مهاجرت تحصیلی به ژاپن

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت تحصیلی به ژاپن در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تحصیل در ژاپن

در این مقاله سعی شده به سوالاتی که در زمینه تحصیل دارید پاسخ داده شود. سوالاتی مانند اینکه در ژاپن چند نوع دانشگاه وجود دارد؟  چه دانشگاه هایی برای تحصیل در ژاپن دایر هستند؟  چه دوره های تحصیلی دانشگاهی در ژاپن وجود دارد؟ آیا دوره زبان هم در دانشگاه های ژاپن وجود دارد؟  مقاطع دانشگاهی در ژاپن به چه شکلی هستند؟  آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در ژاپن برای دانشجویان وجود دارد؟آیا امکان کار برای دانشجویان ضمن تحصیل در ژاپن وجود دارد؟  مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ژاپن ، شامل چه مدارکی است؟
در این مقاله شما از مختصر اطلاعاتی درباره تحصیل درژاپن  مطلع می شوید و شما عزیزان می توانید با  تماس رایگان با مشاوران باتجربه موسسه حقوقی ملک پوردر ۱۲ شعبه دنیا در تماس باشید و از مشاوره رایگان درمورد تحصیل در ژاپن  مطلع شوید تا بتوانید بهترین گزینه را برای تحصیل انتخاب نمایید.

ژاپن                                                                           

ژاپن یکی ازکشورهای بسیار تکنولوژیک جهان می باشد که همواره متقاضیان زیادی برای تحصیل در ان وجود دارد و  همانطور که میدانید ژاپن یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا و مهد تکنولوژی می باشد به صورتی که بسیاری از رشته های مانند کامپیوتر، مکانیک، الکترونیک و برق در این کشور، از دیگر کشورهای هان جهان  پیشی گرفته است و فعالیت های بسیار زیادی دارد و به همین جهت شرکت های تکنولوژیکی  بسیاری در این کشور وجود دارد و مطمئنا شرایط کاری در این کشور بسیار عالی است. در ژاپن نیز همانند دیگرکشورها ی دنیا تحصیلات از ۶ سالگی اغاز می شود و کودکان به طور کلی با گذراندن ۹ سال میتوانند تحصیلات ابتدایی و سال اول دبیرستان را فرا گیرند و سپس وارد دبیرستان بشوند که با سه سال دوره دبیرستان و در نهایت با ۱۲ سال تحصیل می توانند مجوز ورود به دانشگاه ها را دریافت نمایند.

در ژاپن چند نوع دانشگاه وجود دارد؟                                      

برای تحصیل در هر کشوری و دانشگاهی مراکز اموزشی متفاوتی وجود دارد که ژاپن نیز از این قاعده مستثنی نیست و دانشگاه دولتی و خصوصی را دارد که موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان امکان تحصیل  را در تمام این  دانشگاه ها را مهیا خواهد کرد.

انواع دانشگاه ها برای تحصیل درژاپن                                                                                                         

در ژاپن سه نوع  دانشگاه وجود دارد که می توان به دانشگاهای دولتی و دانشگاهای محلی و دانشگاهای خصوصی اشاره کرد. دانشگاه های دولتی و محلی زیر  نظر وزارت علوم ژاپن است و دانشگاه های خصوصی به صورت مستقل اداره می شوند. اما بخشی از هزینه های خود را از دولت دریافت می کنند. از لحاظ اماری ۱۸% دانشگاه های ژاپن دانشگاه دولتی ۹% دانشگاههای محلی و ۷۳% دانشگاه های خصوصی هستند.

دوره های تحصیلی دانشگاهی در ژاپن                                                                                               

 در ژاپن دوره تحصیلی کاردانی وجود دارد که به معنای تحصیل ۲ سال بعد از دبیرستان است که شامل ۶۲ واحد تحصیلی می باشد.
دوره بعد دوره لیسانس است که شامل  چهار سال تحصیل در دانشگاه  می باشد که شامل ۱۲۴ واحد است که امکان ورود به دوره لیسانس بعد از اتمام دوره کاردانی نیزوجود دارد.
دوره بعدی دوره  فوق لیسانس است که شامل ۲ سال تحصیل می باشد که برای تحصیل در این مقطع باید مدرک لیسانس دانشجو در دست باشد و موفق به گذراندن امتحان ورودی باشد. این دوره شامل ۳۰ واحد است در دوره فوق لیسانس بعد از اتمام امتحانات دانشگاهی دانشجو موظف است تا  پایان نامه خود را با موفقیت به پایان برساند و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس شود.
دوره دکتری تخصصی یا  Phdدر ژاپن ۳ ساله است که  مشروط به داشتن مدرک فوق لیسانس می باشد و برای ورود به این  دوره دانشجو باید بتواند از تز فوق لیسانس خود که آزمونی  برای آن  برگزار می شود دفاع کند. این دوره شامل ۳۰ واحد است که در نهایت پس از دفاع از پایان نامه دانشجو میتوانند مدرک  دکترا خود  را بگیرد.

  تحصیل  زبان در دانشگاههای ژاپن                                                                                                               

در دانشگاه های ژاپن دوره هایی هم به زبان انگلیسی اختصاص  دارد و هم به زبان ژاپنی. موسسه حقوقی ملک پور می تواند برای شما عزیزان در این مقطع امکان  مهاجرت تحصیلی را فراهم کند.

مقاطع دانشگاهی

در مقاطع  کارشناسی ارشد و دکتری دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی می باشد و دانشجو میتواند هر رشته ایی که میخواهد به زبان انگلیسی مطالعه و به زبان انگلیسی درس بخواند. رشته های پزشکی از این بحث مستثنی هستند زیرا به دلیل ارتباطاتی که نیاز است تا با مریض داشته باشد امکان تحصیل، بیشتر  در زبان ژاپنی وجود دارد.  توجه به این نکته در مورد ژاپن  مهم است که دانشجو پس از اخذ پذیرش رسمی طبق قوانین اموزشی انجا باید یک دوره فشرده ۶ ماهه آموزش زبان ژاپنی بخواند ولی می تواند طبق نظر استاد و با موافقت استاد خود از این دوره صرف نظر کرده و زبان ژاپنی را نخوانده و وارد دوره تحصیلی خود شود. اغلب دانشجویان خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ژاپن اقدام میکنند. اموزش زبان ژاپنی در حد اکادمیک میتوان گفت کمی سختر از زبان انگلیسی می باشد. به جز در رشته ها یی مثل رشته های علوم انسانی و پزشکی که زبان ژاپنی جز ضروری است در دوره های دیگر و رشته های دیگر زبان انگلیسی خیلی رایج است. برای افرادی که دردوره کارشناسی تحصیل میکنند کلاسها و امتحانات  اکثرا به زبان ژاپنی برگزار میشود وبنابراین خواندن و نوشتن و تسلط زبان ژاپنی ضروری است  .
موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما عزیزان  را در راستای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود در کشور ژاپن و تحصیل  در ژاپن  به صورت کامل حمایت کند و این موسسه امکان اعزام دانشجو را به ژاپن را نیز فراهم میکند.

بورسیه های  تحصیلی در ژاپن                                                                                                                                     

در کشور ژاپن به دلیل موقعیتی که  کشور ژاپن دارد و ارتباط قوی که با صنعت دارد امکان بورسیه های زیادی برای دانشجویان وجود دارد و حتی خود سفارت نیز بورسیه های زیادی را برای  دانشجویان خارجی فراهم  می آورد به دلیل هزینه های بالایی که در این کشور وجود دارد بیشتر افرادی که اقدام می کنند نیازمند بورسیه  هستند و بورسیه را نیز می توانند از طرق مختلف مانند وزارت فرهنگ یا وزارت بهداشت و علوم ژاپن و انواع بورسیه ها ی دیگر  مثل بورسیه شهرداری های کشور ژاپن و کارخانجات صنعتی و شرکت های خصوصی و سازمان خیریه که دانشجویان میتوانند بورسیه های تحصیلی دریافت کنند. بنابراین زمانی که یک دانشجو برای مقطع ارشد و یا دکتری وارد ژاپن می شود به احتمال بسیار زیادی میتواند بورسیه را دریافت کند. توصیه ما این است که اگر عزم جدی برای رفتن به ژاپن دارید و از پس هزینه های ابتدای بر می آیید می توانید به این گزینه اعتماد کنید زیرا با توجه به شرایط ژاپن به احتمال زیادی حداقل بعد از یک ترم  می توانید بورس تحصیلی خود را دریافت کنید.
موسسه حقوقی ملک پور نیز می تواند شما را در رسیدن به این اهداف و در این مسیر یاری نماید. هزینه های تحصیل در ژاپن با توجه به اینکه شما در دانشگاه  دولتی باشید یا خصوصی یا در شهرهای متفاوتی باشید متغیر است . برای مثال هزینه های زندگی و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی بسیار کمتر از دانشگاه خصوصی است و همچنین هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند توکیو بسیار بیشتر از شهرهای کوچک می باشد. شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن در مقطع فوق لیسانس و دکتری حدود ۵۰۰ هزار ین در سال می باشد. البته در زمان ثبت نام در این دانشگاه ها شما چیزی به میزان   ۳۰۰ هزار ین به عنوان هزینه ثبت نام اولیه  را باید پرداخت کنید . هزینه زندگی در این کشور به این صورت می باشد که اگر شما بخواهید  یک زندگی کاملا دانشجویی داشته باشید برای یک دانشجوی مجرد حدود ۸۰ هزار ین در ماه که شامل کرایه منزل مسکونی و هزینه های جاری و خوراک و پوشاک و رفت و آمد خواهد بود. برای دانشجویان متاهل این هزینه ۲ برابر می شود.

امکان کار در ژاپن برای دانشجویان                                                                                                                          

دانشجویان می توانند روزی ۴ ساعت مشغول به کار شوند و این میزان در روزهای تعطیل هفته به ۸ ساعت هم می رسد و هزینه ۱ ساعت کار کاملا بدون تخصص در کشور ژاپن مثل کار در فروشگاهها به میزان ۶۰۰ الی ۸۰۰ ین در ساعت می باشد. با توجه به هزینه های زندگی و هزینه های کار در ژاپن و درامدهای کار در ژاپن برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا با این هزینه ها میتوانند بدون داشتن بورس تحصیلی به کار کردن در ژاپن فکر کنند و اینکه آیا این ایده مناسب و  منطقی است که پاسخ این است که با توجه به اینکه  هزینه های زیادی در ژاپن می باشد ولی با توجه به  امکانات زیاد و موقعیت کاری زیاد و حقوق بالایی که در آنجا وجود دارد بیشتر دانشجویان نیز هستند که بدون دریافت بورس تحصیلی وارد انجا شده اند و سپس از یک نهاد یا سازمان محلی بورسیه دریافت کرده و در کنار کار هزینه ها ی زندگی خود را فراهم آورد. از این رو توصیه ما در موسسه حقوقی ملک پور این است که با توجه به شرایط زندگی رویایی در ژاپن یکی از گزینه های جدی برای شما برای  ادامه تحصیل میتواند کشور ژاپن باشد.

بورسیه های تحصیلی در ژاپن

در کشور ژاپن امکان دریافت بورس ها ی متعدد و متفاوتی وجود دارد و هزاران نوع  بورس وجود دارد که شما می توانید آن را دریافت کنید و به راحتی امکان تحصیل خود را بدون مشکلات مالی را فراهم آورید. یکی از رایج ترین نوع این  بورس ها برای افراد ایرانی بورس مون بوشو  یا مونکاگا بوشو که بورس وزارت  آموزش و پرورش و فرهنگ و تربیت بدنی و علوم تکنولوژی ژاپن است که همه ساله برای دانشجویان و دانش اموزان خارجی علاقمند به تحصیل در ژاپن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری فراهم می باشد. برای دریافت این نوع بورس شما باید مدارک زیر را به موسسه حقوقی ملک پور برسانید تا بتوانیم برای شما عزیزان درخواست این نوع  بورسیه را بدهیم و شما بتوانید از این امکانات بهره برده و امکان تحصیل رایگان و با حقوق خود را در ژاپن فراهم آورید.

مدارک لازم برای دریافت  بورسیه                           

 • ترجمه اصل آخرین مدرک تحصیل
 • ترجمه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
 • پروپزال علمی و تحقیقاتی که باید در۱ تا 7 صفحه می تواند باشد و باید تمام اصول پروپزال نویسی در آن  رعایت شود
 • فرمهای پرشده مربوط به سفارت که وکلای ما در این مسیر به شما کمک خواهند کرد
 • گواهی پزشکی که نشان دهنده این باشد که از سلامت کامل  جسمی برخوردار هستید و دارای بیماری حاد و واگیر نمی باشید
 • خلاصه سوابق تحصیلی یا CV یا همان رزومه شما که اطلاعاتی مثل مشخصات تحصیلی و افتخارات و سوابق کاری و اطلاعات کاری و علمی شما می باشد
 • مدرک زبان انگلیسی سطح زبان انگلیسی شما
 • مصاحبه در سفارت ، بعد از قبولی مدارک شما در سفارت و رسیدن به مرحله بعد شما به سفارت میروید و مورد مصاحبه قرار میگیرد
 • نهمین عامل موثر شرط معدل می باشد همانند تمامی بورس های متفاوت شرط معدل بسیار مهم می باشد و شما باید حداقل معدل ۱۶ و ۱۷را برای دریافت بورسیه داشته باشید ولی برای تحصیل شرط معدل مهمی مورد تقاضا نیست.
 • شرط دهم امتحان کتبی در سفارت می باشد که شما بعد از اینکه مدارکتان مورد قبول قرار گرفت و شما مصاحبه شدید و برای امتحان کتبی به دانشگاه می روید و امتحانی را به زبان انگلیسی و یا اگر ژاپنی بلد باشید ژاپنی امتحان را برگزار خواهید کرد.
 • شرط آخر پذیرش از ۳ استاد از دانشگاهای ژاپن می باشد که شما باید با آنها مصاحبه کنید و مدارکتان را ارسال کنید و به نوعی  اساسی نامه داشته باشید.
 توجه کنید که موسسه ملک پور می تواند شما را در تمامی این مراحل راهنمایی می کند و به شما عزیزان در طی رسیدن به مدارج علمی خود در ژاپن و دریافت بورسیه های تحصیل از کشور ژاپن کمک کند. این مقاله اطلاعاتی  در زمینه تحصیل درژاپن  بیان داشت. شما عزیزان اگر متقاضی تحصیل در ژاپن  هستید می توانید  با موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کنید و از اطلاعات کاملتر به همراه جزئیات در خصوص تحصیل درژاپن  مطلع شوید. مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همراه شما هستند تا بتوانید بهترین موقعیت را برای خود انتخاب کنید تا آینده بهتری را برای خود رقم بزنید.

شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن

شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن چگونه است؟ آیا نیازی به مجوز کار پس از تحصیل در ژاپن وجود دارد؟ چه مدارکی برای کار پس از تحصیل در ژاپن نیاز است و شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن چیست؟ آیا می خواهید در کشور ژاپن مشغول به کار شوید؟ آیا در مورد شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن اطلاعاتی در اختیار دارید؟ این مقاله برای اطلاع همراه وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تکمیل شده و تقدیم شما مخاطبان عزیز می گردد. در این بخش اطلاعاتی در ارتباط با شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن به شما دوستان گرامی ارائه می شود.
اگرمایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید با ما همراه باشید و در صورت هر گونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن می توانید با مشاوران و وکلای برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید.
موضوع این مقاله در زمینه شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن  و مراجع استخدامی در کشور ژاپن می باشد. ژاپن به دلیل دارا بودن اقتصاد گسترده و تکنولوژی پیشرفته سالانه دانشجویان زیادی را برای پیوستن به بازار کار ژاپن جذب می کند. این مقاله  به پروسه تغییر وضعیت اقامت دانشجویان بین المللی اشاره کرده میکند.
روش های  مورد نیاز خارجیان برای پیدا کردن کار تمام وقت در واقع همان پروسه پیدا کردن کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی است. شما نیاز به تحقیقات زیادی درزمینه استخدام شرکت ها از طریق مراجعه به مرجع ها  و پس از آن تماس با شرکت محبوب است. از نظر برنامه، بسیاری از شرکت های ژاپنی تمایل به جذب دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده در ژاپن دارند. بنابراین، تمایل برای جذب دانشجویان و شرکت های ژاپنی  در طول یک فصل خاص برای انجام فعالیت های مختلف استخدام و اشتغال وجود دارد. شرکت های ژاپنی از دانشجویان فارغ التحصیل در ژاپن حمایت میکنند و آنها را جذب بازار کار در ژاپن کرده اند.

اطلاعات در مورد فرصتهای شغلی برای کار پس از تحصیل در ژاپن

خارجیان برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در ژاپن میتوانند به مراکز زیر مراجعه نمایند:
 • استفاده از مجلات اشتغال ژاپنی Ryugakusei      Shushoku Joho (اطلاعات اشتغال برای دانشجویان خارجی) منتشر شده توسط سازمان خدمات دانشجویی ژاپن است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه پیدا کردن شغل تمام وقت برای خارجیان در ژاپن می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید : https://www.jasso.go.jp/en/study_j/job/index.html
 • استفاده از مرکز خدمات اشتغال اتباع خارجی. از نظر افزایش رقابت بین المللی مرکز وزارت بهداشت، درمان، کار و رفاه، برای  ترویج استخدام خارجی ها در زمینه های فنی و حرفه ای از اشتغال دانشجویان بین المللی حمایت  می کند. علاوه بر این، وزارت بهداشت، درمان، کار و رفاه انواع اطلاعات یافتن شغل از طریق مرکز خدمات اشتغال توکیو، ناگویا، و اوزاکا به دانشجویان خارجی ارائه می دهد.  پشتیبانی اشتغال از مراحل اولیه شروع می شود که شامل  پذیرش، دوره کاراموزی ، و جلسات مصاحبه شغلی می باشد.

کارهای اساسی پشتیبانی مراکز اشتغال

•        هدایت اشتغال برای دانشجویان بین المللی
•        همکاری با دانشگاه های ژاپنی
•        کارآموزی برای دانشجویان بین المللی در ژاپن
•        پیاده سازی جلسات مصاحبه شغلی برای دانشجویان خارجی در ژاپن
•        دوره های فنی و حرفه ای و قرار دادن کار برای دانشجویان بین المللی که از دانشگاهای ژاپن فارغ التحصیل شده اند
مراکز خدمات اشتغال دانشجویان  برای کار پس از فارغ التحصیلی در ژاپن
 • مرکز خدمات اشتغال توکیو برای خارجیها
https://tokyo-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/english.html
 • مرکز خدمات ناگویا اشتغال اتباع خارجی
https://aichi-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/english.html
 • مرکز خدمات اوزاکا اشتغال اتباع خارجی
https://osaka-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/e-toppage.html
 • فوکوئوکا سلام کار برای حمایت از فارغ التحصیلان جدید (ژاپنی)
https://fukuoka-young.jsite.mhlw.go.jp/gakusei_mishushoku/ryugakusei.html

استفاده از اینترنت برای کاریابی در ژاپن

با مراجعه به اطلاعات وب سایت هایی که در زمینه اشتغال فعالیت دارند نه تنها  برای استخدام دانشجویان خارجی  فارغ التحصیل خدمات ارائه می دهد بلکه اطلاعاتی در زمینه کارهای پاره وقت به دانش آموزان ژاپنی نیز ارائه می دهد.

جلسه توجیهی شرکت  های سهامی در ژاپن  و شرکت در سمینارهای شرکت ها و موسسات

بسیاری از شرکت های ژاپنی  جلسات مشترک و سمینارها در یک محل مشترک برگزار میکنند که دانش آموزان بین المللی می توانند در این جلسات  شرکت کنند .
اطلاعات سمینار در وب سایت شرکت ها درج  شده و اطلاعات شغلی در  وبسایت شرکت  منتشر شده است که می توانید اطلاعات به روز شده را در جلسات و سمینارها بدست  بیاورید از جمله اطلاعات شغلی قید شده در وب سایت موسسات.

تغییر در وضعیت محل اقامت برای کار پس از تحصیل دانشجویان خارجی

در ژاپن اقامت برای خارجیان حدود بیست و هفت وضعیت اقامت وجود دارد و وضعیت  اقامت خارجیان مرتبط با نوع فعالیت آنها در ژاپن متفاوت است. برای  وضعیت کار پس از تحصیل در ژاپن باید مجوز کار داشته باشید .
 • اگر یک دانشجوی خارجی قصد داشته باشد تا کار تمام وقت در ژاپن داشته باشد باید وضعیت  اقامت خود را اقامت از «دانشجوی کالج» به اجازه کار تمام وقت در ژاپن تغییر دهند مانند متخصص در علوم انسانی یا مهندس خدمات بین المللی تغییر دهید.
 • حتی اگرتصمیم به  کار در ژاپن نداشته باشید امکان  پیدا کردن کار تمام وقت برای یک سال در ژاپن وجود دارد و می توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار در ژاپن تبدیل نمایید (وضعیت اقامت ممکن است برای شش ماه یا حداکثر یک سال داده می شود)

روش های اعمال تغییر وضعیت کار پس از تحصیل در ژاپن :

دانشجویان خارجی می توانند به نزدیکترین اداره مهاجرت منطقه ای ژاپن و یا دفاتر منطقه ای  و یا شعبه دفاتر مهاجرت مراجعه کنند و  برای تغییر وضعیت اقامت خود از «کالج دانشجویی» به مجوز کار تمام وقت در ژاپن اقدام کنید. دانشجویان خارجی بعد از اعلام ساعات کاری خود باید مدارک  زیر را ارسال کنید:
لیست مدارک مورد نیاز برای تغییر وضعیت اقامت:
الف ) اسنادی که باید ارائه دهید :
 • گذرنامه معتبر  (و یا سند مسافرت اتباع در مورد کسانی که بدون گذرنامه هستند)
 • کارت اقامت خود در ژاپن
 • فرم درخواست تغییر وضعیت اجازه اقامت (موجود در دفاتر مهاجرت منطقه ای)
 • رزومه تحصیلی
ب) اسناد که باید از کارفرمای آینده خود دریافت نمایید:
 • یک کپی از قرارداد کار خود را قرار دهید (اگر قرارداد رسمی وجود داشته باشد یا  یک قرار ملاقات و مصاحبه استخدامی  نوشته شده ای  وجود داشته باشد) دولت  به وضوح نیاز دارد تا از نوع فعالیت شما اطلاع داشته باشد (درج جزئیات تا حد امکان طول مدت اشتغال و دستمزد)
 • نسخه هایی از ثبت شرکت (صادره ظرف 3 ماه از برنامه) و صورت های مالی شرکت (ترازنامه و صورت سود و زیان).
 • راهنمای شرکت (بروشورها از شرکت که به وضوح محتوای کار کارفرمای شما را توصیف کند)
ج) اسناد که شما باید از دانشگاه خود دریافت کنید
 • گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه (گواهی موقت که نشان از فارغ التحصیلی شما باشد مورد قبول می باشد ) مدرک باید معتبر باشد.
اسنادی که شما باید ارائه دهید برای تغییر وضعیت اقامت خود از کالج دانشجویی به ادامه مجوز کار:
 • فرم درخواست تغییر وضعیت اجازه اقامت (موجود در دفاتر مهاجرت منطقه ای)
 • عکس پاسپورتی
 • گذرنامه معتبر
 • کارت اقامت و یا گواهی ثبت نام خارجیان که کارت اقامت معادل دارند
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد شما توانایی پرداخت تمام هزینه های خود را در طول اقامت  در ژاپن دارید
 • مدارک شناسایی و تایید هویت
اسناد و مدارک لازم برای خارجیان  متفاوت است. در مورد اینکه آیا دانشجویان بین المللی  تحت وضعیت اقامت به عنوان  دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه های که  توسط قانون آموزش و پرورش مدارس  ژاپن  مشخص شده متفاوت است. برای  مثال وضعیت اقامت به مدرک  دیپلم به دست آمده و یا  مدرک اتما م دوره تخصصی کالج آموزش های حرفه ای بستگی دارد.
برای جزئیات بیشتر، وب سایت وزارت دادگستری ژاپن را بررسی کنید.
پس از آنکه  اسناد و مدارک لازم را ارسال کردید، اداره مهاجرت وضعیت شما را بررسی می کند  و از طریق ایمیل می توانید نتیجه را دریافت نمایید.
دفتر مهاجرت  کمک های مالی را  برای دانشجویان خارجی و مجوز کار برای ماندن خارجیان ارائه می کند درصورتی که محتوای کار و سابقه سکونت در ژاپن مطابق با شرایط لازم وضعیت اقامت باشد.
در آخر برای کار پس از تحصیل درژاپن و اخذ مجوز کار ژاپن باید شرایطی که در مقاله عنوان شده است را رعایت نمایید. تلاش شرکتهای ژاپنی برای جذب دانشجویان بین المللی  هر ساله رو به افزایش می باشد. 

شما می توانید برای شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن به بزرگترین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید. وکلا و مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در زمینه کار پس از تحصیل در ژاپن راهنمایی می کنند.
تحصیل در ژاپن با بورسیه
در این مقاله که توسط وکلا ومشاورین موسسه حقوقی ملک  پور برای شما عزیزان تهیه و گرداوری شده است میتوانید تمام اطلاعات مربوط به بورس دانشگاه ها در ژاپن را به طور رایگان به دست اورید.
در کشور ژاپن تحصیل روز به روز آسان تر می شود . طرق و روش های زیادی برای تحصیل و مهاجرت وجود دارد و یکی از این روش ها گرفتن بورس تحصیلی است. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید