تابعیت انگلستان از طریق تولد

تابعیت انگلستان از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تابعیت انگلستان از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند

افراد زیادی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند در سال 2019 و چگونگی مهاجرت به انگلستان و دریافت پاسپورت انگلستان و  دریافت اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند در سال 2019 و طریقه اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند را از ما می پرسند. با توجه به اینکه اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند یک پروسه حقوقی است تنها وکیل مهاجرت یا حقوقدان می تواند در خصوص اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند و تولد در انگلستان شما را راهنمایی کند و با قوانین اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند آشنا نماید. 
تابعیت و اخذ تابعیت یک رابطه سیاسی است که شخص را به دولت مشخصی مربوط  می سازد. تابعیت از طریق تولد یکی از اصلی ترین روش های تابعیت محسوب میشود. این تابعیت که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل میشود معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است.
قانون بریتانیای بزرگ براساس قانون کامن لا نوشته شده و زمانی که امپراتوری بریتانیا به قدرت رسید، قلمرو و مستعمرات آن گسترش پیدا کرد و شامل قلمروهای خودمختار خودگردان مانند استرالیا، نیوزلند، کانادا، آفریقای جنوبی شد و کسانی که در این قلمروها به دنیا می آمدند بدون در نظر گرفتن تابعیت والدینشان براساس اصل خاک تبعه بریتانیا می شدند و فرزندانی که در اثر ازدواج دو خارجی با یکدیگر بوجود می آمدند تابع قلمرو بریتانیا بودند.
اگر در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به راهنمایی و مشاوره رایگان و تخصصی دارید، وکلای باتجربه موسسه حقوقی ملک پور شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می کنند.

تابعیت از طریق خاک:

کسانی که در خاک کشوری متولد میشوند دارای تابعیت همیشگی بوده و نمیتوان از آنها سلب تابعیت نمود. منظور اینست افرادی که محل تولدشان در خارج از انگلستان است براساس قانون کامن لا انگلستان نمی توانند تابعیت انگلستان را تعطیل کنند.
اما چند استثنا دارد:
  • شخصی که از پدر و مادر انگلیسی الاصل در خارج از خاک انگلیس بدنیا می آید تبعه انگلستان محسوب می شود.
  •  شخصی که در خارج از انگلیس متولد شده اما پدرش انگلیس الاصل است تبعه انگلستان محسوب میشود.
اما در سال ۱۹۸۴ قانونی به تصویب رسید که روش اخذ تابعیت از طریق تولد را به این صورت بیان کرد:
  • فرزندی از پدر یا مادری به دنیا آمده باشد که یکی از آنها تبعه انگلیس باشد.
  • فرزندی از پدر یا مادری بوجود آمده باشد که یکی از آنها محل زندگی خود را کشور انگلستان قرار داده باشد.
  • هرگاه پدر یا مادر فرزند تبعه اروپا یا سوییس باشند و چنانچه فرزند از سال ۲۰۰۶در انگلستان متولد می شد تبعه انگلیس محسوب می گردد.
  • فرزند از پدر نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تبعه انگلستان محسوب خواهد شد.
  • اگر فرزند در کشتی یا هواپیما انگلیس که در آسمان یا در آب کشور انگلیس است یا در سفارت آن کشور (انگلیس) به دنیا بیاید تبعه انگلستان محسوب میشود.

تابعیت از طریق اصل خون:

هرکسی که خون یکی از اتباع کشوری باشد تابعیت آن کشور را دارا میشود.
مواردی که باعث اخذ تابعیت از طریق خون میشود:
  • فرزندی که در خارج از انگلستان متولد شده است باید حداقل پدر و یا مادر تبعه انگلستان باشد.
  • فرزندی که در خارج از انگلستان متولد شده است اما یکی از والدین وی  در خدمت ملکه باشند.
  • فرزندی که با خانواده انگلیسی مرتبط بوده ولی والدین وی بطور دقیق مشخص نباشند.
برای دریافت تابعیت انگلستان موافقت وزیر انگلستان شرط حتمی است و اگر از طریق ازدواج اقدام به این امر کرده باشد باید دارای اجازه اقامت در انگلستان و اقامت قانونی (حداقل ۳ ساله) و عدم سابقه کیفری باشد و مدارکی داشته باشد که نشان دهد به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد و اگر عدم اخذ تابعیت غیر از ازدواج باشد باید دارای کار یا زندگی بصورت دائمی و عدم سابقه کیفری  و تسلط به زبان انگلیسی باشد .
همچنین وضعیت طفلی که به عنوان فرزند خوانده زندگی را با خانواده جدید خود شروع می کند و قرار است که تابعیت انگلستان را داشته باشد به این صورت است که باید یکی از والدین تبعه انگلستان باشند باید طفل زیر ۱۸ سال باشد چنانچه که سلب تابعیت در اکثر کشورها امری قبیح و زشت است چنانچه والدین طفل که او را به عنوان فرزند خوانده می دانستند لغو گردد تابعیت طفل تماما انگلیسی است و سلب تابعیت نمی شود.
هم اکنون رایج ترین نوع شهروندی و تابعیت بریتانیا از راه تابعیت خون است.
پس بنابراین تابعیت یا از طریق خاک یا خون ،و کشور انگلستان از نظام خون تبعیت میکند یعنی اگر فردی از پدر یا مادر بریتانیایی به دنیا آمده باشد به تبعیت از نظام خون به فرد تابعیت انگلستان تحمیل شده است.
دریافت اقامت انگلستان از طریق تولد را باید به این صورت محسوب کرد که دارای قوانین خاصی است که این قوانین تابع قوانین خاک و خون به صورت مشترک است . کشور انگلستان یکی از کشورهایی است که دارای شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت است و همیشه مردم دنیا به فکر مهاجرت به انگلستان بوده اند. 

اگر در مورد مهاجرت به انگلستان، تولد در انگلستان و دریافت اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به مشاوره و راهنمایی  تخصصی دارید، وکلای باتجربه موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می نمایند.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید