مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به پرتغال از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به پرتقال از طریق کار 

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مقدمه­ای بر آن:

مهاجرت به پرتقال از طریق کار، شرایط اخذ ویزای کاری پرتقال، چگونگی اخذ تابعیت پرتقال پس از یافتن کار در این کشور و مواردی از این قبیل در این مقاله مورد ارزیابی تخصصی و علمی قرار گرفته است. آیا افراد مهاجر به راحتی می­توانند در کشور پرتقال شغل مورد نظر خود را بیابند؟ نرخ بیکاری در کشور پرتقال چقدر است؟ مهاجرت به پرتقال از طریق کار به چه شیوه­هایی میسر می­شود؟ این مقاله با هدف پاسخگویی به این قبیل سوالات و رفع ابهامات خوانندگان عزیز دارای هدف مهاجرت به پرتقال از طریق کار نگاشته شده است. تصمیم­گیری دربارۀ اخذ ویزای کاری پرتقال مستلزم آگاهی متقاضیان مهاجرت به پرتقال از طریق کار از نکات فراوانی است. از همین رو در این نوشتار کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات و الزامات مهم در زمینۀ مهاجرت کاری به پرتقال را به شما عزیزان یادآور خواهند شد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره­مند شوید.
هدف این مقاله پرداختن به مطالب زیر با تکیه بر جدیدترین و معتبرترین اطلاعات علمی و تخصصی است:
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و معرفی آن
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار پرتقال
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و نرخ بیکاری در پرتقال
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و میزان حقوق در پرتقال
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مشاغل مورد نیاز پرتقال در سال 2019
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و نحوه کاریابی در پرتقال
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مؤسسات کاریابی در پرتقال
 • مهاجرت به پرتقال از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتقال

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و شرایط عمومی آن:

پرتقال کشوری در جنوب غرب اروپاست که از سطح رفاهی مناسب، طبیعت زیبا و دموکراسی برخوردار است. مکان جغرافیایی پرتقال نیز از نکات جالب دیگری است که ممکن است توجه علاقه­مندان به مهاجرت به پرتقال از طریق کار را به خود جلب کند به نحوی که این کشور در نقطۀ تلاقی سه قارۀ آمریکا، آفریقا و اروپا واقع شده است. زبان پرتقالی زبان رسمی 9 کشور است و پرتقال قدیمی­ترین کشور در قارۀ اروپا به شمار می­رود. همچنین یکی از قدیمی­ترین دانشگاه­های اروپا در این کشور واقع شده است. در مورد وضعیت بازار کار در کشور پرتقال باید اشاره نمود که برخی صنایع همچون هوا فضا و خودرو وضعیت بسیار مناسبی در این کشور دارند و نسبت به بسیاری از صنایع دیگر پر رونق­تر هستند. ساعات کاری مجاز در این کشور در روز 8 ساعت و در هفته 40 ساعت است که البته در صورت توافق کارفرما و کارمند امکان افزایش آن تا 12 ساعت نیز وجود دارد. در بخش زیر برخی اطلاعات مهم در ارتباط با کشور پرتقال ارائه شده است:

مشخصات پرتغال

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و معرفی آن:

برای مهاجرت به پرتقال از طریق کار باید توجه داشت که شرایط ورود به بازار کار این کشور برای افراد کشورهای مختلف متفاوت است به نحوی که متقاضیان شهروند اتحادیه اروپا الزامی به اخذ ویزای کار پرتقال ندارند و فرآیند اشتغال در پرتقال با سهولت هرچه تمام­تر برای آنها انجام می­پذیرد و فقط در شرایط تمایل به اقامت بیش از 6 ماه لازم است کارت اقامت این کشور را دریافت کنند. علاقه­مندان مهاجرت به پرتقال از طریق کار از خارج از اتحادیه اروپا شرایط متفاوتی را تجربه می­کنند و حتماً لازم است از یک کارفرمای پرتقالی پیشنهاد شغلی و دعوتنامه رسمی دریافت کنند. البته است کارفرما دلایل مجاب کننده­ای برای استخدام آن فرد غیر پرتقالی از خارج از پرتقال داشته باشد. بنابر آنچه گفته شد، یافتن شغل برای افراد بیگانه در این کشور چندان سهل نیست. با این وجود، مواردی همچون میزان تخصص و تحصیلات فردی، دانش زبانی و سابقه کاری نیز بر این پروسه تأثیرگذار هستند و فرد در صورت آشنایی با زبان پرتقالی حتی از شانس بالاتری برخوردار می­شود. با توجه به موارد ذکر شده و شرایط نسبتاً پیچیدۀ یافتن شغل در کشور پرتقال علاقه­مندان به مهاجرت به پرتقال از طریق کار می­توانند کشورهای دیگر اروپایی دارای شرایط بهتر همچون آلمان و اتریش را هدف مهاجرت خود قرار دهند. 

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار پرتقال:

اخذ ویزای کاری کشور پرتقال با ارائۀ کامل مدارک تعیین شده امکان پذیر است و هرگونه نقص در این مدارک می­تواند پروسۀ اشتغال فرد متقاضی مهاجرت به پرتقال از طریق کار را با مشکل مواجه کند. لازم به ذکر است که این مدارک یا به شکل اصل مدارک و یا کپی مورد تأیید تحت ترجمۀ رسمی قرار گرفته و ارائه می­شوند.   

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال


مهاجرت به پرتقال از طریق کار و بررسی ویزای همراه:

یکی از مهم­ترین ابهامات و دغدغه­های متقاضیان مهاجرت به پرتقال از طریق کار  امکان پیوستن افراد خانواده به آنها در حین کار در کشور پرتقال است. کشور پرتقال نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی اهمیت ویژه­ای برای الحاق خانواده قائل است و این امکان را برای فرد متقاضی کار مهیا نموده­ که بتواند همراه خود و یا به عبارتی همسر و فرزند زیر 18 سالش را نیز در کنار خود داشته باشد. اگرچه در شرایطی و با اثبات مراقبت و سرپرستی فرد از پدر و مادر و خواهر و برادر کوچکش نیز امکان الحاق آنها به وی وجود دارد. در بخش زیر به مدارک لازم برای الحاق همراهان فرد متقاضی مهاجرت به پرتقال از طریق کار پرداخته شده است:
 • پاسپورت متقاضی و همراهان
 • اسناد ازدواج برای همسر
 • مدارک حاکی از رابطۀ خانوادگی برای فرزند و سایر بستگان
 • مدرک نشانگر محل سکونت فرد در پرتقال
 •  مدرک دال بر تمکن مالی متقاضی در پرتقال

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و نرخ بیکاری در پرتقال:

نرخ بیکاری کشور پرتقال از مسائل بسیار مهمی است که علاقه­مندان مهاجرت به پرتقال از طریق کار هیچگاه نباید از آن غافل شوند. در مورد شرایط بیکاری در کشور پرتقال باید خاطرنشان کرد که از حدود 10.31 میلیون نفر جمعیت کشور پرتقال در سال 2018 حدود 5.14 نیروی کار (در قالب افراد شاغل و جویای کار) در این کشور وجود داشته است. در زیر نمودار نرخ بیکاری این کشور ارائه شده است که بر اساس آن نرخ بیکاری پرتقال در سال 2018 معادل 7.35 است که این نشان از اشتغال 93 نفر از هر 100 پرتقالی دارد. در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر همچون اتریش با شرایط کاری مشخص­تر و امکان اخذ ویزای بهتر برای هموطنانمان  این رقم را می­توان نرخ بیشتری محسوب کرد.
 

نرخ بیکاری در پرتغال

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و میزان حقوق در پرتقال:

میزان حقوق و دستمزد یکی دیگر از موارد مهم قابل توجه علاقه­مندان مهاجرت به پرتقال از طریق کار است. میزان حقوق در نظر گرفته شده برای افراد مختلف با توجه به تخصص، مهارت­ها و دانش آنها و همچنین اینکه در کدام شهر مشغول به کار هستند متفاوت است. به عنوان مثال، میزان حقوق دریافتی در پایتخت پرتقال یعنی شهر لیسبون بیشتر است. نمودار زیر نشان می­دهد حداقل دستمزد در کشور پرتقال در سال 2019  برابر با 700 یورو در ماه بوده است. در جدول زیر می­توانید دستمزد برخی مشاغل را مشاهده کنید.

دستمزد مشاغل مختلف در پرتغال

  

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و مشاغل مورد نیاز پرتقال در سال 2019:

بهتر است متقاضیان مهاجرت به پرتقال از طریق کار پیش از هر اقدامی از Positive List (فهرست مشاغل مورد نیاز) این کشور مطلع شوند چرا که در صورت نیاز به آنها امکان یافتن شغل توسط این افراد نیز افزایش می­یابد. صنایع هوا فضا و خودرود در صدر مشاغل مورد نیاز پرتقال قرار می­گیرند و تخصص­هایی همچون ساخت صنایع هوایی و هواپیماهای بدون سر نشین زیرمجموعۀ آنها محسوب می­شوند. در نمودار زیر می­توان برخی مشاغل دیگر مورد نیاز کشور پرتقال را نیز مشاهده کرد.  
توصیۀ ویژه ما به شما همراهان گرامی آن است که برای کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینۀ مهاجرت به پرتقال از طریق کار و همچنین اطلاعات مفید و ارزشمند در زمینۀ مهاجرت به کشورهای دیگر از طریق همۀ شیوه­ها ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید.

مشاغل موردنیاز پرتغال


مهاجرت به پرتقال از طریق کار و نحوه کاریابی در پرتقال:

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، یافتن کار توسط مردم اتحادیه اروپا و افراد خارج از این اتحادیه دارای تفاوت­هایی است. طبیعی است که حضور در کشور مقصد کار را برای فرد متقاضی مهاجرت به پرتقال از طریق کار آسان­تر می­کند. افرادی نیز از طریق تحصیل و یا سرمایه­گذاری وارد خاک این کشور شده و شخصاً مشغول به جستجوی کار می­شوند. با این حال، برای افراد خارج از این کشور و اتحادیۀ اروپا شیوه­های دیگری همچون اقدام از طریق موسسات کاریابی قانونی و یا سایت­های کاریابی وجود دارد. فرد با ارسال رزومه به این وب سایت­ها و داشتن دانش و تخصص هم در رشتۀ خود و هم در زبان انگلیسی می­تواند امید به یافتن شغل داشته باشد. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن در هر شرایطی بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است.
همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، موسسات کاریابی می­توانند در ازای دریافت مبلغی به پروسۀ یافتن شغل و برقراری ارتباط فرد با کارفرما کمک شایانی بکنند و راهنمای متقاضیان کاریابی باشند. با این حال، افراد متقاضی مهاجرت به پرتقال از طریق کار باید تنها با موسسات مجاز کاریابی ارتباط برقرار کنند و اطلاعات خود را صرفاً در اختیار اینگونه موسسات قرار دهند. در این بخش به نام برخی از موسسات کاریابی معتبر و قانونی اشاره شده است؛ با این امید که بتوانیم راهنمای شما عزیزان برای اتخاذ تصمیم بهتر باشیم
 • National Recruitment Portugal 
 •  BE. Great Consulting
 • Ondaplanetaria
 •  AICEP
 • Indeed،
 • Net Empregps،
 •  Empregeos Online
نیز نمونه­ هایی از وب سایت­ های کاریاب هستند.

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتقال:

اخذ اقامت و در ادامه تابعیت پرتقال می­تواند هدف عدۀ کثیر علاقه­ مندان به مهاجرت به پرتقال از طریق کار باشد. در این خصوص لازم است اشاره کنیم که فرد پس از اخذ ویزای کاری ابتداعاً اقامت یک ساله دریافت می­کند. در ادامه و با تمدید قرارداد کاری و اقامت 5 ساله در کشور پرتقال شرایط اخذ اقامت دائم پرتقال نیز ممکن می­شود منوط به اینکه فرد حداقل 180 روز از هر سال را در کشور پرتقال گذرانده باشد. اخذ پاسپورت پرتقال نیز پس از 6 سال حضور در این کشور و رعایت الزاماتی همچون پرداخت منظم مالیات و حضور مدام در این کشور، نداشتن بدهی مالیاتی، عدم ارتکاب به جرم و جنایت، تسلط یافتن به زبان پرتقالی و پایبندی به قوانین این کشور امکان پذیر است. باید خاطر نشان کرد افرادی که به شکل تحصیلی و یا سرمایه ­گذاری وارد کشور پرتقال می­شوند می­توانند راحت­تر به جستجوی کار پرداخته و اقامت خود را به اقامت دائم و سپس تابعیت تبدیل کنند.  

مهاجرت به پرتقال از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به پرتقال از طریق کار، دریافت ویزای کاری پرتقال، نحوۀ کاریابی در پرتقال و موارد این چنینی در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. نکتۀ مهم دربارۀ مهاجرت به پرتقال الزام به دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرماست که این روند کاریابی را با پیچیدگی­های روبرو می­سازد. به علاوه، با توجه به نرخ بیکاری در کشور پرتقال می­توان دریافت که این کشور نسبت به کشورهای صنعتی دیگری همچون آلمان و اتریش در ردۀ پایین­تری قرار می­گیرد و متقاضیان مهاجرت به پرتقال از طریق کار می­توانند در عوض برای مهاجرت کاری به این کشورها مسیر هموارتری را طی کنند.    

مشاورین مجرب ما در زمینۀ حقوق بین­الملل پذیرای تماس تلفنی شما علاقه­مندان مهاجرت به پرتقال از طریق کار هستند تا صمیمانه اطلاعات رایگانی را در اختیارتان قرار دهند. این امکان نیز فراهم شده که در قسمت انتهای مقاله، نظرات و هرگونه پرسشی در این زمینه­ها را در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) بیان کنید و در کوتاه­ترین زمان ممکن منتظر دریافت پاسخ خود باشید.  

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید