مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن
مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط مورد نیاز برای اخذ پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک جهت اقدام برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری چیست؟ آیا امکان مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت وجود دارد؟ بهترین راه مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری چیست؟ آیا مجوز اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، شرط حضور دارد؟ پرتغال، کشوری با پیشینه تاریخی وآثار باستانی شگفت آوری است. مهاجرت به پرتغال از راه و روش سرمایه گذاری به خصوص از راه خریدن ملک در این کشور برای سرمایه داران دارای سود معنوی و مادی است. در این مقاله سعی شده است اساسی ترین نکات مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری توسط مشاور ها و وکیل های با تجربه ما به صورت ساده به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار گیرد. اگر مایل به دریافت کردن جدید ترین اطلاعات و نکته های حقوقی به روز و تکمیلی در این زمینه هستید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس بگیرید و مشاوره تلفنی به طور کاملا رایگان دریافت کنید.
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و شرايط عمومي
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و استانداردهاي سرمايه گذاري
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و شاخص هاي اقتصادي تأثيرگذار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری از طريق خريد ملك
 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و بررسي اخذ اقامت و تابعيت كشور پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و بررسي مزاياي آن
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی

پرتغال از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. جالب است بدانید که تنها کشوری که با کشور پرتغال دارای مرز است، کشور اسپانیا می باشد. سیستم سیاسی حاکم بر پرتغالی جمهوری است و پایتخت این کشور لیسبون است که بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر در کشور پرتغال است. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است و زبان رسمی آن، پرتغالی است. جمعیت پرتغال بالغ بر ده میلیون و پانصد هزار نفر است که در مساحتی حدود نود و دو هزار کیلومتر مربع قرار گرفته است. شایان ذکر است که محبوب ترین راه مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور است و به ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزای پرتغال نام گذاری شده است.  اگر شخصی از طریق این برنامه اقدام به خرید ملک در پرتغال کند قادر به کسب اقامت کشور پرتغال می باشد.

ویژگی پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و استانداردهاي سرمايه گذاري

قبل از اقدام به مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری، بر هر فرد و سرمایه داری لازم است به بررسی و چک کردن دقیق و موشکافانه استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور مبادرت کند. سنگ بنای سیستم قانونی حاکم بر پرتغال حقوق، حقوق مدنی است و در سال های اخیر به شدت از سرمایه داران خارجی استقبال می کند. برای این منظور دولت کشور پرتغال با حدود بیش از پنجاه کشور در سرتاسر دنیا توافق نامه های دو جانبه امضا کرده است تا شرایط حضور سرمایه داران جهت سرمایه گذاری در کشور پرتغال را تسریع کند. علاوه بر این موضوع سیستم قضایی و قضات کشور پرتغال فارغ از نژاد، ملیت افراد حکم قضایی خود را صادر می کنند. از جمله استانداردهای مهم اقتصادی در کشور پرتغال می توان به شاخص مصادره اموال اشاره کرد. این شاخص بین 1 تا 7 تغییر می کند. عدد 1 نشان دهنده امنیت بالای کسب و کار و عدد 7 نشاندهنده امنیت بسیار پایین کسب و کار در یک کشور است. در حال حاضر نرخ مصادره اموال در پرتغال برابر با یک می باشد. در نمودار زیر شاخص مصادره اموال پرتغال از سال 2014 تا 2017 نشان داده شده است.

شاخص مصادر اموال در پرتغال


مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و شاخص هاي اقتصادي تأثيرگذار

از دیگر موارد دارای اهمیت که بررسی آن ها قبل از اقدام برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری، ضروری است بررسی شاخص های اقتصادی مهم و تاثیر گذار می باشد. از جمله این شاخص ها می توان به نرخ تورم سالانه و نرخ رشد اقتصادی در کشور پرتغال اشاره کرد. این شاخص ها از مهمترین پارامترهای اقتصادی در هر کشوری می باشند. در ادامه به بررسی هر یک از این شاخص ها پرداخته می شود:
نرخ تورم سالانه در کشور پرتغال: طبق آخرین آمار نرخ تورم سالانه در کشور پرتغال همان طور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید کمتر از یک درصد است.

نرخ تورم در پرتغال


نرخ رشد اقتصادی کشور پرتغال: نرخ رشد توليد ناخالص داخلی یا همان نرخ رشد اقتصادی از دیگر شاخص های مهم اقتصادی است که حتما قبل از مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری می بایست مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر نرخ رشد تولید ناخالص داخلی کشور پرتغال بالغ بر دو درصد است.

نرخ رشد اقتصادی در پرتغال


مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری از طريق خريد ملك

کسانی قصد مهاجر به پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند با کمک طرح ویزای طلایی پرتغال به اخذ مجوز اقامت پنج ساله در کشور پرتغال مبادرت ورزند. این ویزا شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال، والدین خود سرمایه گذار و والدین همسر شخص می شود. از آن جایی که رشد ملک در پرتغال سالانه در حدود پنج تا پانزده درصد است سرمایه داران بسیاری علاقه مند به خرید و سرمایه گذاری بر روی ملک در کشور پرتغال هستند. علاوه بر این پس از خرید ملک امکان اجاره دادن ملک وجود دارد و در سال مبلغی بین سه الی چهار درصد هزینه خریداری ملک با اجاره دادن آن به صاحب ملک باز می گردد. فردی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دارد، پس از شش سال اقامت در این کشور می تواند به منظور اخذ اقامت دائم کشور پرتغال و بعد از آن به منظور اخذ شهروندی پرتغال درخواست خود را به دولت این کشور تقدیم کند. دوستان عزیز، لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش، نوشته شده است و اجازه کپی برداری از مطلب ها، نمودارها و مقاله های قرار گرفته بر روی سایت تنها با ذکر و نوشتن منبع آن مجاز می باشد؛ در غیر این صورت مورد پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت.
افرادی که نیت مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری از راه خریدن ملک را دارند از دو روش امکان اقدام برای آن را دارند که هر دو راه منجر به اخذ ویزای طلایی پرتغال خواهد شد:

ویزای طلایی پرتغال


مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری از طريق ثبت شركت و کارآفرینی

کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را دارند، در ابتدای کار و اولین مرحله می بایست نام شرکت خود را معین کنند. اگر اسم شرکت در سایت سازمان تجارت کشور پرتغال ثبت نشده باشد لازم است نامی که برای شرکت انتخاب گردیده است طی یک دوره نود روزه ثبت شود. کسانی که قصد انجام ثبت شرکت در کشور پرتغال را دارند به دو راه می توانند این کار را انجام دهند:
 • ثبت شرکت از راه آنلاین: در این روش فرد با مراجعه به سایت ثبت شرکت های کشور پرتغال به آدرس www.portaldaempresa.pt و مرحله های ثبت کردن شرکت را انجام می دهد و گواهی الکترونیکی ثبت شرکت اخذ می کند که این فرآیند دو تا سه روز طول می کشد و هزینه آن 360 یورو است. در مرحله بعد فرد حساب بانکی افتتاح می کند و تمام مراحل ذکر شده را به اطلاع اداره مالیات کشور پرتغال می رساند.
 • ثبت شرکت از راه سنتی: فرد با مراجعه به یکی ازدفتر های اداره ثبت شرکت و تجارت که در سرتاسرخاک کشور پرتغال وجود دارد، مراحل اداری ثبت کردن شرکت را به سرانجام می رساند، همچنین فرد از هر شهری اقدام به ثبت کردن شرکت کند می بایست در همان شهر فعالیت شرکت خود را آغاز کند. بعد از طی کردن این مراحل باید از اداره مالیات کشور پرتغال یک کد مالیاتی اخذ کند و مدرک های هویتی خود را ارائه کند. بعد از طی این مراحل و تایید مراحل ذکر شده شخص می تواند حساب بانکی خود را باز کند.
لازم به ذکر است اگر شخصی به قصد کارآفرینی شرکتی را در کشور پرتغال راه اندازی کند به میزان سرمایه حداقل سیصد هزار یورو احتیاج دارد. سرمایه دارانی که قصد ثبت شرکت در کشور پرتغال را دارند می توانند نوع های مختلفی از شرکت را در این کشور ثبت کنند که در زیر این شرکت ها خدمت شما به صورتی موردی ذکر شده است:
 • شرکت های خود اشتغالی
 • شرکت سهامی خاص با سرمایه 500,000 یورو
 • شرکت سهامی عام با حداقل 5 نفر سهامدار با سرمایه 5,000,000 یورو
 • شرکت های مسئولیت محدود
 • شرکت تعاونی
 • شرکت های کوچک کارآفرین

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و بررسي اخذ اقامت و تابعيت كشور يونان

محبوب ترین راه مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور است و به ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزای پرتغال نام گذاری شده است.  اگر شخصی از طریق این برنامه اقدام به خرید ملک در پرتغال کند قادر به کسب اقامت کشور پرتغال می باشد. مدت اعتبار این ویزا در ابتدا یک سال است که امکان تمدید را به صورت دو دوره دو ساله دیگر دارا می باشد. همچنین این ویزا شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال، والدین خود سرمایه گذار و والدین همسر شخص می شود. نکته بسیار مهم و جذاب در این ویزا مدت زمان اندک حضور اجباری در کشور پرتغال است که در اولین سال اخذ ویزا 7 روز و در سال های پس از آن تا وقتی که شخص اقامت دائم را کسب کند، چهارده روز برای هر دو سال است. راه های مهاجرت به پرتغال از طریق کسب اقامت در زیر خدمت شما عرض می شود:

مدارک اقامت در پرتغال


فردی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دارد، پس از شش سال اقامت در این کشور می تواند به منظور اخذ اقامت دائم کشور پرتغال و بعد از آن به منظور اخذ شهروندی پرتغال درخواست خود را به دولت این کشور تقدیم کند.

مدارک اقامت در پرتغال


مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و بررسي مزاياي آن

هر کشوری مزایا و معایبی برای مهاجران و سرمایه داران دارد. کشور پرتغال به موجب سطح بالای استاندارد های سرمایه گذاری از مقاصد سود ده و پر از جذابیت است. در ادامه به بررسی نکات مثبت مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری پرداخته می شود:

مزایا سرمایه گذاری در پرتغال


مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و مرحله ها و شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در املاک، در این نوشتار به صورت دقیق بررسی شد. از آنجا که مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری به علت ریسک پایین سرمایه گذاری و رشد اقتصادی مطلوب در توجه و نظر بسیاری از سرمایه گذاران و افراد است، مقاله ای را در مورد مسائل و چالش های مهم مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری نوشتیم. استاندارد های سرمایه گذاری، شاخص های سرمایه گذاری، شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و نکات حقوقی مربوط به ثبت کردن شرکت، از جمله مواردی بود که در این نوشتار مورد بررسی و بحث قرار گرفت. 

اگر مایل به دریافت کردن جدید ترین اطلاعات و نکته های حقوقی تکمیلی و به روز در این زمینه هستید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس بگیرید و مشاوره تلفنی به طور کاملا رایگان دریافت کنید.علاوه بر این در قسمت آخر مقاله و در پایین همین صفحه وب، این امکان برای شما مهیا شده است تا در بخش دیدگاه ها، نظرها، نقد ها و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید و پاسخ خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید