مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل ، نحوه اخذ اقامت و تابعیت کشور بلژیک از طریق تحصیل در این کشور در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل معمولاً با سؤالاتی مواجه می شوند؛ از جمله اینکه مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل از چه طرقی امکان پذیر می باشد؟ روش های قانونی مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل کدامند و هر کدام مستلزم چه شرایطی می باشد؟ مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟  پاسخ گویی به سؤالاتی از این قبیل و بررسی سایر نکات مهم و اصلی که جهت دریافت اقامت و مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل دارای اهمیت ویژه است، هدف اصلی این نوشتار می باشد. کارشناسان خبره موجود در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل می باشند. شما عزیزان می توانید با تماس گرفتن به این مؤسسه از خدمات مشاوره رایگان بهره ببرید.
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در بلژیک
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و سخن پایانی
شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و شرایط عمومی

بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که در غرب اروپا واقع است. بلژیک به دلیل اینکه در شمال با هلند، از شرق با آلمان، در جنوب با فرانسه همسایه است سه نوع زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی در این کشور به رسمیت شناخته شده است. پایتخت این کشور، شهر بروکسل است که پرجمعیت ترین شهر بلژیک است و حدود یازده میلیون جمعیت دارد. تولد در بلژیک موجب اخذ اقامت و تابعیت می گردد و در واقع تابعیت این کشور بر اساس سیستم خون است. متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل با دریافت پاسپورت بلژیک به دلیل اینکه این کشور یکی از کشورهای حوزه ی شنگن است فرد می تواند به بدون ویزا به ۱۲۵ کشور سفر کند.  دین بیشتر مردم کشور بلژیک مسیحیت است. زبان مرسوم و اصلی رایج در این کشور، زبان بلژیکایی است. شما می توانید در این کشور در فصل تابستان گرما قابل تحمل و در فصل زمستان سرمای ملائم و مرطوبی را تجربه کنید. بیشتر مناطق این کشور از مراتع و جنگل های زیبایی تشکیل شده است و اینکه این کشور از طرف شمال غرب در مجاورت دریای شمال قرار دارد. کشور بلژیک جزء اتحادیه اروپا است و حکومت این کشور مشروطه سلطنتی می باشد. همچنین یکی از مهم ترین شرکای استراتژیک کشور ایالات متحده آمریکا در اروپا است. بلژیک دارای جمعیتی بالغ بر 11 میلیون نفر است که  جمعیت مذکور در مساحتی حدود 30 هزار کیلومترمربع در کنار هم زندگی می کنند. را ه ها و روش های مختلفی برای مهاجرت به بلژیک وجود دارد.
جهت آشنایی با روش های مهاجرت به بلژیک و دیگر روش‌های قانونی مهاجرت و آگاهی از جزئیات مسائل مهاجرتی فایل‌های ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به خوبی مسیرهای مناسب مهاجرت را برای مهاجرین مشخص می‌کند.

ویژگی بلژیک


مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس

متقاضیانی که قصد مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل را دارند باید بدانند که سیستم آموزشی در کشور بلژیک مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان را شامل می شود . دانش آموزان پس از رسیدن به مقطع دبیرستان به دو دسته دبیرستان های علوم نظری و فنی تقسیم بندی می شوند. سن مورد نیاز جهت ورود به مقطع دبستان در این کشور شش سالگی است و این نکته قابل عرض است که طبق قوانین این کشور تحصیلات اجباری است. طول دوره دبستان در این کشور سه سال بوده و دانش آموزان تا سن نه سالگی می بایست تحصیل خود در دبستان را ادامه دهند. دانش آموزان پس از دوره دبستان  به دوره های 4ام تا 9ام راهنمایی وارد می شوند که این دوره نیز شش سال طول می یابد. دانش آموزان پس از کلاس 9ام دبستان با شرکت در امتحان پایان دوره راهنمایی و دریافت مدرکی مبنی بر اینکه دوره تحصیل راهنمایی خود را به اتمام رسانیده اند دریافت می نمایند. دبیرستان های نظری کشور بلژیک از سنین 16 الی 18 سالگی پذیرنده دانش آموزان می باشد. در کشور رمانی مدارس درس های براساس زبان های رایج در این کشور تدریس می کنند. از جمله زبان هایی که در این کشور مورد استفاده جهت تدریس قرار می گیرد می توان به زبان های آلمان، فرانسوی و هلندی اشاره داشت. اخیراً در مرکز این کشور مدارس بین المللی نیز با حمایتی کشورهایی از جمله انگلیس، آمریکا، فرانسه و هلند ساخته شده است. با توجه به اینکه کشور بلژیک دراری دولت فدرال مرکزی است، وابسته به اینکه دانش آموز در کدام فدرال است سیستم آموزشی براساس ایالت ها تقسیم بندی می شود و هر کدام زبان تحصیل مختص به خود را استفاده می کنند.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی

سیستم آموزشی حال حاضر موجود در کشور بلژیک نظام آموزش عالی است که توسط دانشگاه های دولتی و مؤسسات آموزشی دیگر موجود در بلژیک اداره می گردد. البته مؤسسات و دانشگاه های خصوصی نیز در این کشور به آموزش مشغول هستند. متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل باید بدانند که آموزش و تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور بلژیک کاملا ًرایگان است. مدت تحصیل دانشجویان در دوره های کارشناسی معمولاً چیزی حدود سه الی چهار سال است و البته وابسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل دارد. طول دوره تحصیلی در رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های بلژیک حدوداً پنج الی شش سال است. زبان مورد تدریس در دانشگاه های این کشور زبان فرانسوی، هلندی، آلمانی و همچنین انگلیسی می باشد. دانشگاه های کشور بلژیک مورد تایید اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و همچنین انگلستان می باشند. شهریه دانشگاه های کشور بلژیک بین 4 هزار یورو تا 5 هزار یورو به صورت سالانه است. همچنین مبلغ مورد نیاز جهت زندگی در بلژیک، بین پانصد الی 600 یورو برای هر ماه است. همچنین در کشور بلژیک طول مدت تحصیل در رشته پزشکی و رشته دندان پزشکی، پنج الی شش سال است که متقاضیان این رشته ها می بایست در ابتدا آزمون ورودی که توسط دولت برگزار می شود شرکت کنند.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و به منظور تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور بلژیک متقاضیان نیاز است که بدانند، سیستم آموزشی این کشور درصدد است تا رشته های کارشناسی ارشد را نیز در سیستم دانشگاه های بین الملی خود جای دهد. از آنجا که زبان تدریس واحدهای آموزشی کشور بلژیک آلمانی، هلندی و فرانسوی می باشد، بیشتر افراد متقاضی تحصیل در این کشور از کشورهای همسایه هستند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع بالا را در اکثر دانشگاه های سرتاسر جهان را دارند نیازمند نمره زبان هستند و همچنین کشور بلژیک در زمینه ارائه مدرک زبان با نمره حداقل 6.5 از آزمون آیلتس بسیار جدی است. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به کشورهای برتر اروپا، آمریکا مهاجرت می نمایند.
لازم است که در این بخش به این نکته اشاره داشت که نوشتار حال حاضر به وسیله مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش، تهیه و نوشته شده است و کپی کردن تمام یا بخشی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی حرام است و قطعاً مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری

با توجه به این نکته که اکثر متقاضیان تحصیل در مقاطع دکترا به دنبال بورسیه تحصیلی هستند و در حال حاضر دانشگاه های برتر دنیا در حال جذب متقاضیان هستند از این رو کشور بلژیک نیز تا حدودی مکان مناسبی جهت گذراندن مقاطع عالیه به شمار می آید. متقاضیان جهت مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و گذراندن دروه های دکتری در این کشور در ابتدای امر می بایست سوپروایزر پیدا کنند و موضوع مورد علاقه خویش و استاد را مورد بررسی قرار داده و سپس از استاد پذبرش بگیرد و جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. دوره های دکتری در این کشور عموماْ با توجه به رشته نحصیلی ۴ ساله است. از جمله مدارکی که متقاضی نیاز است که برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت به دانشگاه مورد نظر خویش در بلژیک ارائه دهد: نمره آیلتس بالای 7 و مقالات بین المللی معتبراست.  متقاضیان در صورتی متقاضی مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل هستند باید به این نکته توجه نمایند که کشور بلژیک بیشتر به بومی های خود بورسیه دکتری به خارج از این کشور اعطا می کند.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی

در حال حاضر با توجه به قوانین بورسیه تحصیلی کشور بلژیک، این کشور علاوه بر اینکه اشخاص بومی کشور خویش را جهت تحصیل پذیرش می نماید، همچنبن اتباع خارجی متقاضی بورسیه را نیز با تایید شرایط ذکر شده در هر دانشگاه به بورسیه می پذیرد. در کشور بلژیک خوشبختانه بورسیه های متنوعی برای حمایت از دانشجویان ارائه می شود از جمله بورسیه تحصیلی که دولت این کشور جهت بورسیه متقاضیان مورد تایید خویش را به دانشگاه معرفی می کند. از این رو برای متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل حاپز اهمیت است که با توجه به کاستی های نظام آموزش عالی در کشور بلژیک قسمت از بودجه آموزشی این کشور صرف بورس متقاضیان دکتری خارج از کشور بلژیک می شود. تعدد این بورسیه های تحصیلی نیز بسیار محدود است و تحت ضوابط خاصی به متقاضیان بورسیه اعطا می شود. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می بایست از حداکثر سن ۳۵ الی ۴۰ سال برخورددار باشند. بورسیه های تحصیلی این کشور در زمینه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بورسیه مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو در سال کمک مالی می کند.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در بلژیک

متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل در این کشور می بایست اطلاعات کافی از هزینه های  تحصیلی و زندگی خویش در این کشور داشته باشند. در صورتی که یک شخص بخواهد برای یکسال در این کشور تحصیل نماید چیزی حدود 600 یورو الی 1000 یورو هزینه در بر خواهد داشت. به طور متوسط هزینه های تحصیل در بلژیک  ​​850 یورو برآورد می شود. به طور کلی اگر بخواهیم هزینه های در کشور بلژیک را مورد بررسی قرار دهیم برای این منظور جدولی به شکل زیر در هزینه های زندگی در بلژیک اراپه شده است.

هزینه زندگی در بلژیک


مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل وکار دانشجویی
در اکثر کشورهای تراز اول دنیا، دانشجویان در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت را دارند. در رابطه با مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و کاردانشجویی این مجوز به این دلیل داده شده است که دانشجویان بتوانند از پس بخشی از هزینه های خویش برآیند و از طرفی رزومه کاری نیز جهت ادامه زندگی و کاریابی بعد از اتمام تحصیل را داشته باشند. مدت زمانی که اجازه کار دانشجویی به دانشجویان محصل داده می شود با توجه به مقطع تحصیلی و مدت دوره تحصیلی متفاوت است و حدودً از 20  ساعت در طول هفته این مجوز داده می شود. البته در کل اجازه کار و مدت زمان کار در هفته وابسته به رشته تحصیلی دانشجویان است. برای مثال دانشجویان دکتری  از حق کار در هفته حدوداْ ۳۰ ساعت برخوردار هستند. دانشجویان از طریق کار دانشجویی می توانند چیزی حدود ۷ الی ۹ یورو در هر ساعت درآمد کسب نمایند.

نرخ بیکاری در بلژیک


مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل در حیطه اقامت کوتاه مدت به شمار می آید و منجر به دریافت پاسپورت این کشور خواهد شد. برای اینکه متقاضی بتواند ویزای موقت خود را دائمی کند می بایستی تحصیلات خود را به پایان رسانده و پس از تحصیل با توجه به رشته تحصیلی خود جهت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خویش اقدام کند. درصورتی که شغل مرتبط با رشته تحصیلی خویش و کارفرمای کار مورد نظر را پیدا کند و تاییدش را بگیرد وی می تواند مجوز کار در کشور بلژیک را تقاضا دهد و ویزای کاری دریافت نماید. درصورتی که با متقاضی جهت کار در بلژیک موافقت شد او می تواند مشغول به کار گردد. مجوز کاری این کشور به صورت سال به سال صادر می گردد و قابلیت تمدید را نیز دارد. متقاضیان در حالتی که ۵ سال متوالی در این کشور اقامت داشته باشند و بیمه پرداخت کرده باشند آن گاه واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور می شوند. یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت داپم داشتن حداقل حقوق ۸۰۰ یورو در ماه و به ازای نفر ۲۶۰ یورو اضافه می گردد.  بلژیک همانند اکثر کشور های دیگر زمانی که متقاضی کار بتواند از کار به درآمد مالی خوبی برسد و شرایط و سوابق خوبی داشته باشد براساس قوانین اعطای اقامت دائم با او برخورد می شود.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل ، قوانین و مقررات دریافت اقامت بلژیک و طرق قانونی مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. کشور بلژیک از لحاظ هزینه زندگی در سطح پایینی قرار دارد که متقاضیان خاص خود را داراست. در کل مهاجرت به کشور بلژیک از طریق تحصیل شرایط خیلی خوبی را برای ایرانی ها فراهم نمی آورد. باتوجه به سطح متوسط اقتصادی و علمی کشور بلژیک این کشور میزبان افراد بسیاری در طول سال می باشد،
 

 بنابراین متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور دست به نگارش مقاله مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل جهت بالا بردن آگاهی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان زدند. همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره­ایMIE  اتریش بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید