مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری


مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت سوئیس در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است. راه های سرمایه گذاری در سوئیس کدامند؟ چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری اقام کشور سوئیس را اخذ کرد؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری هدف این نوشتار است. کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE، همکار ما در اتریش در این نوشتار تلاش نموده اندکه تمام نکات مهم را در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری بیان نمایند.جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت شما می توانید با همکاران ما در دفتر مرکزی مشاوره ای MIE تماس بگیرید .
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کارآفرینی
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و مزایا و معایب آن

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی

برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، شما باید بدانید که این کشور یکی از بهترین و مهاجر پذیر ترین کشورهاست. این کشور دارای ایالات هایی به نام کانتون است که قوانیت موجود در هر کانتون با کانتون دیگر متفاوت است . سوئیس از لحاظ بالا بودن سطح کیفیت زندگی،  بی طرف بودن سیاسی و استاندارد های بالای زندگی، بسیار مورد توجه قرار میگرد و همین امر باعث مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و جذب افراد ثروتمند می شود. بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند کشور سوئیس بسیار سرد است؛ این کشور آب و هوای معتدلی دارد و هم چنین در فصل زمستان به ندرت به دمای صفر درجه می رسد. لباس های نازک برای فصل تابستان و لباس های گرم برای فصل زمستان در این کشور مورد نیاز است.
 • پایتخت       برن
 • زبان رسمی   آلمانی-ایتالیایی-فرانسوی-رومانش
 • جمعیت        7،591،400 نفر

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت

برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت، لازم است که شما بدانید چه روش هایی می تواند منجر به اقامت شما در کشور سبز و زیباس سوئیس شود. شما می توانید از طریق ثبت شرکت و پرداخت مالیات اقامت سوئیس را اخذ کنید. این دو روش که در ادامه مطلب به آن می پردازیم، منجر به اخذ اقامت سوئیس می شود. افراد خارجی که در سوئیس اقامت موقت دارند، می توانند بعد از 12 تا 15 سال در خواست اقامت دائم کنند. البته که کشور سوئیس مانند سایر کشور ها، لازم است که شما با فرهنگ و مردم سوئیس آشنا باشید و هچنین بتوانید به زبان محلی مردم این کشور صحبت کنید. نکته مثبتی که این کشور دارد این است که، فرد می تواند ضمن حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت کشور سوئیس را دریافت کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری

برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری باید اصول و استانداردهای سرمایه گذاری کشور سوئیس را بدانید. شناخت نظام قضایی هر کشور می تواند بهترین راهنما برای مسیر سرمایه گذاری باشد. مسلم است که افراد سرمایه گذار دوست دارند که اموال و سرمایه آن ها در کشوری که می خواهند سرمایه گذاری کنند حفظ شود. اگر یک کشور نظام درست و عادلانه ای داشته باشد به طوری که بین اتباع خود و اتباع خارجی تفاوتی قائل نشود و همچنین مصادر اموال پایین باشد از نشانه های کشور خوب برای سرمایه گذاری می باشد. همچنین کشور سوئیس از لحاظ کنترل فساد و کار های غیر قانونی در رتبه بسیار عالی قرار دارد.طبق نمودار زیر شما نرخ مصادره اموال در کشور سوئیس در طی سال ها را می بینید. عدد 1 در این نمودار بیانگر امنیت خوب برای سرمایه گذاری در کشور سوئیس می باشد.

نرخ مصادره اموال در سوئیس


مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، لازم است که شما شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری را بدانید.کنترل فساد، نظام قضائی سالم و امنیت سرمایه گذاری موجب مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری شده است علاوه برآن، نرخ تورم و ثبات اقتصادی، یکی از معیار های مهم برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری می باشد. نرخ سود وام در سوئیس طی آخرین خبر از بانک سوئیس،2 درصد می باشد. در سال2018، طبق جدید تری آماری که به دست داریم، نرخ تروم زیر 1 درصد می باشد. شما می توانید این آمار را در نمودار زیر با جزئیات بیشتری تماشا کنید.
 • نرخ بیکاری               2،3 درصد
 • نرخ اشتغال                80 درصد
 • نرخ رشد ناخالصی داخلی     1،7 درصد

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک می باشد. اگر شما می خواهید از طریق سرمایه گذاری در سوئیس به روش خرید ملک، اقامت بگیرید لازم است که بدانید این روش به شما اقامت نمی دهد. و شما نمی توانید در سوئیس ملک خریداری نمایید. تنها افرادی که در این کشور اقامت دارند می توانند املاک، زمین ها و مستغلات در سوئیس بدون هیچ محدودیتو ممنوعیتی خریداری کنند. مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک برای کسانی مناسب است که تنها قصد دارند با این کار کسب سود کنند. مؤسسه حقوقی ملک پور، به شما توصیه می کند که اگر میخواهید با سرمایه گذاری، اقامت کشور سوئیس را اخذ کنید این روش مناسب نیست و شما می توتنید از طریق ثبت شرکت و پرداخت مالیات این کار را انجام دهید.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کارآفرینی

یکی از روش های دریافت اقامت سوئیس مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کارآفرینی می باشد. در واقع شما با ثبت شرکت و ایجاد اشتغال در سوئیس و تاثیر گذاری مثبت در اقتصاد سوئیس، می توانید اقامت دائم و در نهایت پاسپورت سوئیس را دریافت کنید.
از جمله مزایای ثبت شرکت در کشور سوئیس عدم محدودیت برای ملیت افرادی است که به عنوان سهام دار در شرکت فعالیت می کنند. همچنین شما  به همراه خانواده این امکان را دارید تا بانک های سوئیس حساب افتتاح کنید و از امکاناتی همچون تحصیل در مدارس و دانشگاه های سوئیس بهره مند شوید؛ علاوه بر این شما اجازه خواهید داشت تا در کشورهای عضو شنگن آزادانه رفت و آمد کنید. در کشور سوئیس شرکت هایی که مجوز ثبت را دارند شرکت سهامی با مسوولیت محدود و مختلط سهامی است که پیشنهاد ما استفاده از وکیل مناسب جهت انجام امور مربوط به آن است.
توجه داشته باشید که پروسه ی انجام ثبت شرکت بین بین 5 الی 6 ماه زمان می برد و پس از ثبت شرکت در سوئیس به شخص متقاضی کارت اقامت برای مدت یک سال داده می شود. البته این کارت اقامتی یک ساله در پایان هر سال قابلیت تمدید را دارد.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و پرداخت مالیات

یکی از روش های دریافت اقامت سوئیس مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و پرداخت مالیات می باشد. شما می توانید با حداقل مبلغ 150،000 فرانک برای اقامت در سوئیس اقدام کنید. همانطور که گفته شد کشور سوئیس دارای ایالت هایی به نام کانتون است که هر کدام قانون خاص خود را دارند. این مبلغ 150،000 فرانک در بعضی کانتون های سوئیس بیشتر است و حتی گاهی اوقات این مبلغ 1،000،000 فرانک می باشد؛ پس شما قبل از انتخاب منطقه مورد نظر برای سرمایه گذاری، از مبلغ مورد نیاز برای هر کانتون مطلع شوید. مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، تحت عناوین بازنشستگی، ثروتمندان و کارفرمایان اعطا می گردد. این نکته را بدانید که شما باید منبع درآمد قانونی خود را برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری نشان دهید.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و مزایا و معایب آن

برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، شما بایست مزایا و معایب این کشور را‌بدانید. از معایب این کشور می توان به بالا بودن هزینه زندگی و سرمایه گذاری و چالش تحصیل فرزندان به زبان مردم سوئیس در مدارس دولتی اشاره کرد. مزایای این کشور عبارت است از:
 • شما می توانید ملک را در سوئیس بخرید یا سرمایه گذاری کنید.
 • این کشور شرایط ایده آلی را برای افراد ثروتمند و بازنشسته داراست.
 • شما می توانید با مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، از آزادی های شخصی و حریم خصوصی بهره مند شوید.
 • سرمایه گذاری در کشور سوئیس موجب اخذ اقامت دائم می شود.
 • از لحاظ سطح زندگی و کار در اروپا جز با کیفیت ترین ها قرار دارد.
 • شما می توانید با مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری برای اقامت خانواده و تحصیل فرزندان خود به راحتی اقدام کنید.
 • محدودیت سنی وجود ندارد.
 • از لحاظ سرمایه گذاری، جز امن ترین کشور ها است.
 • با گرفتن اقامت در سوئیس شما می توانید به راحتی در کشور های حوزه شینگن، رفت و آمد کنید.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت.  اطلاعات جزئی تر و دقیق تر مربوط به مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری نیاز به بررسی شرایط فردی هر متقاضی دارد و الزاما یک روش برای تمامی افراد کار گشا نخواهد بود. .
 
 
 

از این رو شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص MIE در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و سایر موضاعات پیرامون مهاجرت و همچنین وکلای موسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر دنیا بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید. شما می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله، پیشنهادات، نظرات و سئوالات خود را با ما درمیان بگذارید

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید