مهاجرت به لوکزامبرگ

مهاجرت به لوکزامبرگ

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به لوکزامبرگ در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به لوکزامبورگ


مهاجرت به لوکزامبورگ و مقدمه ای بر آن

 مهاجرت به لوکزامبورگ، راه های اخذ اقامت لوکزامبورگ و قوانین مهاجرت به لوکزامبورگ را در این مقاله به صورت علمی مورد تحقیق و بررسی قرار داده ایم. شاید برای اشخاص سوالاتی پیش آید که بهترین راه مهاجرت به لوکزامبورگ کدام است؟ کدام روش مهاجرت منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود؟ چند سال طول می کشد تا شخص اقامت و تابعیت خود را در این کشور به دست آورد؟ در این نوشتار سعی می شود به نکات مهم مهاجرت و سوالات رایج شما عزیزان پاسخ داده شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور لوکزامبورگ را دارند  باید با شرایط و ضوابط  مختلف آن آشنا شوند. به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش  مقاله ای در این مورد نوشته است تا به سوال های شما عزیزان پاسخ داده شود. بنابراین در این مقاله سعی شده است به روش های مهاجرت به کشورلوکزامبورگ، روش های سرمایه گذاری، هزینه های زندگی در لوکزامبورگ و موارد دیگر در مورد مهاجرت به این کشور اشاره کرد. پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام، مطالب این مقاله را مطالعه کرده و برای مشاوره رایگان با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.
 

ملک پور

                           

 شرایط عمومی مهاجرت به لوکزامبورگ

به دلیل ثبات بیشتر کشور لوکزامبورگ از نظر سیاسی و اقتصادی، برخی افراد قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دارند.
راه های متنوعی برای اخذ اقامت و مهاجرت به لوکزامبورگ وجود دارد که در این مقاله به همه این روش ها اشاره شده است. ولی مهاجرت به این کشور دارای شرایط خاصی می باشد. کشور لوکزامبورگ یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی، با کشورهای فرانسه، آلمان و  بلژیک همسایه می باشد. این کشور زیبا در شمال قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر لوکزامبورگ است.  مساحت این کشور حدود دو هزار و پانصد هزار کیلومتر بوده و جمعیت آن حدود ۶۰۰۰ نفر می باشد. واحد پول این کشور یورو بوده و به سه زبان آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت میکنند. دین اکثر مردم این کشور کاتولیک بوده ولی دز این میان افراد مسیحی نیز وجود دارد.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از پارامترهای مهم برای اخذ کار از یک کشور نرخ بیکاری آن کشور می باشد. براساس آمارهای گرفته شده و نمودار ذیل، نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹ ۵.۴ درصد بوده و این پایین بودن نرخ بیکاری را نشان می دهد.

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ


یکی از شرایط کشور لوکزامبورگ برای شهرونذان اتحادیه اروپا این است که نیاز به مجوز کار نداشته و می توانند بدون اجازه کارو با پیشنهاد کارفرما در آن کشور اقدام به کار کنند. یکی دیگر از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ برای شهروندان اروپایی این است که می توانند به مدت ۹۰ روز به آن کشور سفر کرده و شغل مورد نظر را پیدا کنند و از طریق اقامت کاری موفق به اخذ پاسپورت  کشور شوند. ولی شرایط برای شهروندان غیراروپایی در مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق مهاجرت کاری متفاوت است. آن ها باید ابتدا از این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنند. کارفرما درخواست کار را به وزارت کار و استخدام این کشور ارسال می کند. مدارک مورد نیاز شامل قرارداد کاری که توسط کارفرما امضا شده،مدارک تحصیلی تایید شده، گواهی تولد و ... می باشد. شهروند غیر اروپایی بعد از ۵ سال کار و اقامت در این کشور می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورده و بعد از آن با داشتن شرایط خاص برای اخذ پاسپورت اقدام کنند. شرایطی که برای اخذ تابعیت وجد دارد این است که شخص باید به زبان نروژی مهارت کافی داشته و آشنایی کافی به فرهنگ این کشور را داشته باشد. یکی دیگر از شرایط اخذ تابعیت این است که شخص در طول اقامت نباید خلافی مرتکب شده باشد.
 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت تحصیلی به کشور لوکزامبورگ

یکی از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ تحصیل در این کشور می باشد. مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل منجر به اقامت دائم نمی شود ولی با داشتن شرایط خاص می تواند این شرایط را به وجود آورد. سن شروع تحصیلی کودکان در این کشور از ۴ سالگی بوده و نظام تحصیلی سخت گیری را دارد. نظام تحصیلی لوکزامبورگ به این گونه است که هر دو سال  سطح علمی دانش آموزان در دروس مختلف سنجیده شده و براساس آن تصمیم گیری می شود. کشور لوکزامبورگ دارای مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی می باشد و به سه زبان فرانسوی، آلمانی  و لوکزامبورگی تدریس می شود . آن چه در مهاجرت به لوکزامبورگ ضروری است بدانید این است که کودکان از سه سالگی زبان فزانسه را آموزش دیده و از ۶ سالگی شروع به آموزش زبان آلمانی می کنند.
نکته مهم این است که برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تدریس شده ولی به زبان فرانسه و آلمانی نیز تدریس می شود. کسانی که قصد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیال را دارند می توانند برای مقاطع لیسانسد فوق لیسانس و دکتری اقدام کنند. رشته های گوناگون در دانشگاه های این کشور تدریس می شود ولی رشته های بازرگانی و امور مالی از رشته های پرطرفدار می باشد. چیزی که در مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیال مهم است شهریه دانشگاه ها می باشد. شهریه براساس دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر بوده ولی حدودا ما بین ۸۰۰۰  تا ۱۰.۰۰۰ یورو تخمین زده اند. دانشجوها ضمن تحصیل اجازه کار داشته که از ۱۰ تا ۴۰ ساعت می توانند کار کنند که بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است.
نکته مهم دیگر در مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل، هزینه های زندگی و مسکن می باشد. هزینه مسکن حدودا ۱۰۰۰  تا ۲۰۰۰ یورو بوده و این مبلغ بسته به نوع ملک تفاوت دارد. نکته قابل ذکر برای افرادی که قصد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل را دارند این است که هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد. مهاجرت به نروژ از روش تحصیلی منجر به اقامت دائم و تابعیت نمی شود ولی با  تبدبل ویزا به ویزای کاری این امکان وجود دارد.
 •   University of Luxembourg                              دانشگاه لوکزامبورگ                                         
 • Scared heart university Luxembourg                    دانشگاه سکرد هارت لوکزامبورگ                      
 • International university institute of Luxembourg       دانشگاه بین المللی لوکزامبورگ     
 

 سرمایه گذاری در لوکزامبورگ و اخذ اقامت از این طریق

یکی  دیگر از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری می باشد . روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد ولی وجه مشترک همه آن ها این است که باید سرمایه به مدت ۵ سال حفظ شود و در صورت موفق بودن، بعد از ۵ سال می توانند درخواست اقامت دائم دهند و بعد از این ۵ سال نیز می توانند برای اخذ شهروندی نیز اقدام کنند که شرایط خاص خود را دارد.  همان طور که ذکر شد شرایط لازم برای اخذ تابعیت عبارتند از:
 • آشنا بودن به فرهنگ نروژ
 • آشنایی کامل به زبان نروژی
 • عدم سوء سابقه کیفری در مدت اقامت در نروژ
 • روش های سرمایه گذاری
شخص سرما یهگذار میتواند با شخصی که در لوکزامبورگ شرکت ثبت شده دارد شریک شده و میزان شرمایه تعیین شده حداقل ۵۰۰ هزار یورو است.
سرمایه گذاری در شرکت در حال فعالیت: افراد می توانند مبلغ ۵۰۰ هزار یورو را در شرکتی که در حال فعالیت است ولی یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنند سرمایه گذاری کرده و سرمایه خود را ۵ سال در این کشور حفظ کرده  و در سه سال اول کار ۵ موقعیت شغلی به دست آورده باشید. در این صورت می توانید پاسپورت این کشور را بعد از ۵ سال اخذ کنید.
سرمایه گذاری در بخش مدیریتی شرکت در حال فعالیت:  یکی دیگر از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری این است که مبلغ سه میلیون یورو در بخش مدیزیتی شرکت سرمایه گذاری کنید که این شرکت باید در حال فعالیت بوده و یا جدیدا به ثبت رسیده باشد.
سرما یه گذاری در صندوق ملی:  روش آخر در مورد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری این است که مبلغ ۲۰ میلیون یورو در صندوق  سپرده و موسسه های مالی این کشور سر مایه گذاری کرده و این مبلغ را حدود ۵ سال در آن صندوق نگه دارید.
نکته مهم دیگر در هنگام مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری ، نرخ مالیات است که در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۸.۷۸ درصد نشان داده شده است.

نرخ مالیات در لوکزامبورگ


برای مطالعه شرایط وکیل مهاجرتی و سرمایه گذاری 50 هزار یورویی بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

ازدواج یکی از روش هایی است که افراد در مهاجرت به لوکزامبورگ آن را امتحان می کنند. سیستم این کشور به این گونه می باشد که اگر شخص با تبعه لوکزامبورگی ازدواج کند می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ کند. نکته مهم در مورد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج این است که اگر دولت به صوری بودن ازدواج پی ببرد شخص را به کشور خود باز می گرداند. سن ازدواج باید بالای ۱۸ سال بوده و ازدواج آن ها به صورت قانونی ثبت شده باشد. بعد از ارائه مدارک شخص اقامت موقت گرفته و ۳ سال بعد از دوام یافتن زندگی اقامت دائم می گیرند. بعد از ۵ سال مهاجرت به اوکزامبرگ و واقعی بودن ازدواج و بلد بودن زبان لوکزامبورگی تابعیت این کشور را می توانند درخواست دهند.
 • مدارک لازم برای دریافت اقامت
 • سند ازدواج
 • سند باطل شدن ازدواج قبلی و یا فوت همسر قبلی
 • مدارک شناسایی فرزند ( در صورت داشتن فرزند)

 اخذ تابعیت لوکزامبورگ از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد یکی از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ می باشد. کشور های مختلف دارای  سیستم مطلق خون و یا سیستم مطلق خاک می باشند. ولی بعضی از کشور ها دارای هر دو سیستم می باشند. کشور لوکزامبورگ دارای سیستم خون بوده و فرزند متولد شده در صورتی پاسپورت این کشور را اخذ می کند که یکی از والدین تابعیت این کشور را دارا باشد. ولی شرایط دیگری را نیز دارا می باشد که از طریق خاک نوزاد متولد شده می تواند تابعیت این کشور را اخذ کند. در صورتی که  پدر و مادر کودک ناشناخته نباشد به او تابعیت لوکزامبورگی داده می شود. و مورد دوم در اخذ شهروندی این کشور از طریق تولد این است که اگر یک سال بعد از اقامت در ل.کزامبرگ صاحب فرزند شده باشند، آن فرزند در ۱۸ سالگی تابعیت این کشور را اخذ می کند. ولی نکته این است که ۵ سال آخر باید در این کشور اقامت داشته باشند.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق پناهندگی

براساس کنونسیون ژنو، پناهنده به کسی گفته می شود که به واسطه دین، عقاید سیاسی، نژاد، و یا عضویت در گروه های اجتماعی بیم آن می رود که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گیرد. مشکلات اقتصادی، جنگ، و نامنی سیاسی و اقتصادی ازجمله مسائلی است که باعث شده است افراد زیادی به پناهندگی روی بیاورند. برخی از افراد برخلاف خطرهای پناهندگی در مهاجرت به لوکزامبورگ، سعی در امتحان کردن این روش را دارند. امور خارجه و امور مربوط به اروپاییان مسئل رسیرگی به مسائل پناهندگان می  باشد. نام این اداره، اداره پذیرش و ادغام لوکزامبورگ بوده و به امور پناهندگان رسیدگی می کند.
در مهاجرت به لوکزامبورگ باید بدانید که کشور لوکزامبورگ به  دو نوع حفاظت بین الملی  رسیدگی می کند که شامل پناهندگی و حمایت کمکی می باشد.
زمانی که  پناه جو  به اداره امور خارجه و اروپا درخواست میدهد شخص پناه جو با کارمند این اداره ملاقات کرده و تمامی مسائل مربوط به حقوق پناهندگی به شخص توضیح داده می شود.
موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی تمامی کشور ها و  مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق پناهندگی فعالیتی نداشته و تمامی اطلاعات صرفا در جهت آگاهی دادن شما عزیزان بود.

مهاجرت به لوکزامبورگ و هزینه های زندگی

با توجه به هزینه بالای زندگی در لوزامبرگ قبل از مهاجرت باید به آن ها توجه کرد.یکی از پارامترهای مهم در مهاجرت به لوکزامبورگ هزینه های زندگی می باشد که  اطلاعات مختصر در مور هزینه خوراک و غذا ذکر شده است.. طبق آمارهای انجام شده، کشور لوکزامبورگ کشور گرانی  برای زندگی کردن بوده و مردم به دلیل هزینه های بالا  و مالیات بالا در هزینه ها مشکل دارند.در جداول ذیل برخی از هزینه ها ذکر شده است.  علاوه برهزینه ها مالیات بالا یکی از مشکلات دیگر مردم این کشور می باشد.  همان گونه که در جدول بالا در مورد مالیات مشاهده کردید نرخ مالیات در این کشور ۴۸.۷۸ درصد می باشد. بنابراین در مهاجرت به لوکزامبورگ به این مورد باید توجه کرد.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ

برای مطالعه شرایط مهاجرت به کانادا و مهاجرت به اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 اخذ تابعیت لوکزامبورگ

افراد مختلف پارامتر های متنوع در مورد مهاجرت به لوکزامبورگ دارند. روش های مختلف مهاجرت به لوکزامبورگ و اخذ تابعیت این کشور برای شما عزیزان توضیح داده شد. همان گونه که ذکر شد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تولد و ازدواج می تواند   تحت شرایط خاص منجر به تابعیت شخص شود. ولی صرفا مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل منجر به تابعیت این کشور نشده و شخص باید ویزای خود را به کاری تغییر دهد. سرمایه گذاری نیز از روش هایی بود که با این روش شخص می تواند بعد از گذشت ۵ سال درخواست تابعیت دهد. ولی همان گونه که می دانید امر مهاجرت امری سخت و پیچیده بوده و برای موفق شدن در این راه نیازمند یک وکیل متخصص و مجرب می باشد . لذا شما عزیزان می توانید برای مشاوره در مورد ممهاجرت به لوکزامبورگ با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از تمامی شرایط مطلع شوید.
 

مهاجرت به لوکزامبرگ، راه های اخذ اقامت لوکزامبرگ و قوانین مهاجرت به لوکزامبرگ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همان گونه که ذکر شد کشور لوکزامبرگ یکی از کشورهای ثروتمند اروپایی بوده و مورد توجه افراد زیادی در امر مهاجرت می باشد. ولی آن چه که در امر مهاجرت به لوکزامبرگ باید به آن توجه کنید این است که افراد باید به هزینه های بالای زندگی، سرمایه بالای مورد نیاز و مالیت بالا توجه داشته باشند. از این رو به شما عزیزان پیشنهاد می شود که جهت افزایش اطلاعات خود در این زمینه، ویدیوهای رایگان موسسه حقوقی ملک پور و محصولات گام به گام مسیر مهاجرت را مشاهده فرمایند.
 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید