اقامت در انگلستان از طریق ازدواج

اقامت در انگلستان از طریق ازدواج

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت در انگلستان از طریق ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج  و شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق ازدواج ۲۰۱۸ ، قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج  ۲۰۱۸ چیست ، چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج  و دریافت پاسپورت انگلیسی ،  امروزه یکی از اشکال مختلف کسب اقامت در کشورهای مختلف ازدواج می باشد و از همین روی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج پس از مهاجرت به انگلستان و ازدواج در انگلستان نیز می تواند میسرگردد. آیا شما هم از جمله کسانی هستید که به دنبال اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج هستید؟ آیا مایل هستید که از شرایط و شیوه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج مطلع گردید؟ در این مقاله سعی شده تا از نحوه ی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج و شرایط و قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج توضیحات مختصری ارائه گردد.
ویزای ازدواج انگلستان برای متقاضیانی است که قصد این را دارند که از طریق ازدواج با شهروند یا فرد دارای اقامت دائم انگلستان اقامت این کشور را کسب کنند.
این نوع از ویزای انگلستان به دو دسته کلی تقسیم میشود.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج


ویزای ازدواج و ویزای نامزدی انگلستان

 
در هر دوی این ویزاها فرد در درجه ی اول باید بتواند شرط دارا بودن حداقل حقوق را اثبات کند که در حال حاضر سالانه حدود ۱۸۶۰۰ پوند برای یک زوج (البته بدون بچه) است، که فرد میتواند با ارائه مدارکی مانند استخدام بودن، داشتن وجه نقد در بانک ویا داشتن کار آزاد، سفارت و مراجع قانونی را قانع کند.
هر دو طرف باید بتوانند ثابت کنند که رابطه آنها واقعی بوده و هدف آنها از ازدواج کسب اقامت در کشور انگلستان نیست.
البته اثبات این ادعا برای متقاضیانی که ساکن انگلستان هستند بسیار ساده تر است.
 
  • اویزای نامزدی انگلستان
 
ویزای نامزدی انگلستان خود به دو شکل است: ویزای نامزدی معمولی و ویزای نامزدی ویزیتوری
در ویزای نامزدی معمولی انگلستان پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شما یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شما در این شش ماه فرصت خواهید داشت که با هم ازدواج کنید. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد و فراموش نکنید که "چند همسری یا polygamy " در انگلستان نه تنها قانونی نیست بلکه جرم محسوب میشود پس وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا روشن باشد و اگر  فرد متقاضی مطلقه و یا بیوه باشد می بایست مدارک لازم را ارائه دهد. پس در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکرده و به کشورش بازگردد.
اما در ویزای نامزدی ویزیتوری به فرد یک ویزای شش ماهه داده میشود تا او به انگلستان رفته و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا بزای ایرانی ها مقدور نیست.
در ویزای نامزدی انگلستان متقاضی باید ثابت کند که قبل از انقضای مهلت ویزا کشور انگستان را ترک خواهد کرد و این که در طول مدت زمان اقامت خود در کشور انگلستان بدون اشتغال در این کشور و یا دریافت کمکهای دولتی استطاعت پرداخت هزینه های خود را خواهد داشت.
 
  • ویزای ازدواج انگلستان
 
اما در ویزای ازدواج انگلستان ابتدا به شما یک ویزای ۳۳ ماهه داده میشود و بعد ا از اتمام این دوره مجددا شرایط شما بررسی شده و برای ۳۳ ماه دیگر تمدید میشود، و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید پس از گذشت این  ۵ سال زوجین می توانند درخواست اقامت دائم کنند. البته به یاد داشته باشید که برای درخواست این ویزا سن ازدواج برای زوج و زوجه باید حتما ۱۸ سال تمام باشد. در این نوع ویزا متقاضی اجازه کار و درس خواندن را دارد.
متقاضیان این نوع ویزا باید درخواست خود را از خارج انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشورانجام داده و هنگام مراجعه مدارک ازدواج و هر گونه مدارکی که دال بر شهروند بودن شوهر یا همسر آینده خوددرانگلستان باشد را تحویل دهند.
پس به طور کلی شرایط زیر در اخذ ویزای ازدواج انگلستان اساسی محسوب می شود:
  • یکی از زوج یا زوجه مقیم قانونی انگلستان  داشته باشد
  • زوج و زوجه همدیگر را ملاقات کرده و با هم آشنا باشند.
  • زوج و زوجه قصد اقامت دائمی در انگلستان را داشته باشند.
  • محل سکونت برای اقامت زوج و زوجه در انگلستان از قبل مشخص شده باشد.
  • زوج و زوجه قصد اخذ کمکهای دولتی وعام المنفعه را نداشته باشند.
در پایان باید اشاره کرد که اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج و یا دریافت ویزای ازدواج میتواند یکی از راههای شما برای کسب اقامت دایم در انگلستان باشد اما اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج تنها پس از گذراندن یک دوره ی پنج ساله امکان پذیرمی باشد. در بند شش ماده ۹۷۶ق. مدنی ایران  قید شده که اگر تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نیز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشور قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود به شرطی که مبتنی بر قوانین ازدواج کشورانگلستان باشد و این یعنی اینکه اگر به طور مثال زنی ایرانی بخواهد در کشور انگلستان به عقد یک مرد انگلیسی (به عنوان زن دوم آن فرد) در بیاید این عقد باطل و جرم محسوب خواهد شد. و نکته ی آخر درباره ی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج این است که در ویزای نامزدی شما نیازی به ارائه مدارک زبان نخواهید داشت اما در ویزای ازدواج باید مدارک IELTS LIFE SKILLS را ارائه دهید.

درصورت نیاز به مشاوره در زمینۀ اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج ، مهاجرت به انگلستان ، تحصیل در انگلستان ، اخذ ویزای انگلستان و … میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید