تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند نیاز به چه شرایطی دارد ؟ آیا بعد از اتمام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند افراد می توانند وارد بازار کار شوند ؟هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درهند به چه میزان است ؟ این ها نمونه سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد که خواستارمهاجرت به هند هستند وجود دارد .ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی دقیق و علمی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند به ابهامات ذهنی شما دراین خصوص پاسخ گوییم.
افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند و یا قصد مهاجرت و اخذ اقامت دارند می توانند با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشند تا از شرایط کامل خود برای امر مهاجرت آگاه گردند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند و مقدمه ای بر آن:

هندوستان یکی از کشورهای پرجمعیت جنوبشرقی آسیا قرار دارد که پایتخت آن دهلی نو می باشد و این کشور به دلیل وجود فرقه های مختلف در آن به کشور هفتاد و دو ملت معروف می باشد.
یکی از مهمترین شهرهای دانشجویی هندوستان شهر پوما و دیگری بنگلور می باشد.
از دیگر نکات مهم در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند می توان به سیستم آموزشی آن اشاره کرد که با توجه به آنکه هندوستان زمانی مستعمره انگلستان بوده است به شدت سعی بر مشابه سازی سیستم آموزسشی به سیستم آموزشی انگلستان می باشد.تحصیل در هندوستان عموما به زبان انگلیسی می باشد و یکی از عللل آنکه برخی از افراد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هند اقدام می نمایند ارزان بودن هزینه های آن می باشد ولی باید این را مد نظر داشت که تحصیل ارزان تنها آیتم مناسب برای انتخاب مقصد نمی باشد و عوامل دیگری نیز در انتخاب مقصد موثر و مهم می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند و شرایط کلی آن :

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند عموما بین 6تا 7 سال به طول می انجامد . در بدو ورود دانشجویان اصولا به مدرک زبان نیازی ندارند ولی این بدین معنا نیست که به طور کل از دانستن زبان بی نیاز هستند.و شرایط ورو دانشجویان بر اساس نمرات دروس پایه آنها و دیپلم دوازده ساله و سطح مهارت زبان آنان مشخص می گردد .
با توجه به وسعت زیاد کشور هندوستان دانشگاهها و مرکز آموزشی زیادی در آن قرار دارد. اما در بین این تعداد دانشگاه فقط چند دانشگاه بین دانشگاههای برتر جهان وجود دارد .یکی از این دانشگاهها ،دانشگاه راجیو گاندی می باشد که رشته های پزشکی و دندانپزشکی را نیز ارائه می دهد. اما باید توجه داشت که این دانشگاه در اواخر از لیست دانشگاههای مورد تایید د ایران خارج شده است.این موضوع برای این امرمهم می باشد که به دلیل شرایط اقتصادی هند اصولا دانشجویان پس از تحصیل به کشور برمی گردند و تحصیل در هند موجب اقامتشان نمیشود و با توجه به خروج دانشگاههای هندوستان از لیست مورد تایید وزارت علوم فارغ التحصیلان بعد از بازگشت به کشور خود دچار مشکلات برای معادل سازی مدرک خود و ورود به کار می شوند.
هزینه های  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند به طور میانگین بین 18 تا 25 هزار یورو می باشد که رشته های پزشکیاز نظر هزینه دارای هزینه بیشتری نسبت به رشته دندانپزشکی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند به طور کامل و علمی در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفته شد . همانطور که گفته شد برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی از شرایط پس از تحصیل در هند اقدام به انتخاب این کشور می کنند و این در حالی است که با هزینه های مشابه می تواند در کشورهای حوزه شنگن و کشورهای با درجات بالاتر در سطح جهانی به تحصیل بپردازند و با انتخاب دقیق به اقامت پس از تحصیل و اخذ اقامت خود نائل شوند.موسسه حقوقی ملک پور MIE با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت آماده مشاوره رسانی به افرای می باشد که برای انتخاب دقیق مقصد خود نیازمند مشاوره هستند . شما می توانید با مشاورین مجرب موسسه جهت داشتن مشاوره رایگان تماس داشته باشید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید