» » هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک

نوشته شده توسط behnaz در تاریخ 98/03/04

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک


هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک:

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک در سال های اخیر به چه میزان است ؟ آیا از هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک آگاه هستید ؟ یکی از مهمترین شرایط تحصیل و مهاجرت به سایر کشورها و همینطور کشور دانمارک شناخت کشور مقصد و هم چنین دانستن میزان هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک  می باشد . در این مقاله سعی بر آن گشته تا با بررسی علمی و دقیق بتوانیم تا حدود زیادی میزان هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک را برای شما بزرگواران شرح دهیم تا پاسخ ابهامات ذهنی خود را در این زمینه در یابید . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا ضمن بهره مندی از  مشاوره رایگان اطلاعات خود را افزایش داده و بتوانید مهاجرتی امن برای  خود رقم بزنید.

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن :

برای دانستن هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک بهتر آن است که تا حدودی با کشور دانمارک آشنایی پیدا کرد . کشور دانمارک در شمال قاره سرسبز اروپا واقع گردیده است و پایتخت زیبای آن شهر کپنهاگ می باشد . واحد پول این کشور کرون می باشد و این بدان معناست که دانمارک وارد حوزه یورو نشده است . وجود دانشگاه های برتر  در کشور دانمارک و شرایط زندگی  ایده آل و رفاه اجتماعی بالا ، باعث شده تا این کشور تبدیل به  مقصدی مناسب برای بسیاری از افراد برای امر مهاجرت باشد.

شرایط تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک دارای امتیازات زیاذی می باشد که به افراد اعطا می کند،. تحصیل در کشور  دانمارک در مقاطع مختلف تحصیلی ( لیسانس، فوق لیسانس و دکتری )  برای اتباع خارجی امکان پذیر می باشد . از جمله مزایا می توان به این مورد اشاره کرد که عموما افراد پس از تحصیل در دانمارک مدتی را از طرف دولت این کشور فرصت می گیرند تا بتوانند در جست و جوی کار باشند.لیکن در نهایت شرایط شخص این موضوع را روشن می گرداند که آیا مهاجرت تحصیلی برای فرد مورد نظر مناسب است و یا خیر ؟

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک و بورسیه های تحصیلی :

بسیاری از افراد برای کاهش هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک سعی بر اخذ بورسیه های تحصیلی از این کشور را دارند .در کشور دانمارک انواع مختلفی برای بورسیه شدن وجود دارد که می توان از موارد ذیل نام برد.
 
 • طرح Nordplus  که مخصوص اتباع حوزه اسکاندیناوی می باشد
 • طرح Erasmus Mundus  که مخصوص اتباع خارجی می باشد
 • و طرح Erasmus که  مخصوص اتباع سوییس و اتحادیه اروپا است .
استفاده از بورسیه ها فوق نیازمند آن است که فرد  واجد شرایط باشد . به طور مثال فرد در موارد ذیل نمی تواند از بورسیه استفاده کند : 
 • در مواردی که شخص در انتظار پذیرش از موسسه عالی هنری باشد
 • شخص دارای حقوق قانونی در خصوص شهروندی دانمارک را داشته باشند
 • دانشجویانی که بر طبق قوانین از کمک هزینه های دولتی می توانند استفاده نمایند
البته باید به این نکتع نیز اشاره کرد که تحصیل به زبان دانمارکی در برخی از رشته ها مانند ادبیات تحت شرایطی می تواند برای فرد رایگان باشد.

هزینه های زندگی در دانمارک :

میزان هزینه های زندگی که در دانمارک  بر شخص متحمل می شود بر پایه و اساس سبک و روش زندگی فرد است و  ارتباط مستقیمی با آن دارد . در نتیجه  سبک زندگی هر فرد تعیین کننده میزان هزینه های اوست مانند آنکه اگر فرد با دوچرخه تردد نماید ( همانند اکثریت مردم ) می تواند تا حدود قابل توجهی از میزان هزینه های زندگی خود در دانمارک بکاهد . در نتیجه فرد می تواند به راحتی و با برنامه ریزی دقیق هزینه های زندگی خود را مدیریت نمایید.
میانگین هزینه های مورد نیاز  در دانمارک  به طور میانگین در  ذیل آورده شده است :
 • هزینه های حمل و نقل و جا به جایی : 300کرون
 • هزینه های مسکن ودر کشور دانمارک  : 2500 الی 4000 کرون
 • هزینه های بیمه های درمانی  : 200 کرون
 • هزینه های خوراک  :1500 الی 2000 کرون
 • سایر مخارج :1000 کرون

مقاطع مختلف تحصیلی در کشور دانمارک :

مقطع کارشناسی:

در صورتی که  شخص قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک  در مقطع کارشناسی  را داشته باشد باید بداند که  این مقطع  در دانشگاه های دانمارک  به دو صورت می باشد  لیسانس حرفه ای و لیسانس نظری.
که لیسانس حرفه ای بیشتر در جهت آموزش عملی  و آماده سازی فرد برای ورود به بازار کار است و لیسانس نظری صرفا به مطالعه علوم و بررسی تئوری آن  می باشد.مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس حرفه ای 4 سال و برای لیسانس نظری 3 سال می باشد.
رشته هایی همچون مدیریت ، اقتصاد ، علوم زیست محیطی از برترین و محبوب ترین رشته ها در این مقطع می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد :

مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک عموما دو سال به طول می انجامد که شامل دروس تئوری و عملی به همراه تحقیقات می باشد. بعد از این دوره فرد می تواند وارد بازار کار شود.

مقطع دکتری :

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک همانند بسیاری از کشورها نیازمند تسلط به زبان و داشتن پروژه ای جهت تحقیق می باشد که این دوره عموما 2 سال به طول می انجامد و اکثریت واحد های آن عملی می باشد .

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک و کار ضمن تحصیل و اقامت پس از آن

فرد متقاضی تحصیل در دانمارک می تواند بعد از شناخت هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی خود ، در طول مدت تحصیل به کارهای پاره وقت ( دانشجویی ) مشغول شود . این کار برای دانشجویان لیسانس در حدود 10 ساعت در هفته و برای دانشجویان فوق لیسانس 20 ساعت در هفته می باشد.
فرد بعد از اتمام تحصیلات خود می تواند از سوی دولت دانمارک اجازه ای را اخذ نماید که در طول مدت معینی بعد از اتمام تحصیل ، فرد در کشور دانمارک بماند و بتواند کار مورد نیاز خود را بیابد تا از این طریق به اقامت این کشور دست یابد.

مشاهده سایر دانستنی ها