مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار


مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و مقدمه ای برآن

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار، اخذ ویزای کار در افریقای جنوبی و شرایط اخذ اقامت کاری در آفریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا افریقای جنوبی مقصد مناسبی برای مهاجرت و اقامت می‌باشد؟ روش‌های مهاجرت کاری به کشور افریقای جنوبی چگونه می‌باشد؟ بهترین و بدترین روش‌های مهاجرت کاری به افریقای جنوبی چیست؟ پاسخ به این سوالات و سایر مسائل پیرامون مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار هدف تحقیق این مقاله می‌باشد. کشور افریقای جنوبی دارای منابع طبیعی و زیبایی‌های زیادی می‌باشد این کشور در زمره بهترین کشور آفریقایی قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و دیگر زمینه‌های مهاجرتی می‌توانید به وبسایت جامع موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و یا با تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.
 •  مهاجرت به آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و ویزای کار
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و میزان حقوق در آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی  و موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه 
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی و سخن پایانی

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و شرایط عمومی آن

با اینکه جمعیت بیکار در قاره آفریقا زیاد می باشد و همچنین در آفریقای جنوبی نیز تعداد بیکاران فراوان است. این کشور سالانه به تعداد زیادی متقاضی خارجی کار جواب مثبت می دهد و شرایط مناسب کاری را برا آنها ایجاد می کند. این کشور دارای منابع طبیعی با ارزشی مانند طلا را دار می باشد. ثروت های معدنی این کشور بسیار فراوان است. اما به دلایل نبود سواد علمی گسترده در سطح جامعه و نبود متخصص این کشور همراه باید نیروی خارجی کار تحصیل کرده را به سمت خود جذب نماید تا رشد اقتصادی پایداری داشته باشد. اقتصاد این کشور در برابر دیگر کشورهای افریقایی برتری های فراوانی دارد. در تصویر زیر شمای کلی از وضعیت کشور افریقای جنوبی دیده می شود.
 جهت آگاهی از مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و مهاجرت به دیگر کشورها فایل‌های ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به خوبی روش‌های مناسب مهاجرت را برای شما مشخص نموده است. این پکیج شگفت انگیز توصیه ویژه ما به مهاجرین محترم می‌باشد.

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و ویزای کار

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار شامل سه ویزا می شود. ویزای سهمیه کار، ویزای دعوت نامه شغلی و ویزای کار برای افراد با مهارت خاص این سه نوع ویزا، از جمله ویزاهای مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار در این کشور می باشد. ویزای سهمیه کار برای افراد ماهر می باشد، متقاضی می تواند سه الی شش ماه در افریقای جنوبی به دنبال کار بگردد. زمانی که متقاضی این ویزا در این کشور کار پیدا کند اجاز کار او تمدید شده و اقامت کاری به شخص تعلق می گیرد.کار دراین ویزا باید مرتبط با ویزای مهارت شخص باشد. ویزای دعوت نامه شغلی برای افرادی می باشد که در این کشور دعوت نامه کاری دریافت کرده باشند و اجاز کار گرفته باشند این ویزا تا پایان قرار داد معتبر می باشد، در این ویزا بین فرد و کارفرما قرداد کاری منعقد می شود ویزای کار برای افراد با مهارت خاص برای افرادی صادر می شود که در یک زمینه تخصصی مهارت دارند و کشور آفریقای جنوبی به آنها نیاز دارد. مدت این نوع ویزا سه سال است و قابلیت تمدید در این ویزا وجود دارد.

ویژگی آفریقای جنوبی


مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کارافریقای جنوبی

زبان مردمان افریقای جنوبی انگلیسی می باشد، این کشور سالها در سیطره فرانسه و انگلیس بوده، نحوه ادراه امور در کشور شباهت زیادی به کشور انگلستان دارد. برای اجازه کار مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار متقاضی ابتدا فرد اطلاعات خود را به مرکز ساکا در آفریقای جنوبی ارسال می کند. این مدارک با پست انتقال پیدا می کند یعنی فرد باید کپی مدار برابر با اصل شده خود را برای ساکا به صورت فیزیکی ارسال نماید. بعد از آن ساکا در تائید اسناد متقاضی یک سریال نامبر به فرد می دهد. بر اساس این سریال نامبر متقاضی به اتحادیه مربوط حق عضویت پرداخت می کند. بعد از گذر از این مراحل فرد وارد افریقای جنوبی شده و ویزای کاری را کسب می کند. برای مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار به مدارک زیر نیاز می باشد:
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی شامل پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک عدم سوء پیشینه متقاضی
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • رزومه متقاضی
 • نامه اشتغال به کار متقاضی
 • موجودی یک ماه حساب متقاضی
 • مدارک سلامت پزشکی
 • اسناد ازدواج یا طلاق متقاضی
 • مدارک شناسایی همراه متقاضی در صورت وجود
 • مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و نرخ بیکاری در افریقای جنوبی
همان گونه که ذکر گردید، میزان بیکاری در افریقای جنوبی بالا می باشد. دلیل این موضوع بیشتر عدم وجود تحصیل و وجود فقر در این قاره و این کشور می باشد، هر چند که این کشور دارای منابه زیادی می باشد ولی این منابع به رفع بیکاری دراین کشور کمکی نکرده است. اما متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار نباید نگران این موضوع باشند به این خاطر که افریقای جنوبی به نیروی کار متخصص و تحصیل کرده نیاز فراوان دارد. تنوع تخصص های مورد نیاز در این کشور بسیار بالا می باشد. نیروی کار مشغول در بخش دولتی افریقای جنوبی بیش از سه میلیون نفر می باشد و نیروی کار مشغول در صنایع خرد و تجارت خرد نیز حدود سه میلیون می باشد. جمعیت افریقای جنوبی حدود 52 میلیون نفر می باشد که از این تعداد حدود 7 میلیون نفر متقاضی کار در افریقای جنوبی قرار گرفته اند. این رقم نشان دهنده سطح بالای بیکاری در این کشور ثروتمند می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در افریقای جنوبی نشان داده شده است. همانگونه که مشاهده می نمائید با افزایش نرخ جمعیت سالانه این کشور نرخ بیکاری نیز رشد می کند.

نرخ بیکاری آفریقای جنوبی


مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 افریقای جنوبی

متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار باید به مشاغلی که هر ساله مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی می باشد، توجه نمایند این مشاغل به خوبی می تواند به افراد جویای کار کمک کند تا فرد در افریقای جنوبی مشغول به کار شود. از جمله این مشاغل می توان به رشته های ذیل اشاره نمود:
 • رشته های وابسته به علم کشاورزی
 • رشته ها ی مدیریتی
 • رشته های مرتبط با کامپیوتر و آی تی
 • رشته های مهندسی
 • رشته های گروه پزشکی و بهداشت
 • رشته های مرتبط با علوم زمین شناسی
 • رشته های مرتبط با علوم زیست شناسی
 • رشته های معماری و عمران
همچنین این کشور به فروشندگان حرفه ای و آموزگاران نیز نیازمند است. اگر افراد این نوع تحصص ها را داشته باشند. می توانند وارد بازار کار افریقای جنوبی شوند. به صورت معمول کارفرمایان به علت بالا بودن نرخ دستمزد بالا در این کشور به دنبال جذب مهاجرین برای انجام کارهای خود هستند. در جدول ذیل رشد اقتصادی افریقای جنوبی در سال های 2007میلادی تا 2017 میلادی دیده می شود.

 

رشد اقتصادی آفریقای جنوبی

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و میزان حقوق در افریقای جنوبی

متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار باید توجه داشته باشند که به علت وجود هزینه های بالا برای نیروی کار کارفرمایان آفریقای جنوبی به دنبال جذب نیروی کار ماهر از خارج این کشور می باشند. این مقاله با تلاش متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در باب مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار به نگارش درآمده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی می‌باشد و پیگرد قانونی دارد. مدیران بخش آتی در افریقای جنوبی مبالغی میان 35 هزار تا 45 هزار دلار آمریکا حقوق دریافت می کنند. پرستان و دیگر شاغلین حوزه پرستاری حقوقی در حد 25 هزار دلار دریافت می کنند. پزشکان در این کشور مبلغی حدود 75 هزار دلار به صورت میانگین دریافت می کنند، البته در این حوزه با افزایش تخصص درآمد پزشک بالا خواهد رفت. در جدول ذیل مشاغل پر درآمد قرار داده شده.

مشاغل پردرآمد آفریقای جنوبی

 

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و نحوه کاریابی در افریقا

متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار باید به نحوه کاریابی این کشور توجه نمایند. برای اخذ ویزای کار افریقای جنوبی متقاضیان باید زرومه کاری خود را به نحوی تنظیم نماید که بتوانند در موسسات و شرکت های مختلف دعوت به مصاحبه شوند. اگر فرد در کاریابی با مشکلی برخورد نماید، موسسات کاریابی مجربی در افریقای جنوبی وجود دارند که می توانند برای افراد موقعیت های شغلی ایجاد کنند. در ضمن برای امر کاریابی سایت های مختلفی وجود دارد. در قسمت زیر تعدادی از آنها را مشاهده می کنید.
   

کاریابی عمومی آفریقای جنوبی

                                                                                         
در قسمت بالا تعدادی از سایت های کاریابی در زمینه کاریابی عمومی دیده می شود. در قسمت بعد برای رشته های خاص و تخصص های خاص سایت های کاریابی افریقای جنوبی ارائه گردیده است.
 

کاریابی آفریقای جنوبی

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و موسسات کاریابی در افریقای جنوبی

متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار اگر بخواهند روند کاریابی خود را تسریع بخشند، باید به موسسات کاریابی افریقای جنوبی مراجعه کنند، شما می توانید با مراجعه به این دفاتر کاریابی علاوه بر تنظیم روزمه خود، از قرار های دعوت به کار ایجاد شده توسط این موسسات استفاده نمائید. یکی از دلایلی که افراد متقاضی غیر تبعه با مشکل کاری مواجه می شوند عدم دانستن زبان در افریقای جنوبی می باشد. در این کشور افریقایی 11 زبان تکلم می شود. در حقیقت متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار حتما باید زبان انگلیسی را به خوبی تکلم کنند. هر چند موسسات کاریابی می توانند به متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار در این زمینه کمک کنند ولی بهتر است که افراد به زبان انگلیسی مسلط باشند تا علاوه بر استخدام در این کشور امورات معمول خود را بگذرانند. این مقاله با تلاش متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در باب مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار به نگارش درآمده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی می‌باشد و پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و ویزای همراه

اگر متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار می باشد یکی از مزیت های این نوع ویزا می تواند موضوع همراه باشد. اگر فرد متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار دارای فرزند زیر 18 سال، همسر، والدین، برادر و یا خواهر باشد می تواند در صورت خواست قلبی و ارائه تامین مالی ( 8500 راند افریقای جنوبی برای هر فرد به جز همسر و کودکان زیر 18 سال ) برای این افراد ویزای همراه برای آنان تهیه نماید. این اجازه اقامت در اولین زمان ممکن می باشد یعنی فرد می تواند همراهان خود را با ویزای کار این کشور به افریقای جنوبی دعوت کند. افراد همراه می توانند برای تحصیل یا کار در افریقای جنوبی اقدام کنند. مدارک مورد نیاز برای اثبات وجود همراه:
 • گواهی ازدواج فرد متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار
 • گواهی تولد فرزند فرد متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار
 • مدراک و شواهد وضعیت اقامت شریک زندگی فرد متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار
 • البته در افریقای جنوبی همراه فرد می تواند هم جنس مخالف باشد و هم همجنس فرد، مدارک و شواهد باید اثبات کنند که این رابطه صوری نبوده و فرد در 2 سال منتهی به ویزای کار با هم درارتباط بوده اند.

مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در افریقای جنوبی

متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار باید توجه داشته باشد که اگر یک شغل دائمی به او پیشنهاد شود می تواند از ابتدای شروع کار اقامت دائم درخواست کند. در غیر این صورت اگر فرد همراه پیشنهاد کار موقت داشته باشد، می تواند هر سال با قراد داد کاری خود ویزای اقامت خود را تمدید کند، این ویزا می تواند یکساله یا دوساله تمدید شود بعد گذشت 5 سال متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار می تواند درخواست اقامت دائم و شهروندی افریقای جنوبی را داشته باشد. در حالتی که فرد ویزای کار افریقای جنوبی را دارد از حق شهروندی درجه 2 برخوردار می باشد. همراهان متقاضیان مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار نیز می توانند حق شهروندی درجه 2 کسب نمایند. در صورت اقامت دائم و دریافت پاسپورت همراه فرد نیز حق شروندی را به صورت کامل دریافت می کند. در فرایند دریافت پاسپورت حتما متقاضی مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار باید اقامت دائم خود را دریافت کرده باشد.
 
مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار و سخن پایانی
مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار، اخذ ویزای کار در افریقای جنوبی و شرایط اخذ اقامت کاری در آفریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت از شما بازدید‌کنندگان محترم سایت برای مدت زمانی که به مطالعه این نوشتار اختصاص داده اید سپاسگزاریم. همانگونه که مطلع شده‌اید مهاجرت به افریقای جنوبی از روش های کلی اقامت کشور افریقای جنوبی می باشد، مؤسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن سابقه طولانی در امر مهاجرت به صورت کلی و مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار به صورت جزئی، مشاوره های مناسبی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. همچنین باید در نظر داشت این مؤسسه در زمینه تحصیل و کار نیز فعالیت‌های درخشانی داشته است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید به وب سایت مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و یا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما برای پاسخگویی به سؤالات خود استفاده نمایید. این سؤالات می‌تواند در زمینه مهاجرت به افریقای جنوبی از طریق کار یا دیگر زمینه‌های مهاجرتی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که به پرسش‌های شما در سریعترین زمان ممکن در بخش "ثبت پرسش" پاسخ داده شود.
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید