مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سریلانکا از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار، شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری سریلانکا، مؤسسات کاریابی معتبر در زمینه پیدا کردن کار مناسب و مشاغل مورد نیاز سریلانکا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مدارک لازم برای مهاجرت به سریلانکا از طریق کار چیست؟ نحوه کاریابی در کشور سریلانکا چگونه است؟ آیا مهاجرت به سریلانکا از طریق کار منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود.سریلانکا کشوری است که طی سالیان اخیر رشد اقتصادی مطلوبی داشته و با توجه با پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به سریلانکا از طریق کار دارند اما این کشور برای بسیاری از افراد کشوری نا آشناست. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کافی در این زمینه را به شما ارائه دهیم. امیدواریم سوالات شما در زمینه مهاجرت به سریلانکا از طریق کار در این مقاله که توسط مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه   MIE اتریش گردآوری شده است برطرف گردد. برای مهاجرت به سریلانکا بایستی با یک وکیل خبره در این زمینه مشورت نمایید. مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش با کارشناسان و وکلای خبره در زمینه مهاجرت آماده ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد، شما می توانید با این مؤسسه تماس حاصل نموده و اطلاعات به روز شده (مطابق جدیدترین قوانین کشورها) و رایگان دریافت نمایید.
مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و ویزای کاری سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و مدرارک مورد نیاز ویزای کاری سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و نرخ بیکاری در سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و میزان حقوق در سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و نحوه کاریابی در سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و موسسات کاریابی
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و وضعیت اقامت و تابعیت در سریلانکا
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و شرایط عمومی آن

یکی از روش های مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق کار می باشد. کشور سریلانکا در جنوب آسیا و اقیانوس هند قرار دارد. این کشور جمعیتی در حدود ۲۰ میلیون و دویست هزار نفر دارد. مساحت کشور سریلانکا در حدود ۶۵۶۱۰ کیلومتر مربع است. پایتخت سیاسی این کشور شهر سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است. زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیل است. واحد پول رایج در این کشور روپیه سریلانکا می باشد. این کشور تا سال ۱۹۴۸ در استعمار کشور انگلیس بوده است و در ۴ فوریه ۱۹۴۸ به استقلال رسیده است.
بیشترین جمعیت این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کار می باشند و بیشترین فعالیت های صنعتی کشور سریلانکا در حوزه منسوجات و البسه می باشد. سیستم اقتصادی کشور سریلانکا بر اساس اقتصاد آزاد برنامه ریزی شده است و یکی از مهمترین اهداف سیاست اقتصادی کشور سریلانکا ترغیب به صادرات می باشد. در سال های اخیر این کشور تلاش های بسیار زیادی در جهت گسترش روابط منطقه ای داشته است و توانسته اقتصاد خود را تا حدودی بهبود بخشد. مهاجرت به سریلانکا از طریق کار می باشد یکی از راه های ورود به این کشور می باشد که در ادامه این موضوع را تشریح می نماییم.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و ویزای کاری سریلانکا

افرادی که قصد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دارند برای ورود به این کشور نیازمند ویزای کاری می باشند. برای کار در کشور سریلانکا باید از کارفرمایی در کشور سریلانکا جاب آفر یا پیشنهاد کار داشته باشید. برای اخذ ویزای کاری کشور سریلانکا باید پروسه زیر را طی نمایید.
 • اولین گام برای درخواست ویزای کاری کشور سریلانکا اخذ پیشنهاد کاری از این کشور می باشد.
 • مرحله دوم، درخواست ویزای کار به سفارت کشور سریلاتکا می باشد.
 • مرحله سوم، سفارت سریلانکا  باید به نزریکترین مرکز سیاسی این کشور ورود متقاضی را اطلاع رسانی نماید.
 • بعد از انجام پروسه ویزا متقاضی برای درافت ویزا بایستی به نزدیکترین سفارت سریلانکا مراجعه نماید.
 • پس از آن متقاضی می تواند وارد سریلانکا شود ولی ممکن است افسر مهاجرت مدت زمان معینی را در ویزای وی قید نماید.
همانطور که بیان داشتیم متقاضی برای دریافت ویزای کاری نیاز به پیشنهاد شغلی دارد، این پیشنهاد شغلی باید دارای مشخصات و خصوصیاتی باشد تا توسط سفارت سریلانکا مورد تایید واقع گردد، این شرایط شامل:
 • شرکت مورد نظر باید برای فرد یک دعوتنامه رسمی ارسال نماید.
 • فرم های لازمه بایستی به درستی پر شوند، این فرم ها شامل اطلاعات هویتی متقاضی می باشد.
 • مدت زمانی را که فرد می تواند در این کشور حضور داشته باشد بایستی ذکر گردد.
 • فرم دعوتنامه شخص باید از طریق اداره کار سریلانکا تاییدیه دریافت نماید.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و مدرارک مورد نیاز ویزای کاری سریلانکا

افرادی که خواهان مهاجرت به سریلانکا از طریق کار هستند باید مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور را به اداره مهاجرت سریلانکا در کشور خود یا به نزدیکترین سفارت به کشور خود تسلیم دارند. مدارک لازم برای این درخواست شامل:
 • فرم های مربوط به درخواست ویزا باید توسط متقاضی تکمیل گردد.
 • فرد باید تعداد 6 قطعه عکس با زمینه سفید تهیه نماید.
 • فرد باید دارای پاسپورت معتبر با صفحات خالی باشد.
 • دعوت نامه کاری که برای وی ارسال شده است را بایستی به همراه داشته باشد.
 • ترجمه مدارک هویتی خود را به همرا اصل آن ارائه نماید.
 • هزینه ویزا را که به مبلغ 20,000 روپیه می باشد باید پرداخت نماید.
با طی همه این مراحل فرد می تواند برای مهاجرت به سریلانکا از طریق کار اقدام نماید و در صورت ناقص بودن مدارک فرد نمی تواند به ویزای کاری سریلانکا دست بیابد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و نرخ بیکاری در سریلانکا

قبل از آن که فرد در مورد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار تصمیم گیری نماید بایستی به تمامی شاخص های اقتصادی موجود در این کشور توجه نماید و میزان قیمت ها و هزینه های زندگی در سریلانکا را در نظر داشته باشد. شاخص های مهم اقتصادی که در این تصمیم می تواند به فرد کمک نماید شامل نرخ بیکاری، مالیات بر درآمد، نرخ تورم و... می باشد.
در نمودار زیر نرخ بیکاری مربوط به 3 سال اخیر کشور سریلانکا نمایش داده شده است، در آوریل سال 2019 نرخ بیکاری 4.6  درصد گزارش شده است که نشان دهنده شرایط مطلوب در نرخ بیکاری کشور سریلانکا می باشد.

نرخ بیکاری در سریلانکا


میزان مالیات بر درآمد اشخاص شاخص دیگری است که فرد بایستی در زمینه مهاجرت به سریلانکا از طریق کار به آن توجه نماید. سیاست های مالیتی نادرست می تواند در درآمد و کیفیت زندگی افراد تاثیر بسزایی داشته باشد.

نرخ رشد اقتصادی در سریلانکا


 در نمودار بالا مالیات بر درآمد شخص در سریلانکا در حدود 16 درصد می باشد که نشان می دهد از این حیث کشور سریلانکا شرایط مطلوبی دارد.
به علت سیاست های مالیاتی مناسب در کشور سریلانکا یکی از روش های مهاجرت به سریلانکا  از طریق سرمایه گداری میسر می گردد که فرد بایستی مبلغ 250,000 دلار در کسب و کار جدید، شرکت های فعال یا در بورس اوراق بها دار سرمایه گذاری نماید و از آن طریق برای خود و خانواده اش اقامت این کشور را دریافت نماید.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019

در طی سال های اخیر کشور سریلانکا در مسیر پیشرفت اقتصادی قرار گرفته است و به رشد اقتصادی خوبی دست یافته است. از همین رو افراد زیادی مقاصد مهاجرتی خود را تغییر داده و با صرف هزینه کمتر به دنبال مهاجرت به سریلانکا از طریق کار بوده اند. از آنجایی که نیروی محرک هر اقتصادی نیروی کار آن می باشد. لذا با بررسی نرخ رشد اقتصادی در کشور سریلانکا متوجه، توجه کشور سریلانکا به نیروی کاری در بخش اقتصاد این کشور خواهیم شد.
 در نمودار زیر نرخ رشد اقتصادی برای سال 2019 برابر 1.8 درصد بوده است.

نرخ رشد اقتصادی در سریلانکا


 
با توجه به این نمودار میزان رشد اقتصادی در سال 2019 کاهش پیدا کرده است و همین موضوع برای افرادی که قصد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دارند، یکه نکته منفی می باشد، زیرا انتظارات و دید افراد را در مورد آینده این کشور مخدوش می نماید.
مشاغلی مورد نیاز برای کشور سریلانکا گسترده نیست و فقط محدود به چند کد شغلی می شود که شامل مدیر فروش، معلم، برنامه نویس کامپیوتر و حسابدار می باشد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و میزان حقوق در سریلانکا

میزان دستمزد نیروی کار و درآمدی که افراد از این طریق دریافت می نمایند، مطمئنأ یکی از مهمترین موضاعات تاثیر گذار بر تصمیم افراد در باب مهاجرت به سریلانکا از طریق کار می باشد. میزان دریافتی افراد با توجه به سوابق کاری و سوابق تحصیلی متفاوت می باشد. در این قسمت میزان درآمد مشاغلی که دولت سریلانکا به آنها نیاز دارد را بیان می داریم. درآمد رشته مهندسین IT به طور میانگین برابر 16,421 دلار آمریکا و برای مهندسین نرم افزار کامپیوتر برابر 12,211 دلار آمریکا، سایر مشاغل مهندسی به طور میانگین 10,586 دلار، مدیران درامدی برابر 18.293 دلار، حسابدارن درآمدی برابر 5.770 دلار و بازاریابان درآمدی برابر 13.969 دلار در سال دریافت می نمایند.
نرخ تورم در کشور سریلانکا بالا نیست و هزینه های زندگی نیز مقرون به صرفه می باشد. لذا در این کشور میزان درآمد افراد کفاف مخارج زندگی مردم را می دهد و شاید این نکته باعث ترغیب افراد به مهاجرت به سریلانکا از طریق کار شود. نرخ تورم در کشور سریلانکا برابر 5 درصد می باشد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و نحوه کاریابی در سریلانکا

کشور سریلانکا نیز همانند سایر کشور ها به موضوع سوابق کاری، شرایط سنی، مدارک تحصیلی افراد توجه ویژه ای دارد لذا افرادی که قصد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دارند باید تمامی این نکات را در نظر بگیرید. علاوه بر این موضاعاتن فرد باید با زبان انگلیسی آشنایی کامل را داشته باشد. برای کار در سریلانکا باید از مراجع مربوطه شامل مؤسسات کاریابی، سایت های کاریابی و روزنامه ها به جستجوی کار مورد نظر خود بپردازند. همانطور که بیان شد، افرادی که خواهان مهاجرت به سریلانکا از طریق کار می باشند باید از کمپانی و کارفرمایی پیشنهاد شغلی دریافت دارند. این مقاله توسط مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش گردآوری گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف اصول اخلاق است و پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و موسسات کاریابی

مانند بسیاری از کشور ها برای پیدا کردن کار در سریلانکا نیاز به حضور شما در این کشور نمی باشد و شما به طرق مختلف از جمله سایت های کاریابی، روزنامه ها و مؤسسات کاریابی آنلاین و... می توانید شغل مناسب خود را پیدا کنید و سپس سایر مراحل مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دنبال کنید.
مراجعه به سایت های کاریابی یکی از روش ها، برای پیدا کردن شغل مورد نظر شما در کشور سریلانکا می باشد. از جمله مهمترین سایت های کاریابی در کشور سریلانکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاریابی در سریلانکا


مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و بررسی ویزای همراه

افرادی که موفق به مهاجرت به سریلانکا از طریق کار می گردند، می توانند با رعایت اصول و ضوابطی برای خانواده خود نیز ویزای همراه درخواست نمیاند. برای این امر فرد باید مدارک لازمه را به سفارت کشور سریلانکا تقدیم نماید. مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزای همراه شامل؛ تکمیل فرم های مربوطه، ارائه عکس جدید با زمینه سفید، پاسپورت معتبر با تعداد صفحات مناسب حداقل یک صفحه و دارای اعتبار، ارائه قرارداد متقاضی اصلی، ارائه گواهی اشتغال به کار متقاضی، گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی و اسناد ازدواج می باشد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و وضعیت اقامت و تابعیت در سریلانکا

کشور سریلانکا بر اساس سیستم خون عمل می نمتاید و با تولد کودک از پد و ماد سریلانکایی فرزند تابعیت این کشور را اخذ می نماید و همچنین افراد می توانند از طریق ازدواج با یک تبعه سریلانکایی د رابتدااقامت و سپس تابعیت کشور سریلانکایی را را اخذ نمایند.
سرمایه گذاری نیز یکی از روش های اخذ اقامت کشور سریلانکا می باشد که فرد می تواند با سرمایه گذاری به مبلغ 250,000 دلار در این کشور اقامت آن را دریافت نماید و همچمین افرادی که قصد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دارند می توانند برای یک سال اقامت کشور سریلانکا را اخذ نمایند که سالیانه این اقامت تمدید می گردد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار، مدارک و شرایط لازم برای درخواست ویزای کاری سریلانکا و همچنین شاخص های تاثیر گذار در مهاجرت به سریلانکا از طریق کار مورد تحلیل وبررسی قرار گرفت. با توجه به شرایط سخت برای مهاجرت به سریلانکا از طریق کارتوصیه ما به افرادی که قصد مهاجرت کاری را دارند این است، که برای سایر کشورها مانند یونان، پرتغال، کانادا، آلمان و اتریش و... درخواست دهند. همچنین افراد می توانند از سایر طرق مهاجرتی مانند تحصیل در سریلانکا یا سرمایه گذاری در سریلانکا موفق به مهاجرت به سریلانکا گردند. امر مهاجرت برای افرادی که دانش کافی در این زمینه را ندارند بسیار پر ریسک می باشد. 

لذا اگر شما قصد مهاجرت به سریلانکا از طریق کار را دارید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و در این زمینه مشاوره رایگان اخذ نمایید همچنین می توانید در پرسش و پاسخ همگانی شرکت کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید