مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی


 شما هم اگر جزوه آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی دارید. و می خواهید بدانید چه مسیری را برای مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی در سال 2019باید بگذرانید. بهتر است این مقاله را مطالعه کنید و به جزء این سوال به سوالات دیگر مثل:
  • برای مهاجرت به فرانسه از طریق ‍‍‍‍‍پناهندگی چه شرایطی باید داشته باشید؟
  • افرادی که به فرانسه پناهنده می شوند در کشور فرانسه در چه وضعی هستند؟
  • افرادی که در فرانسه پناهنده شدند و کارت پناهندگی دریافت کرده اند، این کارت برای چه مدت اعتبار دارد؟
  • چه افرادی می توانند برای مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی درخواست بدهند؟
در حالت کلی اشخاصی می توانند درخواست پناهندگی برای یک کشور دیگری را بدهند که در داخل کشور خود مورد تهدید از سمت دولت یا افرادی دیگر قرار بگیرند. و دولت کشورشان نتواند امنیت جانی شخص را  تامین کند. در این صورت است که افراد می توانند درخواست پناهندگی بدهند. هر کشور در اتحادیه اوپا قوانین مخصوص به خود را در مورد پناهندگی دارد. و در بین این کشور ها فرانسه داری سخت ترین قوانین پناهندگی است، و به همین خاطر مورد انتقاد قرار می گیرد. و اگر مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی را دارید، باید از موسسه های و انجمن های که درزمینه پناهندگی فعالیت می کنند کمک بگیرید. و موسسه حقوقی ملک پور به شما پیشنهاد می کند از راه های دیگری به کشور فرانسه مهاجرت بکنید و به هیچ وجه این راه را پیشنهاد نمی دهد.
برای پناهندگی دو پیمان بین المللی  کلی در جهان وجود دارد که کشور فرانسه با توجه به این دو پیمان، قوانین برای ورود پناهندگان به کشورش  را ذکر کرده است. و در این قوانین  مراحل درخواست پناهندگی و حقوقی که پس از پذیرش این افراد به آن ها می دهد را تعیین می کند. نام این دو پیمان، پیمان نامه ژنو 1951 و پیمان نامه اروپایی  حقوق بشر است.
از نظر قوانین کشور فرانسه دو نوع حمایت برای پناهندگان تعیین شده است:
  • قانون پناهندگی: به شخص پناهنده کارت اقامت ده سال داده می شود و هر ده سال به طور خودکار تمدید می شود.
  • حمایت جنبی: به شخص پناهنده کارت اقامت یک سال داده می شود و در پایان سال اگر همچنان جانش در خطر باشد این اقامت دوباره تمدید می شود.
نکاتی که اشخاص پناهنده باید آن را رعایت بکنند:
  • از تمامی مدارک تحویل داده شد به دولت فرانسه یک کپی داشته باشید.
  • مدارک کپی را به ادارت تحویل دهید و مدارک اصل نزد خود نگه دارید.
  • تمامی مدارک را با پست سفارشی دوقبضه که قبضه آبی رنگ نشان دهنده تایید ارسال مدارک و قبضه صورتی رنگ برای تایید دریافت است، بفرستد و این دو قبض را نزد خود نگه دارد.
نکته: شما برای انجام کارهای درخواست پناهندگی باید یک آدرس پستی داشته باشید که این آدرس را میتوانید از یک شخص حقیقی بگیرید یا انجمن های که در زمینه پناهندگی کار می کنند برای شما این ادرس پستی را که مورد تأیید پلیس است وبه رسمییت شناخته می شود تهیه کند.

مراحل برای مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

ابتدا به اداره پلیس مراجعه و با داشتن چهار قطعه عکس، و در صورت داشتن شناسنامه و ویزا وگذرنامه آن ها را اداره پلیس تحویل یک فرم را پر می کنید که در آن مشخصات خود و کشورهای که از آن ها عبور کرده اید را می نویسید و برای شما وقت ملاقات بعدی تعیین می شود.اگر در مسیر خود از یک کشور اروپایی عبور کرده باشید دولت فرانسه به شما اجازه اقامت نمی دهد. و برای ملاقات دوم که به اداره پلیس می روید به شما می گوین آیا اجازه اقامت دارید یا خیر؟
در صورت پذیرفته شدن اقامت شما ،برایتان در طول 15 روز کارت اقامت سبز صادره می شود که به شما اجازه اقامت یک ماه می دهد وبه شما پرسش نامه داده می شود که آن را باید پزد کرده و به سازمان  پناهندگان فرانسه بفرستید. و افپرا درخواست شما را یا با دعوت شما و یا بدون دعوت شما می تواند مورد بررسی قرار دهد. در صورت که پناهندگی شما پذیرفته شود شما با در دست داشتن 4 عکس و آدرس محل سکونت خود به اداره پلیس مراجعه و آن ها باید کارت زرد که اجازه اقامت سه ماهه فرانسه و اجازه کار به شما می دهند. و شما  پس از انجام  معاینات پزشکی  می توانید کارت اقامت ده سال دریافت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی و سخن پایانی

موسسه حقوقی ملک پور در حالت کلی پناهندگی را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کند. و شما می توانید با هزینه کمتر به کشور فرانسه مهاجرت کرد و از تمامی حقوق برخوردار باشید.شما می توانید با مشاوره با وکلای مجرت ما در موسسه حقوقی ملک پور در وین یا با همکاران ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 
 
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید