پناهندگی ارمنستان

پناهندگی ارمنستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی ارمنستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

در ابتدا امر بگوییم که موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاور ام آی ای اتریش برای پناهندگی در تمامی کشور جهان هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. و نوشتن این مطلب فقط برای دادن اطلاعات و آگاهی لازم برای معایب و خطر های که پناهندگی دارد است.
 • ما در این مقاله به شما می گوییم که چگونه می شود مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی کرد؟
 • روشهای اخذ اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی چیست؟
موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان پیشنهاد می کند که از طریق روش های قانونی مثل مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل، مهاجرت به ارمنستان از طریق کار، مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری، یا مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج و مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد به این کشور مهاجرت کنید. و به هیچ عنوان مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی کند.
مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی توسط سرویس دولتی این کشور بررسی و رسیدگی می شود. و این سرویس دولتی با توجه به مدارک تحویل داده شد و مطالبی که در پرونده شخص پناهنده نوشته شده است برای پناهندگی شخص تصمیم می گیرد. این سازمان با شخصی که درخواست پناهندگی کرده است مصاحبه می کند و در مورد این فرد از کشوری که فرد تابعیت آن را دارد پیگیری های لازم را انجام می دهد و سپس مراحل قانونی را برای درخواست پناهندگی این فرد انجام می دهد. در کشور ارمنستان اصل بر این است که شخصی که درخواست پناهندگی داده است را به کشور خود بازگشت ندهد اما این مشروط براین است که تمام سخنان وی صحیح باشد. پس از تایید تمام موارد بالا به فرد پناهندگی کشور ارمنستان داده می شود.
همسر و فرزند زیر 18 سال که تحت تکفل فرد است نیز شامل پناهندگی می شوند.
نهاد های دولتی به کسانی که مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی دارند خدماتی را ارائه می دهد این خدمات شامل:
 • تعییت یک محل برای سکونت پناهجویان
 • دادن حقوق به پناهندگان
 • دادن وکیل به شخص پناهنده
 • انجام کمک های بالینی به فرد پناهنده
 • دادن پزشک و خدمات درمانی به پناهندگان

 چگونگی سلب پناهندگی از شخص در کشور ارمنستان

احتمال گرفتن پناهندگی برای فرد وجود دارد و به دو دلیل پناهندگی سلب می شود این دو دلیل عبارتند از:
 • داشتن خطر امنیتی برای کشور ارمنستان و یا داشتن مشکلات حقوقی ومدنی
 • اگر مجوز پرواز به ارمنستان و اقامت در این کشور را داشته باشد ولی در آن بازه زمانی وارد کشور ارمنستان نشده باشد.
برای مطالعه شرایط پناهندگی کانادا و پناهندگی آلمان بر روی هر کدام کلیک کنید.

نحوه درخواست پناهندگی ارمنستان

شما پس از این که وارد کشور ارمنستان بشوید باید درخواست خود را به شکل رسمی و کتبی اعلام کنید. حتی اگر به شکل غیر قانونی وارد کشور ارمنستان شده باشید.
شما اگر قصد درخواست پناهندگی کشور ارمنستان را دارید باید ابتدا به مراکز دولتی مهاجرت به ارمنستان مراجعه کنید  و درخواست خود را به آنان تحویل دهید. وسپس فرمی که در بند قانون دولت کشور ارمنستان آورده شده است را تکمیل و تحویل دهید. و اگر شما برای تکمیل فرم به کمک احتیاج دارید می توانید از افسر نگهبان آن بخش  کمک بگیرید. درخواست شما بای به یکی از زبان های ارمنی، چینی، انگلیسی، روسی، اسپنیش، فرانسه، عربی و یا زبان رسمی کشور خودت باشد.
اگر شما فردی بالغ باشید می توانید این درخواست را برای تمام اعضای خانواده انجام دهید یا هر یک از اعضاء خودشان این فرم را پر کنند. در تکمیل این فرم بسیار دقت نمائید تا تمام مواردی که باعث ترک کشورتان شده است را کامل بنویسید.
مدارک لازم برای درخواست مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی
 • اصل و کپی مدارک شناسایی
 • مدارک برای درخواست پناهندگی
 • ارائه 4 قطعه عکس

 و شما عزیزان می توانید با گفتن شرایط خودتان به مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور و همکار مشاوره ام آی ای  و بررسی شرایط شما توسط آنان، این مشاوران به شما بهترین روش مهاجرت را با توجه به شرایط شما ارائه می دهند.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید