معرفی دانشگاه های دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص معرفی دانشگاه های دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

معرفی دانشگاه های دانمارک و مقدمه ای بر آن

معرفی دانشگاه های دانمارک ، دانشگاه های معروف دانمارک و شرایط تحصیل در دانشگاه های دانمارک را در این مقاله به صورت خلاصه بیان داشته و نکات مهمی که در این زمینه برای اغلب دانشجویان بین المللی اهمیت دارد را ذکر می نماییم.
  • در چه مقاطعی می توان در کشور دانشگاه به تحصیل پرداخت؟
  • چه رشته هایی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود؟
  • دانشگاه های معروف این کشور کدام ها می باشد؟
از آنجایی که کشور دانمارک در سال های گذشته شادترین کشور جهان شناخته شده است، از این رو ممکن است افراد زیادی تمایل داشته باشند به این کشور مهاجرت نمایند. تحصیل در دانمارک نیز یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد که می توان برای بسیاری از افراد بهترین راه ورود باشد. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی داشته است تمامی نکات مهم در مورد معرفی دانشگاه های دانمارک را بیان دارد. از این رو برای بررسی بیشتر این دانشگاه ها با ما همراه باشید.

 

 

معرفی دانشگاه های دانمارک


معرفی دانشگاه های دانمارک و شرایط عمومی آن

کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سیستم آموزشی می باشد. از این لحاظ  که همیشه در آمارهای جهانی در این زمینه جزو بهترین کشورها انتخاب شده است. در کشور دانمارک همچنین امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد و طیف وسیعی از رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین در مقطع دکترا نیز وجود دارد. تنها نیاز است که شما بتوانید مدرک زبان در سطحی که دانشگاه ها تعیین نموده اند ارائه دهید. اغلب سطح زبانی که برای تحصیل در کشور دانمارک مورد نیاز است بسته به مقطع تحصیلی تغییر می کند. در مقطع کارشناسی داشتن مدرک آیلتس آکادمیک در سطح 6 کفایت می کند اما در مقطع کارشناسی ارشد شما باید آیلتس در سطح 6 و نیم آکادمیک ارائه دهید. هزینه تحصیل در کشور دانمارک به صورت میانگین در حدود 12000 یورو تا 20000 یورو می باشد که بسته به رشته ای که در آن تحصیل می کنید و دانشگاهی که انتخاب نموده اید متغیر است. البته هزینه تحصیل برای کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند رایگان خواهد بود.

معرفی دانشگاه های دانمارک و مقاطع مختلف

تحصیل در دانشگاه های دانمارک در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا انجام می شود. در این کشور دوره کارشناسی اغلب 3 ساله بوده و پس از پایان 3 سال شخص باید پروژه پایان کارشناسی خود را ارائه دهد تا مدرک خود را در این مقطع دریاقت نماید و بتواند برای تحصیل در مقطع بالاتر اقدام نماید. پس از تحصیل در این مقطع شما می توانید وارد دوره تحصیلی کارشناسی ارشد شوید که تحصیلات در این مقطع وارد دوره پیشرفته تری می شود و آموزش به صورت عملی و تحقیقی در این مقطع ادامه می یابد. در این سطح نیز اغلب دوره 2 ساله بوده و پس از پایان این دوره شخص می تواند برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام نماید. در پایان دوره کارشناسی ارشد نیز ارائه پایان نامه بسیار اهمیت دارد زیرا این پایان نامه در نهایت به عنوان رزومه شما نشان داده می شود و سطح دانش و علم شما را نشان می دهد. دوره دکترا کاملا به صورت پژوهشی بوده و شخص در این دوره به تحقیق و پژوهش در زمینه رشته تحصیلی خود می پردازد. لازم به ذکر است در کشور دانمارک این امکان وجود دارد که شخص به صورت رایگان در مقطع دکترا تحصیل کند و حتی در بعضی موارد به شخص دانشجو حقوق نیز تعلق خواهد گرفت.

معرفی دانشگاه های دانمارک و رشته های آن

رشته های زیادی در زمینه های مختلف در دانشگاه های کشور دانمارک ارائه می شود. رشته هایی که در دانشگاه ها ارائه می شود اغلب حول و حوش یک یا دو زمینه تحصیلی می چرخد. اما بعضی از دانشگاه ها نیز طیف وسیعی از این زمینه ها و رشته های گوناگون را ارائه می دهند. بیشترین رشته هایی که در کشور دانمارک ارائه می شود در زمینه علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی ، ریاضیات و مهندسی است. در زیر به بررسی دانشگاه ها و رشته هایی که در آن دانشگاه ها ارائه می شود، می پردازیم.

معرفی دانشگاه های دانمارک و رنکینگ آنها

دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه دانمارک می باشد که در سال 1479 تاسیس شده است و در رنکینگ جهانی به عنوان بهترین دانشگاه دانمارک شناخته می شود. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته ها در زمینه های علوم پزشکی و داروسازی، رشته های علوم اجتماعی و انسانی و همچنین رشته هایی مانند الهیات و حقوق نیز ارائه می دهد. این دانشگاه در رنکینگ جهانی، دانشگاه 72 شناخته شده است.

دانشگاه فنی دانمارک

این دانشگاه نیز به صورت مشخص در زمینه رشته های فنی فعالیت داشته و رشته های مختلفی در این زمینه ارائه می دهد که برای مثال می توان رشته های ریاضیات، هوا فضا، رشته های مهندسی، نانو، شیمی و ... را نام برد. رتبه این دانشگاه در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان 112 می باشد.

دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس دوکین دانشگاه قدیمی در کشور دانمارک است که در سال 1928 تاسیس شده است. این دانشگاه بیشتر در زمینه رشته های علوم انسانی و الهیات و همچنین رشته های مدیریت اعم از مدیریت بازرگانی، مالی و ... را ارائه می  دهد. این دانشگاه در مقطع کارشناسی تنها 8 رشته مشخص را آموزش می دهد. اما در مقطع کارشناسی ارشد رشته های بسیار گسترده تر بوده و در حدود 60 رشته در این دانشگاه ها آموزش می دهند. نکته مهم در مورد این دانشگاه این است که تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. این دانشگاه رتبه 145 دانشگاه های جهان را نیز دارا می باشد.

دانشگاه آلبورک

این دانشگاه در سال 1974 در کشور دانمارک تاسیس شده است و جزو قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است. در این دانشگاه رشته های مهندسی و علوم طبیعی و همچنین رشته های علوم انسانی و اجتماعی ارائه داده می شود. این دانشگاه نیز در سطح جهان رتبه 324 را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه جنوب دانمارک

در این دانشگاه در زمینه های مختلفی دانشجویان می توانند به تحصیل بپردازند. برای مثال در این دانشگاه رشته هایی مانند رشته های مهندسی، رشته های مربوط به علوم بهداشت و همچنین رشته های علوم انسانی و اجتماعی نیز ارائه می شود. این دانشگاه نیز جزو بهترین دانشگاه های دانمارک می باشد و در سطح جهان نیز رتبه 372 را دارا می باشد.

مدرسه بازرگانی کپنهاگ

در این مدرسه نیز بیشتر تمرکز بر روی آموزش زبان و اصول مربوط به مدیریت بازرگانی و تجارت است که این مدرسه را از این لحاظ منحصر بفرد نموده و در سطح جهان نیز شناخته شده می باشد.

دانشگاه روسکیلده

این دانشگاه به صورت تخصصی در زمینه رشته های علوم طبیعی، علوم انسانی و علوم اجتماعی فعالیت می کند.

 

 

معرفی دانشگاه های دانمارک و رنکینگ آن


 

معرفی دانشگاه های دانمارک از این لحاظ که مقصد بسیاری از دانشجویان در سطح بین الملل می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو ما در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته و تمامی نکاتی را که در زمینه معرفی دانشگاه های دانمارک اهمیت داشت را بیان نمودیم. شما بزرگواران می توانید برای  دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه استفاده نمایید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید