مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل


مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل، شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل و مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و اخذ تابعیت در این مقاله به صورات علمی مورد تحقیق و بررسی قرار میگیرد. ممکن است برای شما سوالاتی در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل به وجود آید. اقامت در بلاروس از طریق تحصیل به چه صورت است؟  آیا در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل اجازه همراه وجود دارد؟ شهریه های مقاطع مختلف یه چه صورت است؟ آیا مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل با اخذ  بورسیه وجود دارد؟ به دلیل ابهامات موجود موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش  مقاله ای در این مورد نوشته است تا به سوال های شما عزیزان پاسخ داده شود. قبل از هر گونه اقدامی برای مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل مقاله زیر را مطالعه نموده برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل با مشاوران مجرب و متخصص در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 •  مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  به همراه بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  وکار دانشجویی
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و معرفی دانشگاه های برتر
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل . موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن

مهاجرت تحصیلی یکی از راه های ممکن و پرطرفدار برای قشر جوان می باشد. مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  برای همه مقاطع امکان پذیر می باشد. پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی شناخت کلی نسبت به کشور بلاروس اخذ فرمایید.
بلاروس در قسمت شرق قاره اروپا واقع شده و پاتخت این کشور مینسک می باشد. مینسک مکان های دیدنی زیادی برای توریست ها و گردشگران دارد. یکی از این مکان های دیدنی خیابان استقلال این شهر است. این خیابان مملو از مراکز خرید، کافه و رستوران هست. شهر مینسک به به باغ ها و پارک های زیبایش مشهور است.همسایه های کشور بلاروس شامل کشورهای روسیه، لهستان، اوکراین و لتونی می باشد. زبان های  رسمی این کشور روسی و بلاروسی بوده و دین رسمی مسیحی و واحد پولشان روبل بلاروس است. شهرهای مهم آن گرودنو، گومل، ویتبسک، و موکلیف می باشد. نظام سیاسی این کشور براساس سیاست جمهوری است. مساحت بلاروس حدودا   207.600 کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مدارس

یکی از گزینه های تحصیل مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس می باشد. مدارس بلاروس  شامل ۴ مقطع ابتدایی، متوسطه، دبیرستان و کالج و دبیرستان های تخصصی  می باشد که در ذیب به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.
مقطع ابتدایی: تحصیل در این مقطع از ۶ سالگی شروع شده و تحصیل دانش آموزان رایگان می باش. نکته مهم در مورد مهاجرت به بلروس از طریق تحصیل این است که تحصیل تا سن ۱۵ سالگی اجباری بوده و شخص باید به تحصیل بپردازد.
مقطع متوسطه: طول مدتاین دوره ۵ سال است و بعد از امام این دوره براساس علاقه و استعداد خود وارد کللج و دبیرستان های تخصصی می شوند.
مدت زمان تحصیل در این مقطع دو سال می باشد ولی تحصیل در رشته های ورزشی ممکن است ۳ سال به طول بی انجامد.
مدت زمان تحصیل در دبیرستان های تخصصی ۴ سال است .  این مقطع برای افرادی توصیه می شود که قصد دارند در دانشگاه های عالی تحصیل کنند.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در کارشناسی

یکی از مقاطع مورد نظر برای مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل، مقطع کارشناسی می باشد. طول مدت تحصیل در این مقطع ۳ الی ۴ سال بوده و زبان تحصیل روسی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید آیلتس ۶ را کسب کرده باشند.سانی که قصد تحصیل در این دوره را دارند ابتدا باید از رشته و دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی اخذ کنند. برای مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع لیسانس باید شخص دیپلم ۱۲ ساله را اخذ کرده باشد. از موارد مهم مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع لیسانس این است که  دانشجویان اجازه کار پاره وقت به مدت ۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته را دارند.  و هزینه تحصیل در مقطع کازشناسی سالیانه حداقل ۱۵۰۰ یورو می باشد.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در این قسمت مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مورد بررسی قرار میگیرد. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود دو سال بوده و زبان تحصیل روسی و انگلیسی می باشد. تحصیل در این مقطع در سه رشته تحصیلی دندان پزشکی، پزشکی و کامپیوتر ممکن است. افراد علاقمند به زبان روسی می توانند به مدت ۳ الی ۶ ماه دوره زبان روسی بگذرانند و بعد از آن تحصیل خود را به زبان روسی بگذارنند. ولی دانشجویانی که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک آیلتس ۶.۵ داشته باشند. از نکات بسیار مهم دیگر در امر تحصیل این است که دانشجویان ارشد اجازه کار پاره وقت دارند که می توانند ۵ الی ۲۰ ساعت در هفته  مشغول به کار شوند. رشته تحصیلی دانشجویان ارشد باید مطابق با رشته کارشناسی باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نمی توانند رشته مقطع ارشد را متفاوت از مقطع کارشناسی انتخاب کنند. نکته مهم دیگر این است که در این مقطع احتمال اخذ بورسیه وجود دارد ولی دانشجو باید دارای نمره آیلتس بالا داشته و معدل کارشناسی نیز بالا باشد.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع دکتری

در این قسمت به مطالعه مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در مقطع دکتری می پردازیم. اصول پذیرش در مقطع دکتری متفاوت بوده و دانشجو باید قبل از هر اقدامی یک سوپروایزر پیدا کرده و با او به مکاتبه بپردازد. برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید رزومه ای که قوی باشد را برای استاد ایمیل کند. بعد از تایید استاد دانشجو باید مدارکی را که در قسمت بعدی به آن اشاره خواهیم کرد بفرستد. نمره آیلتس مورد نیاز برای این مقطع ۷ می باشد. آن چه در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل مهم است این است که داشتن حداقل یک مقاله ISI در رزومه شخص ضروری است و باعث پذیرش می شود. دانشجویان محصل در این مقطع می  توانند به صورت تمام وقت و ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان دکتری امکان پذیرش با بورسیه تحصیلی دارند ولی شرایط به این گونه هست که باید رزومه خود را قوی کرده و نمره آیلتس بالا داشته باشند. در قسمت هتی بعدی به طور مفصل به این قسمت می پردازیم.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی و اخذ آن یکی از ملاک های دانشجویان در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  می باشد. بورسیه تحصیلی بیشتر در مقطع دکتری امکان پذیر بوده و افراد می توانند با رزومه قوی  موفق به اخذ این امتیاز شوند.
کشور بلاروس دارای ۳ نوع بورسیه می باشد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:
 • بورسیه ملی بلاروس: این بورسیه بهترین نوع بورسیه می باشد و دولت هر سال ۱۲ میلیون روبل را به این بورسیه اختصاص می دهد که هر ماه ۱ میلیون روبل از آن تقدیم متقاضیان با رزومه قوی می شود.
 • بورسیه تحصیلی ریاست جمهوری: این بورسیه شامل دانشجویانی است که در دانشکاه دولتی مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده اند. هدف از این بورسیه ایجاد زقابت بین دانشجویان می باشد.
 • بورسیه غیر انتفاعی و سازمان های تجاری: شرکت ها و موسسات غیر دولتی مسئول پرداخت این بورسیه تحصیلی می باشند که با شرایطی به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس

یکی دیگر از گزینه های مهم در  مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  مبحث هزینه های زندگی و تحصیل می باشد. این کشور به نسبت کشورهای دیگر هزینه های مناسبی دارد و دانشجویان بهتر می توانند هزینه های خود را کنترل و مدیریت کنند. و نکته مهم در امر مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل این است که میزان شهریه در این کشور از ۱۵۰۰ یورو آغاز می شود.
نکته مهم دیگر که باید ذکر شود نرخ تورم در این کشور است. همان گونه که از نمودار زیر مشاهده می فرمایید نرخ تورم ۶.۲ درص در سال ۲۰۱۹ براورد شده است بنابریان این کشور از ثبات اقتصادی خوبی برخوردار است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری مؤسسه MIE اتریش جمع آوری و نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع کار غیر اخلاقی و غیرقانونی می باشد.

هزینه زندگی در بلاروس


مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و کار دانشجویی

انچه که در امر مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  مهم است کار دانشجویی در حین تحصیل است. دانشجویانی که کار حین تحصیل برای آن ها مهم است باید قبل از انتخاب دانشگاه به شرایط کار حین تحصیل مطمئن شده و در مورد آن از منبع مطمئن تحقیق کنند. افرادی که در مقطع دکتری تحصیل می کنند در صورت دریافت بورسیه تحصیلی اجازه کار ندارند ولی طبق انجام تحقیق با سوپروایزر حقوق ماهیانه در یافت می کنند. ولی در کل همه مقاطع در این کشور در طول تحصیل اجازه کار دارند. افراد در مقطع کازشناسی حدود ۱۰ الی ۱۵ ساعت ودر کارشناسی ارشد خدود ۱۵ الی ۲۰ ساعت کار پاره وقت دارند. نکته حائز اهمیت در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  این است که دانشجویان دکتری می توانند ۳۰ ساعت کار پاره وقت انجام دهند. در بعضز کشورها برای دانشجو محدودیت شغلی وجود دارد ولی در این کشور دانشجو می تواند برحسب علاقه شغلی برای خود انتخاب کند.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل   و بررسی ویزای همراه

یکی از سوالات رایج دانشجویان در امر مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل   ویزای همراه می باشد. هراه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد و افرادی که در مقطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند می توانند بعد از شروع تحصیل برای همراه درخواست ویزا دهند. همراه در این کشور اجازه کار داشته و فرزند نیز می تواند در مدارس تحصیل کند. همراه شامل فرزند بالا ۱۸ سال نمی شود. اخذ ویزای همراه در مقطع کارشناسی نیز امکان پذیر است ولی به مراتب مشکل تر از سایر مقاطع است. مساله بسیار مهم این است که اخذ ویزا به صورت همزمان امکان پذیر نمی باشد. دانشجو بعد از پذیرش تحصیلی شروع به تحصیل می کند و بعد از آن می تواند برا همراه در خواست دهد. همراه به هیچ عنوان در این کشور شامل پدر و مادر نمی شود. همان طور که گفته شد همسر اجازه کار و تحصیل و فرزند نیز حق تحصیل در این کشور را دارد.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و معرفی دانشگاه های برتر

یکی دیگر از پارامتر های مه در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل   دانشگاه های برتر آن کشور می باشد. افراد باید قبل از اقدام به پذیرش تحقیقات لازم را درباره دانشگاه های برتر انجام دهند. هر چقدر رنک دانشگاه بالاتر باشد امکان پذیرش تحصیلی سخ تر و نیاز شما به رزومه قوی بیشتر است. ولی در آینده می توانید از شرکت ها و موسست عالی کار پیدا کنید. به عنوان مثال دانشگاه پزشکی بلاروس مورد قبول وزارت بهداشت نمی باشد. برای همین بعد از تمام کردن تحصیلات حق کار در ایران را ندارد مگر با شرایط خاص. هدف از گفتن ای مثال این بود که در انتخاب دانشگاه مورد نظر قبل از پذیرش تحقیق و بررسی زیاد انجام دهید. در این  صورت بعد از فارغ التحصیلی می توانید در هر کشور و دانشگاهی مشغول به کار شده . یا تحصیل خود را ادامه دهید.
مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و مدارک برای اخذ ویزا از مراحل مهم پذیرش می باشد. افراد باید درا این مرحله دقت بسیاری داشته باشند تا با موفقیت مرحله اخذ ویزا را پشت سر بگذارند. در این قسمت به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی می پردازیم.
 • یکی از این مدارک داشتن پاسپورت دارای اعتبار است.
 • متقاضی باید نامه پذیرش تحصیلی را به سفارت ارائه دهد.
 • انگیزه نامه یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است.
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده باید ارائه سفارت گردد.
 • دانشجو باید نشان دهد که بعد از مهاجرت تمکن مالی کافی برای گذراندن زنگی را دارد.
 • بیمه مسافرتی نیز باید به سفارت داده شود.
 • تمام مدارک هویتی اعم از کارت ملی پاسپورت و .. ضروری است.
یکی از سوالات رایج این است که آیا دانشجو بعد از اتمام تحصیل می تواند در این کشور کار کند. پاسخ ما به این سوال مثبت است. افراد  می توانند در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل   به کار مشغول شوند. بعد از اتمام تحصیل دانشجویان فرصت کافی دارند تا شغل مورد نظر را پیدا کنند. با توجه به نموذار ذیل نرخ بیکاری دراین کشور حدود ۰.۳ درصد است که نرخ خیلی پایینی است. و هشدار برای دانشجویان پزشکی این است که دانشگاه های پزشکی این دانشگاه مورد قبول کشور ایران نیست. بنابراین قبل از پذیرش تحصیلی درمورد دانشگاه ها تحقیق لازم را انجام دهیم. نمودار امارهای انجام شده در مورد بیکاری در این کشور را در دو سال اخیر نشان داده که در سال ۲۰۱۹ تغییر چشمگیری داشته است. بنابراین دانشجویانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند می توانند با خیال راحت به جویای کا در این کشور بپردازند. زیرا نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است.

دانشگاه ر بلاروس

نرخ بیکاری در بلاروس


مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل  و وضعیت اقامت و تابعیت بعد از تحصیل 

یکی از نگرانی های دانشجویان در مورد مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل   درباره اخذ اقامت و تابعیت بعد از تحصیل می باشد. ویزای کاری منجر به اقامت دائم نمی شود. افراد بعد از اتمام تحصیل باید به کشور خود بازگردند. در صورت تمایل به اقامت در این کشور میتوانند به تحصیل ادامه داده و یا ویزای خود را به کاری تبدی کنند و بعد از چند سال اقامت دائم کسب کنند. ولی دانشجو می تواند شغل مورد نظر را پیدا کرده و ویزای کاری اخذ کند. قانون بلاروس به این صورت است که بعد از ۵ سال کار و پرداخت به موقع مالیات شما می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. چند سال بعد امکان اخذ تابعین نیز تحت شرایطی وجود دارد. دانشجویان باید به زبان روسی اشنایی کافی داشته و بتوانند آزمون را با موفقیت سپری کنند. افرادی که تابعیت این کشور را اخذ می کنندرتمام حقوق شهروندی  شامل آن ها می شود. اگر بخواهیم گزینه های دیگری به جای کشور بلاروس  پیشنهاد کنیم آلمان و اتریش گزینه خوبی در مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل    می باشد.

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و جمله پایانی

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و جنبه های مختلف از قبیل تحصیل در مقاطع مختلف، بورسیه تحصیلی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا، شرایط بعد از تحصیل، اقامت و تابعیت ، کار دانشجویی و ویزای همراه مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که ذکر شد افراد برای مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیلی نیاز به پذیرش تحصیلی دارند. علاوه بر آن، همان طور که ذکر شد دانشجویان دکتری علاوه بر اخذ پذیرش نیاز به یک سوپروایزر و آیلتس بالا دارند.. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش در این نوشتار سعی کرده است تا اطلاعات مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهد.. کنید.                                                                                                                                            
 
 

 بعد از مطالعه این مقاله در مورد مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل، برای اخذ اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و  در این زمینه از مشاوران متخصص و مجرب مشاوره رایگان دریافت کنید. شما  می توانید در قسمت پایان مقاله در قسمت نظرات، سوالات خود را مطرح کرده  و در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید