مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

مهاجرت به اوکراین از طريق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن، موقعیت کار پس از مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و حتی هزینه های تحصیل و زندگی در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. آیا امکان کار پس از مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل فراهم است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین به چه صورت است؟ آیا پس از مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل قادر به اخذ تابعیت نیز می‌شویم؟ این مقاله برای پاسخ به سوالات و ابهامات ذهنی شما توسط کارشناسان متخصص مؤسسه ملک پور به نگارش درآمده است. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر و کاملتر در مورد این موضوع با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.
 • مهاجرت به اوکراین از طريق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به اوکراین  از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل یکی از روش های مهاجرتی است. کشور اوکراین در هر مقطعی دانشجو می پذیرد. اما بیشتر دانشجویان متقاضی رشته های پزشکی برای پذیرش هستند. مواردی که دانشجویان در هنگام پذیرش دانشگاه باید مدنظر داشته باشند رتبه ی دانشگاهی و نرخ بیکاری کشور مقصد برای کار پس از تحصیل است. دانشگاه های اوکراین در رتبه ی پایین تری نسبت به دانشگاه های اتریش، آلمان و انگلیس هستند. اوکراین با کشور های مجارستان، لهستان، بلاروس و… در همسایگی به سر می برد. زبان رسمی آن اوکراینی است اما مردم به زبان روسی نیز صحبت می‌کنند. و کی اف پایتخت این کشور می باشد. سیستم تحصیلی اوکراین همانند روسیه است. و تمامی اتباع اوکراین از تحصیلات رایگان برخوردارند. این کشور به دلیل هزینه ی تحصیل و زندگی دانشجویان زیادی را در خود دارد.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مدارس

بسیاری از والدین تمایل دارند تا برای فرزندان خود از طریق مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مدارس اقدام کنند. قابل به ذکر است که از سال 2017 مدارس از 11 سال به 12 سال تحصیلی تغییر پیدا کرد. فرزند از 6 سالگی باید به مدرسه برود. اوکراین دارای 3 مقطع تحصیلی که هر کدام دارای سطح و امتیاز خاص خود هستند به طور مثال مدارس ابتدایی در سطح 1 و دارای نمره ی 1 تا 4 می باشند. مدارس متوسطه و دانشگاه ها به ترتیب دارای سطوح 2 و 3 هستند که مدارس متوسطه دارای نمره های 5 تا 9 و دانشگاه‌ها دارای نمرات 10 تا 12 می باشند. دانش آموزان در ابتدا به مدت 4 سال در مقطع ابتدایی و 3 سال در مقطع متوسطه و در نهایت 5 سال در دانشگاه ها مشغول به تحصیل خواهند بود. تبعه کشور اوکراین قادر به تحصیل در مدارس دولتی و اتباع خارجی قادر به تحصیل در مدارس با دانشگاه های بین المللی هستند که دارای شرایط بسیار مطلوبی می باشند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها امکان پذیر است و طول این دوره 4 سال است. تحصیل در این مقطع به زبان روسی و اوکراینی می باشد و باید به این نکته توجه داشت که افراد باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در این مقطع تحصیل کنند پس قبل از ورود به دانشگاه باید در دوره‌ی پایه ای تحصیل کنند که شامل تدریس زبان روسی و اوکراینی است. اما برای افرادی که می‌خواهند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهند این شرایط نیز وجود دارد و دیگر نیازی به گذراندن دوره ی پایه نمی باشد. متقاضیان پس از اتمام دوره ی تحصیلی در مدارس باید در آزمونی شرکت کرده و قادر به اخذ نمره ی 4 شوند تا بتوانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

مهاجرت به اوکراین  از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکی از پر درخواست ترین و پرطرفدارترین مقطع تحصیلی است که 2 دلیل مهم با خود به همراه دارد، یکی از این دلایل زمان دوره ی تحصیلی کم است به طول می انجامد و دلیل دیگر یافتن شغل مناسب به مراتب راحت تر از دیگر مقاطع می باشد. در هر ترم از دانشجویان آزمونهای متعددی گرفته میشود که در صورت قبولی در آنها می توانند به ترم بعد رفته و ادامه تحصیل بدهند. دانشجویان ضمن تحصیل قادر به کار هم هستند و این دلیلی به راحت پیدا کردن کار است، دانشجو می تواند خود برای کسب دعوت نامه از کارفرما اقدام کند اما دولت و موسسات هم توجه زیادی به روند پیشرفت دانشجویان و به کار گرفتن آنها دارند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع دکتری

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع دکتری برای افرادی که پس از گذراندن دوره ی کارشناسی ارشد تمایل به ادامه ی تحصیل دارند فراهم است. متقاضیان می‌توانند در رشته های مختلفی از جمله اقتصاد، مدیریت و… اقدام کرده و پذیرش بگیرند. در این مقطع تحصیل به زبان های روسی، اوکراینی و انگلیسی فراهم است و طول تحصیلی این دوره به مدت 3 تا 4 سال با توجه به رشته متغیر می باشد. متقاضیان این رشته باید برای پذیرش گرفتن سوپروایزر داشته باشند و یکی دیگر از شرایط پذیرش در مقطع دکتری ارائه 3 تا 4 مقاله که با پایان نامه ی کارشناسی ارشد خود مرتبط است، می‌باشد. فرد در حین تحصیل در مقطع دکتری قادر به کار هم می باشد. و در پایان ترم باید پایان نامه ی خود را به زبان روسی، اوکراینی یا انگلیسی نگاشته و پس از دفاع کردن از آن فارغ التحصیل شناخته می شود.

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

یکی‌از دغدغه‌های متقاضیان واجد شرایط برای پذیرش و مهاجرت از طریق تحصیل شرایط اخذ بورسیه می باشد که دارای شرایط و عوامل زیادی است که به آنها بستگی دارد. قابل به ذکر است که بورسیه ی تحصیلی به کمک هزینه ای گفته می شود که تمام یا مقداری از هزینه‌های دانشجوی را جبران کند. قابل توجه است که تمامی دانشجویان موظفند تمام هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین را برآورد کرده و بعد اقدام کنند. در کشور اوکراین بورسیه فقط به افرادی تعلق میگیرد که کشور اوکراین با ان کشورها قراردادی منعقد کرده باشد در غیر این صورت بورسیه به دانشجو تعلق نمی گیرد که این امر شامل حال دانشجویان ایرانی نیز می شود و خود باید تمام هزینه های خود را در طی تحصیل پرداخت کنند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین

در این بخش در مورد مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی صحبت شده و تمامی موارد مورد بررسی قرار گرفته است. باید در نظر داشت که هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین مانند دیگر کشورها در شهرهای مهم و بزرگ بالاتر و در شهرهای کوچک پایین تر است. نمونه هایی از هزینه ها در اوکراین مورد تحلیل قرار گرفته که به شرح زیر است.

هزینه زندگی در اوکراین


هزینه های تحصیل با توجه به رشته و مقطع نیز متفاوت است. مثلاً هزینه ی رشته های پزشکی بین 1700 تا 4400 دلار و رشته های مهندسی از 1800 تا 3400 دلار می باشد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE در اتریش تهیه و گردآوری شده، هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و کار دانشجویی

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و کار دانشجویی یکی از مواردی است ک دغدغه ی بسیاری از دانشجویان می باشد. قابل توجه است که کشور اوکراین به دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی اجازه ی کار می دهد و باید عنوان کرد که ساعت کاری در طی هفته نسبت به مقطع تحصیلی متفاوت است. مثلا دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه ی 20 ساعت و دانشجویان دکتری اجازه ی 30 ساعت کار در طول هفته را دارند. دانشجویان برای کسب اجازه ی کار باید حتما مجوز مربوطه را از اداره ی مهاجرت یا پلیس دریافت کند. دانشجویان پس از اخذ اجازه ی کار قادر به ارسال رزومه برای کارفرمایان و مصاحبه با آنها برای دریافت شغل مناسب خود می باشند.

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

یکی دیگر از دغدغه های متقاضیان در هنگام مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مورد ویزای همراه و شرایط آن است. کسانی که دارای اقامت موقت و کوتاه مدت هستند قادر به اخذ ویزای همراه نخواهند شد و فقط به کسانی که دارای اقامت دائم هستند ویزای همراه تعلق می گیرد. کشور اوکراین برای متقاضیان با ویزای تحصیلی ویزای همراه میدهد اما دارای شرایط خاصی است. که همراه نمیتواند به صورت همزمان با متقاضی برای ویزا اقدام کند. فرد دانشجو پس از پذیرش و با اثبات تمکن مالی و این که قادر به حمایت از خانواده ی خود در طول دوره ی تحصیل خود است می‌تواند درخواست ویزای الحاق خانواده بدهد که همسر و فرزند زیر 18 سال را شامل می شود.

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اوکراین

با مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل فرد متقاضی توجه زیادی به نوع دانشگاه و معتبر بودن آن، رتبه ی دانشگاه، نوع تحصیلات و غیره دارد و این به نسبت حساسیت درستی است زیرا در پیدا کردن کار در آینده و تغییر اقامت به اقامت کاری تاثیر به سزایی دارد. دانشجویان زیادی از کشور هایی نظیر مصر، اسرائیل، آذربایجان، چین، ترکمنستان و… در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل هستند. نمونه هایی از دانشگاه های معتبر در این قسمت آورده شده است.

دانشگاه اوکراین


تعداد دانشجویان و دانشگاه ها و موسسات تحصیلی در اوکراین رو طی سال های اخیر افزایش داشته است که در نمودار زیر تعداد رو به افزایش دانشجویان نشان داده شده است.

تعداد دانشجویان اوکراین


 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل نیازمند مدارک تحصیلی و معتبری است که برای اخذ پذیرش و ویزا بسیار به کار می آید و اگر فردی در ارائه مدارک خود کوتاهی کند یا سهوا بعضی از مدارک را ارسال نکند این امر موجب  رد پذیرش دانشگاه و حتی ویزا می شود. قابل به ذکر است که دانشگاه‌ها حساسیت فراوانی نسبت به ارائه کامل مدارک و تمکن مالی فرد دارند. و هر گونه کاستی منجر به رد پذیرش از طرف دانشگاه یا رد ویزا از طرف اداره مهاجرت می شود. پس با کامل ارائه دادن مدارک میتوان ریسک ویزا را پایین آورد و قابل به ذکر است که بر اساس مقطع تحصیلی که قصد پذیرش دارید باید مدارک تحصیلی قبل از آن را ارائه دهید مثلا برای پذیرش در مقطع لیسانس ارائه مدرک دیپلم 12 ساله ضروری است. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل :
 • پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه مدارک تحصیلی با ترجمه
 • نامه پذیرش
 • پرینت حساب بانکی
 • عکس 3*4
 • شناسنامه

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و پیدا کردن موقعیت کاری مناسب در اوکراین فراهم است. دولت این بستر را برای تمامی دانشجویان فراهم آورده که هم بتوانند پس از اتمام تحصیل خود در کشور بمانند و کار کنند و هم به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا با یادگیری زبان روسی و پیدا کردن شغل در کشور هایی مانند اتریش و آلمان سکوی پرتابی برای خود بسازند و آینده ی کاری خود را در چنین کشورهایی با شرایط زندگی بهتر و بالا تر فراهم کنند.

 مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان دغدغه ی اقامت در مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل پس از کار را دارند. که باید گفت کشور اوکراین چنین بستری را فراهم کرده است تا افراد در هنگام تحصیل و کار بتوانند با شرایط اوکراین آشنا شده و با دریافت ویزای کاری اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.قابل ذکر است که افراد می توانند با پیدا کردن کار اقامت 1 ساله بگیرند و پس از گذشت 3 تا 5 سال کار کردن و دریافت حقوق کافی و پرداخت مالیات خود به موقع و به درستی اقامت دائم کشور اوکراین را اخذ نمایند و حتی متقاضی می تواند با توجه به شرایط مهاجرتی دیگر مانند سرمایه گذاری قادر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور شوند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل , مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و حتی هزینه های زندگی در مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل از جمله مواردی هستند که بسیاری از افراد اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند پس دلیلی شد تا در مورد مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل مطالبی را به نگارش درآوریم و در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. از شما مخاطبان سپاسگذاریم و امید است که این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشد و پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور آماده ی ارائه ی خدمات در جهت مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و اخذ اقامت به شما عزیزان میباشد.  
 

در صورت نیاز با همکاران ما در دفاتر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان تلفنی بهره‌مند شوید یا در قسمت پرسش و پاسخ سایت سوالات خود را بیان کنید و پاسخ خود را دریافت کنید. 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید