سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص سرمایه گذاری در مالتا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

سرمایه گذاری در مالتا و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در مالتا


سرمایه گذاری در مالتا و روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری، در این نوشتار به طور علمی مورد تحلیلی و برررسی قرار می گیرد. روش های سرمایه گذاری در مالتا چیست؟ چه مدارکی برای سرمایه گذاری در کشور مالتا مورد نیاز است؟ مالتا کشوری کوچک، با جمعیتی حدود نیم میلیون نفر می باشد. این کشور تمایل زیادی به جذب سرمایه گذار خارجی دارد و از آن جهت که بسترهای سرمایه گذاری در این کشور هنوز به طور کامل کشف نشده، فرصت خوبی برای افرادی است که می خواهند از طریق سرمایه گذاری در مالتا به این کشور مهاجرت کنند. از طریق اخذ اقامت این کشور می توان به راحتی در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد به همین دلیل این کشور مورد توجه بسیاری از مهاجران خارجی می باشد. پس از مطالعه این مقاله و بررسی روش های سرمایه گذاری در مالتا، می توانید از طریق بهره گیری از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش)، اطلاعات تکمیلی مورد نیاز خود را در زمینه مهاجرت کسب نمایید.
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق خودحمایتی(در صورت وجود) در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در مالتا و معایب آن
 • سرمایه گذاری در مالتا و سخن پایانی
 • سرمایه گذاری در مالتا و مقدمه ای بر آن
 • سرمایه گذاری در مالتا و شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در مالتا و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در مالتا
 
 

سرمایه گذاری در مالتا و شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالتا

مالتا در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد و سرمایه گذاری در مالتا یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در سال 2018 بوده است. شما از طریق اخذ اقامت این کشور، به سایر کشورهای اروپایی نیز دسترسی پیدا خواهید نمود. به همین جهت است که برای سرمایه گذاران خارجی، مالتا یک کشور استراتژیک محسوب می شود. عدم نیاز به پرداخت مالیات از طریق خرید ملک در این کشور، از جمله مزایایی است که کشور مالتا را نسبت به سایر کشورهای اروپا برتری می دهد. از برخی جهات کشور مالتا را می توان با کشور موناکو (کشور ثروتمندان) مقایسه نمود.
این کشور که در جنوب قاره اروپا قرار گرفته است، با نام رسمی جمهوری مالت شناخته می شود. یکی از کشورهای کوچک جهان با تراکم جمعیتی بالا است. موقعیت جغرافیایی مالتا از ویژگی های استراتژیک این کشور به حساب می آید. همچنین داشتن منابع طبیعی، زیرساخت های مدرن و ثبات سیاسی از دیگر مزایای این کشور کوچک است.
 

شرایط عمومی سرمایه گذاری مالتا


سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

زمانی که افراد از طریق سرمایه گذاری در مالتا، اقامت این کشور را دریافت می کنند. می توانند در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس، بدون نیاز به اخذ ویزای شینگن تردد نمایند. پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور مالتا تنها 3 ماه به طول می انجامد که یکی از سریع ترین پروسه های بررسی ویزا محسوب می شود. پس از آنکه به مدت 6 سال در این کشور اقامت داشته باشید، می توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایید. مدارک لازم برای درخواست اقامت و تابعیت این کشور به شرح زیر است:
 • مدارک هویتی
 • گواهی سلامت
 • اثبات اقامت قانونی در مالتا
 • اثبات تمکن مالی و درآمد کافی برای پرداخت هزینه های زندگی
 • بیمه نامه
 • دو قطعه عکس
 • وضعیت تأهل
 • اثبات پرداخت مالیات

 سرمایه گذاری در مالتا و استانداردهای سرمایه گذاری

استانداردهای سرمایه گذاری در مالتا از جمله مواردی است که باید قبل از هر گونه سرمایه گذاری در این کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند. خوب است که بدانیم مالتا از یکم ماه می 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و از یکم ژانویه سال 1995 عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) است.
ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری در مالتا از جمله مهم ترین مواردی است هنگام سرمایه گذاری در مالتا باید بدان توجه شود. ثبات سیاسی شامل جوانبی چون نظام قضایی قوی، اقتصاد بانک جهانی و ریسک سیاسی است. ثبات سیاسی در مالتادر نمودار زیر نشان داده شده است.


از نظر قانون اساسی کشور مالتا، قوه قضایی مستقل است و هرگونه فساد اداری در این کشور پیگرد قانونی دارد. فساد اداری و فساد سیاسی دو بخش شاخص ادراک فساد می باشد. که نمودار زیر شاخص فساد در این کشور را نشان می دهد.
 
 

سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک در مالتا

خرید ملک از جمله راه های سرمایه گذاری در مالتا محسوب می شود. افرادی که از این طریق قصد مهاجرت به مالتا را دارند می بایست ملکی به مبلغ حداقل 350 هزار یورو، برای مدت 5 سال و بیشتر خریداری کنند. از جمله نکات مثبت در این زمینه این است که امکان اجاره دادن ملک در این مدت وجود دارد و حداقل اجاره سالیانه در کشور مالتا در حدود 16 هزار یورو می باشد. خرید ملک از جمله اقداماتی است که نیازمند آگاهی دقیق از شرایط، قیمت ها و قوانین موجود در این زمینه می باشد. بنابراین سپردن این فرآیند به وکیل مجرب می تواند، ریسک های احتمالی در این زمینه را کاهش دهد.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت در مالتا

برای راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در مالتا، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور است. که برای این کار به سرمایه ای حداقل 21650یورو نیاز می باشد. داشتن حداقل دو سهامدار، مدیر و منشی و یک دفتر ثبت شده از جمله پارامترهای ثبت شرکت در کشور مالتا است. همچنین داشتن تفاهم نامه و اساسنامه که نام شرکت، نوع شرکت، سرمایه اولیه و مشخصات هر یک از سهامداران ، در آن ذکر شده، ضروری می باشد. از آنجایی که برای ثبت شرکت در مالتا نیازی به حضور شخص نیست، افراد می توانند از طریق یک وکیل اقدام نمایند. ثبت شرکت زمانی می تواند منجر به اخذ اقامت گردد که بتواند با داشتن یک طرح تجاری قوی، تأثیرات مثبتی بر روی اقتصاد این کشور داشته باشد. مدارک زیر برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت مورد نیاز است:
 • درخواست کتبی برای ثبت شرکت
 • داشتن اساسنامه و تفاهم نامه
 • داشتن پاسپورت معتبر بای هر یک از سهامداران
 • مجوزهای لازم برای کسب وکار
 • شماره شناسایی مالیات
 • نشان دادن مقدار سهام در نظر گرفته شده برای شرکت
 • اصل گواهی بانکی
 • گواهی عدم سابقه کیفری

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی در مالتا

از جمله روش های دیگر سرمایه گذاری در مالتا، کارآفرینی است که از این طریق می توان اقامت و پس از آن تابعیت کشور مالتا را دریافت نمود. کارآفرینی در مالتا، دریافت کارتی تحت عنوان ERESIDENCE را منجر می شود که به وسیله آن امکان اقامت دائم این کشور فراهم می گردد. افراد با انجام دادن فعالیت اقتصادی در این کشور و اثبات بازدهی و اشتغال زایی برای دولت این کشور و پرداخت مالیات این کشور به مدت 5 سال می توانند اقامت دائم مالتا را به دست آورده و سپس برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند. از نکات مثبت قوانین کشور مالتا نداشتن شرط حضور برای اخذ اقامت دائم است.

 سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در مالتا

اگر قصد سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه را دارید، در یک حالت می توانید با پرداخت مبلغی در حدود 300 هزار یورو به دولت این کشور، از همان سال اول اقامت این کشور را دریافت نمایید. از نکات مثبت این روش این است که شما پس از گذشت این مدت، مبلغی را که به دولت این کشور داده اید، پس خواهید گرفت. و در حالت دوم، شما مبلغ 100 هزار یورو به دولت کشور مالتا داده و اقامت این کشور را دریافت می نمایید. در این حالت دیگر پول شما پس داده نخواهد شد.

  سرمایه گذاری در مالتا و مزایای آن

از جمله مزایای سرمایه گذاری در مالتا این است که همسر و فرزند زیر 18 سال، والدین خود متقاضی و  همسر وی نیز می توانند شامل پرونده سرمایه گذاری شوند و اقامت این کشور را دریافت نمایند. فرزندان می توانند در مالتا به طور رایگان تحصیل کنند و تمامی افرادی که اقامت این کشور را دریافت نموده اند اجازه کار تمام وقت و سرمایه گذاری در کل اروپا را خواهند داشت. از جمله دیگر مزایای سرمایه گذاری در مالتا به شرح زیر است:
 • عضویت در اتحادیه اروپا
 • تصویب یورو از سال 2008
 • پتانسیل سرمایه گذاری مستقیم خارجی
 • ارتباطات تجاری با اروپا، خاورمیانه و شما آفریقا
 • امنیت بالا
 • داشتن فرودگاه بین المللی به پرواز مستقیم به 37 شهر بزرگ
 • خدمات بالای بهداشت

سرمایه گذاری در مالتا و معایب آن

در کنار مزایای بسیاری که سرمایه گذاری در مالتا دارد و بستر مناسبی که برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است و همچنین موقعیت استراتژیک آن، که امکان دسترسی به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را برای افراد فراهم می کند. معایبی نیز برای سرمایه گذاری در این کشور می توان برشمرد. از جمله آنکه این کشور اقتصاد صنعتی قوی ندارد، هنوز در سطح جهانی شناخته شده نیست، بسیار کوچک و در حال توسعه می باشد.  خواننده گرامی توجه داشته باشید که این مطالب توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد. برا آگاهی کامل از راه های مهاجرت و روش های اخذ اقامت و تابعیت می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده نمایید.
 

 سرمایه گذاری در مالتا و سخن پایانی

سرمایه گذاری در مالتا، شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری، شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در مالتا، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، اوراق قرضه، خرید ملک و کارآفرینی از جمله مواردی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند. ثبات سیاسی کشور و بسترهای اقتصادی موجود از جمله جذابیت های این کشور برای سرمایه گذاری در مالتا محسوب می شوند. همچنین موقعیت جغرافیایی این کشور و امکان تردد در کشورهای اروپایی از طریق داشتن اقامت کشور مالتا، از دیگر مواردی است که توجه مهاجران خارجی را به خود جلب نموده است.

 

سرمایه گذاری در مالتا و سایر کشورهای جهان امری تخصصی و حرفه ای می باشد و تسلط قوانین پیرامون این امر ضروری است. شما می توانید از طریق تماس با موسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIEاتریش) و برخورداری از مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در زمینه تکمیل نموده، همچنین با درج نظرات خود در ذیل این مقاله پاسخ کارشناسان ما را در اسرع وقت دریافت نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید