ویزای کاری در اتریش

ویزای کاری در اتریش

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای کاری در اتریش در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
شرایط اخذ ویزای کار
شرایط دریافت ویزای کاری اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق کار برای شما در این مقاله توضیح داده خواهد شد و مهاجرت از طریق کار به اتریش یکی از راه های مهاجرت و اقامت در کشور اتریش است. اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که با آلمان و جمهوری چک از سمت شمال و اسلواکی و مجارستان از شرق و اسلوونی و ایتالیا از جنوب و با سوئیس و لیختن اشتاین از غرب مجاورت دارد. اتریش بعد از دانمارک و سوئیس و سوئد و آمریکا و ژاپن در رده هفتم کشورهای ثروتمند جهان است که قیمت های مناسبی جهت اجاره مسکن و دفتر کار بین کشورهای اروپایی دارد. اتریش یکی از باثبات ترین اقتصاد های دنیا را دارد و نرخ تورم و بیکاری در اتریش بسیار پایین است و مردم از پس هزینه های زندگی در کشور اتریش به راحتی بر می آیند. در این مقاله ما به شرایط اخذ ویزای کار کشور اتریش می پردازیم.
زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و 98 درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت میکنند و اقلیت هایی مثل کروات ها و اسلوونی ها و مجارستانی ها نیز وجود دارند که کل جمعیت اتریش حدود 8350000نفر است که بین کشورهای اروپایی جمعیت کمی دارد که نیمی از اینها نیز در شهرستان های اتریش زندگی می کنند و فقط 20 درصد اتریشی ها در وین پایتخت اتریش ساکن هستند.
درصورت تمایل برای دانستن در مورد شرایط اخذ ویزای اتریش و میزان حقوق و درآمد در اتریش و نحوه زندگی در اتریش با وکلای حقوقی و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و پرسش های خود را مطرح کنید تا پاسخ مناسبی دریافت کنید.
 
شرایط اخذ ویزای کار اتریش
اگر درخواست مهاجرت کاری به اتریش دارید برای کسب اطلاعات درخصوص دریافت ویزای کار اتریش و راههای اخذ اقامت اتریش با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید که همکار موسسه مشاوره ای ای ام آی اتریش است و شعبه آن در وین مستقر است.
فرصت های شغلی در وین و اتریش بیشتر در رشته های زیر مورد نظر است:
  • الکترونیک
  • التکتروتکنیک
  • مکانیک
  • برق
  • مکاترونیک
  • نرم افزار
  • آی تی
  • علوم رایانه
  • انفورماتیک
  •  معماری
اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شینگن است که با گرفتن ویزای کار اتریش اقامت در اروپا را به دست می آورید و میتوانید در حوزه اتحادیه اروپا به راحتی سفر کنید و هرکشوری که خواستید اقامت و کار کنید.
 
 
شرایی اخذ ویزای کار اتریش و روش های مختلف کار در اتریش
روش اول برای دریافت ویزای کار اتریش این است که نیروهای متخصص و مجرب خارجی برای کمتر از یک سال در کشور اتریش اجازه کار داده می شود. شرایط این کار داشتن پیشنهاد شغلی است که حداقل باید مدرک لیسانس داشته باشید و علاوه بر آن یک دعوتنامه از سمت کارفرما از یک شرکت معتبر در کشور اتریش که بتوانید ویزای کار در کشور اتریش را دریافت کنید.
بازار کار اتریش بعد از آگهی کار مورد نظر در سه ماه داخل اتریش و سه ماه در اتحادیه اروپا بعداز تایید عدم وجود نیروی کار متخصص در اتریش و اتحادیه اروپا و تمام پناهنده ها و همچنین بین دانشجویانی که درسشان تمام شده باشد و مجوز شغل داشته باشند و متقاضی این شغل نباشند ، بعد از آن می تواند از بین درخواست کنندگان خارجی یک نیروی متخصص انتخاب کند و برای او دعوتنامه کاری ارسال کند.
دریافت دعوتنامه در کشور اتریش برای کار بسیار سخت است و ویزای کار اتریش بدون اسپانسر بسیار سخت است. با توجه به رکود اقتصادی بعضی کشورهای اروپایی و درخواست نیروی کار برای دیگر کشورهای اروپایی شرایط دریافت ویزای کاری در کشورهای اروپایی برای دیگر خارجی ها بسیار سخت شده است. کل پروسه اخذ ویزای کار در کشور اتریش 4 ماه زمان می برد و بعد از سه سال مهاجرت و پرداخت مالیات به دولت اتریش می توانید درخواست اقامت دائم در کشور اتریش نمایید. اگر فکر میکنید شرایط دریافت ویزای کار در اتریش را ندارید می توانید کارفرمایی را پیدا کنید و بطور قانونی در کشور اتریش مشغول به کار شوید و بعد از آن جهت اخذ ویزای کار اقدام کنید. کسانی که مشغول به تحصیل یا فارغ التحصیل اروپا و دانشگاه های اروپایی هستند برای پیدا کردن کار و دریافت اقامت درکشور اتریش شانس بیشتری دارند.
کسی با ویزای دانشجویی در اتریش اقامت دارد اجازه کار تمام وقت ندارد و با درخواست کارفرما یا بصورت کارآموزی بصورت پاره وقت می تواند در اتریش کار کند. دانشجوهای دوره زبان و نیمه اول لیسانس تنها 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند و دانشجویان دوره دوم لیسانس و فوق لیسانس و دکتری فقط 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.
روش بعدی برای دریافت ویزای کار در اتریش این است که برای جستجوی کار به مدت 6 ماه از 100 امتیاز باید 70 امتیاز دریافت کنید که بعد از 6 ماه اگر دولت اتریش موافقت کرد وارد خاک اتریش شوید و بعد از یافتن کار مناسب و قرارداد با کارفرما به شما مجوز کار داده خواهد شد و کارت اقامت صادر می گردد و می توانید حتی با خانواده خود به اتریش بروید.
 
 
شرایط اخذ ویزای کار و سیستم امتیاز دهی کار در اتریش
سیستم امتیاز دهی کار در اتریش به این صورت است که وضعیت تحصیلی حداکثر 40 امتیاز دارد که مدرک لیسانس و فوق لیسانس 20 امتیاز و دکتر 40 امتیاز دارد. فارغ التحصیلان رشته های فنی و کامپیوتر و داشتن کارهای تحقیقاتی و ثبت اختراع امتیاز بیشتری دارد.
مدرک زبان که شامل انگلیسی یا آلمانی است 10 امتیاز دارد و وضعیت سنی 20 امتیاز به این صورت که تا 35 سال 20 امتیاز و تا 40 سال 15 امتیاز و تا 45 سال 10 امتیاز.
وضعیت شغلی حدااکثر 20 امتیاز شامل سوابق کاری یا مدیریتی که هر سال 2 امتیاز دارد و سوابق کاری در اتریش که حداقل 6 باشد 10 امتیاز خواهد داشت.
امتیاز دیگر این است که اگر مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های اتریش باشد 10 امتیاز دارد.
سوالی که اینجا مطرح است این است که کارت قرمز سفید قرمز برای چه کسی صادر می شود؟ برای مهاجران تحصیل کرده دارای تخصص و مهارت در سطح عالی که برای اقتصاد اتریش مفید باشند. متخصصانی که برای کار در کشور اتریش با کمبود متخصص روبرو هستند و افراد تحصیل کرده و فارغ التحصیل دانشگاه های اتریش. در این روش بعد از 3 تا 4 سال شخص متقاضی که ویزای کار دارد با انجام کار و پرداخت مالیات به دولت اتریش می تواند بصورت دائمی اقامت کشور اتریش را دریافت کند.

ساعات کار در کشور اتریش
ساعت کار قانونی در اترش 8 ساعت در روز است که هر هفته 5  روز کاری دارد و اضافه تر از آن مشمول دستمزد اضافه کاری می شود. ساعت کاری اکثر مردم ساعت اولیه صبح است که تایم کاری معمولا از 7 صبح شروع شده و دیرترین تایم کاری 8 صبح است که شروع می شود. سالانه 25 روز مرخصی برای نیروی کار درنظر گرفته شده که درمواقع ضروری می توانید به مرخصی بروید .
 
به دنیال چه شغلی در اتریش هستید؟
بازار کار اتریش به سمت بازار کار خدمت محور پیش می رود و بازار سنتی صنایع سنگین و کارخانجات یا صنعت و معدن رو به کاهش است و معمولا در بخش دولتی نیروی کار زیادی نمی گیرد و بخش هایی مثل خدمات و بازاریابی و مدیریت و فناوری اطلاعات و ... نیاز به نیروی کار دارد و همنیطور از کارآفرینی در کشور اتریش نیز حمایت میکند.
اگر به دنبال کار موقت برای چند ماه هستید صنعت توریسم را انتخاب کنید که در این زمینه حتی در شهرهای کوجک و شهرستانهای دور از وین نیز بازار کار دارد و بهترین شهر ها برای کار توریسم در اتریش  شهرهای زیر هستند.
Carinthia (Kärnten), Tyrol (Tirol), Salzburg, Styria (Steiermark) and (Wien)
بهترین راه برای این زمینه جستجوی محلی سازمان AMS  است که می توانید برای موقعیت خالی شغلی به شما کمک کند.
پیشنهاد کارآموزی شاید راهی خوبی برای پیدا کردن شغلی مناسب با قرارداد دائمی است.
برای یافتن شغل مناسب در روزنامه های محلی و اینترنت و آژانس هی کاریابی و دوستان  و آشنایان شما بهترین راه هستند و بهتر است تمام راه ها را امتحان کنید.
 
سازمان خدمات کاریابی اتریش AMS یک سازمان وابسته به دولت اتریش است که شرکت ها و موسساتی که نیاز به نیروی کار دارند از این طریق درخواست نیروی کار می دهند و این سازمان افراد جویای کار را برای مصاحبه کاری معرفی می کند.
 اگر تمایل به اخذ اقامت در اتریش از طریق ویزای کار دارید قبل از پرداخت های مالی و جلوگیری از ضرر های مالی با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور در وین یا دفتر همکار در ایران تماس بگیرید و مشاوره تلفنی دریافت کنید تا راه بهتری در پیش پای شما باز شود و با اطلاعات بشتر بتوانید تصمیم درست تری بگیرید.
 
موسسات کاریابی اتریش
پیدا کردن کار از طریق موسسات کاریابی در اتریش و معرفی کاریابی در اتریش برای یافتن کار را در این مطلب به وضوح توضیح می دهیم.
موسسات کاریابی برای پیدا کردن کار در ازای دریافت مبلغی برای شما کار پیدا میکنند و باید رزومه خود و میزان تحصیلات و سابقه کار و مهارت های خود را معرفی نمایید و یکی از راههای اقامت دائم در کشور اتریش کاریابی است.
برای تشخیص موسسات معتبر موردتایید دولت اتریش به این موارد حتما دقت کنید:
موسسات معتبر حتما مکانی برای شرکت و موسسه خود معرفی میکنند که بتوانید حضوری به این مکان بروید. موسسات معتبر باید از سوی وزارت کار اتریش مورد تایید باشند و موظف به عقد قرارداد کاریابی با شما هستند و یک نسخه از آن را به شما خواهند داد. موسسات معتبر دارای شماره ثبت هستند و بهتر از برای اطمینان خاطر قبل از عقد قرارداد از صحت موسسه مربوطه مطمئن شوید. درخواست خود را که مکتوب میکنید حتما میزان حقوق دریافتی خود را مشخص کنید. تضمینی در قبال پرداخت مبالغ حتما کسب کنید و تعهدی مبتنی بر فسخ قرارداد دریافت کنید و همینطور مطمئن شوید با انجام کار پیشنهادی می توانید اقامت و ویزای کار دریافت کنید یا خیر.
 
 
لیست موسسات معتبر کاریابی در کشور اتریش که بصورت حضوری می توانید اقدام کنید:
 
Sherco Trabajo Temporal Hostelería
Avenida de los Toreros 26 1ºD
Madrid, 28028
Spain
+۳۴ ۹۱۷ ۱۳۱ ۲۳۴ 
  
Fa. Leingruber – Personalbereitstellung GmbH
Messendorfgrund 23
Graz / Messendorf, 8042
Austria  
+۴۳ ۳۱۶ ۴۰۷ ۵۷۴
 
KMJ Consulting
Jakob Haringerstrasse 1
Salzburg, 5020
Austria
+۴۳ ۶ ۶۴۳ ۴۰۷ ۸۸۸
  
IAESTE Vienna Firmenmessenteam
Operngasse 11
Wien, 1040
  
Zisser Kurt Personalbeistellung
+۴۳ ۷۲۲ ۵۹۰ ۹۰۰
 
Accenture Österreich
+۴۳ ۸۰ ۰۴۵ ۰۴۵ ۰۴۵ 
  
FOR Offshore
۱۲۳ Main Street
Gibraltar  
+۳۵۰ ۲۰ ۰۴۲ ۸۹۱
 
Trenkwalder Personaldienste AG
Richard Trenkwalder Platz 1
Schwadorf, 2432
Austria
+۴۳ ۲۲ ۳۰۳ ۳۲۱
 
EBK-JOBBOX
Wien / (und) Traiskirchen, 1010 / (und) 2514
Austria
+۴۳ ۲۲ ۵۲۵ ۰۸۰ ۸۰۰
 
Manpower GmbH
+۴۳ ۱۵۱ ۶۷۶ ۱۰۰
 
لیست سایت های کاریابی کشور اتریش:
www.karriere.at 
www.metajob.at 
www.monster.at 
www.jobkralle.at 
www.job.at 
www.madeinjlm.org 
www.justlanded.com 
با رفتن به این سایت ها قبل از مهاجرت به اتریش با کسب و کار و اقامت کاری در اتریش بیشتر آشنا شوید.
 

کشور اتریش جمعیتی حدود 8 میلیونی دارد که شاخص رشد جمعیت در آن 888/0 است که در رده نوزدهم جهان قرار گرفته است.موسسه حقوقی ملک پور با داشتن وکلای مجزب و بهترین مشاوران در زمینه مهاجرت و کاریای خارجی و اقامت در کشورهای دیگر می توانید به سوالات شما پاسخ داده و بهترین مشاوره های را درخصوص مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و کاریابی در اتریش به شما اراده کند که با تماس تلفنی در دفاتر حقوقی ملک پور در وین یا در ایران می توانید به صورت رایگان مشاوره بگیرید. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید