مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور ارمنستان اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ارمنستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

شما هم اگر جزوه آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به  ارمنستان را دارید و میخواهید اقامت کشور ارمنستان را بگیرید، ما در این مقاله چگونگی مهاجرت به ارمنستان و راه های اخذ اقامت این کشور به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم. ایران از شمال به طول  چهل کیلومتر با کشور ارمنستان مرز مشترک دارد. زبان این کشور ارمنی شرقی و پایتخت کشور ارمنستان ایروان است. و در تاریخ 21 سپتامبر1991 از  شوروی جدا و کشور جمهوری مستقل ارمنستان را ایجاد کردند.
ما در این مقاله به سؤالات زیر پاسخ می دهیم:
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق کار چگونه است؟
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟
 • چگونه می توان با ازدواج با فردی، اقامت ارمنستان را بگیریم؟
 • در چه صورتی فرزند متولد شده در ارمنستان تابعیت کشور ارمنستان را می گیرد؟
 • آیا مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی ممکن است؟چه شرایطی باید داشته باشیم تا بتوانیم در کشور ارمنستان پناهنده شویم؟
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل چگونه است؟
ما به تمام این سؤالات در این مقاله پاسخ می دهیم. و در صورت وجود هرگونه ابهام و سؤالی می توانید آن ها را از مشاوران موسسه حقوقی ملک پور و همکار مشاور ام آی ای به صورت تلفنی و رایگان بپرسید.

مهاجرت به ارمنستان از طریق کار

کشور ارمنستان جزوه آن دسته از کشورهاست که طرفدار حرکت آزاد اشخاص یا همان لیبرال است. که مهاجرت از طریق کار هم جزوه این سیاست است. در ارمنستان هنوز سیستم اقامت از طریق کار برای افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند، وجود ندارد. بنابراین هیچ نوع محدودیتی برای کار برای مهاجرین وجود ندارد. و در صورت داشتن اقامت می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.
بهتر است اطلاعات زیر در مورد بازار کار کشور ارمنستان داشته باشید:
 • نرخ بیکاری در کشور ارمنستان 18% است.
 • میانگین حقوق در کشور ارمنستان 370 دلار است.
 • و متوسط ساعت کار در طول هفته 40 ساعت.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به هند و شرایط مهاجرت به نیوزلند بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.
 

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

اگر شما بخواهید از طریق ثبت شرکت در کشور ارمنستان سرمایه گذاری کنید. باید ابتدا نوع شرکت را مشخص کنند. و با توجه با نوع شرکت تقسیم سود، سرمایه، نوع مدیریت شرکت و ارتباطی که بین سرمایه گذاران وجود دارد، را تعیین کنید. که در صورت نیاز در آینده می توانید نوع شرکت خود را تغییر دهید. مدارک لازم برای ثبت شرکت به شرح زیر است:
 • حضور فرد متقاضی ثبت شرکت
 • ترجمه پاسپورت فرد به زبان ارمنی
 • پیشنهاد سه اسم برای شرکت
 • تعیین نوع وعنوان های اصلی فعالیت شرکت
 •  آدرس شرکت
 • ثبت شرکت در ارمنستان سه روز کاری طول می کشد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

اگر شما هم می خواهید به اقامت ارمنستان از طریق ازدواج را اخذ نمایید، شما ابتدا باید یک ویزای مهاجرت ازدواج را دریافت کنید و از طریق آن وارد ارمنستان شوید ویک فرم را که هزینه آن 50 دلار است را پرکنید. پس از تکمیل این مدارک رسمی و استعلام برخی از مدارک را نیز باید بگیرید. که توضیح کامل در مورد مدار را در صفحه مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج مطالعه نمائید.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

کشور ارمنستان جزوه آن دسته از کشورهای است که از قانون خون استفاده می کند. یعنی باید والدین هر دو تابعیت ارمنستان داشته باشند یا  یکی از والدین تابعیت شان مشخص نباشد. در این صورت تابعیت کشور ارمنستان از طریق تولد را می گیرند.
اگر یکی از والدین دارای تابعیت کشور دیگری باشد بعد از سن قانونی و با رضایت پدر و مادر، تبعیت ارمنستان را بگیرد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

شما برای پناهندگی در ارمنستان  ابتدا باید مدارک و اطلاعات شخصی را به سرویس دولتی ارمنستان تحویل بدهید. این سازمان پس از مصاحبه حضوری با شما و تحقیقاتی در مورد شما از کشوری که تابع آن هستید در مورد شما تصمیم می گیرد. اصل در کشور ارمنستان بر عدم ارجاع شما به کشور خودتان است در صورتی که اطلاعات داده شد از طرف شما صحیح باشد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

پایتخت کشور ایروان از نظر امنیت در حد بالایی قرار دارد و این شهر دارای 15 دانشگاه است که دارای رشته های پزشکی وغیر پزشکی است و برای ورود به آن باید آزمونی شرکت کنید و اگر نمره قبولی بیاورند بدون هزینه به تحصیل می پردازند. البته خارجیان باید شهریه بدهند. و دوران لیسانس 4 سال وکارشناسی ارشد پیوسته 5 سال است.

مهاجرت به ارمنستان وسخن پایانی

کشور ارمنستان دارای آب و هوای خوب، حجم کم بزهکاری، رابط گرم مردم این کشور با خارجیان و...باعث می شود یکی از اهداف مهاجرین باشد.ما در این مقاله در مورد روش های مهاجرتی مانند سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، کار و تحصیل توضیح داده ایم. 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مشاوره ام آی ای اتریش با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفتر های همکار آن ها در ایران تماس بگیرید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید