مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و بررسی مزایا و معایب آن همراه با شرایط و مدارک مورد نیاز به صورت علمی و دقیق در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری در سوئد می توان اقامت سوئد را اخذ نمود؟ شرایط و هزینه های مورد نیاز برای سرمایه گذاری در سوئد چگونه است؟ آیا از طریق سرمایه گذاری در سوئد همسر و فرزندان هم اقامت کسب می نمایند؟ ما در این مقاله پاسخ به این سوالات و موارد مشابه آن را خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم و امیدواریم پاسخگوی ابهامات شما در زمینه مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، باشیم. در صورت هرگونه سوالات شما همراهان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش در رابطه با مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری بهره مند شوید.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در سوئد

کشور سوئد یکی از بزرگترین کشورها در میان چند کشور موجود در حوزه اسکاندیناوی است که در قسمت شمال قاره اروپا قرار گرفته است. کشور سوئد دارای همسایگی با کشورهای فنلاند، نروژ و دانمارک می باشد. کشور سوئد به دلیل آب و هوای سرد و شرایط خاص جغرافیا و موقعیتی دارای جمعیت کمی در مقایسه به مساحت این کشور می باشد. این کشور دارای اقتصاد قوی و رو به رشد می باشد(در نمودار قابل مشاهده است) و اقتصاد این کشور غالبا در سنگ معدن، انرژی آبی، صنایع چوب و مهندسی استوار است، به همین دلیل توجه بسیاری از سرمایه داران خارجی به مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری جلب می شود. در ادامه این مقاله به راه های مختلف سرمایه گذاری در سوئد خواهیم پرداخت.
 • جمعیت       10.000.000     
 • پایتخت         استکهلم
 • زبان رسمی     سوئدی
 • واحد پول       کرون سوئد

نرخ رشد اقتصادی سوئد

 

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

برای مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت در سوئد از این راه، فقط از روش ثبت شرکت می توان به اخذ اقامت دست یافت زیرا از روش های دیگر شامل خرید ملک در سوئد شما نیاز به اقامت طولانی مدت قبل از درخواست تابعیت و اقامت دائم خود دارید. در سوئد به افراد سرمایه گذاری که به مدت 5 سال از طریق ایجاد یک کار یا کارآفرینی در سوئد اقامت دارند، اقامت دائم اعطا می کند البته ذکر این نکته مهم است که در طول این 5 سال سود شما باید مورد تایید دولت کشور سوئد باشد. بعد از 5 سال طبق موارد گفته شده شما می توانید درخواست اخذ تابعیت بدهید که حتما نیاز به تسلط به زبان سوئدی و تاریخ وفرهنگ کشور سوئد هم خواهید داشت.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری

برای مهاجرت به سوئد یا هر کشور دیگر از طریق سرمایه گذاری، باید نخست جهت جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان در آینده، شما باید به بررسی وضعیت اقتصادی کشور شامل استاندارد های سرمایه گذاری مانند نرخ امنیت سرمایه گذاری و بحث مصادره اموال در هر کشور مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار بگیرد. پس از اطمینان از این موارد شما می توانید با به روز کردن اطلاعات مرتبط با سرمایه گذاری در کشور مورد نظر خود، شروع به راه اندازی سرمایه گذاری یا بیزینس خود با در نظر گرفتن تمامی مسائل مربوطه کنید. برای کشور سوئد ما سعی نمودیم با دو نمودار مختلف، نرخ امنیت سرمایه گذاری و نرخ مصادره اموال را در این کشور به شما عزیزان نشان دهیم. لطفا با دقت آن ها را برری کنید و مد نظر قرار بدهید.

نرخ مصادره اموال . ونرخ ریسک سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

در بحث مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری نیاز است که علاوه بر مطالب گفته شده شاخص های اقتصادی این کشور نظیر تولید ناخالص داخلی و مبلغ آن، نحوه روند دریافت مالیات و مقادیر آن، نرخ بهره های بانکی و موارد مشابه بررسی و مطالعه بشود. زیرا که عدم اطلاع کافی از موارد مهم در زمینه سرمایه گذاری می تواند باعث عدم پیشرفت و سود دهی مطلوب بیزینس شما در آینده بشود. همچنین پویا بودن کشور در عرصه های اقتصادی نظیر آگاهی داشتن از نرخ بیکاری می تواند چشم انداز خوبی از شاخصه های سرمایه گذاری در هر کشور به شما نشان دهد. در این قسمت از مقاله از شما دعوت به بررسی نمودارهای موجود که به ترتیب شامل نرخ بیکاری در کشور سوئد، نرخ تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات در سوئد می نماییم.

نرخ مالبات بر درامد در سوئد

نرخ مالبات بر درامد در سوئد


مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و از طریق خرید ملک در سوئد

شاید شما مانند اکثر افراد تصور کنید با مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک می توانید مزایای زیادی از قبیل داشتن یک نوع سرمایه گذاری پر سود و اقامت دائم در سوئد را دریافت کنید اما باید متوجه باشید که روند خرید ملک و املاک در سوئد زمانی سریع خواهد بود که شما بتوانید اقامت قانونی و منبع درآمد کافی به دولت نشان بدهید و همچنین به واسطه خرید ملک به شما اقامت دائمی داده نمی شود. اگر پس از خرید ملک شما قصد فروش ان را داشته باشید باید آگاه باشید که 70 درصد از سود ناشی از فروش ملک شما بابت مالیات آن از شما گرفته می شود که این نکته بسیار مهمی در رابطه با خرید ملک در سوئد و سرمایه گذاری از طریق آن می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و از طریق ثبت شرکت در سوئد

در بین روش های مختلف مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئد می توان گفت ثبت شرکت از بهترین آنان می باشد زیرا که به موجب آن اقامت دائم و اجازه کار و تحصیل در سوئد به شما داده خواهد شد، البته برای ثبت شرکت در سوئد شما باید شرایط مختلف تعیین شده توسط دولت سوئد را در این مورد بدانید که این شرایط شامل:
 • شما در ابتدا باید نقشه بیزیزنس خود را طرح کنید و جزییات آن را در این نقشه شامل نرخ سود دهی بیزینس در 10 سال آینده و موارد دیگر را شرح دهید.
 • باید برای بیزینس مورد نظر خود دارای حداقل 2 سال سابقه کار باشید.
 • باید تمکن مالی برای زندگی خود، همسر و فرزندان برای 2 سال ارائه شود که هزینه تمکن برای متقاضی 200،000 کرون سوئد، برای همسر او 100،000 کرون سوئد و برای هر فرزند زیر 18 سال مبلغ 50،000 کرون سوئد می باشد.
 • از سهم کل سهام باید حدود 51% آن به نام شخص متقاضی باشد.
 • باید دو نفر که تابعیت سوئد را دارند در هیئت مدیره شرکت استخدام کنید.
 • حداقل 50،000 کرون سوئد سرمایه برای شرکتی که از مدت ها قبل تاسیس شده سرمایه نیاز است و برای شرکتی که تازه تاسیس و جدید می باشد حداقل 100،000 کرون سرمایه داشته باشید.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شامل:
 • پاسپورت با تاریخ متعبر، ارائه اسناد معتبر و رسمی که نشان از سرمایه فرد متقاضی در آن شرکت مربوط را می دهد، ارائه مدارک قانونی که سابقه کاری شما در رابطه با بیزینس مورد نظر در شرکت را تایید کند، ارائه مدرک بانکی که تمکن مالی فرد برای 2 سال را نشان دهد.
 • پس از 5 سال کارآفرینی با بیزینس خود در کشور سوئد می توانید اقامت دائم سوئد را اخذ نماید و پس از 5 سال درخواست شهروندی کشور سوئد را بدهید.
 • مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و از طریق کارآفرینی در سوئد
در بحث مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، با توجه به سخت گیری های بسیار توسط دولت سوئد در زمینه سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت جدید در سوئد، فرصت  برای سرمایه گذاری در سوئد از طریق کارآفرینی خیلی کار آسانی نمی باشد و چه بسا شما در طولانی مدت نتوانید به سود مطلوب خود برسید، زیرا در بیزینس پلن ارائه شده به دولت شما باید تمامی سود ها و شرایط مختلف موجود در بیزینس خود را مطرح نمایید. به طور کلی پیشنهاد ما برای مهاجرت و سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشورهای نظیر پرتغال، مالتا، اسپانیا و آلمان می باشد زیرا در این کشورها شرایط به نسبت مساعدتر و بستر بهتری برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد

در کشور سوئد برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی همچنان شرایط و قوانین برای افراد خارجی غیر اروپایی سخت و دشوار می باشد. به واسطه آن با توجه به نرخ اوراق قرضه دولتی در سوئد و پیش بینی های اقتصادی در رابطه با آن نظیر ریسک های خرید و فروش اوراق قرضه دولتی، نحوه سود دهی آن در آینده و هزینه های احتمالی جهت زیان به سبب آن این پیام را به ما می رساند که این روش برای مهاجرت به سوئد روش خوبی نیست و در کل برای خرید مهاجرت به یک کشور از طریق خرید اوراق قرضه ما به شما کشورهای دیگری نظیر پرتغال،کانادا، اسپانیا و ... که موقعیت بهتری دارند را پیشنهاد می دهیم که در آینده بتوانید اطمینان از سودهی و پیشرفت آن داشته باشید.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

برای اشاره به مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و مزایای سرمایه گذاری در سوئد می توان از:
 • رتبه 10 اقتصاد برتر در جهان نحوه رفتار دولت در کسب و کار.
 • ریسک پایین سرمایه گذاری با توجه به نظام قضایی سوئد.
 • شرایط خوب از نظر سیاسی و اقتصادی.
 • عدم وجود شرایط پیچیده برای سرمایه گذاری.
با توجه به شرایط گفته شده و موقعیت خوب کشور سوئد از لحاظ اقتصادی باید به این نکته هم توجه نمود که نحوه برخورد با سرمایه گذاران ایرانی توسط دولت سوئد کمی پیچیده و سخت می باشد و در عوض ما به شما کشورهای نظیر پرتغال، اتریش و آلمان را جهت سرمایه گذاری پیشنهاد می کنیم. زیرا این کشورها به مراتب دارای ریسک پایین تری در سرمایه گذاری و روند سریع و آسان تری برای ایرانیان دارند.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و معایب آن

 • قوانین پیچیده و و دشوار برای ایرانیان متقاضی سرمایه گذاری در سوئد.
 • سخت گیری ها در روند قضایی در رابطه با غیر اروپایی ها.
 • آب ه هوای سرد کشور سوئد و شرایط جغرافیایی خاص آن
 • عدم وجود روش های آسان و سریع برای متقاضیان ایرانی در سرمایه گذاری.
 • هزینه های زندگی بالا برای خانواده ها.
همان طور که مشاهده می فرمایید کشور سوئد برای سرمایه گذران ایرانی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارند شامل معایبی می باشد که حتما باید قبل از تصمیم برای سرمایه گذاری در این کشور مورد بررسی و تفکر قرار بگیرد تا با تصمیم گیری درست بتوانید آینده خوبی برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و شرایط مختلف آن همراه با مزایا و معایب به طور وسیع خدمت شما دوستان توضیح داده شد. کشور سوئد با توجه به موقعیت های اقتصادی و روش های مختلف آن می تواند فرصا خوبی برای همسایگان اروپایی این کشور در زمینه مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری باشد اما برای ایرانی ها ما پیشنهاد می کنیم کشورهای دیگر نظیر پرتغال، آلمان و اتریش را انتخاب کنید زیرا این کشورها دارای بستر بسیار مناسب تری برای سرمایه گذاری هستند. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

در رابطه با مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری اگر برای شما دوستان سوال یا ابهامی وجود دارد می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با موسه حقوقی ملک پور،همکار موسسه MIE اتریش بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید