلاعات مهم در ارتباط با کشور یونان نمایش داده شده است:

ویژگی یونان


مهاجرت به یونان از طریق کار و شرایط اخذ ویزای کاری:

مهاجرت به یونان از طریق کار مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرماست. نکتۀ حائز اهمیت در این میان آن است که کارفرما لازم است دلایل مجاب کننده­ای را برای استخدام آن فرد غیر یونانی ارائه دهد. متقاضیان یافتن کار در یونان لازم است با یک ویزای کوتاه مدت 30 روزه وارد خاک یونان شده و پس از برقراری ارتباط با یک شرکت و یا کارفرما تأییدیۀ آنها را کسب کنند و سپس به کشور خودشان بازگردند. در این اثنا، کارفرما ملزم است پیشنهاد شغلی خود را به ادارۀ استخدام نیروی کار و وزارت کشور یونان ارائه دهد. در مواردی این احتمال وجود دارد که کل پروسۀ جذب این نیرو حتی یک سال هم به طول بیانجامد. بعد از طی مراحل ذکر شده، فرد موفق به اخذ اقامت یک سالۀ یونان خواهد شد و با گذشت یک سال و در صورت داشتن قرارداد امکان تمدید اقامت برای فرد وجود دارد. در صورت تمدید اقامت به مدت 5 سال فرد می­تواند تقاضای خود را برای اقامت دائم ارائه دهد که در پی آن همراهان وی نیز موفق به اخذ اقامت دائم یونان خواهند شد. گفتنی است که اخذ تابعیت دائم در یونان پس از 7 سال میسر می­شود.

برای شرایط اقامت کاری ارمنستان و شرایط اقامت کاری لیختن اشتاین بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید
 

مهاجرت به یونان از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار یونان:

اخذ ویزای کاری کشور یونان برای افراد دارای هدف مهاجرت به یونان از طریق کار مستلزم ارائۀ مدارکی است که در بخش زیر به آنها اشاره شده است. هرگونه نقص در این مدارک می­تواند اثرات جبران ناپذیری بر آیندۀ فرد داشته باشد. بنابراین، توصیۀ ما به افراد دقت کافی برای پرهیز از هرگونه نتایج زیان­بار است.
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق کار:

مدارک مورد نیاز برای کار در یونان


مهاجرت به یونان از طریق کار و بررسی ویزای همراه:

یکی از مهم­ترین سوالات متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق کار می­تواند در زمینۀ امکان پیوستن افراد همراه به آنها باشد. در ابتدا باید اشاره کرد که در اینجا منظور از همراه همسر و فرزند زیر 18 سال فرد است. خوشبختانه طبق قوانین این کشور امکان الحاق همراه به فرد وجود دارد؛ البته در صورتیکه فرد متقاضی شغل مناسبی را در یونان یافته باشد و پس از یافتن شغل مناسب همراهان فرد می­توانند به او بپیوندند. در این بخش به مدارک مورد نیار برای همراهان فرد متقاضی مهاجرت به یونان از طریق کار پرداخته شده است:
 •  مدارک نشان دهندۀ هویت فرد به همراه ترجمه
 •  اسکن پاسپورت همراهان
 •  گواهی پزشکی سلامت جسمانی همراهان
 •  گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 •  اسناد ازدواج به همراه ترجمه

برای مطالعه شرایط اقامت کاری گرجستان و شرایط اقامت کاری فنلاند بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید
 

مهاجرت به یونان از طریق کار و نرخ بیکاری در یونان:

نرخ بیکاری کشور مورد تقاضا از مسائل بسیار مهمی است که لازم است علاقه­مندان مهاجرت به یونان از طریق کار به آن توجه ویژه داشته باشند. نرخ بالای بیکاری در کشور یونان در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی دارای اقتصاد پر رونق و موقعیت­های شغلی فراوان یونان را در جایگاه پایین­تری نسبت به آنها قرار می­دهد. همانطور که نمودار زیر نشان می­دهد نرخ بیکاری یونان در سال­های اخیر رقم قابل توجهی داشته است که این خود می­تواند زنگ خطری برای افراد باشد:

نرخ بیکاری در یونان


مهاجرت به یونان از طریق کار و میزان حقوق در یونان:

یکی دیگر از موارد مهم قابل توجه علاقه­مندان مهاجرت به یونان از طریق کار میزان حداقل و حداکثر حقوق در کشور یونان است. جای تردید نیست که این رقم بسته به نوع شغل و ساعات کاری فرد بسیار متفاوت است، اما حداقل میزان حقوق در این کشور ماهیانه حدود 385 یورو و حداکثر میزان آن 12.595 یورو در ماه است.  بررسی­های انجام شده توسط اداره کار یونان نشان می­دهد که متوسط حقوق در این کشور ماهیانه 2.788 یورو است و نیمی از شهروندان یونان ماهیانه کمتر از 2.788 یورور درآمد دارند. برای اطلاع بیشتر شما عزیزان نمودار میانگین درآمد ماهیانه در یونان در سال­های 2017 و 2018 نشان داده شده است که با توجه به آن درمی­یابیم میانگین میزان درآمد در ماه فوریه سال 2018 از ماه ژانویه کمتر بوده است.

میانگین حقوق در یونان

برای مطالعه شرایط اقامت کاری سوئیس و اقامت کاری سوئد بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به یونان از طریق کار و مشاغل مورد نیاز یونان در سال 2019:

نرخ بالای بیکاری در یونان به خوبی این نکته را به افراد یادآور می­شود که یافتن شغل در این کشور چندان راحت نیست. با این وجود، در صورتیکه رشتۀ تحصیلی فرد در Positive List (فهرست مشاغل مورد نیاز) این کشور باشد طبیعتاً شانس فرد علاقه­مند به مهاجرت به یونان از طریق کار افزایش می­یابد. در این بخش نگاهی خواهیم داشت به مشاغل مورد نیاز کشور یونان در سال 2019.

مشاغل مورد نیاز در یونان


توصیۀ ویژه ما به شما همراهان گرامی آن است که برای کسب اطلاعات جامع در زمینۀ مهاجرت به یونان از طریق کار و همچنین اطلاعات مفید در زمینۀ  مهاجرت به کشورهای دیگر ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید.

مهاجرت به یونان از طریق کار و نحوه کاریابی در یونان:   

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، قوانین کشور یونان به نحوی تنظیم شده که شخص متقاضی مهاجرت به یونان از طریق کار را ملزم می­کند با در دست داشتن ویزای 30 روزه در این کشور اقدام به جستجوی کار نماید. پس از یافتن شغل و توافق اولیه با کارفرما لازم است فرد به وطنش بازگردد و درخواست خود را برای اخذ ویزای کار یونان ارائه دهد. قطعاً کسب اطلاعات کافی در زمینۀ بازار کار و شرایط بیکاری در کشور یونان مسیر را برای فرد هموارتر می­کند. اگرچه روزمه کاری و تحصیلات فرد نقش بسزایی در این پروسه دارد، موسسات کاریابی نیز در یونان مستقر هستند که می­توانند به فرد کمک فراوانی بکنند تا شغل مناسب خود را بیابد. معمولاً توافق بین فرد و موسسات مذکور بدین شکل است که فرد پس از یافتن شغل باید به مدت 1-2 ماه بخشی از حقوق خود را به آنها بپردازد. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن در هر شرایطی بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است.

مهاجرت به یونان از طریق کار و موسسات کاریابی در یونان:

بنابر آنچه پیشتر نیز گفته شد موسسات کاریابی می­توانند به علاقه­مندان مهاجرت به یونان از طریق کار کمک شایانی بکنند و راهنمای آنها باشند. از این رو، فرد باید تلاش کند از فهرست موسسات مجاز کاریابی در این کشور مطلع شود. در این بخش به نام برخی از این موسسات معتبر و قانونی اشاره شده است، با این امید که شما عزیزان بتوانید با کمک گرفتن از آنها مناسب­ترین تصمیم را اتخاذ نمایید.
 •  FORIS
 •  EURO WORK
 •  IKIA FRONTIDA – GONTZOU ISMINI 
 •  ZIKAS EVANGELOS
 •  ARISTON
 •  ZIKAS EVAGGELOS

مهاجرت به یونان از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در یونان:

بسیاری از افراد با مهاجرت به یونان از طریق کار در پی اخذ اقامت این کشور و دریافت تابعیت آن هستند. افرادی که به شیوۀ کاری به یونان مهاجرت می­کنند با تمدید سالیانۀ قرارداد کاری و رعایت تمامی اصول مربوط به اقامت می­توانند موفق به اخذ اقامت دائم شوند. اخذ اقامت دائم یونان پیش از گذشت 5 سال امکان پذیر نیست و پس از این مدت و دریافت اقامت دائم فرد از طریق پرداخت منظم مالیات و حضور مدام در این کشور موفق به حفظ آن می­شود. در مورد اخذ تابعیت و پاسپورت یونان باید خاطرنشان کرد که این امر پس از 7 سال اقامت مستمر و تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. این شرایط نداشتن بدهی مالیاتی، حضور مستمر در کشور یونان، ادغام در جامعۀ یونانی، فراگرفتن زبان یونانی و عدم ارتکاب به جرم و جنایت را شامل می­شوند. با رعایت تمامی اصول مطرح شده فرد می­تواند اقامت دائم و در آخر تابعیت یونان را اخذ کند.   

مهاجرت به یونان از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به یونان از طریق کار، اخذ ویزای کاری یونان، نحوۀ کاریابی در یونان و مواردی از این قبیل در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. نکتۀ مهم دربارۀ مهاجرت به یونان از طریق کار الزام به دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایی یونانی است. 

به علاوه، لازم است افراد پیش از هر اقدامی دربارۀ شرایط کاری در یونان و نرخ بیکاری در این کشور اطلاعات کافی کسب کنند. پیشنهاد ما به شما سروران گرامی متقاضی مهاجرت به یونان از طریق کار آن است که شرایط کشورهای دیگر اروپا با نرخ بیکاری پایین­تر و شرایط اقتصادی مناسب­تر همچون آلمان و اتریش را نیز مد نظر قرار بدهید تا بتوانید تصمیم معقول­تری برای مهاجرت خود بگیرید.  
   

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید