مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در موناکو و مقدمه ای برآن

سرمایه گذاری در موناکو، روش های مختاف سرمایه گذاری، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در موناکو در این مقاله با رویکردی علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. میزام سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در موناکو چقدر است؟ آیا سرمایه گذاری در موناکو سبب اخذ اقامت و تابعیت می گردد؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در موناکو چیست؟ موناکو یکی از کشورهایی است که ثروتمندان برای زندگی آن را انتخاب می نمایند و از لحاظ آب و هوایی یکی از بهترین کشور ها برای زندگی می باشد. امیدواریم تمامی سوالات و ابهامات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشورموناکو از طریق این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است رفع گردد. شما همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE  اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید.
 

ملک پور


سرمایه گذاری در موناکو و شرایط عمومی آن

کشور موناکو دومین کشور کوچک جهان می باشد که در قلب اروپا واقع شده است. این کشور شاهزاده نشین، شبه جزیره ای در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه است. مساحت تقریبی این کشور در حدود ۲ کیلومتر مربع می باشد. پایتخت این کشور موناکوویل و مشهورترین شهر آن مونت کارلو نام دارد. آب و هوای این کشور بسیار مطبوع می باشد، علاوه بر این، کشور موناکو به دلیل شرایطی همچون آزادی در قوانین مالیاتی و کازینوهای بسیار زیاد، به عنوان بهشت ثروتمندان و گردشگران نامیده می شود. جمعیت کشور موناکو حدود ۳۷۸۰۰ نفر می باشد، این کشور دومین کشور از نظر تراکم جمعیتی است.
 زبان رسمی این کشور فرانسوی می باشد ولی زبان مردم بومی این کشور لیگوری می باشد. کشور موناکو از سه طرف با فرانسه مرز مشترک دارد و از سمت دیگر در کرانه‌ی دریای مدیترانه در امتداد ریویرا یا ساحل فیروزه‌ای است و همچنین این کشور در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد. کشور موناکو به عنوان دومین کشور کوچک غیر وابسته ی جهان می باشد و درواقٍع یک دولت شهر محسوب می شود. کشور موناکو بالاترین سرانه ی تولید ناخالص داخلی را دارد. سیستم حمل و نقل کشور موناکو از طریق جاده، خط آهن، راه‌های هوایی و آبی صورت می‌گیرد. این کشور جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد، همچون ساحل لاروتو، باغ عجیب و غریب موناکو، موزه اقیانوس شناسی موناکو، قصر شاهزاده، موناکو وایل، سواحل، پارک‌ها و موزه‌های دیگر. کشور موناکو سالانه میزبان جشنواره‌های هنری مثل جشنواره‌ی بین‌المللی تلویزیون، جشنواره‌ی موسیقی و هنر، جشنواره‌ی سیرک و جشنواره‌ی تئاتر غیرحرفه‌ای موندیال می باشد.
 حکومت کشور موناکو برخلاف سایر کشور های پادشاهی، زیر نظر پادشاه این کشور است و پادشاه در سیاست های کشور نقش اصلی را دارد. بدلیل شرایط قابل توجه کشور موناکو مانند آزادی در قوانین مالیاتی، آب و هوای مطبوع این کشور، جاذبه های گردشگری سالانه افراد زیادی از این کشور بازدید می کنند و در سال های اخیر مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت این کشور افزایش یافته است. که یکی از روش هایی که مهاجرین برای اخذ اقامت کشور موناکو اقدام می نمایند از طریق سرمایه گذاری در موناکو می باشد.

برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه گذاری در اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

سرمایه گذاری در موناکو جهت اخذ اقامت و تابعیت موناکو

یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت یک کشور سرمایه گذاری در کشور مورد نظر است. فرد می تواند با مبلغ 1 میلیون یورو در موناکو به اخذ اقامت دائم این کشور دست یابد. برای سرمایه گذاری در موناکو فرد بایستی مبلغ 500 هزار یورو را در بانک به صورت سپرده گذاری و مبلغ 500 هزار یورو دیگر را به صورت سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات هزینه نماید. برای اخذ اقامت کشور موناکو از طریق سرمایه گذاری فرد بعد از انجام این مهم باید بع از 6 سال می تواند برای  اقامت دائم این کشور درخواست دهد. افرادی که در موناکو سرمایه گذاری می نمایند می توانند برای همسر و فرزند خود از طریق ویزای همراه اقدام نمایند. مدارک لازم برای سرمایه گذاری در موناکو شامل موارد ذیل می باشد.
 • عدم ارتکاب جرم در سالهای قبل و ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه اسناد و مدارکی دال بر داشتن دارایی و سرمایه لازم
 • داشتن مسکن برای زندگی در موناکو
 • اسناد مربوط به شرکت

سرمایه گذاری در موناکو و تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری

رعایت استانداردهای سرمایه گذاری مهمترین بخش سرمایه گذاری است که سبب ایجاد امنیت برای سرمایه گذار خارجی می گردد و سبب جلوگیری ازمصادره اموال وی در کشور مورد نظر می گردد. یکی از مهمترین نکاتی که فرد باید در امر سرمایه گذاری به آن دقت نماید نرخ مصادره اموال عمومی است و همچنین فرد بایستی در رابطه با سیاست های کشور موناکو در برابر از بین بردن فساد مالی و حاکمیت قانون اطلاعات کامل داشته باشد که در جدول ذیل شاهد حاکمیت مقتدر قانون در کشور موناکو می باشیم.

ثبات سیاسی در موناکو

که از این حیث در زمره 36 کشور برتر دنیا قرار دارد. یکی از مسائلی که در باب سرمایه گذاری در موناکو فرد باید به آن توجه نماید ثبات سیاسی است . هر چه کشور از لحاظ ثبات سیاسی در وضعیت مطلوب تری قرار داشته باشد سرمایه گذاران خارجی این اطمینان را حاصل می کنند که در کشور مورد نظر سرمایه گذاری مناسب است و دارایی آنها تحت تاثیری مسئله ای قرار نمی گیرد. جالب است بدانید کشور موناکو برترین کشور در زمینه ثبات نظام سیاسی است.
 
برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در آمریکا و سرمایه گذاری در فرانسه بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

سرمایه گذاری در موناکو و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

از شاخص های مهم اقتصاد در باب سرمایه گذاری در موناکو نرخ رشد اقتصادی می باشد. رشد اقتصادی نشان از افزایش تولیدات داخلی یک کشور در طی زمان است این نرخ به افرادی که خواهان سرمایه گذاری در موناکو هستند این دید را اعطا می کند که بداند وضعیت این کشور در طی زمان های مختلف چگونه است و در کدام بخش درآمد بیشتری را برای فرد به ارمغان می اورد لذا در این نمودار اطلاعات مربوط به رشد اقتصادی آورده شده است.  

رشد اقتصادی موناکو


در این نمودار مشاهده می کنیم که نرخ رشد اقتصادی درسال 2018 کاهش پیدا کرده است. یکی از نکات مثبت در رابطه با سرمایه گذاری  در موناکو عدم پرداخت مالیات است و فرد می تواند بدون پرداخت مالیاتی فعالیت شرکت خود را گسترش دهد و این نکته بسیار مهم و قابل اتکا می باشد.

سرمایه گذاری در موناکو از طریق خرید ملک

یکی از کم هزینه ترین و ایده آل ترین روشهای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است ثروتمندان زیادی از سر تاسر دنیا برای امر سرمایه گذاری در موناکو و از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک که یکی از امنترین سرمایه گذاری ها محسوب می گردد اقدام می نمایند. مبلغ مورد نیاز براس سرمایه گذاری همانظور که بیان داشتیم 1 میلیون یورو می باشد که مبلغ 500 هزار یوری آن در خرید ملک بایستی سرمایه گذاری گردد و 500 هزار یوری دیگر باید در بانک های این کشور به صورت سپرده گذاری انجام پذیری که با توجه به این سرمایه گذاری هایی که صورت می گیرد می تواند برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور موناکو اقدام نماید.
با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات فرد و خانواده وی می توانند اقامت کشور موناکو را اخذ نمایند و از تحصیل و بیمه رایگان استفاده نمایند. برای درخواست این نوع سرمایه گذاری نداشتن سو پیشینه شرط است و در صورت ارتکاب جرمی فرد نمی تواند برای سرمایه گذاری در موناکو اقدام نماید.
در حال حاضر کشورهای بسیار زیادی وجود دارند که از طریق خرید ملک در آن کشورها سبب اخذ اقامت و تابعیت آنها خواهید گردید که از جمله می توان به کشورهای حوزه دریای کارائیب( دومینیکا، سنت لوشیا، جمهوری دومینیکن، سنت کیتس نویس و ...) و کشورهای حوزه شنگن( اتریش، لیختن اشتاین، اسپانیا، یونان، پرتغال و ... ) و دیگر کشورهای اروپایی اشاره کرد. در صورتی که شما بزرگوارن  قصد مهاجرت به کشوری از طریق  سرمایه گذاری در خرید ملک را دارید می توانید در با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در موناکو از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در موناکو سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می باشد شرکت های موناکو شامل موارد ذیل می باشد:
 • شرکت سهامی با مسئولیت محدود
 • شرکت هایی با فعالیت های از پیش تعیین شده
 • شرکت های تضامنی
متقاضیان می توانند در شرکت هایی با مسئولیت محدود سرمایه گذاری نمایند و در فعالیت های تجاری شرکت کنن، این شرکت ها نباید قبلا از فعالیت خود ساقط شده باشند . افراد می توانند شرکت هایی جدیدی را به ثبت برسانند و نباید اسامی آن شرکت ها یکی باشد. اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت شامل موارد ذیل می باشد:
 • اسناد و مدارکی که نشان دهنده فعالیت های تجاری و سابقه متقاضی در این زمینه باشد.
 • ارائه نامه ای مبتنی براینکه خواهان سرمایه گذاری می باشند و درخواست خود را ارائه داده اند
 • روزمه کامل متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه فرم های مربوط به سهامداران
 • کپی از اجاره نامه دفتر
 • گواهی هویتی معتبر
تعداد افرادی که برای ثبت شرکت باید سرمایه گذاری در موناکو را انجام دهند 2 نفر و بیشتر از 2 نفر می باشند. سرمایه گذاری در موناکو از طریق شرکت اقامت افراد را به دنبال ندارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع از لحاظ شرعی و قانونی مجاز نمی باشد. 
 
برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در پرتغال و سرمایه گذاری در هلند بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

سرمایه گذاری در موناکو و مزایای آن

از مزایای سرمایه گذاری در موناکو می توان از سیستم مالیاتی مناسب که هیچ گونه مالیاتی را از سرمایه گذار اخذ نمی کند، فرصت  برای پییشرفت و توسعه شرکت مورد نظر، آب و هوای بسیار خوب، محیطی امن برای زندگی، مکالمه افراد به زبان انگلیسی و ... اشاره داشت و از معایب آن می توان به کاهش نرخ رشد اقتصادی در طی سالهای اخیر، مبلغ سرمایه گذاری بالا و سود کم برای 500 هزار یورویی که فرد در بانک سرمایه گذاری می نماید نام برد. از آن جهت که سرمایه داران زیادی در این کشور زندگی می کنند هزینه های زندگی به مراتب زیاد می ب

سرمایه گذاری در موناکو و سخن پایانی

سرمایه گذاری در موناکو، روش های مختلف سرمایه گذاری در موناکو که منجر به اخذ اقامت می گردد و میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این کشور با رویکردی علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجایی که کشور موناکو مسیر پیشرفت را به تازگی می پیماید و سرمایه داران  زیادی به این کشور مهاجرت نموده اند چشم اندازی مناسب برای آینده این کشور وجور دارد و افراد برای امر سرمایه گذاری بایستی با یک وکیل با دانش در این زمینه مشورت بگیرند. همچنین با این مبلغ فرد می تواند برای بسیاری از کشورها از جمله کانادا، اتریش، اسپانیا و .. سرمایه گذاری نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در زمینه سرمایه گذاری در موناکو و سایر کشور ها می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید و همچنین می توانید در پرسش و پاسخ همگانی شرکت داشته و سوالات و نظرات خود را ثبت نمایید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در زمینه سرمایه گذاری در موناکو و سایر کشور ها می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید و همچنین می توانید در پرسش و پاسخ همگانی شرکت داشته و سوالات و نظرات خود را ثبت نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید