مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت و تابعیت قبرس به طریق مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری چه شرایطی را باید داشته باشیم؟ از چه راه­هایی می توان به از طریق سرمایه گذاری به قبرس مهاجرت کرد؟ اصول و قوانین مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری چیست؟ حقوق و مزایای شهروندان در قبرس چگونه است؟ امکانات و مزایای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری چیست؟ ما در این مقاله تلاش نموده­ا­یم که نکات اساسی و مهم مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را در قالبی ساده و شیوا به اطلاع مخاطبان برسانیم. افزون بر این، این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک­پور نگارش شده است؛ در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکل می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نموده و با مشاوره تلفنی رایگان پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور )همکار مؤسسه MIEاتریش( تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود.
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و مقدمه­ای بر آن
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در قبرس
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و معایب آن
 •  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و مقدمه­ای بر آن:

   کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه قرارا گرفته و قسمت‌های شمالی و جنوبی تشکیل شده است. مساحت کشور قبرس ۲۵۲ کیلومتر مربع و جمعیت آن 166/141/1 نفر می باشد. قسمت شمالی کشور غالبا از اتباع ترک تشکیل شده و قسمت جنوبی این کشور باز به محدوده شنگن و اتحادیه اروپا می‌باشد. غالباً افرادی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را دارند برای اتصال به بازار جهانی اروپا قسمت جنوبی این کشور را انتخاب می کند.این کشور دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای بوده و دراری شرایط بسیار مناسبی برای افرادی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را دارند پیش بینی کرده است. زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی و یونانی و واحد پول آن یورو می باشد. غالب اتباع ساکن در قبرس یونانی ها و ترک ها و بقیه از ارمنوی ها و کاتولیک ها می باشند.

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس:

 قسمت شمالی کشور غالبا از اتباع ترک تشکیل شده و قسمت جنوبی این کشور باز به محدوده شنگن و اتحادیه اروپا می‌باشد. غالباً افرادی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را دارند برای اتصال به بازار جهانی اروپا قسمت جنوبی این کشور را انتخاب می کند. کشور قبرس برای افرادی که متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری هستند شیوه های ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری در بخش‌های اقتصادی کشور اقامت و تابعیت اعطا خواهد کرد. ازجمله شرایط عمومی می توان به اجازه به همراه داشتن و الحاق خانواده اشاره کرد. هم چنین شرط سنی فرزند باید 18 سال تمام باشد و نه بالاتر از آن.شما بایستی حداقل 5 کارمند را در شرکت خود استخدام کنید.

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس:

قبل از مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری بهتر است بدانید شما اقامت دائم قبرس را می توانید با پرداخت مبلغ سرمایه­گذاری در حدود 000/500/2 یورو دریافت کنید. با پرداخت این مبلغ شما یا اقامت دائم 1 ساله قبرس که هر ساله قابل تمدید می شود به دست می آورید و سپس بعد از مدتی می توانید پاسپورت قبرس را دریافت کنید. شما می توانید در قبرس  به همراه همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود اقامت داشته باشید. در ادامه به خصوصیات هر کدام از روش های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. شما می توانید 000/000/2 یورو را در تجارت و یا خرید زمین هزینه کرده و 000/500 نیز به خرید ملک در کشور قبرس هزینه کنید.

سرمایه گذاری در قبرس


مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری :

    از جمله نکات مهم در هر سرمایه‌گذاری توجه به قوانین و معاهدات بین‌المللی آن کشور، میزان امنیت سرمایه شما و شاخص های اقتصادی آن کشور  می باشد .قبل از مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری بهتر است بدانید که شاخصه امنیت اقتصادی این کشور در سال‌های اخیر رشد به سزایی داشته است. همچنین کاهش نرخ بیکاری در این کشور به شدت پایین آمده است. غالبا افرادی که برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند افراد غیر اروپایی هستند که در قبرس سرمایه گذاری می کنند و بیشتر در زمینه املاک و مستغلات این فعالیت و سرمایه گذاری چشمگیر است. سیستم قضایی این کشور به صورت چشمگیری به دور از فساد بوده و به صورت عادلانه بین طرفین قضاوت خواهد کرد. در زیر نمودار مربوط به جرایم و فساد در کشور قبرس آمده است هر چه میزان نمودار بالاتر باشد میزان فساد پایین تر است.
 

فساد در قبرس


مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار:
  از جمله نکات مثبت در جهت مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری داشتن سطح رشد اقتصادی بالا و نرخ مثبت شاخص اقتصادی این کشور می باشد. همچنین کشور در سال های اخیر دارای میزان استخدام بالاتری نسبت به سال های پیشین بوده است. میزان نرخ ساخت مسکن و مشخصات آن افزایش یافت و بازار مناسبی را برای سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات  فراهم کرده است. نرخ تورم در کشور قبرس در سال 2019 تقریبا 2% بوده است.

نرخ بیکاری و تورم در قبرس


مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس:
      خرید ملک در قبرس برای متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری یکی از امن ترین راه ها می باشد. شما با هزینه کردن مبلغی بین ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار یورو می توانید سرمایه گذاری ملکی خود را آغاز کنیم. در این روش به شرطی که شما طالب اقامت در کشور قبرس نباشید میتوانید به دلخواه ملک را معاوضه یا بفروشید اما به دنبال اقامت در این کشور هستید باید ملکه خود را به مدت ۳ سال حفظ کرده بعد کشور حضور داشته باشید. در روش دیگر برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را دارند و طالب اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور قبرس میباشند میتوانند مبلغی به ارزش 000/500/2 تا 000/000/3 در زمینه املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند البته لازم به ذکر است که خریداری شده نباید در سه سال آتی فروخته شود .پس از 3 سال شما می توانید ملک را بفروشید در این روش شما به مدت سه سال اقامت دائم خواهید داشت و پس از آن می توانید درخواست تابعیت بدهید. از جمله مزایای سرمایه گذاری در قبرس می توان به موارد زیر اشاره کرد: عدم شرط حضور، مالیات پایین، اخذ سریع تابعیت، دریافت پاسپورت برای خود شخص و خانواده او و معافیت مالیاتی و توانایی سفر به غرب کشور های اروپا .

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس:

    یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری برای مهاجرات به قبرس از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت در این کشور می باشد که شما در وهله اول باید برنامه اقتصادی یا طرح تجاری خود را به دولت ارائه داده و دلایل قانع کننده و توجیه پذیری نشان دهید. شما می توانید با فعالیت در عرصه های بازرگانی و توریستی در کشور قبرس در عرصه ثبت شرکت فعالیت کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت چه به عنوان شعبه دیگری از شرکت اصلی خود  و  چه به عنوان شاخه جدیدی از تجارت نیازمند سرمایه گذاری مبلغی در حدود ۲۵ هزار تا ۲۶ هزار یورو می باشید. از جمله مدارکی که باید برای ثبت شرکت تحویل بدهید انگیزه نامه  خود، تحریم اقتصادی مواجه، پرداخت هزینه ثبت شرکت و تکمیل فرمهای ثبت شرکت در کشور قبرس میباشد.

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در قبرس:

   کارآفرینی در قبرس یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما با ارائه طرحی نوآورانه چه باعث رونق بیشتر اقتصاد قطع شود و همچنین موجب افزایش استخدام کارکنان و روند رو به رشد کاری در قبرس شود می‌توانید با استفاده از شرط الحاق خانواده و فرزند زیر ۱۸ سال خانواده خود را با خود همراه کنید و اقامت دائم 1 ساله از طرف دولت قبرس دریافت کنید. همانند مطالب گفته شده در قسمت های قبل  مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در ملک سودمندتر از موارد دیگر می باشد لذا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی می توان از کشورهای پیشرفته تر و مانند آلمان و اتریش بهره گرفت. لازم به ذکر است که فرد پس از ارائه توجیه نامه و برنامه تجارتی خود و با نشان دادن شاخصه پیشرفت اقتصادی پیش بینی شده می‌تواند حتی تابعیت کشور قبرس را نیز دریافت کند.

کار افرینی در قبرس


 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس:

   یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه کشور قبرس به مبلغ 000/500 یورو و سرمایه گذاری و شراکت در اوراق قرضه می باشد. در مدت 3 سال اول پس از خرید اوراق قرضه شخص و خانواده او اجازه الحاق را دارند بایستی اقامت دائم گرفته و پس از سه سال می توانند اقامت دائم خود را به اخذ تابعیت مبدل کنند. لازم به ذکر است در این مدت اشخاص نباید به هیچ عنوان اوراق قرضه خود را بفروشد. این سرمایه گذاری در حقیقت در سطح  بانک مرکزی این کشور می باشد و در پروژه‌های بهداشتی، آموزش، اشتغال و نوآوری صرف خواهد شد. این اوراق به مدت 3 سال قابلیت فروش نداشتهو  باید در حساب بانکی شما قابل مشاهده باشد.  شرط الحاق فرزند 18 سال می باشد. شما پس از گذشت 3 سال می توانی داوراق خود را به نوع دیگری از انواع سرمایه گذاری در قبرس تبدیل کنید و در جریان پول کشور قرار دهید در صورت برداشت کامل این مبلغ یا معادل آن وسرمایه گذاری نکردن در هیچ کدام از انواع نام برده شما شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم و تابعیت را از دست خواهید داد.
 

تولید ناخالص داخلی قبرس


مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در قبرس:

برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در بخش خود حمایتی شما نمی توانید اقدام کنید چرا که قبرس شرایط مربوط به خود حمایتی ندارد.
قبل از مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری باید بدانید اخذ پاسپورت قبرس 10 سال طول می کشد. پاسپورت این کشور دارای هشتمین رتبه در بین تمامی پاسپورت­های دنیا می باشد. این پاسپورت دارای امتیاز 162 بوده که به 122 کشور بدون ویزا، به 40 کشور با گرفتن ویزا در محل و برای ورود به 36 کشور باید از قبل روادید صادر گردد می توان تردد کرد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن:

همانطور که پیشتر گفته شد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و همچنین خرید ملک یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور قبرس می باشد. سرمایه گذاری در قبرس مزایای بسیاری را به دنبال دارد از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: عضویت در اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، امنیت اقتصادی، عدالت جامعه قضایی، رشد اقتصادی مناسب، دارا بودن استانداردها و شاخص های رشد اقتصادی، امکان الالحاق هام همراه، تابعیت و اقامت در سریعترین زمان ممکن، اعتبار بالای پاسپورت کشور قبرس، از جمله مهم‌ترین ویژگی ها و مزایای این سرمایه گذاری می‌توان به شرایط گوناگون و انعطاف پذیری آن و نداشتن شرط حضور اشاره کرد.

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و معایب آن:

 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری همچنین دارای معایبی نیز می باشد. در سیر چندی از معایب مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را در نظر شما آورده ایم: اختلافات بین قسمت شمالی و جنوبی قبرس ممکن است تأثیر گذار بر روابط اقتصادی شما واقع شود، قبرس جزیره ای کوچک با جمعیتی بالا می باشد که در عین زیبایی ممکن است شرایط آسایش لازم را برای برخی از اقشار نداشته باشد، بلوکه شدن سرمایه اولیه شما برای سه سال از نکات بسیار مهم در مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشد که ممکن است باعث مدرس شدن شما گردد، سرمایه گذاری ملکی برای اخذ مستقیم تابعیت در قبرس یکی از گران ترین انواع اخذ تابعیت و سرمایه گذاری در کشورهای حوزه شینگن و اروپا می باشد که باید در خرید ملک و چگونگی سرمایه گذاری حتماً دقت لازم را داشته باشید. کشورهای جایگزین دیگری همچون پرتغال، اسپانیا، یونان  و حتی استرالیا و کانادا شرایط معقول تری برای اخذ اقامت و تابعیت خود دارد شما با هزینه های بسیار پایین تر می توانید اقامت کشورهای اروپایی را دریافت کنید. برای مثال با پرداخت مبلغی ۵۰۰ هزار یورو برای خرید ملک در پرتغال می توانید بعد از ۵ سال اقامت دائم و پس از شش سال تابعیت این کشور را دریافت کنید. همانطور شاید در بداهه سرمایه گذاری ملکی برای اخذ تابعیت در قبرس غیر معقول جلوه کند لذا بسیار مهم است که شما با وکیل مهاجرتی آگاه در زمینه سرمایه گذاری ملکی خود و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری مشورت کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری، تمامی اصول، معیارها و روش های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در این پژوهش بررسی شده است. ازجمله راه­های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری می توان به 1خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی اشاره کرد. کشور قبرس یکی از برترین کشورهای مرکزی مدیترانه از لحاظ اقتصاد، رفاه اجتماعی، عدالت اجتماعی، پیشرفت علمی-صنعتی و.... می باشد که سرمایه گذاران بسیاری را از سراسر دنیا می پذیرد. تمامی اصول و قوانین برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به تفصیل بیان شده است. 

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت به عمان می توانید با کارشناسان مجرب موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره­های تلفنی رایگان بهره­مند گردید همچنین قسمت ثبت سفارش در پایان مقاله برای پاسخگویی به سوالات و پرسش و پاسخ شما مخاطبان در رابطه با این مقاله در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور (همکار مؤسسه MIE اتریش) تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید