پاسپورت اتریش

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پاسپورت اتریش در اختیار شما قرار دهیم.

پاسپورت کشور اتریش 

پاسپورت اتریش

پاسپورت کشور اتریش  و مقدمه ای بر آن

 پاسپورت کشور اتریش،  شرایط و مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کشور اتریش و اعتبار پاسپورت کشور اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اعتبار پاسپورت کشور اتریش چقدر است و به چند کشور دنیا بدون اخذ ویزا می توان سفر کرد، هزینه های زندگی در کشور اتریش چگونه است؟
اتریش یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست و پایتخت آن یکی از بهترین شهرهای دنیا شناخته می شود. راه های مختلفی برای اخذ اقامت و در پی آن تابعیت کشور اتریش وجود دارد که در این مقاله آنها را شرح می دهیم. امیدواریم تمامی سوالات و ابهامات شما در زمینه اخذ پاسپورت کشور اتریش از طریق این مقاله که توسط مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است رفع گردد. شما همواره می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE  اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید.
 •  پاسپورت کشور اتریش و شرایط عمومی
 • پاسپورت کشور اتریش و بررسی اعتبار آن
 • پاسپورت کشور اتریش و نکات مهم در باب اتریش
 • پاسپورت کشور اتریش و نحوه اخذ آن
 • پاسپورت کشور اتریش از طریق تولد
 • پاسپورت کشور اتریش از طرق ازدواج
 • پاسپورت کشور اتریش و اخذ آن از طریق پناهندگی
 • پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ از طریق کار
 • پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ از طریق تحصیل
 • پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ آن
 • پاسپورت کشور اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت کشور اتریش و سخن پایانی

پاسپورت کشور اتریش و شرایط عمومی آن

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که این کشور با کشورهای نظیر آلمان، مجارستان، ایتالیا و جمهوری چک مرزهای مشترک دارد . پایتخت این کشور که وین نام دارد یکی از برترین شهرهای دنیا لقب گرفته است. کشور اتریش از نظر اقتصادی وضعیت بسیار مطلوبی را دارد. کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا، ناتو، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و سازمان امنیت و همکاری اروپا است و نقش برجسته در سیاست بین الملل دارد. مساحت این کشور در حدود ۸۳٬۸۷۸ کیلومترمربع است. جمعیت کشور اتریش در حدود ۹ میلیون نفر می باشد. آب و هوای اتریش، معتدل قاره ای و اقیانوسی است؛ تابستان های اتریش گرم و زمستان های آن خنک و معتدل است. این کشور از دیدنی های طبیعی و گردشگری بسیاری برخوردار می باشد. دانشگاه های اتریش از سطح علمی بالایی برخوردارند و هر ساله دانشجو های بین المللی و اساتید دانشگاهی بسیاری جهت تحصیل و انجام فعالیت های پژوهشی به اتریش سفر می کنند. با توجه به شرایط مطلوب این کشور در مواردی همچون وضعیت اقتصادی، تعهدات بین المللی، نرخ اشتغال و همچنین شرایط آب و هوایی عالی افراد بسیار زیادی خواهان اخذ پاسپورت کشور اتریش می باشند. راه های بسیار زیادی برای اخذ اقامت و پاسپورت کشور اتریش کشور اتریش و جود دارد که در ادامه به بررسی ها آنها می پردازیم.

پاسپورت کشور اتریش و بررسی اعتبار آن

اعتبار پاسپورت یک کشور از طریق اینکه با کدام کشورها معافیت روادید وجود دارد مشخص می گردد، کشور اتریش یکی از برترین کشور ها در این زمینه می باشد که از نظر معتبر بودن پاسپورت در رده چهارم دنیا قرار گرفته است. با اخذ پاسپورت کشور اتریش می توان به ۱۲۵ کشور دنیا بدون اخذ ویزا سفر کرد. همچنین به ۳۹ کشور با ویزای ترانزیتی می توان سفر کرد، در واقع فقط به ۳۴ کشور نمی توان با پاسپورت کشور اتریش سفر کرد. از جمله کشورهای مهم و شاخص که فرد با داشتن پاسپورت کشور اتریش می تواند بدون اخذ ویزا سفر کند، انگلستان، سوئیس، و ایرلند می باشد.

پاسپورت کشور اتریش و نکات مهم در باب اتریش

یکی از نکات بسیار اساسی که در رابطه با کشور اتریش وجود دارد، نحوه اخذ پاسپورت کشور اتریش می باشد، در واقع پاسپورت یا به صورت خودکار قابل اخذ می باشد یا از طریق سرمایه گذاری و یا تحصیل در اتریش و در پی آن اقامت کشور اتریش و ازدواج و همچنین از طریق پناهندگی می توان به پاسپورت کشور اتریش دست یافت.
نظام این کشور براساس نظام کامن لا ست و فرد برای آن که بتواند تابعیت این کشور را دریافت کند بایستی در امتحان شهروندی کشور اتریش ثبت نام نماید و در رابطه با تاریخ، نظام سیاسی و موضاعات اجتماعی این کشور اطلاعات کامل و جامعی داشته باشد. کشور اتریش با اتخاذ سیاست های مطلوب مهاجرتی یکی از کشورهای مهاجرپذیر در سطح دنیا شناخته شده است.

پاسپورت کشور اتریش و نحوه اخذ آن

پاسپورت کشور اتریش از ۶ طریق اصلی مهاجرت شامل مهاجرت از طریق تولد، سرمایه گذاری، ازدواج، کار، تحصیل و پناهندگی، و پس از آن اخذ اقامت و تابعیت این کشور امکان پذیر است. فرد متقاضی با توجه به شرایط خود از جمله میزان دارایی، مدارک تحصیلی، سن، سابقه کار و... یکی از این روش های ذکر شده، را برای مهاجرت انتخاب می نماید و پس از کار و پرداخت مالیات و حفظ اصول اخلاقی می تواند برای اقامت دائم این کشور و در پی آن تابعیت کشور اتریش اقدام نماید، که در ادامه این مقاله به آنها می پردازیم.

پاسپورت کشور اتریش از طریق تولد

سیستم دریافت پاسپورت یک کشور از طریق تولد به دو طریق تابعیت از روش خاک یا خون انجام می شود. اخذ پاسپورت اتریش از طریق تولد از روش خون می باشد، برخلاف کشور هایی همچون آمریکا، برزیل، کانادا که اخذ پاسپورت از طریق تولد از روش خاک می باشد. بنابراین فرزند متولد شده باید مادر یا پدر یا هر دو والدش دارای اقامت و تابعیت کشور اتریش باشد تا بتواند پاسپورت کشور اتریش را از طریق تولد دریافت کند. البته در مواردی نیز دریافت تابعیت کشور اتریش از روش خاک می باشد، مثلا در زمانی که کودکی در این کشور پیدا شود که پدر و مادر وی مجهول باشند. در مواردی که پدر و مادر کودک ازدواج نکرده اند و فرزند نامشروعی بدنیا آمده باشد، درصورتی که پدر و مادر کودک اتریشی باشند پاسپورت کشور اتریش از طریق تولد داده می شود، اما درصورتی که پدر و مادر اتریشی نباشند فرزند تابعیت مادر را دریافت می کند. البته این قانون از تاریخ ۱ سپتامبر ۱۹۸۳ اجرایی شده است، در واقع فرزندانی که قبل از این تاریخ بدنیا می آمدند باید پدر اتریشی یا والدین اتریشی داشتند و اینکه تنها مادر فرد اتریشی بود سبب دریافت پاسپورت کشور اتریش از طریق تولد نمی شد.

پاسپورت کشور اتریش از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت یک کشور می باشد. جهت اخذ پاسپورت کشور اتریش از طریق ازدواج فرد باید با یک فرد دارای اقامت یا تابعیت کشور اتریش ازدواج کند. این قانون برای مرد یا زن دارای اقامت و تابعیت اتریش فرقی نمی کند بدین معنی که اگر فردی با یک مرد یا زن دارای اقامت و تابعیت اتریش ازدواج کند می تواند تابعیت کشور اتریش را از طریق ازدواج دریافت کند. برای دریافت پاسپورت کشور اتریش از طریق ازدواج فرد باید اثبات کند که حداقل ۵ سال از ازدواجشان گذشته است و فرد اتریشی حداقل در ۶ سال گذشته به صورت قانونی در کشور اتریش زندگی کرده و اقامت داشته است. برای دریافت پاسپورت کشور اتریش از طریق ازدواج ابتدا فرد متقاضی درخواست ورود و اقامت موقت به کشور اتریش را می دهد و پس از چند سال زندگی در کشور اتریش فرد متقاضی می تواند برای دریافت تابعیت و پاسپورت  اتریش از طریق ازدواج اقدام کند، معمولا برای دریافت پاسپورت کشور اتریش ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیاز است.

پاسپورت کشوراتریش و اخذ آن از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از راه های دریافت اقامت و پاسپورت یک کشور می باشد. به فردی که از نظر جانی در کشور خود امنیت ندارد پناهنده می گویند، جان این افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله جنگ، نژاد پرستی، دلایل مذهبی، سیاسی و... در خطر باشد و امکان بازگشت به کشور خود را به دلایل ذکر شده نداشته باشند. در صورتی که فرد بتواند افسر ویزا را متقاعد کند که جانش در کشور خودش به دلایل فوق در خطر می باشد می تواند اقامت و پاسپورت کشور اتریش را دریافت کند. اما اگر افسر ویزا متوجه شود که اظهارات فرد دروغین می باشد علاوه بر اینکه به وی اقامت داده نمی شود و از کشور اتریش اخراج می شود، از ورود مجدد به کشور اتریش نیز محروم می شود. اخیرا کشورهای مختلف از جمله اتریش سخت گیری های بیشتری را برای دریافت اقامت و پاسپورت از طریق پناهندگی اعمال می کنند. البته بدلیل اینکه روش پناهندگی یک روش کاملا قانونی نمی باشد و روش پرخطری محسوب می شود، به هیچ عنوان توصیه نمی شود و مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش در زمینه ی پناهندگی هیچگونه خدماتی را ارائه نمی دهد. همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش می توانند شما را در دریافت پاسپورت کشور اتریش از سایر طرق راهنمایی کنند.
 در نمودار زیر افرادی که از طریق پناهندگی برای کشور اتریش درخواست داده اند قابل مشاهده است با توجه به روند نزولی این نمودار مشخص می گردد که سیاست کشور اتریش در رابطه با پذیرش پناهندگی تغییر یافته است و همچنین کشور اتریش در نظر دارد پناهندگی را لغو نماید.

پناهندگی در اتریش


پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ آن از طریق کار

افرادی که خواهان اخذ اقامت اتریش از طریق کار می باشند می توانند به چندین روش اقدام نمایند، البته در ابتدا باید باید متذکر این نکته شویم که کشوری که فرد برای مهاجرت از طریق کار انتخاب می نماید باید از لحاظ چگونگی نرخ اشتغال و بیکاری بررسی شود، زیرا کشوری که نرخ بیکاری بالایی داشته باشد نه تنها برای مهاجرین بلکه برای تبعه خود نیز در مضیقه قرار دارد مناسب نمی باشد، از این رو در ابتدا نرخ بیکاری کشور اتریش را مورد بررسی قرار می دهیم،  آنچه نمایان است نرخ بیکاری پایین در این کشور می باشد.

نرخ بیکاری در اتریش


یکی از بهترین راه های اخذ اقامت و در پی آن اخذ پاسپورت کشور اتریش اقامت از طریق کارت قرمز سفید قرمز می باشد. که روند اخذ این کارت بدین گونه است که فرد باید از کشور اتریش جاب آفر داشته باشد و کارفرمایی در اتریش شخص را به عنوان نیروی کار بپذیرد و کارفرمای شخص روند استخدام را که باید شغل مورد نظر آگهی گردد را به طور قانونی انجام دهد و پس آن فرد می تواند به این کشور مهاجرت نماید و کارت قرمز سفید قرمز خود را دریافت کند. اقامتی که فرد با این کارت دریافت می کند 2 ساله است و فرد می تواند با کار کردن و پرداخت مالیات و عدم ارتکاب جرم و جنایت در کشور اتریش بعد از طی 5 سال برای اقامت دائم کشور اتریش درخواست نماید.
نکته بسیار مهم و قابل ملاحظه در رابطه با اعطای تابعیت کشور اتریش این موضوع است که این کشور برخلاف سایر کشور های دنیا پس از ۶ سال فرد می تواند برای اخذ پاسپورت کشور اتریش درخواست نماید و این مهم همانطور که بیان گردید نیازمند امتحان شهروندی و رعایت اصول اخلاقی و... می باشد.
یکی دیگر از راه های اخذ اقامت کشور اتریش از روش کاری اقدام از طریق جای سیکر می باشد که فرد با توجه به مدارک تحصیلی، مدرک زبان، سن، سابقه کار و تحقیقات پژوهشی و بین المللی یا جوایز بین المللی و... می تواند با کسب 70 امتیاز از 100 امتیاز موجود واجدالشرایط گردد و یک ویزای کاری ۶ ماهه دریافت کند و پس از آن در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازد و با پیدا کردن کار مرتبط با رشته خود اقامت کاری دریافت نماید و طبق روندی که گفته شد به اخذ پاسپورت کشور اتریش نائل گردد.

پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ از طریق تحصیل

با توجه به کیفیت آموزشی دانشگاه های کشور اتریش و همچنین شرایط مطلوب بعد از تحصیل که فرد می تواند از طریق آن شغل مناسب و درخور پیدا کند، افراد بسیار زیادی تمایل به تحصیل در این کشور دارند. نکته قابل توجه در باب مهاجرت از طریق تحصیل این موضوع است که مهاجرت تحصیلی به صورت خودکار موجب تابعیت و اعطای پاسپورت کشور اتریش نمی گردد ولی فرد با تحصیل در اتریش به مدت 6 ماه فرصت دارد پس از اتمام آن در جستجوی کار باشد و پس از پیدا نمودن کار مورد نظر خود اقامت کاری دریافت نماید و پس از مدت معین که ذکر گردید برای اقامت و تابعیت کشور اتریش اقدام نماید. همچنین دیگر مزیت تحصیل در اتریش این موضوع است که فرد می تواند با تحصیل در مقطع لیسانس و بالاتر 10 امتیاز برای شرکت در جای سیکر این کشور اقدام نماید و پس از آن روند اقامت و تابعیت خود را تغییر دهد.
 در این نمودار اهمیت تحصیل در کشور اتریش در مقاطع عالی نمایان است. تعداد افرادی که در مقاطع عالی در حال تحصیل می باشند رو به افزایش است.

هزینه تحصیل در اتریش


پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ از طریق سرمایه گذاری

یکی از موضاعات بسیار مهم در امر سرمایه گذاری امنیت مالی سرمایه گذار خارجی می باشد و بدین گونه که اگر قوانین و استاندارد های سرمایه گذاری مناسب نباشد اموال و دارایی فرد در کشور مربوطه به خطر می افتد لذا در این زمینه نرخ مصادره اموال را می توان برای کشور اتریش مشاهده کرد نرخ مصادره اموال بین 1 تا 10 ارزش گذاری می گردد و هر چه پایین تر باشد شرایط سرمایه گذاری مطلوب تر می باشد، که از این نظر کشور اتریش یکی از امن ترین کشورها برای مقاصد سرمایه گذاری می باشد.

ریسک مصادر اموال در اتریش

سرمایه گذاری در کشور اتریش از سه طریق مختلف امکان پذیر می باشد که به شرح ذیل است:

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در این کشور به طور خودکار سبب اقامت یا پاسپورت کشور اتریش نمی گردد. شخص بایستی دارای یک طرح نوآورانه که دارای توجیه اقتصادی است و بتواند سبب رشد اقتصاد اتریش گردد انجام می پذیرد لذا داشتن ایده های نو و یک بیزیمس پلن قوی می تواند دستیابی به اقامت کشور اتریش را تسهیل نماید.
اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی
این روش در زمره سرمایه گذاری قرار می گیرد و فرد می تواند با اثبات این موضوع که با توجه به دارایی و سرمایه نیازمندذ به کار در اتریش نمی باشد اقامت کشور اتریش را درافت نماید. مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی 22,00 یورو می باششدو فرد باید ماهیانه 3 هزار یورو درامد داشته باشد این روش کوتا و طرفیت دارد و باید در تاریخ معینی اقدام نماید.
سرمایه گذاری از طریق کارت سفید قرمز سفید که با ثبت شرکت انجام می پذیرد نیز راه دستیابی به اقامت دائم و به دنبال آن اخذ پاسپورت کشور اتریش است.

پاسپورت کشور اتریش و شرایط اخذ آن

برای اخذ پاسپورت کشور اتریش همانطور که بیان داشتیم فردمسی تواند پاسپورت این کشور را از روش های گوناگون اخذ نماید. که فرد باید بعد از 5 سال اقامت دائم خود را از طریق روش های ذکر شده دریافت نماید و بعد از گذست 6 سال برای تابعیت و اخذ پایپورت کسور اتریش اقدام نماید. مواردی دیگری که باید رعایت نماید به شرح زیر است
 • اطلاع کامل از حقوق و نطام سیاسی کشور اتریش
 • اطلاعات کامل در باب تاریخ، اقتصادو ...
 • داشتن توانایی تکلم به زبان آلمانی
 • اثبات دارایی لازم چون فرد نباید از بودجه عمومی استفاده نماید
 • عدم ارتکاب جرم در کشور اتریش
 • پاسپورت کشور اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم
افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند گاهاً برای انتخاب کشور مقصدو یا انتخاب مسیر درست مهاجرت با توجه به شرایطی که دارند دچار سردگمی می گردند. فرد بایستی از تمام قوانین کشور موردنظر، حقوق بین الملل، شرایط و تبعات حاصل از اتخاب مسیر، کیفیت زندگی در کشورها، نحوه کاریابی و اشتغال، هزینه های زندگی شامل مسکن، خوراک و پوشاک، وضعیت تحصیل برای خود و خانواده اش و ده ها موضوع دیگر اطلاعات کامل و جامع داشته باشد. از آنجایی که قوانین کشورها متفاوت می باشند و هر کشور قوانین و سیاست های خاص خود را دارد و فرد نمی تواند بر تمامی مسیر ها و قوانین کشورهای مختلف اشراف داشته باشد، بایستی به یک متخصص و وکیل خبره در این زمینه مراجعه نماید. وکیل معتبر هم باید در کشور خودش شناخته شده و دارای پروانه وکالت باشد هم برای بر مسائل حقوقی بین الملل و قوانین کشورها اشراف کامل داشته باشد. لذا توصیه اکید ما به افرادی که قصد مهاجرت دارند این است که برای انتخاب درست مسیر و کشور مقصد با وکیل معتبرو با دانش در زمینه مهاجرت مشورت نمایید.
موسسه حقوقی ملک پور،همکار موسسه MIE اتریش با کوله باری از تجربه و هزاران پرونده  موفق طی 15 سال اخیر و با مشاورین، متخصصین و وکلای خبره و با اطلاعات کامل به روز شده در زمینه مهاجرت و ارتباط قوی با وکلای کشور اتریش افرادی را که خواهان اخذ مهاجرت به کشور اتریش و اخذ پاسپورت این کشور می باشند راهنمایی می نماید. لذا شما می توانید با موسسه حقوقی ماک پور تماس حاصل نموده و بهترین مساوره را در زمینه مهاجرت دریافت نمایید.

پاسپورت کشور اتریش

پاسپورت کشور اتریش، راه ها و شرایط اخذ اقامت و تابعیت این کشور در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل قرار گرفت و بیان داشتیم افراد می توانند از طرق گوناگون به این مهم دست یابند. افرادی که 5 سال در کشور اتریش اقامت دائم دارند می توانند با گذشت 6 سال از اقامت فرد برای اخذ پاسپورت کشور اتریش اقدام نمایند.

 با توجه به پیچیدگی هایی که در امر مهاجرت برای کشور ها و در رابطه با اخذ پاسپورت کشور اتریش که موضوع مورد مطالعه بود بایستی با وکیل کار بلد و مجرب مشورت نمایند از آنجایی که موسسعه حقوقی ملک پور با ارائه بهترین خدمات هموطنان عزیزمان را به اهداف و مقاصد خود برساند لذا شما می توانید در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت کشور اتریش با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و بهترین مشاوره را دریافت نمایید. همیچنین می توانید درپرسش وپاسخ همگانی شرکت نموده و جواب سوالات خود را به صورت رایگان دریافت نمایید. 
 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید