تولد در یونان

تولد در یونان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تولد در یونان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تولد در یونان


اگر شما هم برای مهاجرت به اروپا یونان را انتخاب کرده اید و میخواهید از طریق تولد فرزند اقامت این کشور را اخذ کنید . ما به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید. ما در این مقاله به صورت علمی به بررسی این موضوع می پردازیم. به سوالات از این قبیل پاسخ می دهیم:
  • آیا یکی از روش های سریع دریافت پاسپورت یونان تولد در یونان است؟
  • آیا می توان تابعیت کشور یونان را با تولد نوزاد برای والدین آن گرفت؟
 موسسه حقوقی ملک پور، موسسه همکار ام آی ای اتریش تمام تلاش خود را می کند که تمام نکات را در مورد تولد در یونان بررسی و به همه ابهامات شما کاربران عزیز پاسخ دهد. همیشه می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و موضوع های همانند آن با کارشناس های موسسه تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید.

 تولد در یونان و اخذ تابعیت آن به این دلیل

کشور یونان جنوبی ترین کشور در اروپا و دارای بیشترین روزهای آفتابی نسبت به سایر کشورهای این حوزه است.زبان رسمی این کشور یونانی و واحد پول آن یورو است. این کشور حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد که پایتخت این کشور آتن، بزرگترین شهر این کشور است. کشور یونان جزیره های بسیار زیادی دارد ولی در تعدا اندکی از این جزایر می توان زندگی کرد.این کشور مهد تمدن غرب است و بازی های المپیک در این کشور بوجود آمده است.
به طور  کلی دو قانون برای اخذ تابعیت از طریق تولد وجود دارد. قانون خاک به تمام کودکانی که در یک کشور چه در مرز هوایی چه زمینی متولد شود، تابعیت آن کشور را دریافت می کند. که کشور های محدودی این قانون را به رسمیت می شناسند. قانون خون که هر دو والدین یا یکی از والدین کودک تابعیت آن کشور داشته باشند تا کودک تابعیت این کشور بدست آورد. کشور یونان از قانون خون تبعیت می کند. یک روش دیگر نیز وجود دارد و آن حالت خون نسبی، خاک نسبی است. یعنی والدین کودک اقامت دائم  یا در آن کشور دانشجو باشند. در این حالت نیز می توان تابعیت این کشور را بدست آورند. برای دریاقت تابعیت در یونان از طریق تولد سه روش زیر وجود دارد:
  • اگر والدین تابعیت یونان را داشته باشند حتی اگر خارج از کشور یونان متولد شود باز هم تابعیت یونان را دریافت می کنند.
  • هر دو والدین یا یکی از آن ها تابعیت یونان را داشته باشند، کودک تابعیت یونان را بدست می آورد.
  • اگر هویت والدین کودک نا معلوم باشد کودک متولد شده در یونان تابعیت یونان را دریافت می کند.
 برای مطالعه شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش و اخذ تایعیت از طریق تولد در کانادا بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

پاسپورت یونان

اگر کودکی بتواند با تولد در کشور یونان پاسپورت این کشور را دریافت کند، می تواند از مزیت های این پاسپورت استفاده کند. پاسپورت کشور یونان در سال 2019 طبق رنکینگ جهانی، رتبه چهارم را بدست آورد و هم تراز پاسپورت کشورهای فرانسه، بلژیک، مالتا، نروژ، ژاپن و آمریکا است.
افرادی که پاسپورت کشور یونان را دارند می توانند به 124 کشور دنیا بدون ویزا سفر نمائیند. و فقط برای ورود به 33 کشور نیاز به ویزا دارند.

رتبه پاسپورت یونان

  
برای مطالعه شرایط اخذ اقامت در انگلستان بدلیل تولد و اخذ اقامت در آلمان بدلیل تولد برروی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 اخذ تابعیت برای والدین

از آنجایی که با تولد نوزاد در کشور یونان نمی توان تابعیت این کشور اخذ کرد، پس این امکان برای والدین آن ها نیز وجود ندارد. حتی اگر کشور یونان جزوه آن دسته از کشور های باشد که از قانون خاک تبعیت می کنند در این صورت والدین بلافاصله بعد از تولد نوزاد نمی توانند تابعیت این کشور را بگیرند. اگر شما هم قصد گرفتن تابعیت کشور یونان را دارید و می خواهید به کشور یونان مهاجرت کنید از دیگر روش های مهاجرتی مانند مهاجرت از طریق تحصیل،مهاجرت کاری به یونان  ،مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید. مشاوران موسسه حقوقی ملک پور با توجه شرایط شما یکی از این روش ها را به شما پیشنهاد می کنند.

تولد در یونان و دو تابعیتی

برخی از کشور ها دوتابعیتی را قبول ندارد و آن را نمی پذیرند و هر شخص تنها می تواند تابعیت یک کشور را داشته باشد. مثلا یونان نمی پذیرد که شما هم تابعیت کشور یونان را داشته باشید و تابعیت ایران و شما قبل از 22 سالگی باید یکی از این دو کشور را برای تابعیت خود انتخاب کنید. براساس قوانین کشور یونان دو تابعیتی مشکلی ندارد و شما می توانید تابعیت هر دو کشور داشته باشید.در موارد خاص اشخاص می توانند تابعیت یونانی خود را لغو کنند. این شرایط شامل موارد زیر است:
  • درخواست داوطلبانه فرد به دولت کشور یونان برای لغو تابعیت این کشور
  • داشتن تابعیت کشور دیگر بجز یونان
  • داشتن مجوز از دولت یونان

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید