پناهندگی بلاروس

پناهندگی بلاروس

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی بلاروس در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

پناهندگی بلاروس و مقدمه ای بر آن

پناهندگی بلاروس ، خطرات ناشی از پناهندگی بلاروس و مراحل اقدام برای پناهندگی بلاروس را در این مقاله برای آگاهی شما سروران گرامی بیان میداریم.
  • آیا کشور بلاروس پناهندگان را می پذیرد؟
  • پناهندگی از چه جنبه هایی ممکن است خطر داشته باشد؟
از آنجایی که موسسه ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد، از این رو مشاوره و اقدامی نیز در این زمینه ارائه نخواهد داد. اما برای آگاهی شما عزیزان از پروسه پناهندگی و خطرات ناشی از این اقدام، در این مقاله در رابطه با پناهندگی بلاروس، نکات مهم و ضروری را به صورت خلاصه و مفید بیان میداریم.

پناهندگی بلاروس


 شرایط عمومی پناهندگی در بلاروس

قبل از هر اقدام جهت مهاجرت به اروپا ومهاجرت به بلاروس نیاز است تا ابتدا از نکات مهم درباره این کشور اطلاعات داشته باشید. این کشور واقع در اروپای شرقی است و با کشورهایی مانند روسیه، لیتوانی، لهستان و ... هم مرز است. این کشور مساحت نسبتا پایینی داشته و تنها در حدود 207 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. جمعیت کشور بلاروس نیز چیزی در حدود 10 میلیون نفر بوده که در این مساحت کم ساکن شده اند. نژاد مردم این کشور اغلب بلاروسی است اما تعدا اندکی از مهاجران کشورهای دیگری مانند روسیه، لهستان و همچنین کشور اوکراین نیز در این کشور زندگی می کنند. واحد پول این کشور روبل بوده و می توان گفت که در منطقه خود نسبتا از ثبات اقتصادی خوبی برخوردار است. در بین کشورهای CIS نیز جزو کشورهای موفق محسوب می شود. البته این کشور در بخش اقتصاد خود از جهاتی همچنان به کشور روسیه وابسته می باشد.

شرایط عمومی کشور بلاروس


 
برای مطالعه شرایط پناهندگی در کشور کانادا و پناهندگی در کشور آلمان برروی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

کنوانسیون ژنو

کشور بلاروس در زمینه پناهندگی از کنوانسیونی که در سال 1951 در ژنو تصویب شد، پیروی می نماید و جزوی از این کنوانسیون می باشد. بنابراین کشور بلاروس تعهد نموده است تا پذیرای از پناهندگانی باشد، که به کشورش پناه می آورند. البته شرایط پناهندگی در این کشور مساعد نبوده وهیچگونه اردوگاهی را در کشور خود برای پناهجویان قرار نداده اند. تنها تعدادی مرکز را برای سکونت این افراد به صورت موقت مشخص نموده اند. بر اساس قوانین بین المللی پناهنده به کسی گفته می شود که از نظر جانی در خطر باشد. از این رو امکان ادامه زندگی را در کشور خود نداشته باشند. این افراد به دلایل مختلفی می توانند در خطر باشند از جمله وصل بودن این اشخاص به گروه های اجتماعی و یا سیاسی، نژاد و دین این افراد و ... که در این صورت ممکن است برای پناهندگی در کشورهای دیگر و دریافتاقامت اروپا اقدام کرده باشند. از این کشورهایی که با کنوانسیون ژنو موافقت کرده و عضو این کنوانسیون شده اند، باید بر اساس این کنوانسیون بر مسئولیت هایی که برای آنها تعریف شده است پایبند باشند. اما به طور کلی با توجه به شرایطی که این کشور برای پناهندگان فراهم می آورد، افراد زیادی برای پناهندگی این کشور اقدام نمیکنند. تنها در حدود 3000 نفر در سال های گذشته برای پناهندگی در این کشور اقدام نموده اند که اغلب آنها از شهروندان افغانستان بوده اند و تعدادی از آنها نیز از کشور گرجستان بوده اند. در شکل زیر تعداد درخواست های پناهندگی کشور بلاروس را از کشورهای مختلف مشاهده می کنید.

کشورهای پناهنده بلاروس


خطرات پناهندگی در بلاروس

پناهندگی در کشور بلاروس نیز مشابه با دیگر کشورها، به طور قطع شامل مشکلات زیاد و خطرات مهمی می شود. این موضوع را در نظر بگیرید که گاها این خطرات بسیار جدی بوده و نتایج بسیار بدی را بر جای می گذارد. این خطرات شامل اتفاقات مختلفی است که در طول اقدام شما اتفاق می افتد که شامل از بین رفتن و دزدیده شدن اموال شما، غرق شدن شما در طول مسیر اقدامتان که اغلب از طریق دریا اتفاق می افتد و یا دزدیه شدن شما توسط قاچاقچیان انسان. زمانی نیز که شما به مقصد خود می رسید با توجه به نامناسب بودن محل اسکن شما، بیماری های مختلفی ممکن است پیش روی شما قرار گیرد. از این رو موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را به شما عزیزان پیشنهاد نداده و این بیراهه را به هیچ عنوان تایید نمی نماید. ما در این قسمت تنها به بخشی از خطراتی که در مسیر اقدام شما ممکن است با آن روبرو شوید اشاره نموده ایم. از این رو پیشنهاد می دهیم به جای انتخاب این راه اشتباه دیگر راه های مهاجرت به صورت قانونی را بررسی نموده و به جای هزینه کردن در مسیری اشتباه، سرمایه خود را در جای درستی خرج نمایید و راه های بهتر را جایگزین نمایید.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی سوئیس و پناهندگی ایرلند برروی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 مراحل پناهندگی در بلاروس

برای اینکه شما را به عنوان پناهنده در کشور بلاروس بپذیرند شما باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید. برای این موضوع نیاز است تا شما مدارک هویتی خود را از قبیل شناسنامه، کارت ملی و ... به همراه داشته باشید. در وحله اول از شما اثر انگشت و همچنین عکس گرفته خواهد شد. نیاز است تا شما در خواست پناهندگی خود را ثبت نمایید و اثر انگشت و عکس شما برای ثبت درخواست پناهندگی شما الزامی است. در صورتی که خانواده شما که شامل همسر و فرزند شما می شود نیز با شما همراه باشد، نیاز است تا درخواست را برای آنها نیز ثبت نمایید. پس از اعلام درخواستتان، شما را در کمپ هایی که برای اقامت موقت شما مشخص شده است نگه می دارند. در صورتی که درخواست شما رد شود شما باید کشور را ترک نمایید. اما در صورتی که با درخواست شما موافقت شود برای شما کارت شناسایی صادر می شد که در آن کارت نشان می دهد شما پناهنده هستید. شما برای اینکه از طرف دولت بلاروس از نظر مالی حمایت شوید باید حتما این کارت را دریافت نمایید.

 کیس های پناهندگی

افرادی که برای پناهندگی درخواست می دهند اغلب مشکلات فراوانی در کشور خود داشته و همین موضوع باعث می شود که این شخص برای پناهندگی درخواست دهد. این دلایل اغلب در چهارچوب مشکلات زیر می باشد.
  • داشتن عقاید سیاسی
  • عضویت در گروه های اجتماعی خاص
  • دلایل مذهبی
  • بر مبنای نژاد شخص
  • جنگ
در صورتی که بر اساس هر یک از دلایل زیر شما برای پناهندگی بلاروس درخواست دهید، لازم است که حتما صحت ادعای خود را ثبت نمایید. بر اساس آمار سال های گذشته، اغلب افرادی که برای پناهندگی در بلاروس درخواست داده اند، پناهندگی آنها رد شده است. تعداد پذیرش درخواست پناهندگان کشور بلاروس را در سال های گذشته، در نمودار زیر مشاهده می نمایید.

تعداد پناهندگی بلاروس


 برای مطالعه شرایط پناهندگی قبرس و شرایط پناهندگی اسپانیا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

راه های قانونی مهاجرت

به این خاطر که پناهندگی خطرات بسیاری دارد و می توان گفت بیراهه ای بیش نیست، از این رو پیشنهاد می شود به جای انتخاب این مسیر، شما به بررسی راه های قانونی مهاجرت بپردازید تا بتوانید انتخاب بهتری برای مهاجرت خود داشته باشید.

تحصیل در بلاروس

شما می توانید روش مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل را انتخاب نمایید. از آنجایی که هزینه تحصیل در بلاروس نسبتا کم است از این رو تحصیل در این کشور طرفداران فراوانی نیز دارد. علاوه بر آن شما در کنار تحصیل اجازه کار پاره وقت نیز دارید و این موضوع از نظر هزینه های تحصیل بسیار به شما کمک می نماید. اما برای اینکه شما بتوانید اقامت این کشور را دریافت نمایید، نیاز است تا ابتدا بتوانید وارد بازار کار در این کشور شوید. سپس پس از 5 سال کار در این کشور می توانید برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایید.

کار در بلاروس

ویزای کار بلاروس از این جهت که به طور مستقیم موجب شروع اقامت شما می شود و شما پس از 5 سال می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید انتخاب بسیار مناسبی برای شما می شود. اما برای دست یافتن به این موضوع نیاز است تا شما ابتدا بتوانید از یک کارفرمای معتبر در این کشور درخواست کار داشته باشید تا از طریق آن درخواست کاری برای دریافت ویزای کار و اقامت بلاروس درخواست دهید.

سرمایه گذاری در بلاروس

از آنجایی که کشور بلاروس جزو کشورهای مهم کشورهای اروپای شرقی است و حوزه CIS است و از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارد ممکن است مقصد بسیاری از شما عزیزان باشد. شما می توانید از طریق ثبت شرکت در بلاروس اقامت 10 ساله این کشور را کسب نمایید. همچنین سرمایه گذاری در املاک در این کشورها نیز می تواند انتخاب مناسبی برای سودآوری شما باشد.
ازدواج در بلاروس
در صورتی که شما بخواهید به صورت کاملا حقیقی با شخصی که تابعیت بلاروس را دارد ازدواج نمایید، دولت این کشور به شما اقامت بلاروس را خواهد داد. این اقامت در ابتدا 7 ساله بوده و پس از اینکه در این مدت در کنار همسر خود زندگی کردید، این ازدواج می تواند به پاسپورت نیز منتهی شود.

پناهندگی بلاروس و تمامی خطراتی را که شخص را در صورت اقدام برای این پناهندگی تهدید می نماید را در این مقاله بررسی نموده ایم. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه اقدام و یا مشاوره ای در زمینه پناهندگی برای شما بزرگواران نداشته و این مسیر را به شما پیشنهاد نمی دهد. از این رو راه های قانونی را که شما بزرگواران می توانید انتخاب نمایید و از آن طریق برای خود و خانواده تان مسیری امن را فراهم آورید را در این مقاله بررسی نمودیم. از این رو پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر و اقدامی بهتر برای مهاجرت با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از طریق مشاوره با مشاوران مجرب این مجموعه، بهترین راه را انتخاب نمایید

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید