مهاجرت برزیل از طریق تحصیل

مهاجرت برزیل از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت برزیل از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل ، تحصیل در مقاطع مختلف و نحوه اخذ اقامت پس از تحصیل در مقاله پیش رو به صورت علمی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته است. آیا مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل انتخاب مناسبی برای تحصیل در مقاطع مختلف می باشد؟ چگونه می توان ویزای تحصیلی برزیل را اخذ نمود؟ آیا دانشگاه های بین المللی برزیل را می شناسید؟ این ها سوالاتی است که علاقه مندان به مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل می پرسند. پاسخ این سوالات را می توانید با مطالعه مقاله حاضر بدست آورید. تحصیل در برزیل در مقاطع مختلف امکان پذیر است. کشور برزیل که پنجمین کشور از نظر مساحت در دنیاست در سال های اخیر از نظر اقتصادی رو به رشد بوده است. این کشور با داشتن جمعیت 203 میلیون نفر کشور پر جمعیتی است و در قاره امریکای جنوبی واقع شده است.
اگر مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل برای شما جالب است می توانید سوالات خود را از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بپرسید.
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیلبه همراه بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیلو هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیلو مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و شرایط عمومی

 کشور برزیل با دارا بودن دانشگاه های معتر بین المللی هر ساله دانشجویان زیادی را برای مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل به خود جذب می کند. به طور کلی دانشگاه های برزیل در سه دسته قرار می گیرند.
دانشگاه های دولتی یا دانشگاه های فدرال: تامین بودجه این نوع دانشگاه ها بر عهده دولت برزیل است. دانشگاه های دولتی برزیل از نظر سطح علمی در رده بالایی قرار دارند. افراد بومی برزیل معمولا در این نوع دانشگاه ها به صورت رایگان تحصیل می کنند.
دانشگاه های ایالتی: تامین بودجه این نوع دانشگاه به عهده دولت ایالتی است. افراد بومی ایالت شانس بیشتری برای قبولی در این دانشگاه ها دارند.
دانشگاه های خصوصی: تامین بودجه این دانشگاه ها بر عهده دولت برزیل نیست و به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه ها نیز رایگان نمی باشد. شهریه این دانشگاه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است.
در نمودار زیر اطلاعات کلی دانشگاه های برزیل از نظر تعداد دانشگاه، تعداد دانشجویان خارجی، رتبه داشنگاهی ومشاهده می نمایید.

دانشگاه ها برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مدارس

در مورد مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مدارس باید گفت این مورد نیز مانند دانشگاه ها انواع خصوصی و دولتی در کشور برزیل وجود دارد. مدارس دولتی که تحصیل در آن ها به زبان مردم برزیل که پرتغالی می باشد، رایگان است اکثرا افراد بومی و یا کسانی که یکی از والدینشان جز اتباع کشور برزیل باشند دراین گونه مدارس به تحصیل می پردازند. مدارس خصوصی بین المللی نیز برای تحصیل دانش آموزان خارجی وجود دارد. تحصیل در مدارس خصوصی مانند دانشگاه های خصوصی مستلزم پرداخت هزینه است. میزان شهریه در این مدارس نیز بسته به امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و سطح کیفی این مدارس متفاوت است. معمولا تحصیل در بهترین مدارس خصوصی کشور برزیل سالیانه 30 هزار دلار هزینه دارد. که این مبلغ در مقایسه با بسیری از مدارس بین المللی زیاد است. به دلیل هزینه بالای این نوع مدارس، استقبال از تحصیل در مدارس کمتر از دانشگاه های برزیل است. تحصیل دانش آموزان خارجی در مدارس خصوصی، به زبان انگلیسی است.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

اگر به دنبال مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی هستید بهتر است بدانید که رشته های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس شود در دانشگاه های دولتی برزیل زیاد نیستند. در صورتی که به زبان پرتغالی مسلط هستید و یکی از والدین شما  از اتباع کشور برزیل باشند می توانید در رشته های دگیر نیز تحصیل کنید. این محدودیت در انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاهی در مقطع لیسانس شما را مجبور می سازد برای انتخاب رشته دلخواه خود در دانشگاه های خصوصی اقدام کنید. هزینه دانشگاه های خصوصی برزیل معمولا زیاد است و به افرادی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند توصیه نمی شود. چرا که با همین هزینه تحصیل در کشورهای دیگری که سطح علمی دانشگاه بالاتر است و امکان کار بیشتر باشد نیز وجود دارد. نکته دیگری که برای تحصیل در دانشگاه های برزیل باید بدانید این است که کشور برزیل برای ورود به دانشگاه ها خصوصی هم از طریق برگزاری آزمون دانشجویان  خود را انتخاب می کند.

 مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، نسبت به تحصیل در مقاطع دبیرستان و لیسانس از شرایط بهتری برخوردار است. اکثر دانشگاه های دولتی برزیل امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی فراهم آورده اند. همان طور که قبلا نیز ذکر شد تحصیل در دانشگاه های دولتی برزیل رایگان است. هم چنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی به دلیل اینکه دانشجو در مقطع فوق لیسانس اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارد، نسبتا مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی برزیل در مقطع فوق لیسانس به صورت سالیانه حداقل 2000 دلار و حداکثر 10000 دلار می باشد. دانشگاه های برزیل برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دیگر مانند مقطع لیسانس آزمون برگزار نمی کنند و دانشجویان با ارسال مدارک تحصیلی و روزمه خود شانس دریافت پذیرش تحصیلی را از دانشگاه های این کشور دارند.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع دکتری

دانشجویانی که به دنبال احذ پذیرش از دانشگاه های برزیلی در مقطع دکتری هستند باید بدانند که دانشگاه های برزیل نیز مانند بسیاری از کشورها به شرط داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما این اجازه را به دانشجو خواهد داد. افراد در ابتدا می بایست تاییده استاد راهنما را برای پذیرش بگیرند و سپس برای دریافت پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند. زمان تحصیل در مقطع دکتری معمولا بین 3 تا 5 سال است که این زمان بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت است. دانشجویان دکتری در برزیل معمولا به صورت پروژه محور تحصیل می کنند و در طول دوران تحصیل خود می توانند بابت پروژه های خود پول دریافت کنند. در واقع از طرف استاد راهنما دانشجو ممکن است ماهیانه حقوق ثابت دریافت کند. افرادی که در پی مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در مقطع دکتری هستند بهتر است امتیازات خود را از طریق تدوین مقالات در سطح بین الملل، مشارکت در پروژه های تحقیقاتی و ارتقا سطح زبان خود بالا ببرند و بدین طریق شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه های برزیل و انتخاب شدن توسط اساتید راهنما افزایش دهند.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

اگر دانشجو در دانشگاه دولتی برزیل مشغول به تحصیل باشد، عملا هزینه ای را برای تحصیل پرداخت نمی کند. بنابراین بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های دولتی وجود ندارد. از آنجا که دانشگاه های خصوصی نیز علاوه بر سطح ارتقا علمی، بیزنس محور نیز هستند، برای دانشجویان خود بورسیه تحصیلی در نظر نمی گیرند خصوصا در مقطع لیسانس. مگر در شرایطی که دانشجو از نظر تحصیلی در سطح بالایی قرار دارند و هم چنین از نظر مالی نیز در مذیقه باشند. در این شرایط ممکن است بورسیه تحصیلی به دانشجو تعلق گیرد. برای مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل باید بدانید که بورسیه های تحصیلی معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد که به صورت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خاصی تعلق می گیرد. مبلغ کمک هزینه تحصیلی در یک سال ممکن است بین 1500 تا 7500 دلار باشد. عناوین بورسیه های تحصیلی را در ذیل مشاهده می کنید.
بورسیه های تحصیلی در کشور برزیل :
 • بورسیه PAEC OAS
 • بورسیه پست دکترا دانشگاه Sao Paulo
 • بورسیه برنامه 400+ OAS-GCUB
 • بورسیه ITS
 • بورسیه دانشگاه (Federal University of Santa Catarina (UFSC
 • بورسیه پست دکترا (Postdoctorial)
 • بورسیه پست دکترا TWAS-CNPq
 • بورسیه پست دکترا UNICAMP در رشته بیوشیمی

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل

همانطور که در قسمت های قبل توضیح داده شد هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است. برای مهاجرت به برزیل از طربق تحصیل بهتر از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور آگاهی پیدا کنید. هزینه زندگی در کشور برزیل نیز بستگی به شهر زندگی دارد. برخی هزینه ها در شهرهای بزرگ مانند هزینه مسکن بیشتر از شهرهای کوچک است. البته به طور کلی هزینه زندگی در برزیل نسبت به کشورهای پیشرفته اروپایی و امریکایی کمتر است. این هزینه معمولا بین 500 تا 1000 دلار متغیر است. قیمت تعدادی از کالاهای مصرفی و نمونه های از هزینه های عمومی یک فرد را در جداول زیر مشاهده  می کنید.

هزینه زندگی در برزیل

هزینه زندگی در برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و کار دانشجویی

 اگر قصد مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل دارید بهتر است از نظر هزینه های زندگی و تحصیلی تمکن مالی کافی را داشته باشید. چرا که دانشجویان مقطع لیسانس اجازه کار نخواهند داشت و فقط دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکتری می توانند کار کنند. اجازه کار برای دانشجویان فوق لیسانس نیز فقط 20 ساعت در هفته می باشد. به علاوه که پیدا کردن کار در برزیل نیز کمی مشکل است و بدون آشنایی به زبان پرتغالی نیز بسیار سخت است. دانشجویانی که کار می کنند نیز نمی توانند انتظار دستمزد بالایی داشته باشند. دستمزد یک دانشجو فقط ساعتی 2 دلار می باشد. نرخ بیکاری در سال های اخیر در برزیل نیز افزایش یافته و است و این امر نشان می دهد که کار کردن در برزیل کار چندان راحتی نیست. نرخ بیکاری کشور برزیل در حال حاضر 12.4 درصد است و این عدد در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی و امریکایی بسیار زیاد است.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

افرادی که مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل را در پیش می گیرند، نمی توانند هم زمان که خود راهی این کشور می شوند همسر و فرزندان خود را با خود همراه کنند. قانون صدور ویزای همراه در برزیل معمولا 3تا 6 ماه پس از ورود فرد اصلی به کشور برزیل اجازه الحاق همسر و یا فرزندان را می دهد. به علاوه این قانون ممکن است برای دانشجویان مقطع لیسانس باز هم اجرا نشود و این دانشجویان در طول مدت تحصیل خود اجازه نخواهند داشت که خانواده خود را با خود همراه کنند. داشنجویان برای ارائه درخواست الحاق خانواده خود می بایست درخواست خود را به اداره مهاجرت برزیل ارائه دهند. در صورتی که اداره مهاجرت برزیل اجازه دهد، همسر و فرزندان زیر 18 سال مجرد می توانند به عنوان همراه در کشور برزیل اقامت کنند. مدارک لازم جهت الحاق همسر و یا فرزند به شرح ذیل است:
 •  پاسپورت اعضای خانواده
 •  عکس پاتسپورتی اعضای خانواده
 •  سند ازدواج
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خانواده در خاک برزیل
 • تکمیل فرم ویزا و
 • پرداخت هزینه ویزا

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر برزیل

  در برزیل دانشگاه های بین المللی با سطح آموزشی بالا وجود دارد که از نظ رنکینگ سایت جهانی رده بندی دانشگاه ها در رتبه های خوب و ممتز قرار گرفته اند. برای مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل توصیه می شود قبل از انتخاب دانشگاه خود، اعتبار دانشگاه مورد نظر خود را با استفاده از راه های موجود بسنجید. اطلاع از سطح دانشگاه های برزیل از دو طریق امکان پذیر است:
 • بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید ورزات علوم کشور برزیل که هر سال این لیست به روز می شود.
 • بررسی لیست دانشگاه ها در سایت جهانی رده بندی دانشگاه ها جهان
آخرین دانشگاه های موجود در لیست وزات علوم کشور برزیل به قرار زیر است:
 •  (Federal University of Lavras  (Agriculture & Forestry
 • Universidade de Sao Paulo
 • (Universidade Estadual de Campinas(UNICAMP
 • Universidade Federal do Rio de Janeiro
 بر اساس رده بندی سایت جهانی رده بندی دانشگاه ها، رتبه دانشگاه های برزیل را در جدول ذیل مشاهده می کنید.

رده بندی دانشگاه های برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل

برای مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل ابتدا باید پذیرش یک دانشگاه را در این کشور اخذ نموده باشید. پس از این مرحله شما می توانید برای درخواست ویزای تحصیلی کشور برزیل اقدام کنید. قبل از ارائه درخواست خود مدارک زیر را آماده نموده و همراه با درخواست خود ارسال کنید. مدارک به شرح زیر می باشد.
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • بلیط هواپیما
 • بیمه نامه مسافرتی
 • آدرس محل اقامت در برزیل (خوابگاه یا هتل)
 • اصل گواهی اخذ پذیرش تحصیلی
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت جسمی
 • نامه اثبات تمکن مالی و پرینت گردش حساب
 • مدارک سابقه کار
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید
پس تهیه این مدارک می توانید درخواست خود را برای صدور ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت برزیل ارسال نمایید و منتظر صدور ویزای خود بمانید.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

در برزیل امکان ماندن به منظور جستجوی کار بعد از اتمام تحصیل وجود دارد. فردی که مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل را انتخاب کرده است می تواند تا 12 ماه پس از اتمام تحصیلات خود در برزیل بماند و در جستجوی کار باشد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن شغل شود می تواند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهد. این امکان پس از تصویب قانونی در سال 2016 بوجود آمده است.  فردی که با ویزای تحصیلی وارد خاک برزیل شده است پس از گذشت 6 ماه می تواند در صورت بدست آوردن شغل ، ویزای خود را به کاری تغییر دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید کار پس از تحصیل در برزیل را مطالعه بفرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از محتویات این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

در صورتی که شما هم یکی از افرادی هستید که مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل را انتخاب کرده اید، باید توجه داشته باشید که تحصیل خود به تنهایی نمی تواند سبب اخذ اقامت دائم به فرد شود. اما در ویزای تحصیلی برزیل فرد این شانس را دارد که در صورت یافتن شغل، ویزای خود را به کاری تغییر دهد. به دانشجویانی که قصد اقامت پس از تحصیل در خاک برزیل را دارند توصیه می شود در انتخاب رشته تحصیلی خود دقت لازم را داشته باشند و رشته های که در کشور برزیل دارای بازار کار بهتری می باشد را انتخاب کنند تا شانس خود را برای اقامت پس از تحصیل و یافتن شغل مورد نظر خود بالاتر برند. لازم به ذکر است که برزیل اجازه داشتن دو تابعیت را به شهروندان خود نمی دهد و درصورتی که شخصی بخواهد تابعیت کشور برزیل را اخذ نماید، باید تابعیت کشور مبدا خود را باطل کند.
با توضیحات ارائه شده می توان نتیجه گرفت که اخذ اقامت تحصیلی می تواند به اقامت کاری منجر شود. در صورتی که فرد 5 سال در کشور برزیل اقامت کاری داشته باشد و مالیات خود را پرداخت نموده باشد، می تواند درخواست اقامت دائم یا RNE دهد. پس از 4 سال از اخذ اقامت دائم نیز فرد میتواند برای دریافت پاسپورت کشور برزیل اقدام نماید.

نرخ بیکاری در برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و شرایط و مراحل اخذ ویزای این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. برزیل کشوری است که دانشگاه های معتبر خصوصی و دولتی زیادی دارد. تحصیل در مدارس برزیل نسبت به کشورهای پیشرفته گران است و توصیه نمی شود. تحصیل در مقطع لیسانس نیز هزینه زیادی در بر دارد. اگر قصد مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل را دارید توصیه می شود که در مقاطع فوق لیسانس و یا دکتری این کار را انجام دهید. نرخ بیکاری برزیل تقریبا بالا می باشد و یافتن کار در این کشور چندان راحت نیست. با این حال کشور برزیل اجازه اقامت پس از تحصیل برای یافتن کار را به فرد می دهد. در کشور برزیل امکان تابعیت مضاعف وجود ندارد.

 

موسسه حقوقی ملک پور آماده شنیدن سوالات، نظرات و پیشنهادات شما عزیزان در خصوص مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و سایر مسائل مربوط به مهاجرت است. شما می توانید از مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید و کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. 
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید