دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص دانشگاه بارسلونا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

دانشگاه بارسلونا و مقدمه ای بر آن

دانشگاه بارسلونا ، تحصیل در اسپانیا و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا را در این مقاله به صورت خلاصه و مفید بیان داشته و تلاش نموده ایم نکاتی را که برای شما بزرگواران که تمایل دارید در دانشگاه بارسلونا تحصیل کنید اهمیت دارد را بیان داریم.
 • آیا می دانید دانشگاه بارسلونا چندمین دانشگاه جهان است؟
 • آیا می دانید چه رشته هایی در دانشگاه بارسلونا تدریس می شود؟
 • آیا می دانید دانشگاه بارسلونا چند کمپس دارد؟
تمام این ها سوالاتی است که برای انتخاب دانشگاه مقصد شما بسیار اهمیت داشته و مقصد نهایی شما را مشخص می کند. ما نیز به بررسی این نکات پرداخته ایم. شما بزرگواران می توانید برای رسیدن به پاسخ سوالات خود در این مقاله با ما همراه باشید و یا با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نمایید تا به صورت تلفنی و رایگان شما را راهنمایی نمایند.

دانشگاه بارسلونا و شرایط عمومی آن

دانشگاه های زیادی در کشور اسپانیا وجود دارد که در سطح جهان شناخته شده بوده و رنکینگ بالایی دارند. در این میان دانشگاه هایی مانند دانشگاه بارسلونا، مادرید و ... از جمله دانشگاه های خوب در این کشور محسوب می شوند. دانشگاه بارسلونا یکی از این دانشگاه های شناخته شده در کشور اسپانیا می باشد که در سال 1450 در شهر بارسلونا تاسیس شده است. علاوه بر اینکه این دانشگاه، دانشگاهی دولتی می باشد، به لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر بارسلونا و همچنین موقعیت ورزشی آن، این شهر مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. این دانشگاه از لحاظ آموزشی نیز بسیار پیشرفته بوده و در سال 2011 از طرف QS بهترین دانشگاه در کشور اسپانیا معرفی شده است. نکته مهمی که در مورد این دانشگاه وجود دارد این است که این دانشگاه تمرکز خاصی بر روی رشته های تجربی داشته و امکانات بسیار مدرنی در این زمینه دارد. به صورتی که حتی با بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها نیز طرف قرارداد می باشد. از بیمارستان ها و کلینیک هایی که با دانشگاه بارسلونا همکاری دارند می توان به کلینیک پزشکی بارسلونا و همچنین بیمارستان بلویتاژ اشاره کرد. شما می توانید اطلاعات کامل در مورد این دانشگاه را در سایت رسمی آن مشاهده نمایید.
http://www.ub.edu

دانشگاه بارسلونا و رنکینگ آن در جهان

از آنجایی که در دانشگاه بارسلونا طیف گسترده ای از رشته های مختلف ارائه می شود، در دنیای تحصیلات دانشگاهی کشور اسپانیا تحول جدیدی ایجاد کرده است. به همین خاطر در سطح اروپا و همچنین در سطح جهان این دانشگاه بسیار شناخته شده می باشد. به صورتی که در رتبه بندی های مختلف دانشگاه بارسلونا همیشه جزو بهترین دانشگاه ها بوده است. بر اساس این آمار، دانشگاه اسپانیا همیشه از 250 دانشگاه برتر در سطح جهان و همچنین 100 دانشگاه برتر در سطح اروپا بوده است. اما در زیر به بررسی رتبه بندی های مختلف در باب این دانشگاه می پردازیم:
 • در رنکینگ ARW: از 200 دانشگاه برتر جهان
 • در رنکینگ  WUR: از 250 دانشگاه برتر جهان
 • در رنکینگ QS: از 160 دانشگاه برتر جهان
 • در رنکینگ best global universities: از 90 دانشگاه برتر جهان
 • در رنکینگ CWUR: از 122 دانشگاه برتر جهان

دانشگاه بارسلونا و معرفی رشته های این دانشگاه

دانشگاه بارسلونا که به صورت اختصاری آن را UB می خوانند، طیف وسیعی از رشته های مختلف را به صورت یک جا ارائه داده و از این لحاظ به عنوان مرکز تحقیقات معروف می باشد. به همین خاطر در این دانشگاه در حدود 65.643 دانشجو در رشته های مختلف مشغول به تحصیل می باشند. به طور کلی می توان گفت دانشگاه بارسلونا در مقطع کارشناسی در حدود 73 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 144 رشته و در مقطع دکترا 48 موضوع مختلف ارائه می شود و همچنین در حدود 5311 نفر به عنوان محقق، استاد دانشگاه و سخنران در این دانشگاه مشغول به کار می باشد. در زیر لیستی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه را مشاهده می کنید.

حسابداری ریاضیات مهندسی برق موسیقی تغذیه فلسفه عکاسی مجسمه سازی
جامعه شناسی علوم طبیعی فیزیک علوم سیاسی طراحی وب سایت زبان اسپانیایی روزنامه نگاری مدیریت
پزشکی پرستاری روان شناسی تاریخ طراحی و گرافیک زبان خارجی شیمی تجارت
دندانپزشکی گیاه شناسی زیست شناسی هنر هوانوردی ستاره شناسی انسان شناسی بازیگری
علوم جو طراحی با کامپیوتر مطالعات زیست محیطی ارتباطات و اطلاعات
نوشتن خلاق رادیولوژی ارتباطات بصری انگلیسی

 

دانشگاه بارسلونا و معرفی کمپس های این دانشگاه

از آنجایی که رشته های بسیار زیادی در زمینه موضوعات مختلف در این دانشگاه تدریس می شود، از این رواین دانشگاه 6 کمپس مختلف برای ارائه خدمات در نظر گرفته است که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:
 • کمپس اول: این کمپس که به آن کمپس پلاسا گفته می شود در مرکز شهر بارسلونا بوده و رشته هایی در زمینه ریاضیات و همچنین علوم انسانی در این کمپس ارائه می شود.
 • کمپس دوم: این کمپس در مرکز شهر بارسلونا نمی باشد بلکه در حاشیه شهر واقع شده است و به آن کمپس دیاگونال می گویند. در این کمپس رشته های گوناگونی تدریس می شود. این رشته ها شامل رشته های حقوق، بیزینس، اقتصاد، داروسازی، علوم اجتماعی، فیزیک و علوم کاربردی و همچنین اخیرا هنر نیز در این کمپس تدریس می شود.
 • کمپس سوم: این کمپس از آنجایی که بخشی از بیمارستان بلویتاژ محسوب می شود، از این رو به کمپس بلویتاژ معروف است. این کمپس در حقیقت مرکز اصلی آموزش دندانپزشکی دانشگاه بارسلونا محسوب می شود اما در کنار آن پرستاری نیز در این کمپس تدریس می شود.
 • کمپس چهارم: این کمپس نیز بخشی از بیمارستان آگوست پی سانیر محسوب می شود و کمپس پزشکی این دانشگاه می باشد که اغلب رشته های تجربی در این دانشگاه تدریس می شود.
 • کمپس پنجم: این کمپس در شمال شهر می باشد و به کمپس موندت معروف می باشد. این کمپس مربوط به رشته های روانشناسی می باشد. همچنین رشته تربیت بدنی نیز در این کمپس تدریس می شود.
 • کمپس ششم: اغلب رشته های تغذیه و صنایع غذایی در این کمپس تدریس می شود.

دانشگاه بارسلونا و مدارک مورد نیاز برای ورود به آن

مواردی که باید برای امکان ورود به دانشگاه بارسلونا در نظر داشته باشید به شرح زیر است:
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم دوازده ساله
 • پر کردن فرم ثبت نام در دانشگاه بارسلونا و ارائه آن ، برای پرکردن فرم ثبت نام می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:  http://www.ub.edu/web/ub/en/estudis/estudiar_UB/estades_temporals/solicitud_acceptacio/solicitud_acceptacio.html
 • داشتن سطح مطلوبی از زبان (انگلیسی و یا اسپانیایی)
 • ارائه فیش پرداختی که نشان دهد شهریه دانشگاه را پرداخت کرده اید
 

 

دانشگاه بارسلونا ، رشته هایی که این دانشگاه ارائه می دهد و بر آنها تمرکز دارد را در این مقاله بیان داشته ایم. این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه ها در سطح جهان می باشد که از آنجایی که امکانات بالایی داشته و همچنین دانشگاهی دولتی می باشد ممکن است مقصد موردنظر بسیاری از شما عزیزان باشد. از این رو می توانید برای بررسی شرایط خود و امکان اقدام خود برای این دانشگاه با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید