مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای برآن

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت لیتوانی در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است. راه های سرمایه گذاری در لیتوانی کدامند؟ چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری اقام کشور لیتوانی را اخذ کرد؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری هدف این نوشتار است. کارشناسان حقوقی مؤسسه ملک پور، همکار ما در اتریش در این نوشتار تلاش نموده اندکه تمام نکات مهم را در خصوص مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری بیان نمایند. توصیه ویژه ما به شما تهیه ی ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت می باشد که با مشاهده ی این مجموعه علاوه بر اطلاعات کافی در خصوص اقامت لیتوانی با سایر روش های مهاجرت نیز آشنا می شوید. جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت شما می توانید با همکاران ما در دفتر مرکزی مشاوره ای MIE تماس بگیرید 
 

ملک پور


شرایط عمومی مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

کشور لیتوانی در شمال شرق اروپا، بزرگ ترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپا است. پایتخت این کشور، ویلنیوس است. مردم این کشور به زبان لیتوانیایی صحبت می کنند. آب و هوای این کشور در فصل تابستان خنک بوده و در فصل زمستان هم هواس معتدل و کمی سرد است، به صورتی که تنها چند روز بارش بارف داریم و بعد برف ها به سرعت ذوب می شوند. شریک های تجاری این کشور در زمینه صادرات و واردات، آلمان، هلند، لهستان و استوانی می باشد.

 

برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه گذاری در اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 اخذ اقامت لیتوانی با سرمایه گذاری

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری در بعضی مواقع موجب اقامت دائم می شود. اگر سرمایه فرد از 260000 یورو کم تر نباشد فرد این امکان را دارد که برای اقامت 5 سال لیتوانی اقدام کند. از روش های خوب برای مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک و خرید اوراق قرضه است؛ که متأسفانه منجر به اخذ اقامت نمی شود. سرمایه گذاران در ابتدا به مدت 1 سال کارت موقت اقامت دریافت می کنند و بعد از 5 سال درخواست اقامت دائم می دهند.

 استاندارد های سرمایه گذاری

برای مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری باید اصول و استانداردهای سرمایه گذاری کشور نروژ را بدانید. شناخت نظام قضایی هر کشور می تواند بهترین راهنما برای مسیر سرمایه گذاری باشد. اگر یک کشور نظام درست و عادلانه ای داشته باشد به طوری که بین اتباع خود و اتباع خارجی تفاوتی قائل نشود و همچنین مصادر اموال پایین باشد از نشانه های کشور خوب برای سرمایه گذاری می باشد. طبق نمودار زیر شما نرخ مصادره اموال در کشور لیتوانی در طی سال ها را می بینید. عدد 1 در این نمودار بیانگر امنیت خوب برای سرمایه گذاری در کشور لیتوانی می باشد.

نرخ مصادره اموال در لیتوانی


 شاخص های اقتصادی تاثیرگذار لیتوانی

یکی از نکات مثبت در رابطه با اقتصاد کشور لیتوانی، این است که اقتصاد این کشور در حال رشد می باشد. این کشور در سال2015 به اتحادیه اروپا و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) پیوست. این کشور در حال حاضر پذیرای پروژه های سرمایه گذاری خارجی می باشد. یکی از ملاک های سنجش رشد اقتصادی، تولیدات ناخالصی هر کشور است. تولیدات ناخالصی داخلی در کشور لیتوانی در سال 2017، رشد به سزایی داشته است که موجب ایجاد 5000 شغل شده است. جدول زیر یک سری آمار و ارقام در رابطه با اقتصاد کشور لیتوانی به نمایش گذاشته شده است.


خرید ملک برای سرمایه گذاری در لیتوانی

یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک می باشد. شما می توانید با مبالغ پایین تر اقدام به خریداری ملک در لیتوانی بکنید. شما می توانید با مبلغ 50 یا 60 هزار یورو ملکی را خریداری کنید. خرید ملک برای سرمایه گذاران خارجی بسیار پر سود می باشد. به دلیل رشد و پیشرفت روز افزون این کشور امکان سرمایه گذاری سودمندی برای خارجی ها دارد. لازم است که این نکته را دوباره منذکر شوم که خرید ملک نمی تواند باعث اقامت در این کشور شود و این میتواند از نکته منفی خرید ملک در لیتوانی باشد.
 
برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

 ثبت شرکت و کار آفرینی در کشور لیتوانی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت می باشد. امکان آن هست که این روش از طریق کارآفرینی صورت پذیرد. معمولا ثبت شرکت در کشور ها با مسئولیت محدود انجام می پذیرد. برای ثبت شرکت و اخذ اقامت، حداقل شما باید 6 ماه عضو اعضا این شرکت باشید و لازم است که سه نفر از شهروندان کشور لیتوانی را استخدام کنید. میانگین دستمزدی که این کارکنان باید دریافت کنند، نباید کم تر از 28000 یورو باشد. برای اقامت، ابتدا به فرد یک اقامت یک ساله می دهند و بعد دوسال تمدید می شود. سرمایه برای ثبت شرکت 2500 یورو می باشد. ولی برای اقامت این مبلغ سرمایه نباید کم تر از 260000یورو باشد و همچنین شما باید حداقل سه شغل ایجاد بکنید. بنابرین کشور لیتوانی به شما یک اقامت 5 ساله می دهد

 خرید اوراق قرضه دولتی 

یکی از راه های مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. دولت لیتوانی طی بیانیه ای، اعلام کرده است که پروژههای سبز و حمایت دولت در مورد تامین منابع مالی در لیست اوراق بهادر موجود می باشد. دولت مبلغ حدود 20 میلیون یورو، بابت اوراق قرضه در منابع مالی قرار می دهد. نرخ سود به طور سالانه1.2 درصد می باشد، که با توجه به رشد و پیشرفت این کشور فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.

 مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری مزایا و معایبی دارد که به آن می پردازیم.
مزایای این کشور شامل موارد زیر می باشد:
  • این کشور به سرعت در حال پیشرفت و رشد است.
  • از نظر نیروی کار تحصیلی و سطح آموزش در اروپا اول است. اگثر جمعیت کشور افراد با تحصیلات عالی و متوسط هستند.
  • در زمینه کشاورزی،صنایع غذایی،ساخت و ساز و مهندسی دارای متخصصین بسیاری است.
  • لیتوانی از سال2015 به اتحادیه اروپا پیوست.
  • پایتخت این کشور بهترین اب و هوا را داراست.
معایب این کشور شامل موارد زیر میباشد:
  • در زمینه صادرات به کشور روسیه وابسته است و امنیت پایینی دارد
  • نرخ مهاجرت به این کشور پیامد های منفی روی اقتصاد آن گذاشته است.
  • سخت گیری دولت لیتوانی بر روی مالیات و ثبت شرکت
  • وجود تغییرات در شاخص های سرمایه گذاری
 

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. به طور کل لیتوانی برای کسب سود در سرمایه گذاری کشور خوبی است ولی در بعضی مواقع منجر به اقامت دائم نمی شود. اطلاعات جزئی تر و دقیق تر مربوط به مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری نیاز به بررسی شرایط فردی هر متقاضی دارد و الزاما یک روش برای تمامی افراد کار گشا نخواهد بود. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید