» » هزینه زندگی در کشور کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا

نوشته شده توسط somayeh در تاریخ 98/04/24

 هزینه زندگی در کشور کانادا

کشور کانادا با توجه به شرایط مطلوبی که از لحاظ آب و هوا و اقتصاد و وضعیت کاری و زندگی دارد، مقصد مهاجرت بسیاری از افرادی است که به دنبال یک کشور پیشرفته برای تحصیل و کار و سرمایه گذاری هستند. کشور کانادا در سال های اخیر به کشوری محبوب برای مهاجرت ساکنین کشورهای خارجی تبدیل شده است و این امر نتیجه سطح بالای استانداردهای زندگی در کانادا است. ولی زمانی که اسم مهاجرت به کانادا به گوش شما میخورد، سوالاتی نظیر: چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ راه های اخذ اقامت کانادا چیست؟ هزینه زندگی در کشور کانادا به چه صورت است؟ بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ 
یکی از مسائلی که در امر مهاجرت به کانادا و مخصوصا هزینه زندگی در کشور کانادا باید مد نظر داشته باشید، بحث وکیل مهاجرتی خوب برای کانادا است . موسسات زیادی وجود دارند که در امر مهاجرت به کانادا فعالیت میکنند و بسیاری از آن ها با اهداف سودجویانه، درباره مهاجرت به کانادا و هزینه زندگی در کشور کانادا مشاوه ی نادرست به شما میدهند. بنابراین انتخاب یک وکیل مهاجرتی کانادا که معتبر باشد و آشنا به امور مهاجرت به کانادا باشد، اولین قدم برای تحقق رویای اخذ اقامت کانادا است.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا همانند سایر کشورهای دیگر از قوانین و شرایط خاص خود بهره میبرد. درواقع مهاجرت به کانادا از راه هایی نظیر؛
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری یکی از راه های مهاجرت به کانادا است که از طریق میتوانید اقامت دائم کانادا را به همراه خانواده خود بگیرید. درواقع مهاجرت کاری کانادا به این صورت است که شما باید از طریق شرکت هایی که درخواست نیروی کاری میدهند استخدام شوید و یا از یک کارفرمای ساکن در کانادا، دعوت نامه کاری دریافت کنید. مهاجرت کاری به دلیل شرایط خوبی که از این نظر در کانادا موجود میباشد، به عنوان اولویت راه مهاجرتی به کانادا برگزیده میشود. درواقع برای مهاجرت کاری به هلند باید یک برآورد کلی از هزینه های مربوط به اجاره مسکن و هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشید و به جز هزینه های اخذ ویزای اقامت کاری کانادا، موظف به پرداخت هزینه ی دیگری نیستید.

 هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی کانادا یکی از راه های مورد پسند دانشجویان کشورهای خارجی برای مهاجرت به کانادا است. تحصیل در کشور کانادا دارای شرایط و ضوابط خاصی است که پرداخت هزینه های تحصیلی یکی از شرایط تحصیل در کانادا است. هیچ دوره ی تحصیلی رایگانی در این کشور وجود ندارد و دانشجویانی که برای تحصیل و گرفتن مدرک از دانشگاه های برتر این کشور به کانادا مهاجرت میکنند، باید یک برآور کلی از هزینه های تحصیل و زندگی و مخارج روزمره خود داشته باشند. به طور کلی 15000 دلار هزینه تحصیل برای یکسال  در کانادا تخمین زده میشود که بسته به نوع رشته تحصیلی و نوع دانشگاه، این هزینه متغیر است. البته امکان کار ضمن تحصیل در کانادا، میتواند شرایط مالی مطلوبی را برای دانشجویان خارجی فراهم کند، بنابراین نگرانی بابت پرداخت هزینه های تحصیلی در کانادا نباید وجود داشته باشد.
 
برای مطالعه هزینه زندگی و تحصیل در کشور فرانسه بر روی لینک کلیک کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا از روش های پرسود و پربازده است که به دلیل وضعیت مطلوب اقتصادی و تجاری و زیرساخت های مناسب، مورد علاقه سرمایه گذاران کشورهای خارجی است. هزینه زندگی در کشور کانادا تقریبا بالا میباشد ولی افرادی که از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت میکنند، میتوانند با اخذ اقامت دائم در کانادا و تجارت با شرکت های جند ملیتی، یک زندگی بسیار عالی را داشته باشند. اما هزینه های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف این کشور متفاوت است و از سه راه امکان پذیر میباشد، 
سرمایه گذاری 800 هزار دلاری دولتی
سرمایه گذاری 210 هزار دلاری
سرمایه گذاری 160 هزار دلاری


البته که به غیر از هزینه ها، شرایط دیگری برای سرمایه گذاری وجود دارد که در مقاله مربوط به آن مفصل توضیح داده شده است.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تولد

مهاجرت به کانادا از طریق تولد یکی از راه هایی است که بسیاری از مردم کشورهای خارجی از جمله ایران، علاقه زیادی به آن دارند. اخد اقامت کانادا از طریق تولد فرزند میتواند یکی از ساده ترین راه های اقامت دائم باشد. که از نظر هزینه، باید به هزینه های هنگام اخذ اقامت از طریق تولد اشاره کرد و برآورد کلی از هزینه زندگی در کشور کانادا را داشته باشیم. طبق این نوع از مهاجرت، شرایط اخذ اقامت دائم برای والدین فرزندی که در این کشور به دنیا آمده است فراهم میشود.
 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج نیز مانند تولد تحت شرایط مخصوص به خود میتواند منجر به کسب اقامت دائم کانادا شود. به طور کلی مهاجرت از طریق ازدواج و نسبت با یک فرد ساکن در کانادا امری است که سال ها است مورد توجه و علاقه مهاجران خارجی میباشد. به این صورت که طبق نسبت فامیلی، میتوانید فرم اخذ اقامت کانادا را پر کنید و با ارائه دعوت نامه، اقامت کانادا را دریافت کنید. هزینه های اقامت کانادا از طریق ازدواج، بسته به شهری که قصد زندگی در آن دارید متغیر میباشد ولی هزینه اخذ اقامت ثابت میباشد.
 
برای مطالعه هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک بر روی لینک کلیک کنید

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی 

پناهندگی اصولا روشی سخت برای مهاجرت است. کسانی که در کشور خود مورو تهدید واقع میشوند و امکان زندگی در کشور خود را ندارند، از طریق پناهندگی میتوانند به کشور کانادا که عضوی از سازمان ملل متحد است، مهاجرت کنند. هزینه های مهاجرت از طریق پناهندگی میز بسته به نکع کشور مبدا و شرایط مهاجر متغیر است.
 
هزینه های زندگی و مهاجرت به کانادا
به طور کلی به دو سته تقسیم میشود:
هزینه های مربوط به پروسه مهاجرت
هزینه های جانبی 
هزینه های مربوط به پروسه مهاجرت؛ اولین قدم برای اخذ ویزای اقامت کانادا ترجمه مدارک به زبان انگلیسی است. تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه و فرستاده شوند که خود هزینه در پی دارد.   پس از فرستادن مدارک، مدارک شما باید توسط سازمان خدمات آموزش جهانی، ارزیابی اعتبار شوند که حداقل حدود 115 دلار هزینه دارد. آزمون ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نیز چیزی حدود 260 دلار هزینه دربر دارد. یکی از شروط مهاجرت، معاینه پزشکی است که برای شما و اعضای خانواده تان الزامی میباشد و این هم حدود 100 دلار برآورد هزینه دارد.                                                                                                                                                          

مشاهده سایر دانستنی ها