مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

مهاجرت به ایتالیا لز طریق سرمایه گذاری

 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، نحوه اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری معمولاً با سؤالاتی مواجه می شوند؛ از جمله اینکه مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری از چه طرقی امکان پذیر می باشد؟ روش های قانونی مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری کدامند و هر کدام مستلزم چه شرایطی می باشد؟ پاسخ گویی به سؤالاتی از این قبیل و بررسی سایر نکات مهم و اصلی که جهت دریافت تابعیت و مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری دارای اهمیت است، هدف اصلی این نوشتار می باشد. کارشناسان خبره موجود در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می باشند. شما عزیزان می توانید با تماس گرفتن به این مؤسسه از خدمات مشاوره رایگان بهره ببرید.
 •  مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاریو خرید ملک
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و بررسی اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی
 شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.
مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی
کشور تاریخی ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. واحد پول این کشور یورو بوده و از اقتصاد نسبتاً خوبی برخورددار است. به نحوی که از در رتبه بندی های اقتصادی سال 2018 از نظر تولید ناخالص داخلی این کشور رتبه هشتم جهان را به خود اختصاص داد. زبان مرسوم در این کشور زبان ایتالیایی است. مطابق آمار های سال 2017 جمعیت این کشور بالغ بر 60 میلیون نفر بوده، کشور. پاسپورت این کشور در رتبه سوم جهان قرار دارد و دارندگان این پاسپورت می توانند به 127 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند که این مهم نشان دهنده  نفوذ سیاسی بالای دولت ایتالیا در دنیا می باشد. مردم ایتالیا عمدتاً مسیحی بوده و حدود 91 درصد جمعیت این کشور را مسیحیان تشکیل می دهند. مهاجرت به ایتالیا با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور مشتاقان زیادی دارد و افراد زیادی هر ساله از طرق مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند.

ویژگی ایتالیا


مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری

کشور ایتالیا از نظر اقتصاد قابل مقایسه با دیگر کشور های اتحادیه اروپا نبوده و در سال 2019 رشد اقتصادی بسیار پایین 1.03 را تجربه نموده است. افراد برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری راه های زیادی را پیش رو دارند. در کل مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری نیازمند آگاهی کامل از شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و ... این کشور است. به طور کلی متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور می بایست اطلاعات کافی و جامعی در خصوص استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. برای مثال میزان نرخ مصادره اموال و چگونگی برخورد سازمان امور قضایی و تخلفات این کشور نسبت به سرمایه گذاران خارجی جزیی از اطلاعات مهم و مفیدی محسوب می شود که متقاضیان جهت سرمایه گذاری در این کشور باید آگاهی کافی در این خصوص داشته باشند. در ادامه به نمودار ریسک مصادره اموال یا ( Expropriation risk ) کشور ایتالیا اشاره می شود که همان گونه که از این نمودار نشان داده شده است این پارامتر اقتصادی نمره ای از ۱ الی ۷ دارد که کشور ایتالیا با توجه به اوضاع اقتصادیش نمره یک را به خود تخصیص داده است.نمره اخذ شده توسط کشور ایتالیا در مقایسه با اکثر غریب به اتفاق کشورهای اروپایی و بسیاری از کشور های  قاره کهن نرخ بسیار پایینی دارد. ( نمره هفت نمایش دهنده بیشترین ریسک و نمره یک نمایانگر کمترین ریسک در معقوله مصادره اموال می باشد).

نرخ ریسک مصادر اموال و رشد اقتصادی در ایتالیا


 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

 به منظور سرمایه گذاری در کشور ایتالیا فاکتورهای اقتصادی زیادی توسط متقاضی می بایست  مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و این کار میسر نیست مگر با رجوع به منابع و مدارک معتبر و قانونی بین المللی که از  آماری دقیق و صحیحی برخوردار می باشند. مبحث سود آوری سرمایه گذاری در یک کشور را می توان با قیاس و تحلیل شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر اقتصاد آن کشور از جمله مهمترین آن ها که نرخ تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات دریافتی در آن کشور است مورد نظر واقع گردد.  به منظور آنالیز و قیاس پارامترهای مؤثر اقتصادی کشور ایتالیا می بایست ابتداً  شاخص های مذکور اقتصادی با دقت فراوان و بررسی آگاهانه تحلیل گردند. آماری دیگری که می تواند آگاهی نسبی به متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری بدهد  نرخ بیكاری کشور ایتالیل می باشد. نرخ بیکاری از جمله پارامترهایی است که به متقاضی سرمایه دار چشم انداز خوبی از منظر تعداد نیروی كار متخصص در كشور ایتالیا برای استفاده در سرمایه گذاری یا کمک به او می دهد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و زیر شاخه خرید ملک در این نوع سرمایه گذاری در هر کشوری قابل تبدیل به اقامت دائم نیست و خرید ملک فقط می تواند راهی مناسب به جهت سرمایه گذاری در آن کشور محسوب شود. در فرآیند دریافت اقامت دائم از طریق خرید ملک ارزش ملک از مهم ترین مواردی است که متقاضیان خرید ملک باید به آن توجه ویژه نمایند. باخرید ملک در ایتالیا دریافت اقامت دائم این کشور امکان ندارد. به منظور توضیح بیشتر در این زمینه می توان گفت که کشور ایتالیا برنامه ویزای طلایی که اکثر کشورها آن را به سرمایه گذاران پیشنهاد می دهند را به منظور جذب متقاضیان سرمایه گذاری در ایتالیا را ندارد. متقاضبان سرمایه گذاری در ایتالیا می بایست به این نکته توجه بنمایند که دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا نیازمند درآمدی سالانه به میزان یکصد هزار یورو است که  دولت این کشور به منظور تایید تمکن مالی متقاضی از وی درخواست می کند. در امر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور ایتالیا متقاضی براساس نوع ملک مورد نظر و پسند خویش می بایست مابین ۳۰۰٫۰۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ یورو سرمایه جهت خرید ارائه دهد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

به منظور ثبت شرکت در ایتالیا افراد می توانند با ثبت شرکت در ایتالیا سرمایه گذاری نموده و از این طریق مهاجرت به ایتالیا را تجربه نمایند. ثبت شرکت در این کشور نیازمند 10.000 یورو سرمایه است و متقاضی می بایست حداقل  50.000 یورو به منظور فعالیت تجاری خویش تخصیص دهد. ثبت شرکت در ایتالیا نیازمند تایید دولت این کشور بوده و فرد باید طرح اقتصادی قوی برای دریافت مجوز خود به دولت و اتاق بازرگانی کشور ایتالیا ارائه نماید.
مدارکی برای  برای ثبت شرکت در ایتالیا مورد نیاز است:
 • کلیه فرم های مربوط به صدور ویزا
 • گذرنامه معتبر
 • نامه تمکن مالی متقاضی
 • برگ سلامت متقاضی
 • طرح تجاری که مورد موافقت اداره مهاجرت ایتالیا باشد.

 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق کارآفرینی در این کشور نیز اقدام نمایند. درخصوص این امر این نکته حائز اهمیت است که بخش قابل توجهی از اقتصاد ملی ایتالیا در حای فعالیت در زمینه هوا فضا است، از جمله ساخت تجهیزات هوایی و ساخت ایستگاههای فضایی و همچنین در بخش خودرو از نظر ساخت، طراحی اصولی خودرو، تکنولوژی و … از نوآوران در این زمینه استفاده فراوانی صورت می پذیرد. همانگونه که صنعت خودروسازی کشور ایتالیا زبان زد عام وخاص است، این کشور در خصوص ساخت خودرو از جمله پیشگامان و پرطرافداران صنعت خودرو سازی به شمار می رود. بدین ترتیب صنعت این کشور از تولید کنندگان، کارآفرینان و سرمایه گذاران در این زمینه استقبال خوبی به عمل می آورد.

 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و بررسی اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا

افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری را دارند پس از سرمایه گذاری به روش هایی که در بالا به آن های اشاره شد، ابتدا اقامت دو ساله این کشور را کسب نموده و در صورت پرداخت مالیات و رعایت قوانین پس از این مدت کارت اقامت سه ساله خود را دریافت می نمایند. سرمایه گذاران در ایتالیا پس از گذشت پنج سال می توانند درخواست اقامت دائم خود را تقدیم دولت این کشور نمایند. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا این امکان را فراهم نموده است تا فرد بتواند خانواده خود را به همراه داشته باشد لیکن سرمایه گذاری در ایتالیا نسب به کشوری مانند اسپانیا از سود دهی کمتری برخودار است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، قوانین و مقررات دریافت اقامت ایتالیا و طرق قانونی مهاجرت به ایتالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. باتوجه به سطح متوسط اقتصادی و علمی کشور ایتالیا این کشور میزبان افراد بسیاری در طول سال می باشد، بنابراین متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور دست به نگارش مقاله مهاجرت به ایتالیا جهت بالا بردن آگاهی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان زدند. 
 

همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره­ایMIE  اتریش بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید