مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به سوئیس از طریق کار


مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و  اخذ اقامت سوئیس از طریق مهاجرت کاری در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالات زیادی در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق کار داشته باشید. شرایط خود اشتغالی در این کشور چگونه است؟ آیا افراد اجازه اخذ ویزا برای همراه دارند؟ نرخ بیکاری در این کشور چند درصد است؟ میزان حقوق دریافتی در این کشور چگونه می باشد؟همه اطلاعات مهم در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق کار بررسی خواهد شد. شما در این مقاله در مورد فرایند اخذ ویزا، مجوز اقامت، خود اشتغالی، ویزای همراه، میزان حقوق و نرخ بیکاری اطلاعات جامعی دریافت خواهیذ کرد. ویزای کاری سوئیس و فرایند اخذ آن دارای پروسه های مختلف بوده و به همه آن ها اشاره خواهیم کرد. بنابراین در این نوشتار سعی شده است اطلاعات مربوط به مهاجرت به سوئیس از طریق کار به صورت مفصل برای شما ارائه شود.شما عزیزان برای اطلاعات جامع تر می توانید علاوه بر مطالعه مقاله با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش  تماس گرفته وبا مشاوران مجرب و متخصص در مورد تمامی اطلاعات مربوط به اخذ ویزای کاری مشاوره کاملا  رایگان دریافت کنید.
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و شرلیط عمومی
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و ویزای کاری سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس                        
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و نرخ بیکاری در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹                        
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار ومیزان حقوق در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و نحوه کاریابی در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و موسسات کاریابی در سوئیس  
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار  و سخن پایانی

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و شرایط عمومی آن

یکی از کشورهای مهم که برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار مد نظر افراد قرار می گیرد کشور سوئیس است. سوئیس یکی از کشورهای مورد علاقه افراد برای مهاجرت و ادامه زندگی می باشد. دلایل متنوعی برای انتخاب این کشور برای مهاجرت  میتوانیم ارائه دهیم. کشور سوئیس دارای شرایط اقتصادی مناسب بوده و از استانداردهای بالایی براب زندگی برخوردار می باشد. یکی دیگر از معیار های افراد هنگام مهاجرت به سوئیس از طریق کار  مالیات کشور می باشد. براساس آمارهای ارائه شده مالیات اخذ شده توسط این کشور از میزان مناسبی برخوردار است. یکی از الزامات مهاجرت به این کشور از طریق کار مجوز کار می باشد. میزان سهمیه برای افراد غیر اتباع سوئیسی کاهش یافته و به همین دلیل افراد باید برای کار در این کشور مجوز کار بگرند. به دلیل برخی مشکلات دولت سوئیس میزان مجوز کار را برای افراد خارج از اتحادیه اروپا را کاهش داده که این میزان برای مجوز کاری کوتاه مدت و بلند مدت کاهش یافته است. ولی با داشتن تخصص کافی در شغل مورد نظر و یافتن شرکت هایی که کمبود نیرو دارند می تواند در اخذ ویزای کاری تاثیر گذار باشد.
نکته مهم دیگر در این زمینه این است مقدار مهاجران به سوئیس دو برابرکشور آلمان می باشد و بیشترین نرخ مهاجرت در اروپا مربوط به کشور سوئیس می باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و ویزای کاری سوئیس

یکی از پارامتر های مهم در مهاجرت به سوئیس از طریق کار و ویزای کار سوئیس مربوط به فرایند اخذ این ویزا می شود. این پروسه براساس شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت می باشد.  قانون برای شهروندان اتحادیه اروپا به این گونه می باشد که افراد بدو ویزا وارد خاک سوئیس شده و به دنبلال کار گشته و یا مشغول به اخذ کار می شوند.

شرایط برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا:

برای اخذ ویزای کار سوئیس در مهاجرت به سوئیس از طریق کار باید دارای تحصیلات عای و یک شغل حرفه ای باشید تا موفق به پیدا کردن شغل مورد علاقه شوید. نخشتین مرحله برای ویزای کار سوئیس یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشد. برای این منظور کارفرما باید اثبات کند که هیچ شهروندی از سوئیس و اتحادیه اروپا برا شغل مورد نظر واجد شرایط نبود.بعد از دخواست اخذ ویزای کار سوئیس، شخص متقاضی  طبق زمان ملاقات تعیین شده به سفارت سوئیس در کشور خود مراجعه می کند. در این جلسه در مورد مدارک مورد نیاز توضیح مفصل می دهند. بعد از اخذ ویزای کار سوئیس شخص می تواند وارد خاک سوئیس شده و به حضور مقامات اکانتون رفته و ثبت نام کند که برای این کار ۲ هفته مهلت دارد. در فیر این صورت اجازه کار ندارد.
مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس
مدارک مورد نیاز در اخذ ویزای کار سوئیس برای شهروندان اتحادیه اروپا
 • پاسپورت دارای اعتبار و یا کارت ملی
 • ارائه فتوکپی از قراردادنامه اجاره برای اخذ آدرس
 • عکس پاسپورتی
 • یک مدرکی مرتبط با شغل مورد نظر که سابقه فعالیتی شما را نشان دهد.
مدارک لازم در مهاجرت به سوئیس از طریق کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا متفاوت بوده  و قبل از ارائه مدارک باید سایت مربوط به مهاجرت را مطالعه فرمایید زیرا مدارک براساس کانتون های متفاوت متغیر می باشد.
 • مدارک لازم برای پشتیبانی از درخواست متقاضی
 • کپی از صفحات پاسپورت
 • کپی از آگهی ها که نشان دهد این شغل در سوئیس و در اتحادیه اروپا آگهی شده است.
 • ارائه رزومه کاری
 • کپی از مدارک مانند گواهی ه و دیپلم هاا که باید به یکی از زبان های آلمانی فرنسوی و یا انگلیسی تصحیح شده باشد.
 • ترجمه مدارک تحصیلی 
 • ارائه مدرک آیلتس
 • سند ازدواج
نکته: در مهاجرت به سوئیس از طریق کار شما هنگام درخواست برای اخذ ویزای سوئیس باید ۶۸ دلار آمریکا پرداخت کنید که این مبلغ در صورت ردی ویزا و یا انصراف از اخذ ویزا غیر قابل بازگشت خواهد بود.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و نرخ بیکاری در سوئیس

نرخ بیکاری یکی از مسائل مهم در مساله مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد. همان طور که می دانیم هر چقدر نرخ بیکاری پایین تر باشد به همان اندازه متقاضیان فرصت های شغلی بیشتری خواهند داشت. نمودار ذیل اطلاعاتی در مورد نرخ بیکاری ارائه داده است. براساس آمارها نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹، ۲.۳ درصد براورد شده است. ولی همان گونه که از نمودار مشخص است نرخ بیکاری در ژانویه ۲۰۱۹ به طور کمی افزایش یافته بود. بنابراین این درصد کم بیکاری در سوئیس خبر خوبی برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد. زیرا نه تنها متقاضی اصلی فرصت های شغلی خوبی خواهند داشت بلکه همراهان از قبیل همسر و فرزند می توانند در پروسه کاریابی بدون مشکل و مانع کار پیدا کنند. بنابراین سوئیس می تواند یک کشور ایده ال برای ادامه زندگی و کار باشد. همان طور که ذکر شد با اخذ ویزای کاری می توان اقامت گرفت و برای همیشه  در این کشور امن و زیبا اقامت کرد.

حقوق مشاغل در سوئیس


مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ سوئیس

مشاغل مورد نیاز سوئیس از مسائلی هست که در مهاجرت به سوئیس از طریق کار مورد بررسی قرار می گیرد. اشخاصی که دارای مهارت کاری بالا بوده، افراد متخصص و مدیران شانس بالایی در پیدا کرن کار در این کشور را دارند.
سوئیس دارای سه زبان رسمی آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی می باشد. برای بالا بردن شانس کاریابی شما میتوانید یکی از این سه زبان را یاد بگیرید. علاوه بر این نکات شما باید دارای مدرک دانشگاهی بوده تا بتوانید شغل خوبی پیدا کنید. سوئیس یک کشور صنعتی می باشد و  در زمینه مهندسی برق، مهندسی، شیمی و مهندسی الکترونیک فعالیت زیادی دارد. در دنیا مرکز مهم مالی سوئیس می باشد. بنابراین این کشور به رشته های تحصیلی تحلیلگران بازرگانی و تحلیلگران سیستم  بیمه و فناوری اطلاعات داروسازی مشاوره و بانکداری احتیاج دارد. نکته مهم در مورد کار در سوئیس این است که شرکت های چند ملیتی  بهترین شرکت ها برای جویای کار هستند. شرکت های ذیل از بزرگترین کشورهای چند ملیتی هستند که در سوئیس قرار دارند.
Nestlé، Novartis، Zurich Insurance، Roche، Credit Suisse، Adecco، Swiss Re و Glencore

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و میزان حقوق در سوئیس

همان گونه که می دانید یکی از پارامتر های خیلی مهم در مهاجرت به سوئیس از طریق کار میزان حقوق افراد  می باشد براساس اطلاعات میزان حقوق دریافتی ماهیانه به کارکنان از درصد بالایی برخوردار است. بنابراین ضروری است قبل از اقدام به مهاجرت به سوئیس از طریق کار حقوق دریافتی را مطلع شوید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری مؤسسه MIE اتریش جمع آوری و نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع کار غیر اخلاقی و غیرقانونی می باشد.
جدول ذیل اطلاعات مختصری در مورد لیست بعضی از مشاغل و میزان حقوق دریافتی آنان را نشان می دهد.

نرخ مالیات سوئیس


یکی دیگر از مسائل مهم در خصوص کار و درامد میزان مالیات اخذ شده توسط دولت می باشد. افراد قبل از هر گونه اقدام میتوانند با بررسی نرخ مالیات تصمیم بهتری بگیرند. همان گونه که از نمودار ذیل مشخص است نرخ مالیات  در کشور سوئیس ۱۷.۷۷ درصد براورد شده اسن. این میزان مالیات به نسبت کشورهای دیگر مناسب بوده و افراد علاقمند به کارآفرینی می توانند با سود زیاد در این کشور کار کنند.

نرخ مالیات سوئیس


مهاجرت به سوئیس از طریق کار و نحوه کاریابی در سوئیس

قبل از مهاجرت به سوئیس از طریق کار داشتن اطلاعان زیاد در مورد کشور سوئیس ضروری است. به دلیل استانداردها و ثبات اقتصادی بالا مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار بوده و مردم زیادی  مایلند در این کشور اقامت و تابعیت خود را به دست آورند. همان طور که در نمودار بالا در مورد نرخ بیکاری ارائه داده شد نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایینن بودی و افراد فرصت  های شغلی زیلدی دان.
یکی از مسائل مهم دیگر مهاجرت به سوئیس از طریق کار  نحوه کاریابی در سوئیس است. افرادی که در یک زمینه خاص متخصص بوده  و یاا افرادی که تحصیلات عالی دارند می توانند به طور مستقل برای خود شغل مناسب پیدا کنند. یافتن شغل به این گونه است که شخص به سابت  شرکت ها مراجعه کرده و بعد از اخذ پیشنهاد کاری میتوانند برای اخذ ویزا اقدام کنند. علاوه بر فرصت های شغلی برای خود متقاضی همسر و فرزندان نیز می توانند از این فرصت های شغلی استفاده کنند.

 مهاجرت به سوئیس  از طریق کار و موسسات کاریابی در سوئیس

یکی از موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق کار موضوع کاریابی می باشد.  نرخ بیکاری در این کشور پایدار  بوده و یکی از بهترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی می باشد. به همین دلیل بیشتر افراد در جستجوی یافتن کار و سایت هایی برای افزایش اطلاعات در زمینه پیدا کردن کار برای خود در این کشور می باشد.
آنچه که در مهاجرت به سوئیس از طریق کار  ضروری است این است که  اشخاص یاد از طریق کاریابی شروع به یافتن کار کنند. امروزه بیشتر افراد در سایت های خارجی  حضور داشته و از هر فرصتی برای اخذ ویزای کاری استفاده میکنند. شخص با مراجعه به این سایت  می تواند شغل مورد علاقه خو را پیدا کرده و کارفرما در صورت بپذیرش به دانشجو پیشنهاد کاری داده می شود.
سایت های ذیل که برای خارجیان اطلاعات فرصت های شغلی در سوئس را نشان می دهد:
 • Jobs
 • Jobscout 24
 • Jobsuchmaschin
 • Job Up
 • Jobwinner
 • Monster
 • Season workers

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و ویزای همراه

یکی از سوالات رایج در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق کار این است که آیا کشور سوئیس ویزای همراه دارد و همراه متقاضی شامل چه کسانی می شود.
افرادی که متاهل می باشند می توانند برای خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال میشود اقدام کنند. اگر فرزند متقاضی بالای ۲۱ سال تمام باشد در صورت وابستگی مالی به متقاضی می تواند ویزا اخذ کند. ولی والدین متقاضی و فرزندان بالای ۲۱ سال شامل این پرونده نمی شوند. و یک مساله مهم در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق کار این است که متقاضی به صورت همزمان نمی تواند برای اخذ ویزا اقدام کند و شخص باید بعد از اقامت در خاک سوئیس برای همراهان خود درخواست داده و اقدام کنند

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئیس

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت کشور سوئیس از مهم ترین پارامترهای افراد در مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد.  همانطور که در قسمت قبل  ذکر شد افراد برای اخذ ویزای کاری ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما دریافت کنند. بعد از دریافت ویزا و حضور در کشور سوئیس  دو هفته مهلت دارند برای مجوز اقامت درخوست ازائه دهند. اگر شخصی ۱۰ سال مداوم در این کشور کار کند می تواند بعد از ۱۰ سال کار متوای برای اقامت دائم اقدام کند. نکته مهم در مهاجرت به سوئیس از طریق کار و وضعیت اقامت این است که بعد از ذرخواست برای اقامت شخص می تواند با رعایت ظوابطی برای تابعیت اقدام کند.ولی اخذ تابعیت دارای چند شرط میباشد. یکی از این شرط ها این است شخص باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشد و به فرهنگ کشور نیز آشنایی داشته باشد. و حداقل ۱۰ سال بعد از اقامت می توانند برای تابعیت اقدام کنند.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و جمله پایانی

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و جنبه های مختلف از قبیل میزان حقوق پرداختی، نرخ بیکاری، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و ویزای همراه مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که ذکر شد افراد برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار و اخذ ویزای کار باید یک پیسنهاد شغلی از طرف کارفرما داشته باشند. علاوه بر آن، همان طور که ذکر شد شرایط برای اتبلع اتحادیه اروپا  و شهروندان غیر اروپایی متفاوت می اشد. 

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش در این نوشتار سعی کرده است تا اطلاعات مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهد. بعد از مطالعه این مقاله در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق کاری، برای اخذ اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و  در این زمینه از مشاوران متخصص و مجرب مشاوره رایگتن دریافت کنید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید