مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل ، شرایط دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی و بورسیه های تحصیلی اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. مراحل مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسلوونی چیست؟ آیا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان ایرانی در دانشگاه های اسلوونی وجود دارد؟ مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل همواره مخاطبان بسیاری دارد هرچند دانشگاه های کشور اسلوونی از برترین های جهان نیستند لیکن این کشور برای دانشجویان حکم دروازه ورود به اروپا را دارد. مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل از شرایط و مقررات خاصی برخوردار است، که سبب ایجاد سوالات بسیاری در ذهن مخاطبان محترم گردیده، از این رو برآن شدیم تا با نگارش مقاله مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل علاوه بر اینکه اطلاعات رایگانی را در اختیار همراهان همیشگی خود قرار دهیم به سوالات ایجاد شده نیز پاسخ داده و رفع ابهام نماییم. شما می توانید درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و یا قصد اقدام در این راستا ، با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.
در این مقاله، مبحث مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل ، با در نظر گرفتن آخرین تغییرات در قوانین و مقررات کشور اسلوونی، تحت عناوین زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:
 •  مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس
 •  مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلوونی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اسلوونی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و شرایط عمومی

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع گریده است این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و دارای نظام حقوقی جمهوری پارلمانی می باشد. کشور اسلوونی دارای شرایط اقتصادی نسبتا خوبی می باشد و واحد پول این کشور یورو است. پایتخت کشور اسلوونی شهر لیوبلیانا است. کشور اسلوونی پس از تجزیه یوگسلاوی تشگیل گردیده و از موقعیت جغرافیایی و طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است.جمعیت این کشور کمی بیشتر از 2 میلیون بوده و زبان رسمی آن اسلوونیایی است.
تحصیل در اروپا همواره زیمینه ساز آینده ای درخشان برای افراد بوده از این کشور اسلوونی نیز دارای شرایط جغرافیایی مناسبی از این حیث می باشد هرچند دانشگاه های این کشور برترین های جهان نیستند اما فرد با مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل می تواند زمینه سازی اشتغال در اروپا را برای خود نماید افراد برای مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل می بایست ویزای تحصیلی این کشور را کسب نمایند. نظام آموزشی کشور اسلوونی به تبعیت از اکثر کشور های اروپایی به مقطع کلی مقدماتی 9 ساله و آموزش عالی تقسیم می گردد. در ادامه تمامی مقاطع تحصیلی کشور اسلوونی جهت آگاهی بیشتر علاقه مندان به مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل  مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس

 افرادی که علاقه مند به مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل می باشند در صورتی که در سنین 6 تا 18 سال باشند می توانند؛ با دریافت ویزای تحصیلی برای مدارک کشور اسلوونی در راستای تحقق هدف خود تلاش نمایند مدارس در کشور اسلوونی برای افرادی که تابعیت یا اقامت این کشور را داشته و به زبان اسلوونیایی تحصیل کنند رایگان می باشد. کشور اسلوونی از مدارس بین المللی و دارای زبان انگلیسی نیز برخور دار می باشد. دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس بین المللی را دارند، الزامی به یادگیری زبان بومی این کشور نخواهند داشت. همچنین این نکته برای افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند می تواند حائز اهمیت باشد که دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس دولتی این کشور را ندارند. لیکن در صورتی که فرد اقامت کشور اسلوونی را داشته باشد می تواند با در نظر گرفتن این امر که یادگیری و تسلط بر زبان بودمی این کشور در این مدارس الزامی است؛ مشغول به تحصیل در این مدارس شوند. درصورتی که دانش آموز به تنهایی قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را داشته باشد می تواند از تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور بهره مند گردد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل  و تحصیل در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را داشته و دارای مدرک دیپلم 12 ساله می باشند قادر خواهند بود با استفاده از شرایط مناسب تحصیلات دوره کارشناسی خود را در کشور اسلوونی ادامه دهند. دانشجویان از سن 17 الی 27 سال می توانند در این مقاطع اقدام به دریافت پذیرش نمایند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند باید حداقل از مدرک آیلتس با نمره 6 برخوردار باشند مقطع کارشناسی در کشور اسلوونی عموماً بین 3 تا 4 سال با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد به طول خواهد انجامید افردی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید به این نکته توجه کنند که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر بایستی هزینه های یک سال تحصیل به طور کامل پرداخت گردد در غیر این صورت برای فرد ویزای تحصیلی صادر نخواهد شد یکی از ضعف های مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل همین سطح هزینه های برای افراد است که در کشور هایی مثل آلمان و اتریش می تواند رایگان باشد.

  مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در اسلوونی به زبان های انگلیسی و اسلوونیایی ارائه می گردد اما این نکته قابل توجه است تحصیل در هیچ یک از این زبان ها رایگان نمی باشد و فرد بایستی هزینه های تحصیل خود را پرداخت نماید افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند عموما با دو هدف اشتغال در اروپا و تحصیل آسان تر در مقطه دکتری اقدام به تحصیل در این مقطع می نمایند که هر دو هدف با تحصیل در اسلوونی قابل دست یابی می باشد افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطه کارشناسی ارشد را دارند باید دارای مدرک آیلتس حداقل 5/6 و در صورت تحصیل به زبان اسلوونیایی دارای مدرک B2 باشند. این دوره در کشور اسلوونی بین یک تا دو سال با در نظر گرفتن رشته و دانشگاه فرد متغیر می باشد نکته قابل توجه برای افرادی که می خواهند از طریق مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وارد بازار کار شوند این است که بعضی از رشته ها در دانشگاه های این کشور دارای دوره های کارآموزی بعد از تحصیل به مدت 3 تا 6 ماه بوده که شرایط را برای ورود به بازار کار برای فرد فراهم می سازد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری برای افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند دارای شرایط سخت تری می باشد لیکن افراد در صورت داشتن رزومه عالی و فوق العاده می توانند از بورس های تحصیلی این کشور بهره مند گردند. افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری را دارند باید توجه داشته باشند که شرط ورود به این دوره ها داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 بوده و داشتن سوپر وایزر برای افراد الزامی می باشد. در صورتی که فرد استاد راهنما نداشته باشد نمی تواند در دانشگاه های کشور اسلوونی موفق به دریافت پذیرش شود. دوره دکتری در این کشور عموما بین دو تا چهار سال به طول می انجامد و افراد به روش تحقیق محور مشغول به تحصیل خواهند شد. یکی از ضعف های مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری هزینه های بسیار بالای آن است لیکن در کشور هایی مانند اتریش فرد زمانی که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل می شود در حکم فرد شاغل بوده و می تواند حقوق مکفی دریافت نماید.

 مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند، قطعاً در صورت واجد شرایط بودن مایل به دریافت بورس تحصیلی می باشند. کشور اسلوونی در خصوص اعطاء بورس های تحصیلی شرایط ایده آلی را فراهم آورده است لیکن احتمال دریافت بورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار پایین می باشد اما در صورتی که فرد در راستای مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری قصد اقدام دارد می تواند در صورت دارا بودن رزومه علمی فوق العاده به این بورس های دسترسی پیدا نماید. باتوجه به سطح علمی دانشجویان و تقاضای بسیار برای دریافت بورس افراد باید سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند در صورتی که فرد دارای شرایط ذیل است می تواند در راستای دریافت بورس تحصیلی اقدام نماید:
 • سن ( سن افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری را دارند نباید بالاتر از 40 سال باشد)
 • توانایی علمی بسیار بالا
 • داشتن سابقه کاری موفق، مرتبط با رشته تحصیلی فرد
 • دارای بودن سطح بالای زبان انگلیسی (برای مقطع دکتری آیلتس بالاتر از 5/7)
 • سوابق تحصیلی فرد (دانشگاه معتبر و معدل بالا)
 • سابقه نگارش مقالات بین المللی (ISI)
همچنین شما قادر خواهید بود به جهت بررسی دقیق شرایط و کسب اطمینان از انتخاب خود در راستای مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و اقدام برای دریافت تمام انواع ویزای های مهاجر و غیر مهاجر در سطح جهان، با مراجعه به سایت موسسه حقوقی ملک پور از مجموعه ارزشمند راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهره مند گردید. قطعاً با راهنمایی های این مجموعه گرانقدر که حاصل تجربه، علم و تلاش بسیار می باشد؛ قادر خواهید بود علاوه بر انتخاب صحیح کشور مقصد و روش مهاجرت، به تنهایی تمامی اقدامات لازم در راستای تحقق هدفتان را انجام دهید. > مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلوونی
شاید یکی از مهم ترین عوامل برای علاقه مندان به مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه های تحصیل در کشور اسلوونی با توجه به مقطع و رشته افراد می تواند بسیار متغیر باشد به نحوی که شخصی که در مقطع کارشناسی در حال تحصیل می باشد باید هزینه ای حدود 2000 تا 5000 یورو در سال فقط برای شهریه دانشگاه خود در نظر بگیرد. اما شخصی که مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارد این هزینه را باید حدود 2500 الی 7000 یورو تهیه نماید. همچنین در صورتی که فرد قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری را دارد باید سالانه حدودا 3000 الی 12000 یورو برای شهریه دانشگاه هزینه نماید.
هزینه های زندگی در کشور اسلوونی از سطح متوسطی برخوردار است به نحوی که هر فرد در ماه بین 900 الی 1200 یورو برای زندگی خود می بایست هزینه نماید. قیمت برخی اقلام ضروری زندگی در کشور اسلوونی در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد:
 

هزینه زندگی در اسلوونی


مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و کار دانشجویی

کشور اسلوونی مانند دیگر کشور های اروپایی با احترام به قوانین بین المللی حق کار برای دانشجویان این حق را مورد تایید قرار داده است. افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف را داشته باشند می توانند با مراجه به مراکز صدور مجوز کار دانشجویی مجوز این امر را دریافت نمایند. دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل خود در شرکت های واجد شرایط استخدام شده و حقوق مکفی دریافت نمایند. دانشجویان بین المللی حق کار به صورت تمام وقت در طول هفته را ندارند و بایستی مقداری از حقوق و دستمزد خود را مطابق قوانین کشور اسلوونی به دولت به عنوان مالیت پرداخت نمایند به طور کلی دانشجویان مقاطع ذیل از حق کار به مدت مشخص برخوردار می باشند:
 • دانشجویان مقطع کارشناسی 10 تا 15 ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع دکتری 20 ساعت در هفته

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

داشتن همراه در مدت تحصیل از موارد بسیار مهم برای افرادی است که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند لیکن افراد در مقاطع مختلف بایستی تابع قوانین مختلفی نیز باشند به این نحو که در صورتی که فرد در مقطع کارشناسی قصد تحصیل دارد احتمال اینکه بتواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد بسیار پایین است اما محال نیست. افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می توانند همراه داشته باشند اما به این نحو که باید دانشجو ابتدا با دریافت ویزای تحصیلی و استقرار در شهر محل تحصیل برای همسر خود دعوت نامه ارسال کرده و از دسته بندی الحاق خانواده جهت وصال همسر خود بهره مند گردد در دوره دکتری نیز افراد می توانند پس از اشتغال به تحصیل همسر و فرزندان خود را در صورت وجود به کشور اسلوونی بیاورند. همراه در این کشور حق کار نداشته لیکن می تواند با دریافت پیشنهاد های شغلی از کارفرما های این کشور ویزای کاری مستقل از همسر خود دریافت نماید.

 مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اسلوونی

کشور اسلوونی از  دانشگاه های سطح بالایی مانند کشورهای دیگر اروپایی مثل انگلستان برخوردار نیست و تنها یک دانشگاه این کشور رتبه زیر 300 در جهان دارد لیکن کشور اسلوونی از تنوع بسیار بالای دانشگاه و رشته برخوردار است. افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند می توانند در مقاطع مختلف دانشگاه و رشته مورد نظر خود را متناسب با شرایط تحصیلی انتخاب نمایند." مقاله مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد" لیکن افراد با مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل می توانند علاوه بر امکان تحصیل در مقاطع بعدی در کشور هایی با سطح عملی بالاتر این شانس را داشته باشند که به نحوی آسان تر ویزای کاری کشور های اروپایی را دریافت نمایند. پنج داشنگاه برتر کشور اسلوونی در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد:

نرخ بیکاری در اسلوونی


مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی از مقررات مخصوص خود برخوردار است به این نحو که افراد که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند بایستی با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به دریافت ویزای نوع D که ویزای تحصیلی این کشور می باشد اقدام نمایند.  این ویزا با اعتبار سه ماهه تا یک ساله برای افرادی صادر می گردد که واجد شرایط باشند پروسه صدور ویزا بین 3 ماه تا 5 ما متغییر است. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسلوونی مدارک ذیل مورد نیاز می باشد:
 • مدارک تحصیلی فرد به همراه ریز نمرات او ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • مدارک دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد
 • رسید پرداخت هزینه های یک سال دانشگاه
 • مدرک آیلتس یا زبان اسلوونیایی با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی فرد
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از پلیس کشور محل اقامت

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

افرادی که قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل را دارند باید بدانند که مطابق قوانین این کشور تمامی افرادی خارجی باید با مجوز کار اقدام به اشتغال نمایند. در غیر این صورت فرد مرتکب جرم شده است. پیدا نمودن کار برای افراد پس از تحصیل در این کشور امری ساده تر می باشد. کشور اسلوونی از نرخ بیکاری 4.5 درصدی برخوردار بوده و پیدا کردن شغل در این کشو امری محال نمی باشد. لکن دانشجویان بین المللی از 3 ماه تا 6 ماه فرصت دارند تا پس از اتمام تحصیل خود در این کشور اقدام به جستجوی کار نمایند در صورتی که فرد به قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل به این کشور عظیمت نموده باشد لیکن پس از تحصیل در مدت مقرر نتواند شغل مورد نظر خود را پیدا نماید، باید از کشور اسلوونی خارج گردد.


مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افراد که به قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل با دریافت ویزای تحصیلی به کشور اسلوونی سفر کرده و مقطع تحصیلی مورد نظر خود را گذرانده باشند می توانند با پیدا کردن کار در مدت مقرر اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. ویزای کاری این کشور برای مدت یک سال صادر خواهد شد و فرد قادر است هرساله در صورت رعایت قوانین و مقررات کشور اسلوونی و پرداخت مالیات این اقامت را تمدید نماید. در صورتی که فرد با هدف مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل به این کشور عظیمت نموده باشد و موفق به دریافت ویزای کاری گردد بعد از 5 سال می تواند موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شود. در این صورت از تمامی حقوق و امتیازات شهروندان اتحادیه اروپا برخوردار خواهد بود." مقاله مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد" کشور اسلوونی به افراد پس از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم این کشور در صورت واجد شرایط بودن و قبولی در آزمون دریافت پاسپورت این کشور به آنان تابعیت اسلوونی را اعطاء خواهد نمود. از شرایط دریافت تابعیت برای افراد علاوه بر گذشت 5 سال از اقامت دائم باید فرد به زبان اسلوونیایی مسلط بوده و آزمون مشتمل بر موارد تاریخی، سیاسی، اقتصادی و ... می باشد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل ، شرایط دریافت آن و نظام آموزشی کشور اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که بیان شد کشور اسلوونی از نظر سطح علمی در جایگاه فوق العاده ای قرار ندارد لیکن مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل علاقه مندان متعددی دارد؛ از این رو مقاله مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل به دست متخصصین موییه حقوق ملک پور نگارش گردید تا علاوه بر اینکه اطلاعات رایگانی را در اختیار مخاطبان همیشگی خود قرار داده باشند، به سوالات شما عزیزان نیز پاسخ داده شود. 

شما می توانید در خصوص مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل با کارشناسان و مشاوران حقوق بین الملل، موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش پایانی مقاله و قسمت ثبت پرسش، نظرات و پرسش های خود را در خصوص مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید