مهاجرت به گرجستان از طریق کار

مهاجرت به گرجستان از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به گرجستان از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به گرجستان از طریق کار

مهاجرت به گرجستان از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به گرجستان از طریق کار, اخذ اقامت گرجستان از طریق کار , شرایط و مدارک موردنیاز  جهت کار در گرجستان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد.ممکن است سوالاتی از این قبیل برای شما پیش بیاید که جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار چه شرایطی موردنیاز است؟ مهاجرت به گرجستان از طریق کار چه مزایایی دارد؟ گرجستان کشوری است که هم اکنون بسیاری از ایرانی ها جهت کار آن را انتخاب می کنند.اکنون بررسی می کنیم که علت این انتخاب چیست .امید است در این مقاله که توسط متخصصین حقوقی ملک پور,همکار MIE اتریش نوشته شده است,  تمامی ابهامات شما دوستان عزیز در رابطه با مهاجرت به گرجستان از طریق کار و بررسی میزان حقوق و نحوه ی کاریابی در گرجستان برطرف شود.در صورت هرگونه سوال و ابهام در اینباره با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره ی تلفنی دریافت نمایید.
 


شرایط عمومی مهاجرت کاری به گرجستان

گرجستان در شرق دریای سیاه واقع شده است و این کشور بین قاره اروپا و آسیا قرار دارد.زبان مردم این کشور, گرجی است.کشور گرجستان به دلیل برخورداری از ویژگی هایی همچون آب و هوای مساعد, دسترسی به آب های آزاد,  کشاورزی پیشرفته و گردشگری, اقتصاد خوبی دارد. گرجستان یکی از کشورهایی هست که به تمام شهروندان کشورها ی مختلف ویزا می دهد و همچنین یکی از مزیت های مهاجرت به گرجستان از طریق کار این است که این کشور به مدت ۴۵ روز ویزایی از ایرانیان نمی خواهد و فرد می تواند به عنوان توریست وارد گرجستان شود و به دنبال کار موردنظر خود بگردد و پس از دستیابی به کار موردنظر درخواست ویزا بدهد.پایتخت این کشور تفلیس می باشد و دین مردم این کشور مسیحی می باشد و واحد پولی این کشور لاری گرجستان است. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به گرجستان از طریق کار به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت ملک پور خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.
 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق کار و مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

 انواع ویزای کار گرجستان

گرجستان یکی از کشورهایی است که برای ورود ایرانیان به آن ۴۵ روز نیازی به اخذ ویزا نیست و می توانند به صورت توریست وارد این کشور شوند.این قانون از سال ۲۰۱۴ تصویب گشت که جهت مهاجرت به گرجستان از طریق کار می بایست ویزای بلند مدت دریافت کرد و پس از آن گرجستان اجازه ی اقامت به افراد اعطا می کند.این قانون برای کشورهای جزو اتحادیه اروپا و ۶۴ کشور دیگر مورد تایید است.ذکر این نکته ضروری است که اخذ ویزای کوتاه مدت در این کشور منجر به دریافت اجازه کار نمی گردد و نمی توان در انجا مشغول به کار شد. مقررات ذکر شده برای افرادی که به صورت پناهندگی در گرجستان به سر می برند یا و همچنین کسانی که دارای گذرنامه‌های دیپلماتیک از کشورهای مصر و چین هستند قابل‌ اجرا می‌ باشد .در خصوص اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای گرجستان می توانید مقاله ی زیر را که در سایت ملک پور نگارش گردیده است, مطالعه نمایید.

 نرخ بیکاری در کشور گرجستان

جهت مهاجرت به گرجستان از طریق کار می بایست نرخ بیکاری در گرجستان و وضعیت اقتصادی گرجستان را بررسی نماییم.نرخ بیکاری در گرجستان در NV SHG ۲۰۱۸ , ۱۲.۷ می باشد و همانطور که از نمودار زیر نمایان است از سال ۲۰۱۰ که به ۲۰۱۸ پیش می رویم میزان نرخ بیکاری کم می شود.وضعیت اقتصاد در گرجستان به دلیل گردشگری و منابع کشاورزی و دسترسی به آب های آزاد رو به رشد است. ایرانیان به دلیل اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی این کشور کمتر از ایران است تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند و نکته ی قابل توجه اینکه گرجستان قصد دارد به اتحادیه اروپا بپیوندد که همین امر موجب شده بیشتر افراد تحت تاثیر آینده ی این کشورجهت مهاجرت به گرجستان از طریق کار اقدام کنند .همچنین پرداخت مالیات در گرجستان نسبت به ایران خیلی راحت تر است و در کل هزینه ی زندگی نسبت به ایران بسیار پایین تر است و افراد با یک حقوق متوسط می توانند به راحتی در آنجا زندگی کنند.

نرخ بیکاری در گرجستان

برای مطالعه شرایط مهاجرت به گرجستان از طریق کار و مهاجرت به فنلاند از طریق کار بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

 بررسی ویزای همراه

در پروسه مهاجرت به گرجستان از طریق کار اگر شخص موفق به اخذ ویزا گردد و اقامت گرجستان را کسب نماید ,  اعضای خانواده ی او هم این اقامت را می گیرند و می توانند به راحتی می توانند از طریق الحاق به خانواده اقامت گیرند.این اقامت شامل فرزند زیر ۱۸ سال و همچنین فرد معلولی که متقاضی, سرپرستی او را به عهده دارد نیز می شود.مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه,شامل پاسپورت اعضای خانواده, سند ازدواج,سندی مبنی بر تمکن مالی خانواده و عکس پاسپورت تمام اعضای خانواده می شود.
مهاجرت به گرجستان از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان
مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به گرجستان از طریق کار شامل موارد زیر می شود:
 • پاسپورت فرد متقاضی 
 • بیمه مسافرتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا و فرم دلایل سفر به گرجستان
 • نهایی ترین مدرک تحصیلی
 • درخواست کاری یا job offer
 • عکس پاسپورت
 • سندی مبنی بر تمکن مالی فرد به مبلغ حداقل ۱۷۰۰ دلار

 میزان حقوق در کشور گرجستان

افراد متقاضی مهاجرت به گرجستان از طریق کار بایستی اطلاع کافی از میزان قوق دریافتی میانگین را دارا باشند. به طور کلی به واسطه رشد اقتصادی و صنعتی خوب گرجستان در سالهای اخیر گزینه مناسبی یرای افراد جویای کار میباشد . میانگین حقوق دریافتی در ماه در سه ماه اول سال 2018 از 1103.52 لاری به 1125.52 لاری رسید و در سال 2007تا 2018 به طور متوسط از 767.12 لاری در ماه به 1140.91 لاری در ماه رسید .مالیاتی که فرد می بایست پرداخت کند ۲۰٪ می باشد. که بیشتر افراد با دریافت حقوق بین 600 تا 800 لاری نیز تمایل نشان می دهند .همانطور که می دانید یک دلار معادل ۳۵۰۰ لاری است.همانطور که می بینیم ارزش پول گرجستان از ایران بیشتر است و به همین علت خیلی از افراد جهت اخذ ویزای کاری گرجستان حتی با حقوق کم تمایل نشان می دهند.

میزان حقوق در گرجستان


هزینه های زندگی در گرجستان 

هزینه زندگی در گرجستان

مشاغل مورد نیاز 2019 گرجستان

برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار بایستی اطلاعاتی نسبت به مشاغل مورد نیاز این کشور کسب کرد که در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجربه در این موارد میتواند گزینه مناسبی جهت مشاوره باشد . مشاغل فنی ( برقکار، لوله کش، مهندس عمران ... ) بیشترین تقاضا را از طرف کار فرماها دارا میباشد . مشاغل دندانپزشک، پرستار، کارشناس آی تی، کارشناس مخابرات و کارگر معدن نیز بازار کار خوبی در گرجستان را دارد.همچنین متخصص پوست و مو و زیبایی و به طور کلی متخصص داخلی درامد خوبی دارند و با توجه به اینکه کشور گرجستان احساس نیاز شدیدی به ای شغل ها دارد بازار کاری خوبی دارند. دسته ی دیگر وکلا هستند که آنها هم درامد خوبی در این کشور دارند چرا که اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند کار سرمایه گذاری خود را از طریق وکلای حقوق دنبال کنند.

نحوه کاریابی در کشور گرجستان

در مهاجرت به گرجستان از طریق کار باید به این نکته توجه داشت که گرجستان ویزای جستجوی کار ندارد ولی خوشبختانه ایرانیان میتوانند بدون داشتن ویزا به مدت 45 روز به عنوان توریست در این کشور بمانند و به جستجوی کار مورد نظر بپردازند و یا میتوان از طرق موسسات کاریاب بین المللی اقدام به کاریابی نمایند . با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما در گرجستان اولین مرحله جهت دریافت ویزای کاری فراهم میگردد.ایرانیان می توانند از طریق سایت های کاریابی در گرجستان کار خود جست و جو کنند و پس از یافتن کار در این کشور می توانند مدارک خود را به همراه پذیرش کاری که از کارفرما دریافت کرده به سفارت گرجستان تحویل دهد و اقدام به اخذ ویزا و اقامت کن.جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ی زیر را که توسط مشاورین در سایت حقوقی ملک پور نگارش گردیده است را مطالعه نمایید.

 مؤسسات کاریابی در گرجستان

بسیاری از موسسات کاریابی بین المللی به صورت اینترنتی فعال میباشند ونیازی به حضور فرد در گرجستان نمیباشد .
چند از این موسسات را در اینجا نام میبریم:
 • NEW SERVICE
 • SABA
 • ADELANT
 • INSOURCE
 • INTERNSHIP IN CIVIL SERVICE
 • BALTIC GROUP INTERNATIONAL GEORGIA
 • JOBLINK
 • EMPLOYMENT CENTRE ERTOBA
 • STAR ACAD
 • IMMIGRANTS EMPLOYMENT CENTEREMY

 وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در گرجستان

مهاجرت به گرجستان از طریق کار یکی از راهای دریافت تابعیت این کشور میباشد . متقاضیان میتوانند با چند سال کار و تمدید و ویزای کار خود و برآورده کردن حداقل شرایط مورد نیاز ، درخواست تابعیت خود را ارائه نمایند . موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجربه زیاد در رابطه مهاجرت به گرجستان از طریق کار میتواند کمک شایانی در این زمینه به متقاضیان نماید.گرجستان در سال ۲۰۱۴ یک قانون در رابطه با ویزا و گرفتن اقامت تصویب کرد که در آن افرادی که می خواهند اقامت کسب کنند باید یک ویزای بلند مدت بگیرند و سپس درخواست اقامت دهند.مهاجران از برخی کشورها مجاز به نگرفتن ویزا و اقامت در این کشور هستند البته فقط یک سال می توانند در این کشور اقامت گزینند که تمام کشورهای حوزه ی اتحادیه اروپا این قانون را شامل می شوند.

یکی از نقاط قوت گرجستان اقتصاد خوب این کشور بخاطر منابع کشاورزی و نزدیکی به آب های آزاد و همچنین گردشگری است. در مهاجرت به گرجستان از طریق کارازاین جهت که ۴۵ روز بدون گرفتن ویزا می توان  به جست و جوی کار در این کشور پرداخت, مورد استقبال ایرانی ها قرار گرفته است.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید