مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل.


مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل ، نحوه اخذ اقامت و تابعیت کشور رومانی از طریق تحصیل در این کشور در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل معمولاً با سؤالاتی مواجه می شوند؛ از جمله اینکه مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل از چه طرقی امکان پذیر می باشد؟ روش های قانونی مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل کدامند و هر کدام مستلزم چه شرایطی می باشد؟ مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و هزینه های زندگی در رومانی چگونه است؟ پاسخ گویی به سؤالاتی از این قبیل و بررسی سایر نکات مهم و اصلی که جهت دریافت تابعیت و مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل دارای اهمیت است، هدف اصلی این نوشتار می باشد. کارشناسان خبره موجود در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل می باشند. شما عزیزان می توانید با تماس گرفتن به این مؤسسه از خدمات مشاوره رایگان بهره ببرید.
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در رومانی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و سخن پایانی
  شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و شرایط عمومی

کشور رومانی در قاره اروپا و در منطقه جنوب شرقی این قاره واقع شده است و اینکه در همسایگی کشورهایی نظیر اکراین، بلغارستان، صربستان و ... قرار دارد. این کشور از جنوب با بلغارستان و صربستان و از  شمال با کشور اکراین، مالدیو و مجارستان هم جوار می باشد. دین بیشتر مردم کشور رومانی مسیحیت است. زبان مرسوم و اصلی رایج در این کشور، زبان رومانیایی است. شما می توانید در این کشور در فصل تابستان گرما و در فصل زمستان سرمای ملائم و مرطوبی را تجربه کنید. بیشتر مناطق این کشور از مراتع و جنگل های زیبایی تشکیل شده است و اینکه این کشور از طرف شرق در مجاورت دریای سیاه قرار دارد. کشور رومانی جزء اتحادیه اروپا است و همچنین در ناتو نیز عضویت دارد؛ همچنین یکی از مهم ترین شرکای استراتژیک کشور ایالات متحده آمریکا در اروپا است. رومانی دارای جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر است که  جمعیت مذکور در مساحتی حدود 240 هزار کیلومترمربع در کنار هم زندگی می کنند. متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل باید اطلاع داشته باشند که را ه ها و روش های مختلفی برای مهاجرت به رومانی وجود دارد.

ویژگی کشور رومانی


جهت آشنایی با روش های مهاجرت به رومانی و دیگر روش‌های قانونی مهاجرت و آگاهی از جزئیات مسائل مهاجرتی فایل‌های ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به خوبی مسیرهای مناسب مهاجرت را برای مهاجرین مشخص می‌کند.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس

متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل باید از سیستم آموزش و پرورشی که در کشور رومانی موجود است آگاهی کافی داشته باشند. سیستم آموزشی در کشور رومانی تمامی مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان را در بر دارد . دانش آموزان پس از رسیدن به مقطع دبیرستان به دو دسته دبیرستان های علوم نظری و فنی تقسیم بندی می شوند. سن مورد نیاز جهت ورود به مقطع دبستان در این کشور شش سالگی است و این نکته قابل عرض است که طبق قوانین این کشور تحصیلات اجباری است. طول دوره دبستان در این کشور سه سال بوده و دانش آموزان تا سن نه سالگی می بایست تحصیل خود در دبستان را ادامه دهند. دانش آموزان پس از دوره دبستان  به دوره های 4ام تا 9ام راهنمایی وارد می شوند که این دوره نیز شش سال طول می یابد. دانش آموزان پس از کلاس 9ام دبستان با شرکت در امتحان پایان دوره راهنمایی و دریافت مدرکی مبنی بر اینکه دوره تحصیل راهنمایی خود را به اتمام رسانیده اند دریافت می نمایند. دبیرستان های نظری کشور رومانی از سنین 16 الی 18 سالگی پذیرنده دانش آموزان می باشد. در کشور رمانی مدارس درس های براساس زبان های رایج در این کشور تدریس می کنند. از جمله زیان هایی که در این کشور مورد استفاده جهت تدریس قرار می گیرد می توان به زبان های آلمان، ترکی و مجاری اشاره داشت. اخیراً در مرکز این کشور مدارس بین المللی نیز با حمایتی کشورهایی از حمله انگلیس و امریکا ساخته شده است.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی

متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل میبایست اطلاع داشته باشند که سیستم آموزشی حال حاضر موجود در کشور رومانی نظام آموزش عالی است که توسط دانشگاه های دولتی و مؤسسات آموزشی دیگر موجود در رومانی اداره می گردد. البته مؤسسات و دانشگاه های خصوصی نیز در این کشور به آموزش مشغول هستند. آموزش و تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور رومانی کاملا ًرایگان است. مدت تحصیل دانشجویان در دوره های کارشناسی معمولاً چیزی حدود سه الی چهار سال است و البته وابسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل دارد. طول دوره تحصیلی در رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های رومانی حدوداً پنج الی شش سال است. زبان مورد تدریس در دانشگاه های این کشور زبان فرانسوی، رومانیایی و همچنین انگلیسی می باشد. دانشگاه های کشور رومانی مورد تایید اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و همچنین انگلستان می باشند. شهریه دانشگاه های کشور رومانی بین 4 هزار یورو تا 5 هزار یورو به صورت سالانه است. همچنین مبلغ مورد نیاز جهت زندگی در رومانی، بین پانصد الی 600 یورو برای هر ماه است. همچنین در کشور رومانی طول مدت تحصیل در رشته پزشکی و رشته دندان پزشکی، پنج الی شش سال است.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

به منظور تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور رومانی متقاضیان نیاز است که بدانند، سیستم آموزشی این کشور درصدد است تا رشته های کارشناسی ارشد را نیز در سیستم دانشگاه های بین الملی خود جای دهد. از آنجا که زبان تدریس واحدهای آموزشی کشور رومانی انگلیسی، رومانیایی و فرانسوی می باشد، بیشتر افراد متقاضی تحصیل در این کشور از کشورهای همسایه هستند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع بالا را در اکثر دانشگاه های سرتاسر جهان را دارند نیازمند نمره زبان هستند و همچنین کشور رومانی در زمینه ارائه مدرک زبان با نمره حداقل 6.5 از آزمون آیلتس بسیار جدی است. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به کشورهای برتر اروپا، آمریکا مهاجرت می نمایند.
لازم است که در این بخش به این نکته اشاره داشت که نوشتار حال حاضر به وسیله مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش، تهیه و نوشته شده است و کپی کردن تمام یا بخشی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی حرام است و قطعاً مورد پیگرد قانونی قرار خواهد .

دانشگاه رومانی


مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری

با توجه به این نکته که اکثر متقاضیان تحصیل در مقاطع دکترا به دنبال بورسیه تحصیلی هستند و در حال حاضر دانشگاه های برتر دنیا در حال جذب متقاضیان هستند از این رو کشور رومانی نیز تا حدودی مکان مناسبی جهت گذراندن مقاطع عالیه به شمار می آید. متقاضیان جهت مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و گذراندن دروه های دکتری در این کشور در ابتدای امر می بایست سوپروایزر پیدا کنند و موضوع مورد علاقه خویش و استاد را مورد بررسی قرار داده و سپس از استاد پذبرش بگیرد و جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. از جمله مدارکی که متقاضی نیاز است که برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت به دانشگاه مورد نظر خویش در رومانی ارائه دهد: نمره آیلتس بالای 7 و مقالات بین المللی معتبراست.  متقاضیان در صورتی متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل هستند باید به این نکته توجه نمایند که کشور رومانی بیشتر به بومی های خود بورسیه دکتری به خارج از این کشور اعطا می کند. متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل برای مقطع دکتری می بایست رزومه ای قوی برای بورسیه تهیه بفرمایند.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی

در حال حاضر با توجه به قوانین بورسیه تحصیلی کشور رومانی، این کشور علاوه بر اینکه اشخاص بومی کشور خویش را جهت تحصیل پذیرش می نماید، همچنبن اتباع خارجی متقاضی بورسیه را نیز با تایید شرایط ذکر شده در هر دانشگاه به بورسیه می پذیرد. در کشور رومانی خوشبختانه بورسیه های متنوعی برای حمایت از دانشجویان ارائه می شود از جمله بورسیه تحصیلی که دولت این کشور جهت بورسیه متقاضیان مورد تایید خویش را به دانشگاه معرفی می کند. متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل باید توجه داشته باشند که با توجه به کاستی های نظام آموزش عالی در کشور رومانی قسمتی از بودجه آموزشی این کشور صرف بورس متقاضیان دکتری خارج از کشور رومانی می شود. تعدد این بورسیه های تحصیلی نیز بسیار محدود است و تحت ضوابط خاصی به متقاضیان بورسیه اعطا می شود.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در رومانی

متقاضیان مهاجرت به رمانی از طریق تحصیل در این کشور می بایست اطلاعات کافی از هزینه های  تحصیلی و زندگی خویش در این کشور داشته باشند. در صورتی که یک شخص بخواهد برای یکسال در این کشور تحصیل نماید چیزی حدود 500 یورو الی 600 یورو هزینه در بر خواهد داشت. به طور متوسط هزینه های تحصیل در رومانی  ​​500 یورو برآورد می شود. به طور کلی اگر بخواهیم هزینه های زندگی در کشور رومانی را با کشور خودمان مقایسه کنیم، هزیته ای زندگی در این کشور تا حدود 20 درصد از کشورمان کمتر می باشد.

هزینه زندگی در رومانی


مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و کار دانشجویی

در اکثر کشورهای تراز اول دنیا، دانشجویان در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت را دارند. در رابطه با مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و کاردانشجویی این مجوز به این دلیل داده شده است که دانشجویان بتوانند از پس بخشی از هزینه های خویش برآیند و از طرفی رزومه کاری نیز جهت ادامه زندگی و کاریابی بعد از اتمام تحصیل را داشته باشند. مدت زمانی که اجازه کار دانشجویی به دانشجویان محصل داده می شود با توجه به مقطع تحصیلی و مدت دوره تحصیلی متفاوت است و حدودً از 20 ساعت تا 30 ساعت در طول هفته این مجوز داده می شود. البته در کل اجازه کار و مدت زمان کار در هفته وابسته به رشته تحصیلی دانشجویان است.

نرخ بیکاری رومانی


مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل در حیطه اقامت کوتاه مدت به شمار می آید و به تنهایی منجر به دریافت پاسپورت این کشور نخواهد شد. برای اینکه متقاضی بتواند ویزای موقت خود را دائمی کند می بایستی تحصیلات خود را به پایان رسانده و پس از تحصیل با توجه به رشته تحصیلی خود جهت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خویش اقدام کند. درصورتی که شغل مرتبط با رشته تحصیلی خویش و کارفرمای کار مورد نظر را پیدا کند و تاییدش را بگیرد وی می تواند مجوز کار در کشور رومانی را تقاضا دهد و ویزای کاری دریافت نماید. درصورتی که با متقاضی جهت کار در رومانی موافقت شد او می تواند مشغول به کار گردد. مجوز کاری این کشور به صورت سال به سال صادر می گردد و قابلیت تمدید را نیز دارد. رومانی همانند اکثر کشور های دیگر زمانی که متقاضی کار بتواند از کار به درآمد مالی خوبی برسد و شرایط و سوابق خوبی داشته باشد براساس قوانین اعطای اقامت دائم با او برخورد می شود. ذکر این نکته قابل توجه است که تحصیل در دانشگاه های رومانی منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود؛ اما راه و روش مناسب و کم هزینه ای برای ورود به رومانی، مخصوصا برای افرادی است که قصد مهاجرت به رومانی را دارند تا بعدا از روش های دیگر بتوانند این امر را میسر کنند.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل، قوانین و مقررات دریافت اقامت رومانی و طرق قانونی مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. کشور رومانی از لحاظ هزینه زندگی در سطح پایینی قرار دارد که متقاضیان خاص خود را داراست. در کل مهاجرت به کشور رومانی از طریق تحصیل شرایط خیلی خوبی را برای ایرانی ها فراهم نمی آورد. باتوجه به سطح متوسط اقتصادی و علمی کشور رومانی این کشور میزبان افراد بسیاری در طول سال می باشد، بنابراین متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور دست به نگارش مقاله مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل جهت بالا بردن آگاهی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان زدند.
 

 همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره­ایMIE  اتریش بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید